Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 09:37:13
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Buna dimineata la jurnal nou
Jurnal nou,prima zi de vacanta,chef de dieta,prietene de suferinta noi,ce sa mai,viata
Deci draga jurnal,planul de bataie pt vacanta asta.
Prima saptamana sunt la renovari in casa,dulapuri,boxa,aruncat haine,sortat,aruncat mobile,abia astept sa aerisesc totul.Apoi ma apuc de invatat
Planul de dieta:tinand cont ca de acum ma voi muta intre canapea si birou,sutele de calorii consumate la munca si la scoala nu se mai consuma,o sa ies de doua ori pe zi la nordik.De doua ori pe saptamana trebuie sa ajunga la faculta,deci voi incerca sa merg cu bicicleta.Si de patru ori pe saptamana voi face o ora de tae-bo.
La alimentatie sper sa ma incardez in 1100-1200 calorii.Daca imi mai e foame,am totusi liber la salate.Si saptamana asta trebuie sa imi ajunga ajutoarelesuplimente pentru ajutor in dieta,pt glicemia mea ce face ce vrea ea,pt tiroida care doarme,pentru suprarenalele care nu produc destul si pentru creier,hihiihih,dragutul de el.Abia astept.Aussie,tocmai de la tine de departe vin.Odata pe saptamana am voie satisfacut o pofta,trebuie sa ma incadrez undeva in 600 de calorii.
Deci cam asta e.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 09:57:56
IuliaMP's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 48
Dieta: max 180HC+90% Monti
Date: 168cm, 107kg
Mesaje: 680
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 32 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Buna dimineata la jurnal nou
Jurnal nou,prima zi de vacanta,chef de dieta,prietene de suferinta noi,ce sa mai,viata
Deci draga jurnal,planul de bataie pt vacanta asta.
Prima saptamana sunt la renovari in casa,dulapuri,boxa,aruncat haine,sortat,aruncat mobile,abia astept sa aerisesc totul.Apoi ma apuc de invatat
Planul de dieta:tinand cont ca de acum ma voi muta intre canapea si birou,sutele de calorii consumate la munca si la scoala nu se mai consuma,o sa ies de doua ori pe zi la nordik.De doua ori pe saptamana trebuie sa ajunga la faculta,deci voi incerca sa merg cu bicicleta.Si de patru ori pe saptamana voi face o ora de tae-bo.
La alimentatie sper sa ma incardez in 1100-1200 calorii.Daca imi mai e foame,am totusi liber la salate.Si saptamana asta trebuie sa imi ajunga ajutoarelesuplimente pentru ajutor in dieta,pt glicemia mea ce face ce vrea ea,pt tiroida care doarme,pentru suprarenalele care nu produc destul si pentru creier,hihiihih,dragutul de el.Abia astept.Aussie,tocmai de la tine de departe vin.Odata pe saptamana am voie satisfacut o pofta,trebuie sa ma incadrez undeva in 600 de calorii.
Deci cam asta e.
Cred ca ma incadrez si eu numai bine aici la capitolul "oite ratacite". Am luat si eu dieta de la capat incepand cu 23 mai 2011 de la un pic chiar peste 105kg si sper ca de data asta sa mearga mult mai bine!
Si eu incerc sa ama incadrez undeva la 1200-1300 d ecalorii si in nici un caz sub 1000, iar numarul de carbihidrati trebuie musai sa fie sub 180 si daca sunt pana in 130 cu atat mai bine!
Am vayut ca spuneai ceva despre niste suplimente pentru glicemie si pentru altele. Poti sa ne dai mai multe amanunte? Cekle pentru glicemie si pentru "creier " ma intereseaza si pe mine. Iar faza cu "Odata pe saptamana am voie satisfacut o pofta,trebuie sa ma incadrez undeva in 600 de calorii." ma tenteaza si pe mine; cred ca asa ar fi mai usor de tinut dieta. Mai greu e cu sportul, dar poate o sa reusesc si eu intr-o zi!
__________________
Jurnal Iulia MP
  #23 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 10:54:41
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
mishuta my darling..le aratam noi ca avem si noi un cuvant..unu singur de care ne tinem..ok??

stii, stii de ce tre' sa trec eu?? ce tre' sa invat eu??

noah sa va povestesc..am aceeasi boala c amulte altele..si anume: daca sunt la mancat corect..si intr-o zi..ma pune ..cineva..(sa zicem ca ma pune cineva..cineva rau..nu io..nuuuu, in nici un caz io ) deci..eu gust..sau mananc un acel ceva ,..car estiu c anu e bun!! si apoiiii in loc sa ma opresc in mama ma-sii..si sa zic, ok ai avut..ti-a placut, bucura-te acum stop!! ei binee, eu vin si zic:"noah..acu; daca tot am gresit..hai sa mai bag ceva ca nu o fi foc..si de maine sunt ok!!" ei bine..asta e faza de care vreau sa scap in primul rand!!

sper sa pot..e primul pas pentru mine!

Cami, tu esti sora mea, exact asa patesc si eu, dar la fel la fel. Dupa ce am gustat si un fir de dulce sau ce e interzis, nu mai am frana si mananc in acea zi cat sa compensez toate zilele in care am fost cuminte.

E adevarat ca acum de cand sunt la concurs chiar reusesc a doua zi sa ma redresez pana in week-end cand fac la fel. Acum cateva luni nu mai reuseam sa ma mai opresc deloc, dupa o astfel de nazbatie, cateva zile, chiar si saptamani la rand faceam la fel, mancat compulsiv dramatic!

Uf, ce viata!
lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 10:59:38
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de IuliaMP Vezi mesajul
Cred ca ma incadrez si eu numai bine aici la capitolul "oite ratacite". Am luat si eu dieta de la capat incepand cu 23 mai 2011 de la un pic chiar peste 105kg si sper ca de data asta sa mearga mult mai bine!
Si eu incerc sa ama incadrez undeva la 1200-1300 d ecalorii si in nici un caz sub 1000, iar numarul de carbihidrati trebuie musai sa fie sub 180 si daca sunt pana in 130 cu atat mai bine!
Am vayut ca spuneai ceva despre niste suplimente pentru glicemie si pentru altele. Poti sa ne dai mai multe amanunte? Cekle pentru glicemie si pentru "creier " ma intereseaza si pe mine. Iar faza cu "Odata pe saptamana am voie satisfacut o pofta,trebuie sa ma incadrez undeva in 600 de calorii." ma tenteaza si pe mine; cred ca asa ar fi mai usor de tinut dieta. Mai greu e cu sportul, dar poate o sa reusesc si eu intr-o zi!
Iulia,in principiu e vorba de suplimente,crom si alte de genul asta,dar cand o sa le primesc o sa iti spun exact despre ce e vorba.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 13:47:00
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de Aida35 Vezi mesajul
pai si eu la fel adica cine nu se ingrasa daca nu e cuminte? lol

Stai prin preajma ca ai sa vezi cum si de ce nu le merg dietele

... io sunt aia vrajitoarea si spaima lor dar cica am voie sa scriu si eu la ele , hm , credeau ele ca scapa de mine
sunt destule fete care si la mentinere isi pot face poftele
eu si la mentinere is la dieta),adica nu pot sa pap 2 zile prajituri(in cantitati rezonabile) ca se vede
am tinut dieta sanatoasa plus mult sport o luna jumate si doar m'am mentinut) nu am slabit deloc
si eu vreau sa ma fac fata cuminte,si sa ma reapuc de sport calumea
e bine sa ai pe cineva care sa te bata la cap(daca merge) pe mine poa sa stea cu gura 10 oamenii,pana nu'mi pun eu in cap ca trebuie sa fac cv pt mine sa slabesc nu reusesc
nici nu cred ca vor sa scape de tine
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
  #26 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 14:21:09
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Pe mine nu ma primesti Mishule la tine in casuta
Licurici incearca sa fi mai atenta la ce anume nu iti da voie sa slabesti...adik mananca cateva zile preponderent proteine si vezi ce se intampla...poi carbo...grasimi...asa afli ce metabolizezi bn si ce nu...iar prajituri din alea adevarate nu chestii diet...sincer eu nu prea am auzit fete care sa manance des si sa se mentinaeu sunt dependenta de dulciurisi da mai mananc o cioco...inghetata sau alte minuni cremoase si scarboasedar cam 1 data la saptamana si nu in cantitate mare pt a ma mentinein rest bag dulciuri light...gen briose facute in case...batoane de cereale...shake-uri facute de mine si amestecate cu cereale si asa intr-adevar ma mentin
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #27 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 15:20:49
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Pe mine nu ma primesti Mishule la tine in casuta
Licurici incearca sa fi mai atenta la ce anume nu iti da voie sa slabesti...adik mananca cateva zile preponderent proteine si vezi ce se intampla...poi carbo...grasimi...asa afli ce metabolizezi bn si ce nu...iar prajituri din alea adevarate nu chestii diet...sincer eu nu prea am auzit fete care sa manance des si sa se mentinaeu sunt dependenta de dulciurisi da mai mananc o cioco...inghetata sau alte minuni cremoase si scarboasedar cam 1 data la saptamana si nu in cantitate mare pt a ma mentinein rest bag dulciuri light...gen briose facute in case...batoane de cereale...shake-uri facute de mine si amestecate cu cereale si asa intr-adevar ma mentin
nu ma refeream sa bagi in tine dulce,gen 1-2 data pe sapt in cantitati rezonabile
pooi de 3 ani asta incerc sa aflu,insa mie teama ca raspunsu no sa va placa
am incercat dukan si sb-nu merge),am incercat papica sanatoasa in cantitati rezolnabile doar cu carbo buni-asta merge sa ma mentin)
rezultatele ar fii prima mea dieta,insa nu prea pot so mai tin din pacate,nu stiu dar nu mai am vointa de atunci,si am mai slabit cu disociata dar fiindca m;am infipt apoi mancare combinata nu m'am mentinut,am incercat Rina n'am dat deloc jos(tin sa precizez ca in timpu dietelor faceam si sport min 1h jum de 5 ori pe saptamana)
de sapt viitoare o sa'mi aprovizionez frigi cu ce stiu eu ca nu ma imgrasa,si o sa incerc pt a nustiu cata oara sa slabesc,sper sa imi revina ambitia si sa reusesc ca si acu 2 ani
merci de sfaturi,shak pap si eu dimi si imi place,iar dulciuri dietetice le manc degeaba nu'mi satisfac pofta,prefer sa ma abtin,mai degraba ma controlez sa pap doar 20gr ciocolata decat sa manc ceva dietetic,si inca o data felicitari arati demential(pana si mama care e foarte sceptica cand i'am zis ca ai slabit sanatos s'a mirat si a zis ca ma crede ca i'am zis eu,ca altfel nu credea))
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
  #28 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 17:56:08
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

ok..m-am trezit..e 1 Iulie..inceput de lun noua..cica..cum esti in prima zi asa esti toata luna..misulee te-am prins in superstitii..plss lasa-ma sa cred ca asa ma simt io bine!!

acum is inca in patuc..madau jos imediat si mananc un mic dejun bunut..(omul meu face clatite de ovaz..si comenteaza ca asa ceva.."talpi de clatite" el nu a mai vazut dar ma admira ca am sa mananc...amsi fructe bune: capsuni, blueberries, zmeura..yaammm

apoooi mishule plec cu bicicleta..mdaa..o sa merg cracanata ca nu am mai mer demult..dar hei..incep bine cu exercitiu toneee..

oita e aici..nu scapi, am zis!! am sa fiu in fiecare zi aici sa iti spun c fac si cum ma pregatesc de vizita in jermanica!! ioi..si daca tu slabesti te astept si eu la mine la vancouvereas..ca sa stii e tare frumusel!! noah..al premiu nici ca gaseam..

revin mai tarzior!!

TE TII DE CUVANT, DA?????? plsssssssssss
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #29 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 18:18:02
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
ok..m-am trezit..e 1 Iulie..inceput de lun noua..cica..cum esti in prima zi asa esti toata luna..misulee te-am prins in superstitii..plss lasa-ma sa cred ca asa ma simt io bine!!

acum is inca in patuc..madau jos imediat si mananc un mic dejun bunut..(omul meu face clatite de ovaz..si comenteaza ca asa ceva.."talpi de clatite" el nu a mai vazut dar ma admira ca am sa mananc...amsi fructe bune: capsuni, blueberries, zmeura..yaammm

apoooi mishule plec cu bicicleta..mdaa..o sa merg cracanata ca nu am mai mer demult..dar hei..incep bine cu exercitiu toneee..

oita e aici..nu scapi, am zis!! am sa fiu in fiecare zi aici sa iti spun c fac si cum ma pregatesc de vizita in jermanica!! ioi..si daca tu slabesti te astept si eu la mine la vancouvereas..ca sa stii e tare frumusel!! noah..al premiu nici ca gaseam..

revin mai tarzior!!

TE TII DE CUVANT, DA?????? plsssssssssss
daaaaaaaa,acusica iti spun ce mananc,da vb cu mama si nu pot face 4 lucruri deodata
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 01 iul 2011, 18:46:34
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul de slabit al oitelor ratacite

Citat:
Anterior postat de IuliaMP Vezi mesajul
Cred ca ma incadrez si eu numai bine aici la capitolul "oite ratacite". Am luat si eu dieta de la capat incepand cu 23 mai 2011 de la un pic chiar peste 105kg si sper ca de data asta sa mearga mult mai bine!
Si eu incerc sa ama incadrez undeva la 1200-1300 d ecalorii si in nici un caz sub 1000, iar numarul de carbihidrati trebuie musai sa fie sub 180 si daca sunt pana in 130 cu atat mai bine!
Am vayut ca spuneai ceva despre niste suplimente pentru glicemie si pentru altele. Poti sa ne dai mai multe amanunte? Cekle pentru glicemie si pentru "creier " ma intereseaza si pe mine. Iar faza cu "Odata pe saptamana am voie satisfacut o pofta,trebuie sa ma incadrez undeva in 600 de calorii." ma tenteaza si pe mine; cred ca asa ar fi mai usor de tinut dieta. Mai greu e cu sportul, dar poate o sa reusesc si eu intr-o zi!
Iulia,deci te ridici la rangul de oaie?
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, oitelor, ratacite, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor. CezaraCezarului Arhiva jurnale slabit 2545 18 iul 2015 05:44:38
Jurnalul de slabit al lui Laur laur Jurnale barbati 79 19 mar 2011 07:07:55
Jurnalul Roz al lui Suzume Suzume Arhiva jurnale slabit 936 25 dec 2010 17:32:32
Roxana-Jurnalul unei "slabute" ratacite Roxana Arhiva jurnale slabit 141 24 iun 2010 23:49:03
jurnalul de indreptare al meu,dya35 dya35 Arhiva jurnale slabit 71 19 iun 2010 00:41:18

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole