Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5001 (permalink)  
Vechi 04 aug 2013, 13:12:42
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Ai gasit? Ti-ai luat?

Eu sunt multumita ca am reusit sa fac curat in toata casa, sa spal doua masini de rufe, mi-am schimbat cearsafurile, am facut dus, m-am epilat.

Acum urmeaza sa plec sa fac niste cumparaturi pentru frigider!

Ieri a fost foarte dragut cu Diana si cu Ralu. Sa ma tot intalnesc cu slabute, daca e asa

Pupici tuturor si o duminica frumoasa!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
Rallara (05 aug 2013), Zoe (04 aug 2013)
  #5002 (permalink)  
Vechi 05 aug 2013, 08:59:17
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Am avut un week-end bun.

Ieri am facut o gramada de chestii prin casa, pana si ordine!

Am un apartament aerisit si dragut acum.

Mi-am mutat calculatorul din dormitor in sufragerie, ca sa stau mai mult la racoare dupa-amiaza. Si ca sa citesc mai mult seara inainte de culcare!

In schimb, am mancat toata ziua intr-o veselie, nu stiu ce a fost cu mine. La un moment dat m-am simtit de-a dreptul scarbita de mine. Imi era sila, nu ma simteam bine, si ma simteam obosita si trista. Am zis ca incep sa imi notez starile astea, ca sa ma diferentiez intre alimentatia corecta si binge-ul fara rost. Am visat azi-noapte la salata, asa de tare imi era corpul de chinuit.

Deci azi, dupa cum urmeaza, mananc:

md - iaurt 0,1 % cu cereale si prune uscate
pranz - rucola, rosii cherry, masline umplute cu branza
g1 - migdale
cina - ???? ceva branza cu castraveti, sunca cu castraveti... nush inca

O zi buna tuturor!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
Rallara (05 aug 2013), Zoe (05 aug 2013)
  #5003 (permalink)  
Vechi 05 aug 2013, 11:24:29
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Sunt foarte incantata pentru ca am gasit la o colega pe birou "provocare 31 zile de genuflexiuni". Si o sa ne apucam impreuna. Incepi de la 30 (pe care sigur pot sa le fac, si cresti treptat, cu odihna la 4 zile, pana ajungi la 200 de genuflexiuni la 31 de zile.

Nu oi ajunge eu chiar acolo, but never say never! Azi o sa merg sa cumpar cadou unei colege, dar vreau ca diseara sa imi fac cele 30 de genuflexiuni, un program de abdomene de 10 minute si un program de brate cam tot asa de lung. Mi-am refacut abonamentul la sala pentru urmatoarele 6 luni!!! deci nu mai am nicio scuza!

Pupici tuturor si o zi buna in continuare!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
azra (05 aug 2013), CezaraCezarului (05 aug 2013), Rallara (05 aug 2013)
  #5004 (permalink)  
Vechi 05 aug 2013, 13:20:01
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Sunt foarte incantata pentru ca am gasit la o colega pe birou "provocare 31 zile de genuflexiuni". Si o sa ne apucam impreuna. Incepi de la 30 (pe care sigur pot sa le fac, si cresti treptat, cu odihna la 4 zile, pana ajungi la 200 de genuflexiuni la 31 de zile.

Nu oi ajunge eu chiar acolo, but never say never! Azi o sa merg sa cumpar cadou unei colege, dar vreau ca diseara sa imi fac cele 30 de genuflexiuni, un program de abdomene de 10 minute si un program de brate cam tot asa de lung. Mi-am refacut abonamentul la sala pentru urmatoarele 6 luni!!! deci nu mai am nicio scuza!

Pupici tuturor si o zi buna in continuare!
Tu iti incepi ziua cu planuri de sport, eu mi-am inceput-o cu niste galuste cu prune de mi-au stat pe creier de cand am vorbit. Ralu e de vina ca mi-a zis unde sa le gasesc, in niciun caz eu ca m-am dus dupa ele la 40 de grade, tarandu-ma si sapand in frigiderul cu produse congelate ca un arheolog disperat.

Bravo pentru reinnoitul abonamentului, astept cu nerabdare sa aud si de rezultate.

Ma bucur ca v-am vazut, se cerea sa va spun asta, sunteti asa vesele si pur si simplu... ALIVE! Daca v-as vedea mai des cred ca mi-ar reveni si mie pofta de viata, ca pofta de mancare e mereu prezenta.

O zi buna la munca si pe langa!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
Rallara (05 aug 2013), Zoe (05 aug 2013)
  #5005 (permalink)  
Vechi 05 aug 2013, 13:43:49
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Tu iti incepi ziua cu planuri de sport, eu mi-am inceput-o cu niste galuste cu prune de mi-au stat pe creier de cand am vorbit. Ralu e de vina ca mi-a zis unde sa le gasesc, in niciun caz eu ca m-am dus dupa ele la 40 de grade, tarandu-ma si sapand in frigiderul cu produse congelate ca un arheolog disperat.

Bravo pentru reinnoitul abonamentului, astept cu nerabdare sa aud si de rezultate.

Ma bucur ca v-am vazut, se cerea sa va spun asta, sunteti asa vesele si pur si simplu... ALIVE! Daca v-as vedea mai des cred ca mi-ar reveni si mie pofta de viata, ca pofta de mancare e mereu prezenta.

O zi buna la munca si pe langa!
Ma bucur ca ai scris! Mi-era teama ca am acaparat discutia si nu ti-a placut de noi

Mai, au fost bune galustele? Ok, move on Te fac o provocare la genuflexiuni? Pe principiul flapjacks in loc de jumping jacks (avem si inside jokes acum).

Ar trebui sa ne vezi mai des, asa cum ti-am propus si eu, si Ralu, sa te muti aici (de parca ar fi cel mai simplu lucru din lume!).

Te pup cu drag si imi pare foarte bine ca te-am cunoscut LIVE.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
Rallara (05 aug 2013)
  #5006 (permalink)  
Vechi 05 aug 2013, 20:55:24
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Raport final:

cina a fost 3 mentos

Am mers 3 ore la shopping dupa cadoul unei colege (da, iar zile de nastere!) si sunt foarte multumita de ce am cumparat.

Am facut 30 de genuflexiuni, exercitii pentru brate aprox 9 minute, si programul de 8 minute abs. Imi e rusine cat de mult am transpirat de la atata lucru!!! Am facut un dus, mi-am pregatit mancarea pentru maine.

Imi duc de dimineata masinuta la revizia de 6 ani, sper sa fie totul ok, ca costa destul si fara probleme suplimentare...

Mi-am cumparat si eu niste lucruri ca de, am trecut prin atatea magazine. O oja (ar trebui sa ma opresc), 3 rimeluri (verde, turcoas si mov, de cand nu mai gasisem!!!), si un plovaras cu nasturi si o pijama, ambele de la auchan, unde sunt reduceri la haine, asa ca pe astea 2 am dat 40 de lei!!!

In seara asta incerc sa termin frumoasa carte pe care o citesc de 2 saptamani (am o scuza,are 700 de pagini), si eventual sa incep alta.

Pupici tuturor!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
Rallara (05 aug 2013)
  #5007 (permalink)  
Vechi 05 aug 2013, 21:55:23
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Ai gasit? Ti-ai luat?

Eu sunt multumita ca am reusit sa fac curat in toata casa, sa spal doua masini de rufe, mi-am schimbat cearsafurile, am facut dus, m-am epilat.

Acum urmeaza sa plec sa fac niste cumparaturi pentru frigider!

Ieri a fost foarte dragut cu Diana si cu Ralu. Sa ma tot intalnesc cu slabute, daca e asa

Pupici tuturor si o duminica frumoasa!
Uau ce surpriza placuta, ai fost harnicuta pana la urma.
Bravo, asa de bine te simti DUPA ce termini...
Imi vine si mie randul, maine poimaine sa nu mai am discutii...

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Tu iti incepi ziua cu planuri de sport, eu mi-am inceput-o cu niste galuste cu prune de mi-au stat pe creier de cand am vorbit. Ralu e de vina ca mi-a zis unde sa le gasesc, in niciun caz eu ca m-am dus dupa ele la 40 de grade, tarandu-ma si sapand in frigiderul cu produse congelate ca un arheolog disperat.

Bravo pentru reinnoitul abonamentului, astept cu nerabdare sa aud si de rezultate.

Ma bucur ca v-am vazut, se cerea sa va spun asta, sunteti asa vesele si pur si simplu... ALIVE! Daca v-as vedea mai des cred ca mi-ar reveni si mie pofta de viata, ca pofta de mancare e mereu prezenta.

O zi buna la munca si pe langa!

Atata am de zis.

Si o intrebare, au fost bune, aham?

Eu nu am avut timp si nu am ajuns pana la postasul lui Simi dar si la 50 de grade ma duc zilele astea, evident.

Multumim de complimentul dragut scumpa, just for fun, nu suntem nici noi asa tot timpul... cel putin mai am si eu momentele mele hard core sad, pe care le stii de fapt si de la telefon...



BUT moving on...


Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Ma bucur ca ai scris! Mi-era teama ca am acaparat discutia si nu ti-a placut de noi

Mai, au fost bune galustele? Ok, move on Te fac o provocare la genuflexiuni? Pe principiul flapjacks in loc de jumping jacks (avem si inside jokes acum).

Ar trebui sa ne vezi mai des, asa cum ti-am propus si eu, si Ralu, sa te muti aici (de parca ar fi cel mai simplu lucru din lume!).

Te pup cu drag si imi pare foarte bine ca te-am cunoscut LIVE.
Si eu ma bucur ca a scris, same feeling.
Exact, za jack joke!!


Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Raport final:

cina a fost 3 mentos

Am mers 3 ore la shopping dupa cadoul unei colege (da, iar zile de nastere!) si sunt foarte multumita de ce am cumparat.

Am facut 30 de genuflexiuni, exercitii pentru brate aprox 9 minute, si programul de 8 minute abs. Imi e rusine cat de mult am transpirat de la atata lucru!!! Am facut un dus, mi-am pregatit mancarea pentru maine.

Imi duc de dimineata masinuta la revizia de 6 ani, sper sa fie totul ok, ca costa destul si fara probleme suplimentare...

Mi-am cumparat si eu niste lucruri ca de, am trecut prin atatea magazine. O oja (ar trebui sa ma opresc), 3 rimeluri (verde, turcoas si mov, de cand nu mai gasisem!!!), si un plovaras cu nasturi si o pijama, ambele de la auchan, unde sunt reduceri la haine, asa ca pe astea 2 am dat 40 de lei!!!

In seara asta incerc sa termin frumoasa carte pe care o citesc de 2 saptamani (am o scuza,are 700 de pagini), si eventual sa incep alta.

Pupici tuturor!
Spor la citit, bravo pentru genoflexiuni, si CE OFERTA au cei de la ... mama miaaa!!! De ce nu stau mai aproape... Nu-mi iei si mie o pijama?

Te pup!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5008 (permalink)  
Vechi 05 aug 2013, 21:59:20
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Ma bucur ca te-ai amuzat, Ralu.

Am terminat cartea. Ma bag cu alta in pat ca sa ma pregatesc pentru ziua lunga de maine!

Maine seara promit sa fac 35 de genoflexiuni si exercitiile pentru spate si talie de la doamna enervanta.

Pupici!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5009 (permalink)  
Vechi 06 aug 2013, 19:40:41
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Ah, ce zi!

Am rezolvat cu masina, nu imi vine sa cred! A fost o zi buna din toate punctele de vedere!

Meniul:

md - cereale cu fructe uscate, un iaurt
g1 - o felie de pepene rosu, un pahar de cola (mda)
pranz - salata din rucola, 2 oua fierte, un pic de porumb, o conserva de ton, rosii cherry, avocado
g2 - migdale

Sport!:
8 minute abs
exercitii pentru talie si spate de la tanti descreierata
35 de genoflexiuni, asa cum scrie la program

Sunt transpirata si obosita (am stat la munca pana la 8 fara 15, cu tot cu cursurile de olandeza, revizia etc) si sunt foarte multumita de cum a trecut ziua. Fug la un dus si ma bag in pat cu carticica "De ce iubim femeile" de Cartarescu. De care m-am indragostit. Aveam impresia ca e un postmodernist plin de clisee, neinteresant si prea romanesc pentru gusturile mele, dar cu fiecare carte de-a lui pe care ma avant sa o citesc, ma conving ca e un scriitor de talie internationala...

Pupici tuturor.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
GCM (06 aug 2013)
  #5010 (permalink)  
Vechi 06 aug 2013, 19:49:52
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Misto cartea...ne-a adus-o dirigu intra 12 a sa o studiem...ne-a fascinat
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
animis23, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, ocupate, ro, sanatos, slabit, slabute, studentei

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Afumat sau nu?! Slabuta Aditivi Alimentari 5 01 aug 2012 13:19:32
Da sau nu carbohidratilor ? micutza1 Pregatirea pentru slabire 16 27 oct 2011 18:56:38
Sarmalele ingrasa sau nu? minouse Alimentatia 13 29 iun 2010 21:27:56
Votati sau nu? Sheba Discutii off-topic 5 06 dec 2009 19:01:42
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole