forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-adolescente-rebele-georgii-9456.html)

Georgii 24 iun 2011 10:03:42

Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
Buna slabute si bine v`am gasit!Am descoperit acest site acum vreo 3 zile si imediat ce l`am studiat putin mi`am creat un cont:x.Am inceput sa imi scriu meniurile si caloriile consumate si vad ca pana acum totul merge ca pe roate si sper ca voi ajunge sa zambesc cand cantarul imi va arata 49 de kg.Ca sa va spun mai pe larg povestea mea..As incepe cu anul trecut prin iunie:aveam 48 de kg si 15 ani si 1.65.Pe 4 iunie am plecat in Spania si bucurandu`ma ca sunt slaba si imi mai permit sa pun cateva kg am inceput sa mananc orice imi pica in mana si in cantitai mult prea mari.prin august observ ca picioarele incepeau sa se ingroase,soldurile la fel si facusem si putina burtica(nu mult dar cat sa se vada ca am pus cateva kg).In noiembrie aveam 56 kg,enorm pentru mine!!Am inceput sa micsorez portiile,nu mai mancam paine (nici acum nu mananc),in schimb mancam din aceea integrala si am observat ca mai mult ingrasa,mancam multe dulciuri si de SArbatori saream mereu calul.Din ianuarie lucrurile au luat cu totul alta intorsatura:nu tu paine,dulciuri, putine prajeli si portii mici.Cateodata faceam greseala sa ma infometez.Ma cantaresc prin aprilie si vad 53.4.Super fericire:">.Prin mai plec in tara,gratare,mers la restaurante,la munte,pizza,dulciuri.Am mai pus un kg pana m`am intors in iunie.Acum ca v`am gasit pe voi am inca o speranta ca ma veti sustine si imi veti da sfaturi!Nu vreau sa ma laudati cand slabesc ,doar sa ma certati cand gresesc!:>Va astept cu critici,sfaturi si conceptii:P;;)

Adina14 24 iun 2011 12:41:08

Re: Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
Buna :)
De ce vrei sa slabesti atat de mult?:-s Devii subponderala ca pentru 1,67 sa ai 49kg, ca sa nu mai zic ca ai avea un IMC extrem de mic.

Georgii 24 iun 2011 12:55:03

Re: Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
Buna Adina:*
Vreau sa slabesc pentru ca,chiar sunt grasa!Am picioarele groase si soldurile s`au latit mult si nu ma sufar asa.
Dar nu stiu..Sunt dezorientata rau zilele astea..!

Alexik 24 iun 2011 12:57:26

Re: Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 699542)
Buna Adina:*
Vreau sa slabesc pentru ca,chiar sunt grasa!Am picioarele groase si soldurile s`au latit mult si nu ma sufar asa.
Dar nu stiu..Sunt dezorientata rau zilele astea..!

Buna .
Eu zic ca pentru solduri+picioare ar trb sa scazi doar 3 kg..cam asa.:)Vezi pe parcurs cum iti place si acolo sa te opresti

Georgii 24 iun 2011 12:59:54

Re: Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
Eu vreau 5 kg ,asa mi`am pus in plan.Dar nu stiu parca slabesc doar in sus,nicidecum la picioare:-s.
Am incercat niste exercitii ieri 30 de min si mai faci si azi:D.Sper sa le mai subtiez putin ca nu imi place cum sunt;;).
Si pt solduri nu stiu ce sa fac :((..

Georgii 24 iun 2011 13:00:41

Re: Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
mai fac*:">

Adina14 24 iun 2011 13:24:50

Re: Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 699542)
Buna Adina:*
Vreau sa slabesc pentru ca,chiar sunt grasa!Am picioarele groase si soldurile s`au latit mult si nu ma sufar asa.
Dar nu stiu..Sunt dezorientata rau zilele astea..!

De ce nu pui o poza sa vedem cum este situatia? >:D<
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 699553)
Eu vreau 5 kg ,asa mi`am pus in plan.Dar nu stiu parca slabesc doar in sus,nicidecum la picioare:-s.
Am incercat niste exercitii ieri 30 de min si mai faci si azi:D.Sper sa le mai subtiez putin ca nu imi place cum sunt;;).
Si pt solduri nu stiu ce sa fac :((..

Asa sunt si eu :-< Foarte greu slabesc la picioare x-( Incearca sa faci mult cardio pentru grasime- poti sa faci jogging, sa practici saritul corzii pentru inceput ;) Dau rezultate foarte frumoase.In paralel fa si ceva pentru modelare, gen pilates, yoga sau dans ,ceva.Pentru mine pilates nu au functionat, mi-au umflat muschii si mai mult :-s
Cat despre solduri, eu zic sa mai astepti putin cu dieta poate se vor duce si ele asa :-?
Sa nu faci aceleasi exercitii in fiecare zi.Corpul tau se va obisnui cu ele iar dupa un timp nu vei mai slabi cu ajutorul lor si nu vei mai arde aceleasi calorii ca la inceput.Daca ai un program de exercitii pentru picioare, fa-l doar de 3-4 ori pe saptamana, o zi da, una nu :) ;) >:D<

Adina14 24 iun 2011 13:26:04

Re: Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
Oh si inca ceva :) Ia spune-ne ce papi tu intr-o zi >:D< Sa vedem unde este "buba" ;))

Georgii 24 iun 2011 14:24:38

Re: Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
De exemplu azi am papat la micul dejun 2 cornulete simple integrale(asa sunt la spanioli:P),un pahar de 150 ml de suc natural si pe la vreo 10 jumatate o para(medie).
Acum la pranz fasolica fiarta cu 2 bucatele de muschi fierte si ca un desert niste cirese:">.(am cam dat`o in bara cu pranzul)
Diseara voi manca salata de fructe de mare =p~.

Georgii 24 iun 2011 14:25:55

Re: Jurnalul unei adolescente rebele - Georgii
 
Vreau sa ma apuc de pilates ,dar nu am facut pana acum.Imi poti arata ceva video`uri daca ai>:D<?


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:04:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO