forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul Simonei Radu (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-simonei-radu-10644.html)

simona radu 24 nov 2011 17:58:12

Jurnalul Simonei Radu
 
Mi-am calculat grasimea si pot sa ma declar obeza. Asta e... cineva trebuia sa mi-o zica.
Trebuie sa fac ceva asa ca voi incepe acest jurnal.
Nu sunt eu o persoana foarte ambitioasa, dar stiu ca obezitatea e o boala.
In acest moment am 1,57cm si 66kg ( am avut 70kg cand am nascut , am luat 21kg in timpul sarcinii).

alexandra123 24 nov 2011 22:31:48

Re: Jurnalul Simonei Radu
 
Buna! Bine ai venit. Ai un plan cum sa scapi de kg in plus?

kisa 25 nov 2011 08:01:03

Re: Jurnalul Simonei Radu
 
Citat:

Anterior postat de simona radu (Post 856414)
Mi-am calculat grasimea si pot sa ma declar obeza. Asta e... cineva trebuia sa mi-o zica.
Trebuie sa fac ceva asa ca voi incepe acest jurnal.
Nu sunt eu o persoana foarte ambitioasa, dar stiu ca obezitatea e o boala.
In acest moment am 1,57cm si 66kg ( am avut 70kg cand am nascut , am luat 21kg in timpul sarcinii).

Buna Simona! Bine ai venit in comunitatea slabutelor! Alatura-te unui grup ( de varsta ta, dieta,, de ce vrei tu..) si mult, mult succes!>:D<:-*

mutulica 25 nov 2011 14:47:22

Re: Jurnalul Simonei Radu
 
Citat:

Anterior postat de simona radu (Post 856414)
Mi-am calculat grasimea si pot sa ma declar obeza. Asta e... cineva trebuia sa mi-o zica.
Trebuie sa fac ceva asa ca voi incepe acest jurnal.
Nu sunt eu o persoana foarte ambitioasa, dar stiu ca obezitatea e o boala.
In acest moment am 1,57cm si 66kg ( am avut 70kg cand am nascut , am luat 21kg in timpul sarcinii).

Buna Simona, bine ai venit>:D<.
Bafta la slabit!!!
Eu am fost supraponderala si am reusit sa fiu normala, deci e posibil, asa ca apucate de treaba, ce idei ai legate de dieta, de sport?

adinico 25 nov 2011 15:50:02

Re: Jurnalul Simonei Radu
 
Citat:

Anterior postat de simona radu (Post 856414)
Mi-am calculat grasimea si pot sa ma declar obeza. Asta e... cineva trebuia sa mi-o zica.
Trebuie sa fac ceva asa ca voi incepe acest jurnal.
Nu sunt eu o persoana foarte ambitioasa, dar stiu ca obezitatea e o boala.
In acest moment am 1,57cm si 66kg ( am avut 70kg cand am nascut , am luat 21kg in timpul sarcinii).

BUna!! ce ti-a zis Kisa e perefct valabil !!!...important e ca te-ai hotarat ....alege o "dieta" fa sport ....lasa comoditatea si fa cat mai multe activitati care sa-ti aduca miscare....eu mergeam cu masina peste tot acum nu...apoi uscam rufe pe bici acum o folosesc la ce a fost creata :D;)....te pup si oricand vrei stam de vb ....am copilarit la Dragasani...mi-s dragi Oltenii ;)...dupa amiaza placuta >:D<>:D<

simona radu 25 nov 2011 19:52:56

Re: Jurnalul Simonei Radu
 
Sunteti foarte dragute , dar deocamdata imi este destul de greu.
E adevarat ca azi am mancat mai putin, dar nu pot sa zic ca a fost chiar ce trebuie.
Maine trebuie sa gatesc si am la dispozitie cam 1,5 kg carne de vita. Nu ma omor dupa ea si nici nu prea stiu ce sa fac cu ea. Ceva idei .....?

mutulica 25 nov 2011 21:17:57

Re: Jurnalul Simonei Radu
 
Citat:

Anterior postat de simona radu (Post 857585)
Sunteti foarte dragute , dar deocamdata imi este destul de greu.
E adevarat ca azi am mancat mai putin, dar nu pot sa zic ca a fost chiar ce trebuie.
Maine trebuie sa gatesc si am la dispozitie cam 1,5 kg carne de vita. Nu ma omor dupa ea si nici nu prea stiu ce sa fac cu ea. Ceva idei .....?

Nici eu nu prea folosesc carnea de vita, nu-mi plac ca miroase....asa ca nu prea am idei multe despre cum s-o gatesti; dar stiu ca mama mea facea din ea sos cu smintina si se primea delicios, sau cel mai simplu sa o bagi in cuptor si sa o maninci cu niste legume, sau o salata.

simona radu 30 nov 2011 11:01:31

Re: Jurnalul Simonei Radu
 
Pana la urma am marinat carnea si am bagat-o la cuptor . Nu cred ca se putea obtine mai mult din ea. Oricum nu-mi place , dar sosul a fost bun pt. ca am pus niste usturoi, putina boia, cimbru si sare.

simona radu 30 nov 2011 11:04:35

Re: Jurnalul Simonei Radu
 
Azi, 30.11.2011, am 65,1 kg, deci am slabit 900gr in 4 zile. Cam greu , dar asta e.
Sunt curioasa dupa ce im aduc bicicleta acasa cum voi slabi.
Ideea e ca ma simt mai optimista.

simona radu 30 nov 2011 11:06:43

Re: Jurnalul Simonei Radu
 
La multi ani pentru toate Andreele si toti Andreii !


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:31:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO