forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Roz al lui Suzume (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-roz-al-lui-suzume-2755.html)

Suzume 14 feb 2010 19:12:07

Jurnalul Roz al lui Suzume
 
Salut jurnalule si fetelor!

De maine imi incep si eu dieta (Scarsdale), azi am fost in cercetari. Sper sa obtin ceva rezultate si la vara de ziua mea (in august) sa imi afisez corpul fat-free.

Pe langa dieta o sa practic yoga (o ador) si tae-bo deocamdata acasa pentru ca vremea asta e tare nehotarata si nu vreau sa-mi fac un abonament la sala si sa nu-l folosesc...am destule carduri si hartogarii in portofel ca sa-l mai car degeaba si pe acesta.

Mai am niste dvd-uri acasa cu cardio-kickboxing care sunt destul de intense, pilates o sa practic mai spre sfarsit ca mi se par relativ dificile miscarile.
Imi propun sa fac sport 3-5 zile pe saptamana pentru inceput. In timp ce fac sport eu port de obicei niste pantalonasi care te fac sa transpiri mai mult, ii am de cand tineam o dieta anticelulitica. Sunt buni, transpiri serios in ei.

Sunt dependenta de cosmetice, am 2-3 creme anticelulitice. In prima faza o folosesc pe cea de la Elmiplant, din gama Cellulight, crema pentru masaj celulitic cu efect termic, se zice ca stimuleaza si circulatia. Dupa masaj imi trag iar pantalonasii in care transpir (biomed slip), peste niste pantaloni cat de cat grosuti si in pat cu mine sub patura/plapuma. Cateodata adorm cu ei, fac un dus dimineata si ma dau cu o alta crema anticelulitica de la Garnier, sau inainte sa ma culc seara fac dusul si aplic crema.

Cu sustinerea voastra eu zic ca o sa imi ating scopul.

O seara frumoasa tuturor!

rosemary 14 feb 2010 19:34:50

Re: Jurnalul Roz al lui Suzume
 
Hi Suzume! Bine ai venit...[*53*][*53*] Imi place foarte mult planul tau... cu multa ambitie si determinare cu siguranta vei reusi... [*okay*]

ianna 14 feb 2010 20:28:27

Re: Jurnalul Roz al lui Suzume
 
inca o data Bine ai venit printre noi


si nu uita sa iti iei masurile cu cm la inceput de dieta;)

mvthebest 14 feb 2010 21:35:32

Re: Jurnalul Roz al lui Suzume
 
>:D<:-*Bine ai venit printre noi:-*>:D< Si mult noroc

alexa.stan 14 feb 2010 22:48:53

Re: Jurnalul Roz al lui Suzume
 
Buna,

Bine ai venit printre noi este foarte bun, planul tau.

Iti dresc multa bafta.

mvthebest 15 feb 2010 14:57:25

Re: Jurnalul Roz al lui Suzume
 
Ce mai faci Suzume?>:D<

Suzume 15 feb 2010 15:24:54

Re: Jurnalul Roz al lui Suzume
 
Multumesc pentru primirea calduroasa.

Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 87801)
Ce mai faci Suzume?>:D<

Cercetez forumul, sunt atatea chestii interesante ca nici nu stiu pe care sa o citesc prima. Studiez momentan thread-ul "Detoxifiere". Am inteles ca e mai bine o detoxifiere de 5-7 zile si dupa aceea dieta.

Tu ce zici?



ianna 15 feb 2010 15:26:37

Re: Jurnalul Roz al lui Suzume
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 87844)
Multumesc pentru primirea calduroasa.


Cercetez forumul, sunt atatea chestii interesante ca nici nu stiu pe care sa o citesc prima. Studiez momentan thread-ul "Detoxifiere". Am inteles ca e mai bine o detoxifiere de 5-7 zile si dupa aceea dieta.

Tu ce zici?





si ce ai inteles ca e detoxifierea?

Suzume 15 feb 2010 15:34:33

Re: Jurnalul Roz al lui Suzume
 
Citat:

Anterior postat de ianna
si ce ai inteles ca e detoxifierea?

Este un regim ceva mai restrictiv care te curata de toxine, curata colonul, te scapa de lucrurile care nu ies foarte usor din organism. Am vazut ca in general fetele au baut doar apa timp de 2 zile, eu ma gandeam ca timp de o saptamana sa nu mananc nimic solid, mi se pare mai usor si mai sanatos.

mvthebest 15 feb 2010 15:35:41

Re: Jurnalul Roz al lui Suzume
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 87844)
Multumesc pentru primirea calduroasa.


Cercetez forumul, sunt atatea chestii interesante ca nici nu stiu pe care sa o citesc prima. Studiez momentan thread-ul "Detoxifiere". Am inteles ca e mai bine o detoxifiere de 5-7 zile si dupa aceea dieta.

Tu ce zici?



Eu nu am facut dezintoxicare. Nu stiu cum e:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:02:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO