Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 02:35:56
AceSS's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dieta Beverly Hills
Date: 163cm, 113.9kg
Mesaje: 432
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Buna.

Simplu. Pana la 13 ani aveam 1.63 45 de kg...aratam super.(scuzati-mi lipsa de modestie) Apoi dintr-o data am inceput sa am probleme la scoala cu colegi violenti...lovituri, injuraturi. Nivelul stresului a crescut in pare parte din acesta cauza, dar si din cauza ca ma apropiam de sfarsitul ciclului gimnazial. Din cauza stresului am inceput sa mananc din ce in ce mai mult. Am facut si gastrita...nu am stiut. Am aflat dupa mult timp cum nu mi-am facut niciodata analizele pana in clasa a 8a cand a inceput sa mi se faca rau. Se pare ca mancasem asa de mult din cauza gastritei. Am confundat foamea cu durerea de stomac.

Dupa ce am terminat clasa a8a m-am simtit in sfarsit libera. M-am relaxat. M-am enervat din nu stiu ce motiv si mi-am propus sa nu las toate fetele rele si de 45 de kg sa imi ia locul numai pentru ca arata mai bine. ( fete rele- copii pot fi destul de rautaciosi..)

Am slabit in aceea vara de la 98 la 77-78(oct)

Apoi au urmat testele din clasa a9a ...sa nu mai zic de teze...

Din acel an m0am ingrasat cam acelasi nr de kg...in fiecare vara am avut 98-99. Anul acesta lucrurile s-au schimbat....nu am reusit sa slabesc pana la 80 vara trecuta ci numai pana la 90. (aveam o bunica bolnava....) Din fericire am reusit sa ma mentin pana in decembrie. De Craciun am inceput sa slabesc. Ajunsesem la greutatea de 87 in ianuarie, dar apoi bunica mea s-a stins din viata si am inceput din nou sa ma ingras. In iunie am avut 108...apoi am slabit pana la 102.

1 August 2011 - 108 kg. Am reusit sa scap de cateva...Azi 18.(stiu ca e 19 dar consider 18 pt ca e inca noapte) am 99 de kg.

Vedem maine......
  #2 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 06:51:07
dupy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2010
Locaţie: *, Romania
Vârsta: 30
Dieta: constientizare
Date: 166cm
Mesaje: 612
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

waw.
Eu sunt de parere ca problema trebuie tratata, in primul rand, pe plan psihologic!
Nu este in regula ca fenomenele exterioare sa-ti afecteze la o asemenea intensitate alimentatia.
Cand ai avut bucurii, ai slabit? Gandeste-te.

Pupici!
__________________
Jurnal Dupy
Ideal/ Scop: Nicole Scherzinger


"Marile rezultate au nevoie de mari ambitii." - James Champy
You can make excuses or you can enjoy results. But you can do both.
dupy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #3 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 10:05:20
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Citat:
Anterior postat de AceSS Vezi mesajul
Buna.

Simplu. Pana la 13 ani aveam 1.63 45 de kg...aratam super.(scuzati-mi lipsa de modestie) Apoi dintr-o data am inceput sa am probleme la scoala cu colegi violenti...lovituri, injuraturi. Nivelul stresului a crescut in pare parte din acesta cauza, dar si din cauza ca ma apropiam de sfarsitul ciclului gimnazial. Din cauza stresului am inceput sa mananc din ce in ce mai mult. Am facut si gastrita...nu am stiut. Am aflat dupa mult timp cum nu mi-am facut niciodata analizele pana in clasa a 8a cand a inceput sa mi se faca rau. Se pare ca mancasem asa de mult din cauza gastritei. Am confundat foamea cu durerea de stomac.

Dupa ce am terminat clasa a8a m-am simtit in sfarsit libera. M-am relaxat. M-am enervat din nu stiu ce motiv si mi-am propus sa nu las toate fetele rele si de 45 de kg sa imi ia locul numai pentru ca arata mai bine. ( fete rele- copii pot fi destul de rautaciosi..)

Am slabit in aceea vara de la 98 la 77-78(oct)

Apoi au urmat testele din clasa a9a ...sa nu mai zic de teze...

Din acel an m0am ingrasat cam acelasi nr de kg...in fiecare vara am avut 98-99. Anul acesta lucrurile s-au schimbat....nu am reusit sa slabesc pana la 80 vara trecuta ci numai pana la 90. (aveam o bunica bolnava....) Din fericire am reusit sa ma mentin pana in decembrie. De Craciun am inceput sa slabesc. Ajunsesem la greutatea de 87 in ianuarie, dar apoi bunica mea s-a stins din viata si am inceput din nou sa ma ingras. In iunie am avut 108...apoi am slabit pana la 102.

1 August 2011 - 108 kg. Am reusit sa scap de cateva...Azi 18.(stiu ca e 19 dar consider 18 pt ca e inca noapte) am 99 de kg.

Vedem maine......
Hello!Mie aici mi se pare ca ai mai mult o problema pe plan psihologic.Nu te supara ca te intreb,dar ai incercat sa consulti un psiholog?Sa stii ca nu e nici o rusine sa mergi la psiholog cand simti ca sunt situatii care pur si simplu te depasesc.Si eu am fost si mi`a facut foarte bine,imi pare rau ca nu m`am mai dus.Nu e normal ca de fiecare data cand ai o problema sa dai buzna in mancare.In viata vei avea mii de probleme,poate si mai grave,atunci ce vei face?Te vei ingrasa de fiecare data?Trebuie sa inveti sa iti canalizezi furia,supararea si orice alt sentiment pe alt lucru.Incearca de kte ori esti trista/deprimata sau ai vreo problema sa faci sport in loc sa mananci.In al doilea rand..nush ce sa zic,ai slabit cam mult in putin timp..Sigur mananci cat trebuie?Stii ca nu trebuie sa scazi sub 1000 de calorii in nici un caz,nu?Te pup si iti doresc mult succes!
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 10:33:33
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Fetele au dreptate.
Iar daca nu vrei sa mergi la psiholog, scrie pe o foaie ce simti in orice moment. Te va ajuta sa te descarci.
Apoi scrie ce ii de facut. Cauta solutii. Noteaza toate solutiile.
Cauta apoi motivul. Cauza pentru care te simti asa.
Iar in ultimul rand, detaseaza-te de tine, priveste de afara, daca tu nu ai fi tu ... si ar fi altcineva care ti-ar spune lucrurile notate de tine..cum ai reactiona?
Pune lucrurile in balanta.
Calculeaza.
Matematica nu a dat gres niciodata.

Te poti ajuta si singura. Fara un psiholog, toti putem. Noi suntem cei mai buni psihologi pentru ca cunoastem inauntrul nostru.
Trebuie sa fii sincer.
Sa iesi din tine si sa privesti din exterior situatia. Obiectiv.

Se poate. E munca grea. Insa rezolvarea problemelor nu sta in mancare, la fel cum nu sta in mancare nici alinarea ta. E chestie de moment, crezi ca te linisteste insa efectele iti dau dureri de cap, alt stres, alte frustrari, e un cerc vicios.

Toti avem probleme. Toti mor, si in familia ta, si a altora. Altii isi rezolva in alt fel aceasta durere, stiu ca suna urat "rezolva" dar in fond asta e, a rezolva, a repara o stricaciune pe baza sentimentala.
Nu e mancatul solutia. Crede-ma.
Pe mine m-a ajutat mereu scrisul. MEREU. Cu caldura te sfatuiesc sa faci la fel, poate e ..si scaparea ta.


Pe curand!
Succes!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 13:41:42
AceSS's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dieta Beverly Hills
Date: 163cm, 113.9kg
Mesaje: 432
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Pana acum vreo cativa ani am mancat din plictiseala, nu ma puteam ingrasa...ce mult se schimba lucrurile ....

In timpul liceului am mancat din cauza lipsei de odihna.... 8 ore pe zi la scoala....6-7 ore teme..... plus alte activitati....am ajuns sa dorm doar 4-4.50 ore pe noapte.....

Aveti grija sa nu faceti aceeasi greseala ca si mine. Nu lasati scoala sa va distruga viata.....nu zic ca nu trebuie sa invatati...bineinteles ca trebuie. Ma refer la timpul care il consuma.....invatati, faceti-va temele ( asta pt elevi...) dar in momentul in care nu mai puteti, sunteti obositi faceti o pauza.


Sunt unii oameni care pot manca o gramada de frcute pe zi fara sa se ingrase...altii se ingrasa.....Exista vreo regula?

Eu nu ma ingrasam cu fructe...de la 80-83 de kilograme am inceput sa ma ingras si cu alea....

Mie foarte greu fara fructe....

Acum tin dieta Pierre Dukan....nu mi se pare asa greu de tinut....nu mi-e foame...nu stiu de ce ....dar ma deranjeaza lipsa fructelor....sunt in faza de atac ziua 4
  #6 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 17:04:46
Lovely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Dieta mea
Date: 165cm, 76kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Buna,

Intr-un fel m-am regasit in prezentarea ta. Atunci cand invatam pur si simplu nu ma uitam la ce mananc si rau am facut! Plus, stresul prin care treci parca te face sa uiti de sanatatea ta. Totusi, trebuie sa incerci sa exersezi controlul alimentatiei indiferent de situatia in care esti, buna sau rea.

In legatura cu ce ai spus despre fructe. Fructele, desi sunt sanatoase si nu contin zahar procesat, nu trebuie consumate in cantitati mari pentru ca se depun (din pacate nu stiu sa explic mai stiintific). De obicei, am observat ca trebuie sa consumam aprox. 2 fructe/ zi, inafara de banane si struguri. Am auzit teorii precum faptul ca nu trebuie consumate dupa ora 16, atunci cand in organism se petrece nu stiu ce schimbare. E gresita aceasta teorie?
Lovely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2018 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1501 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 18:59:25
AceSS's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dieta Beverly Hills
Date: 163cm, 113.9kg
Mesaje: 432
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Citat:
Anterior postat de Lovely Vezi mesajul
Buna,

Intr-un fel m-am regasit in prezentarea ta. Atunci cand invatam pur si simplu nu ma uitam la ce mananc si rau am facut! Plus, stresul prin care treci parca te face sa uiti de sanatatea ta. Totusi, trebuie sa incerci sa exersezi controlul alimentatiei indiferent de situatia in care esti, buna sau rea.

In legatura cu ce ai spus despre fructe. Fructele, desi sunt sanatoase si nu contin zahar procesat, nu trebuie consumate in cantitati mari pentru ca se depun (din pacate nu stiu sa explic mai stiintific). De obicei, am observat ca trebuie sa consumam aprox. 2 fructe/ zi, inafara de banane si struguri. Am auzit teorii precum faptul ca nu trebuie consumate dupa ora 16, atunci cand in organism se petrece nu stiu ce schimbare. E gresita aceasta teorie?

Sincer nu stiu daca e gresita sau nu....eu am auzit niciodata nicio teorie despre fructe in afara de aceea ca ingrasa....

Eu nu m-am ingrasat cu ele pana nu aveam in jur de 80 de kg. Am cunoscut multi oameni care nu se ingrasa....oameni slabi

Incep sa cred ca numai cei sub 80 de kg nu se ingrasa cu fructe...ridicol stiu...dar alta idee nu am
__________________
Jurnalul unei fete stresate

  #8 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 20:55:34
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Citat:
Anterior postat de AceSS Vezi mesajul
Sincer nu stiu daca e gresita sau nu....eu am auzit niciodata nicio teorie despre fructe in afara de aceea ca ingrasa....

Eu nu m-am ingrasat cu ele pana nu aveam in jur de 80 de kg. Am cunoscut multi oameni care nu se ingrasa....oameni slabi

Incep sa cred ca numai cei sub 80 de kg nu se ingrasa cu fructe...ridicol stiu...dar alta idee nu am
Mie mi se pare absurd sa citesc ca fructele ingrasa. Eu am reusit sa inlocuiesc mare parte a dulciurilor din felul in care mancam inainte cu fructe, si sincer oricate fructe as manca, nu ma ingrasa. Ele contin o oarecare cantitate de zahar, e adevarat, dar e de tip natural, fructoza, care implica mai mult efort din partea organismului spre a fi digerat fata de zaharul rafinat. In plus, contin minerale, vitamine, apa, antioxidanti. Chiar si cele care sunt cica de evitat intr-o dieta, desi nu inteleg de ce (strugurii, bananele, pepenele au ft multe vitamine, apa, chit ca ma repet, nu exista un motiv suficient pentru care sa renunte cineva la ele). Nu se poate pune semnul egal intre acestea si zaharul rafinat!

Nu am pretentie de atot-stiutoare, dar sa renunti la fructe nu-ti aduce beneficii pe termen lung. Kg pe care le pierzi acum sunt apa retinuta in organism de carbohidratii la care ai renuntat in mod subit. Cand vei reveni la o alimentatie completa, acea apa se va reaseza in corpul tau. Stiu cum functioneaza dieta Dukan, am cativa cunoscuti care au tinut-o si exact asta au patit, chiar daca au tinut sistematic toate etapele Mai bine iti dezvolti o dieta personala care sa corespunda nevoilor si preferintelor tale zilnice. Sa nu zic ca privarea de vitamine si minerale furnizate pe cale naturala, precum si de fibre atat de necesare unei bune digestii au un impact destul de negativ asupra sanatatii tale Sper sa nu apuci sa treci prin necazuri de care ammai auzit eu pana acum.

"Slabii nu se ingrasa cu fructe" e o propozitie cu greutate. Persoanele slabe au probabil alt metabolism, insa oricine si-l poate dezvolta asa. Iti poti "ascuti" arderile prin activitatea fizica si vei ajunge sa consumi mai multe calorii decat cele ingerate, iar daca te asiguri ca cele ingerate nu sunt calorii goale (de tip fast-food, dulciuri, prajeli, sucuri acidulate,etc) ai rezolvat problema. Iti sugerez aceasta solutie in defavoarea oricarei alteia, e si mai sanatos si mai de lunga durata.

Nu tin sa repet ce au mai zis fetele, problemele de tip emotiv nu se rezolva prin apelarea la mancare Mai bine incearca sa te descarci altfel, prin arta, prin conversatie, prin sport chiar (te-ai mira cat de bine ajungi sa te simti cand ajungi sa uiti de unele necazuri din cauza ca ai reusit sa alergi primul kilometru, si bineinteles, tu iti poti personaliza targeturile dupa bunul plac).

Incearca sa privesti lucrurile si din aceasta perspectiva, poate nu ti se vor mai parea atat de grele. O seara buna
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #9 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 21:39:14
AceSS's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dieta Beverly Hills
Date: 163cm, 113.9kg
Mesaje: 432
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

Multumesc pentru raspuns....nu am vrut sa jignesc pe nimeni cu propozitia...slabii nu se ingrasa de la fructe...sper ca nu am facut-o

Eu ador fructele. Simplu..

Nu mananc foarte mult de obicei ca nu prea am timp.

Mananc rar dulciuri...de la fast-food si mai rar pentru ca asta implica sa am timp si merg acolo

Prajeli....doar daca gateste cineva...

mai era ceva pe lista dar nu imi aduc aminte.

Sport? il adoram eram buna la toate sporturile...faceam tenis, atletism, volei, karate, handbal

Acum nu am timp.... abia am timp sa dorm cateva ore ...

vara asta am facut ceva mai multa miscare.... consola wii ajuta
__________________
Jurnalul unei fete stresate

  #10 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 22:14:31
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete stresate - AceSS

N-ai jignit pe nimeni, nu despre asta era vorba, stai linistita. Vroiam doar sa-ti explic ca poate tu faci o confuzie

Pacat ca nu prea ai timp sa te ocupi de tine si de lucrurile care iti plac Dar daca nu poti face ce iti place, in care viata o sa te simti bine? Of, sper sa iti fie bine, si cu dieta asta, si fara sport... Ai grija de sanatatea ta
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
 

Informatii despre slabit
acess, calorii, dieta, fete, jurnale, jurnalul, ro, sanatos, slabit, slabute, stresate


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul unei optimiste (rozeta) rozeta Jurnale slabit peste 50 ani 294 31 mai 2016 07:10:41
Jurnalul unei fete pesimiste - Anutza anymaryia Bulimie & Binge Eating 275 04 ian 2012 14:06:40
Sunt doar un jurnal al unei fete (viitoare slabutza!) Renee Renne Arhiva jurnale slabit 182 31 dec 2010 17:52:34
Jurnalul unei fete greu de multumit- Cassiana Cassiana Arhiva jurnale slabit 34 15 iul 2010 22:13:27
Jurnalul unei grasute ltrandafir Arhiva jurnale slabit 39 05 sep 2009 02:12:51

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole