forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei incepatoare - paula19 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-incepatoare-paula19-10649.html)

paula19 26 nov 2011 14:18:25

Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
Buna slabutelor.Povestea mea este una destul de trista.Din cauza stresului cu bacul m-am ingrasat intr-un an 10 kg.Astfel am ajuns de la 52 kg la 62 kg.Scopul meu nu este sa ajung la 52 kg, ci la 55 kg.Sper sa reusesc, pentru ca am vointa si ambitie.Astept incurajarile voastra>:D<

kisa 26 nov 2011 17:04:06

Re: Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
Citat:

Anterior postat de paula19 (Post 858271)
Buna slabutelor.Povestea mea este una destul de trista.Din cauza stresului cu bacul m-am ingrasat intr-un an 10 kg.Astfel am ajuns de la 52 kg la 62 kg.Scopul meu nu este sa ajung la 52 kg, ci la 55 kg.Sper sa reusesc, pentru ca am vointa si ambitie.Astept incurajarile voastra>:D<

Buna dragutA PAULA! Povestea ta e trista, dar tu esti mult prea tanara si ambitioasa ca sa te doboare 10 kg. Cu o dieta adecvata povestea ta o sa fie istorie in trei luni. Succes si nu te lasa!>:D<>:D<

mika_me 26 nov 2011 17:30:55

Re: Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
Citat:

Anterior postat de paula19 (Post 858271)
Buna slabutelor.Povestea mea este una destul de trista.Din cauza stresului cu bacul m-am ingrasat intr-un an 10 kg.Astfel am ajuns de la 52 kg la 62 kg.Scopul meu nu este sa ajung la 52 kg, ci la 55 kg.Sper sa reusesc, pentru ca am vointa si ambitie.Astept incurajarile voastra>:D<

Buna Paula!ah, sunt zeci de povesti triste aici pe site..darnu e un capat de lume. Poti ajunge nu la 55, ci chiar 52 cate ai avut. Par multe kg, dar cand ai rabadre cu tine, cu dieta, cu sportul, nici nu iti dai seama cand zboara timpul..si kilogramele..
Te-ai gandit ce dieta vei tine?ti-ai propus vreun termen?Sport faci?

paula19 26 nov 2011 18:04:52

Re: Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
multumesc mult.Da fac sport acasa.In plus stau la etajul 8 si urc pe scari pentru a lupta cu caloriile:)
Nu imi fac griji ca nu voi slabi.Dieta mea este una hipocalorica.Mananc destul de sanatos,zic eu, si in nici un caz nu ma infometez.

mika_me 26 nov 2011 18:18:18

Re: Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
Citat:

Anterior postat de paula19 (Post 858412)
multumesc mult.Da fac sport acasa.In plus stau la etajul 8 si urc pe scari pentru a lupta cu caloriile:)
Nu imi fac griji ca nu voi slabi.Dieta mea este una hipocalorica.Mananc destul de sanatos,zic eu, si in nici un caz nu ma infometez.

e foarte bine ca ai ales hipocalorica:)..imi place cel mai mult dintre diete:)
ce sport faci acasa?:)

paula19 26 nov 2011 19:12:44

Re: Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
Cate putin din toate momentan,fiind incepatoare:"> Adica exercitii pentru abdomen, pentru fund, coapse si bineinteles putin cardio sau aerobic pentru incalzire.Sper ca e in regula pentru in inceput, pentru sunt putin cam ocupata cu niste proiecte pentru facultate.Si am specificat si urcatul scarilor, care pe mine ma omoara:P

mika_me 26 nov 2011 21:04:20

Re: Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
Citat:

Anterior postat de paula19 (Post 858470)
Cate putin din toate momentan,fiind incepatoare:"> Adica exercitii pentru abdomen, pentru fund, coapse si bineinteles putin cardio sau aerobic pentru incalzire.Sper ca e in regula pentru in inceput, pentru sunt putin cam ocupata cu niste proiecte pentru facultate.Si am specificat si urcatul scarilor, care pe mine ma omoara:P

eu, personal, ti-as fi recomandat mai mult cardio la inceput..si mai pe ultima suta de metri s incepi si cu exercitiile de tonifiere..cardio ajuta tare mult..cel mai mult, la eliminarea grasimii..
daca eti ocupata momentan cu proiectele, asta e..sunt bune doar si exercitiile..decat deloc..dar repet, cardio..cat mai mutl cardio:)30 de minute each day;)

alexandra123 26 nov 2011 21:09:06

Re: Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
Buna Paula si bine ai venit. Eu zic ca ai ales o dieta buna, dar trebuie sa ai grija sa nu manaci putin sa fie acolo macar 1200 de calorii.:-*>:D<

paula19 26 nov 2011 21:09:45

Re: Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
Intr-o zi fac acumulat 30 de cardio, pe care nu le pun la socoteala.Adica fac miscari de cardio, dar nu le fac odata, ci le fac pe rand, in reprize de cate 10-15 minute.Asta inseamna ca de fiecare cand imi aduc aminte, mai fac niste exercitii:))
Nu stiu daca asta se considera a fi cardio timp de 30 de minute, daca nu le fac consecutiv:P

mika_me 26 nov 2011 21:11:54

Re: Jurnalul unei incepatoare - paula19
 
Citat:

Anterior postat de paula19 (Post 858553)
Intr-o zi fac acumulat 30 de cardio, pe care nu le pun la socoteala.Adica fac miscari de cardio, dar nu le fac odata, ci le fac pe rand, in reprize de cate 10-15 minute.Asta inseamna ca de fiecare cand imi aduc aminte, mai fac niste exercitii:))
Nu stiu daca asta se considera a fi cardio timp de 30 de minute, daca nu le fac consecutiv:P

Pai trebuie sa faci cardio sustinut timp de 30 minute..sa creasca ritmul inimii,,plus ca se spune ca abia dupa 20 de minute incepi sa onsumi efectiv grasimuta:)
Poti sa incepi cu zumba sau start walking..bine, din punctul meu de vedere tae bo e cel mai bun..


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:02:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO