Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Czuky

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 22:26:10
czuky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2013
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 37
Dieta: rina90 o urmez
Date: 168cm, 64.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 26
Am fost apreciat(a) de 78 ori in 53 mesaje
Implicit Jurnal Czuky

Buna, ma numesc Anna si sunt mamica de 2 ani jumate. De curand am ajuns la concluzia ca asa nu se mai poate si a nu mai am nici o scuza pentru kilogramele in plus.
Detin in momentul de fata 80,5 si vreau sa ajung la 65 care este pentru mine greutatea ideala.

In sarcina am ajuns la 98 de kg, s-au dus repede jos 14 imediat ce am nascut,apoi restu sunt pe mine doar datorita faptului ca manac haotic si imi plac combnatiile cat mai calorice.

De acuma gata, imi este foarte greu, mai ales ca gatesc si familiei, sotu are pofte, fata mea are si ea pofte iar mie imi curg baele. Sunt mandra totusi ca e prima dieta pe care o tin si sunt in ziua 5.

Voi scrie despre evoluti mea pe aici, si despre dificultatiile care le voi intampina.

Dieta pe care o tin este Rina 90. Sper sa dea rezultate si sa reusesc mai apoi sa ma mentin si sa duc o viata mai sanatoasa din punct de vedere culinar.
czuky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui czuky:
CCristina D (28 mai 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 22:51:52
lulus07's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 mar 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 67kg
Mesaje: 710
Aprecieri acordate: 76
Am fost apreciat(a) de 120 ori in 86 mesaje
Implicit Re: Jurnal Czuky

Hei, ai reusit sa-ti faci jurnal, bravo! La cat mai multe kg pierdute! Si eu inchei cu brio ziua 20 (vitamine), foarte mandra ca am fost la ziua unui prieten si desi s-a mancat pizza si clatite, eu mi-am comandat limonada si fresh de portocale, iar din bunatati nic9i nu am gustat, desi mi-a plouat in gura.
Tu sport faci? Ilinca mea are tot 2 ani jumatate si cam greu gasesc timp ptr miscare (in afara de ceel cateva ore zilnice petrecute cu ea afara), dar ma straduiesc
Saptamana frumoasa, spor la alungat kg!
__________________
Jurnal lulus07
  #3 (permalink)  
Vechi 27 mai 2013, 07:22:44
czuky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2013
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 37
Dieta: rina90 o urmez
Date: 168cm, 64.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 26
Am fost apreciat(a) de 78 ori in 53 mesaje
Implicit Re: Jurnal Czuky

Multumesc frumos. E bine sa stii, sa auzi, sa citesti ca si altii au problema cu plouatu in gura si se abtin. E greu dar trebuie mers mai departe.
Sport nu apuc sa fac cand apuc merg la terenul din sat si fug 2 ture. Dar luna asta s-a intamplat de 2 ori Sper sa reusesc sa fuc macar de 2 ori pe saptamana.
Sper sa am o evolutie cum mi-o doresc. Ramane de vazut
__________________
Jurnalu meu
czuky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 28 mai 2013, 03:31:07
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 31
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal Czuky

buna ana multa bafta iti doresc in tot ceea ce iti propui sa iti traiasca fetita si sa ai cat mai multe kg date jos si sa ajungi la kg dorite pentru a te simti tu bine in pielea ta...
Stai linistita ca si eu am o problema cu poftele si cu combinatiile cat mai calorice parca numai la acelea in sclipesc ochii cand e sa cumpar ceva
daca ai placere ne mai putem incuraja si sustine in lupta cu kg...te astept si la mine in jurnal daca iti face placere
de ce nu incerci mici trucur poate tu reactionezi la ele si gasesti ambitia necesara sa nu cedezi
cum ar fi:
-dupa fiecare saptamana (presupun ca te cantaresti in fiecare saptamana)daca ai slabit atunci iti cumperi ceva ce ti-ar placea asa ca drept rasplata, daca nu slabesti atunci te pedepsesti si faci mai mult sport saptamana are vine si tot asa asta e o idee o poti modifica tu
-sau iti cumperi niste hainute mai mici si nu te lasi pana nu intri in ele
-sau pui o poza cu tine (poate pe frigider)cu kg in plus si scoti una cam cum ai vrea tu sa arati si o pui langa si asa vei da cu nasul in ea si iti amintesti
-sau pur si simplu gandeste te ca fetita ta va creste si va vrea sa fie mandra cand merge cu mamica ei pe strada, la scoala...
hai ca am scris cam mult sper sa nu te plictisesc...
daca te pot ajuta cu ceva cu mare placere
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
  #5 (permalink)  
Vechi 28 mai 2013, 08:38:29
czuky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2013
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 37
Dieta: rina90 o urmez
Date: 168cm, 64.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 26
Am fost apreciat(a) de 78 ori in 53 mesaje
Implicit Re: Jurnal Czuky

Citat:
Anterior postat de roxy04 Vezi mesajul

de ce nu incerci mici trucur poate tu reactionezi la ele si gasesti ambitia necesara sa nu cedezi
cum ar fi:

-sau pui o poza cu tine (poate pe frigider)cu kg in plus si scoti una cam cum ai vrea tu sa arati si o pui langa si asa vei da cu nasul in ea si iti amintesti
-sau pur si simplu gandeste te ca fetita ta va creste si va vrea sa fie mandra cand merge cu mamica ei pe strada, la scoala...
hai ca am scris cam mult sper sa nu te plictisesc...
daca te pot ajuta cu ceva cu mare placere


Mi-ai dat i idee buna cu poza mea pe frigider. Nu de alta dar mi-am dat seama de o problema. Cum la persoanele care sufera de anorexie si se vad grase in oglinda, asa ma vad eu slaba, sa nu exagerz de fapt mai slaba decat sunt. Si cand ma uit la mine tot asa ma simt, in schimb cand ma vad in poze vad realitatea!
__________________
Jurnalu meu
czuky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 28 mai 2013, 15:32:07
CCristina D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2012
Locaţie: Sighisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: RINA...the end
Date: 165cm, 74.6kg
Mesaje: 4.034
Aprecieri acordate: 5.220
Am fost apreciat(a) de 3.436 ori in 2.551 mesaje
Implicit Re: Jurnal Czuky

Citat:
Anterior postat de czuky Vezi mesajul
Buna, ma numesc Anna si sunt mamica de 2 ani jumate. De curand am ajuns la concluzia ca asa nu se mai poate si a nu mai am nici o scuza pentru kilogramele in plus.
Detin in momentul de fata 80,5 si vreau sa ajung la 65 care este pentru mine greutatea ideala.

In sarcina am ajuns la 98 de kg, s-au dus repede jos 14 imediat ce am nascut,apoi restu sunt pe mine doar datorita faptului ca manac haotic si imi plac combnatiile cat mai calorice.

De acuma gata, imi este foarte greu, mai ales ca gatesc si familiei, sotu are pofte, fata mea are si ea pofte iar mie imi curg baele. Sunt mandra totusi ca e prima dieta pe care o tin si sunt in ziua 5.

Voi scrie despre evoluti mea pe aici, si despre dificultatiile care le voi intampina.

Dieta pe care o tin este Rina 90. Sper sa dea rezultate si sa reusesc mai apoi sa ma mentin si sa duc o viata mai sanatoasa din punct de vedere culinar.
Buna Czuky
Te felicit pentru hotararea pe care ai luat-o!! La cat mai multe kg pierdute!!
Azi e si la mine a doua zi de Rina (amidon)...sper din suflet si eu sa slabesc cat mi-am propus
Ma bucur ca si tu esti la inceput, abia ne mai consultam cu meniurile
Tu la carbo ce ai mancat?
PS. abia astept sa treaca si ziua de vitamine si sa ma cantaresc o data sa vad cum evoluez...nu am tinut niciodata Rina, dar am vazut rezultate frumoase cu ea si cred ca merge si la noi, de ce nu?!
__________________
Jurnal Criss C
CCristina D, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
CCristina D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2230 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1713 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 28 mai 2013, 19:57:06
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 31
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal Czuky

Citat:
Anterior postat de czuky Vezi mesajul
Mi-ai dat i idee buna cu poza mea pe frigider. Nu de alta dar mi-am dat seama de o problema. Cum la persoanele care sufera de anorexie si se vad grase in oglinda, asa ma vad eu slaba, sa nu exagerz de fapt mai slaba decat sunt. Si cand ma uit la mine tot asa ma simt, in schimb cand ma vad in poze vad realitatea!
ma bucur ca ti-am dat o idee buna
sa sti ca nici eu nu ma vad asa mare in oglinda chiar ma gandesc uneori de ce ma vait atat ca sunt grasa ca nu arat asa rau dar daca fac o poza la intamplare si arat grasa grasa imi schimb parerea
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
  #8 (permalink)  
Vechi 28 mai 2013, 20:24:01
czuky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2013
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 37
Dieta: rina90 o urmez
Date: 168cm, 64.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 26
Am fost apreciat(a) de 78 ori in 53 mesaje
Implicit Re: Jurnal Czuky

Citat:
Anterior postat de CCristina D Vezi mesajul


Buna Czuky
Te felicit pentru hotararea pe care ai luat-o!! La cat mai multe kg pierdute!!
Azi e si la mine a doua zi de Rina (amidon)...sper din suflet si eu sa slabesc cat mi-am propus
Ma bucur ca si tu esti la inceput, abia ne mai consultam cu meniurile
Tu la carbo ce ai mancat?
PS. abia astept sa treaca si ziua de vitamine si sa ma cantaresc o data sa vad cum evoluez...nu am tinut niciodata Rina, dar am vazut rezultate frumoase cu ea si cred ca merge si la noi, de ce nu?!
Hello Eu la ziua de carbo am mancat pizza Reteta de blat din carte. Am intins blatul l-a uns cu bulion, am pus vreo 6 masline maruntite ciuperci si niste ceapa. Am condimentat cu busuioc ,oregano. Buuuunn! Seara inghetata si cicolata de riguare.

Am mai citit prin carte o retea gustioasa de prajitura pt ziua de fructe,la pranz Urmeaza sa o fac maine.

Sper si eu sa se vada rezultatele cat mai repede. Putem si noi,de ce nu Vointa sa avem ca sustinere gasim pe aici si exemple de urmat

Si pt mine e prima dieta pe care o tin. Rina imi pare gustoasa, nu ca restu ce mai auzsem eu, de gen 1 zi iaurt a doua cartofi fierti a treia alte porcarii de genu negustoase.

Spor
__________________
Jurnalu meu
czuky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui czuky:
CCristina D (29 mai 2013)
  #9 (permalink)  
Vechi 28 mai 2013, 20:55:40
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 31
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal Czuky

Citat:
Anterior postat de czuky Vezi mesajul
Hello Eu la ziua de carbo am mancat pizza Reteta de blat din carte. Am intins blatul l-a uns cu bulion, am pus vreo 6 masline maruntite ciuperci si niste ceapa. Am condimentat cu busuioc ,oregano. Buuuunn! Seara inghetata si cicolata de riguare.

Am mai citit prin carte o retea gustioasa de prajitura pt ziua de fructe,la pranz Urmeaza sa o fac maine.

Sper si eu sa se vada rezultatele cat mai repede. Putem si noi,de ce nu Vointa sa avem ca sustinere gasim pe aici si exemple de urmat

Si pt mine e prima dieta pe care o tin. Rina imi pare gustoasa, nu ca restu ce mai auzsem eu, de gen 1 zi iaurt a doua cartofi fierti a treia alte porcarii de genu negustoase.

Spor
imi explici si mie putin despre aceasta dieta RINA cam ce faci ce mananci ca eu de aici de pe forum nu prea inteleg regimul pwp
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
  #10 (permalink)  
Vechi 28 mai 2013, 22:14:30
czuky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2013
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 37
Dieta: rina90 o urmez
Date: 168cm, 64.6kg
Mesaje: 99
Aprecieri acordate: 26
Am fost apreciat(a) de 78 ori in 53 mesaje
Implicit Re: Jurnal Czuky

Citat:
Anterior postat de roxy04 Vezi mesajul

imi explici si mie putin despre aceasta dieta RINA cam ce faci ce mananci ca eu de aici de pe forum nu prea inteleg regimul pwp
ZIUA DE PROTEINE
PRÂNZ: alegeţi între carne de pasăre, vită, porc, iepure, curcan, vânat, peşte, fructe de mare, tofu (brânză din soia) sau proteine de origine vegetală.
Pe lângă proteinele alimentare, preparaţi multă salată proaspătă sau alte legume
la abur, înăbuşite sau sote - cât mai sunt încă crocante.
Şi nu uitaţi: o felie de pâine şi 0,3 litri de supă simplă, dacă doriţi.
Beţi supa la sfârşitul mesei.
Nu combinaţi diferitele tipuri de proteine alimentare (carne şi lactate, carne şi ouă sau lactate şi ouă).
CINĂ: aceleaşi tipuri de alimente ca la prânz, cu excepţia supei şi a pâinii.
Dacă prânzul include carne, trebuie să aveţi carne şi la cină;
Acelaşi lucru este valabil şi în cazul celorlalte alimente alese pentru prânz.
Cantitatea de alimente consumată la cină trebuie să fie întotdeauna cât jumătate din cantitatea consumată la prânz.
Nu vă place peştele sau sunteţi vegetarian? Zilele de proteine vă oferă o gamă variată de sortimente. Profitaţi. Puteţi înlocui carnea cu ouă, brârrză de vaci sau iaurt (inclusiv chefir şi lapte acru), toate în aceeaşi cantitate ca cea pentru carne. Produsele lactate conţin proteine şi pot fi consumate numai în zilele de proteine.
Frişca şi smântână, mascarpone sau brânza topită conţin puţine proteine, de aceea nu sunt incluse în zilele de proteine. în plus, conţin multe grăsimi; prin urmare, consumaţi-le cumpătat.
Când faceţi cumpărăturile este de preferat să alegeţi produse al căror conţinut - verificaţi eticheta - este benefic pentru sănătate (conţinut scăzut de grăsimi, grăsimi de calitate, bun pentru inimă, etc; încercaţi să verificaţi toate informaţiile).




ZIUA DE AMIDONURI
PRÂNZ: consumaţi carbohidraţi cu un conţinut bogat în amidon: fasole, ma; boabe de soia, linte, năut, orez sau cartofi, crupe de hrişcă (sau soia), mei, c alte cereale
  • (fierte, înăbuşite sau sotate în cât mai puţină grăsime).
  • Aceste alimente ie puteţi asorta cu salate şi legume.
  • Puteţi mânca doar o felie de paine;



CINĂ: aceleaşi alimente ca la prânz, totuşi în cantităţi mai mici şi fără pâine.








ZIUA DE CARBOHIDRAŢI



PRÂNZ: meniul din ziua de carbohidraţi poate include terci de hrişcă sau de porumb, mămăligă, cuş-cuş, diferiţi fulgi şi terci sau feluri de mâncare din di cereale măcinate. Puteţi alege orice tipuri de paste sau pizza cu legume sau ierburi aromate şi, de asemenea, alte aluaturi (covrigi săraţi, baghete sărate, biscuiţi, grisine şi alte produse de panificaţie fabricate din aluat fără drojdie) prăjituri.
Sunt permise sfecla roşie şi salatele din rucola, varza, salata verde, sau castraveţi.
CINĂ:o felie de tort sau 3 produse de patiserie la alegere ori aceeaşi cantita biscuiţi sau 3 cupe de îngheţată şi
  • obligatoriu, 4 bucăţele de ciocolată neagr Absolut delicios! Dacă nu vă daţi în vânt după dulciuri, răsfăţaţi-vă cu biscuil săraţi sau o felie de pizza ... şi obligatoriu 4 bucăţele de ciocolată neagră.





ZIUA DE VITAMINE
în ziua de vitamine, fructele şi legumele intră în meniul fiecărei mese.
Combir fructelor este lăsată la latitudinea dumneavoastră; totuşi, este de preferat să consumaţi un singur fel de fructe la o masă.
De asemenea, puteţi consuma fi uscate, seminţe şi nuci.
Pentru a beneficia cât mai mult de vitaminele şi mine din fructe, acestea trebuie consumate proaspete şi cu coajă; sunt, de aseme permise compoturile din fructe, fructele pasate, supele din fructe şi legume ş fructele coapte. Dacă nu vă plac fructele, combinaţi-le sau înlocuiţi-le cu legi proaspete simple (fără sosuri).



ZIUA DE APA
O dată pe lună, obligatoriu după o zi de vitamine (o dată la 29 de zile) urmează o zi de apă, după care începeţi din nou cu o zi de proteine. în zilele de apă veţi bea numai apă.
Dacă nu vă puteţi abţine de la mâncare, preparaţi o supă de legume sau sucuri din fructe sau legume proaspete (sau săriţi peste ziua de apă).
Apa este indispensabilă; trebuie să beţi în fiecare zi.



BAUTURI
Beti cel putin 2 litri de apa pe zi, de preferat mai mult. De asemenea, beti ceai si sucuri de fructesau legume.
-Reţineţi că sucurile de fructe si legume constituie o masa.
-Puteţi bea o cafea farà zahăr. Incercaţi cafeaua boabe
-Consumul de alcool incetineste procesul de pierdere in greutate.









Asta e luat din carte asa in mare ca sa intelegi Eu voi sari peste ziua de apa
__________________
Jurnalu meu
czuky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2077 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de czuky; 28 mai 2013 at 22:17:03.
 

Informatii despre slabit
calorii, czuky, dieta, jurnal, jurnale, mamici, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole