forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-slabute-devenire-vuvuzela-10094.html)

Vuvuzela 24 aug 2011 10:43:52

Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Buna, fetelor!
Vad ca mai toata lumea are jurnal asa ca m-am hotarat sa-mi fac si eu unul in care sper ca pana la sfarsitul anului sa ma laud cu cat mai multe kg pierdute :D. Am inceput sa ma pun pe slabit pe 5 iulie cand m-am urcat pe cantar si m-am speriat vazand 94kg. Mai ales ca venise vara si aveam de gand sa ma duc la plaja si mi-era rusine de felul cum aratam. Am tinut in primele saptamani un regim mai mult de infometare :-s si am reusit sa dau ceva jos. Am ajuns la 84 kg unde ma mentin de ceva timp, dar sper sa incep iar sa slabesc (mi-am propus sa ajung la 60 :P). Acum nu mai fac foamea ca la inceput, mananc numai lactate dietetice, cereale Fitness, peste, piept de pui, salate si fructe. Am scos din meniu painea, prajelile, dulciurile si pastele fainoase. Acum astept sa incep sa dau jos in continuare ca am de unde :).

lucia ely 24 aug 2011 10:48:54

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
buna si bine ai venit printre noi>:D<:*:*
sunt sigura ca te va ajuta mult faptul ca ai un jurnal:*:*
sper ca de acum inainte nu te vei mai infometa ca nu e bine....iti distrugi organismu...si vei avea probleme de sanatate:(

cate kcal mananci pe zi?
ce sport faci?
iti doresc mult succes>:D<:*:* pupici:*

Vuvuzela 24 aug 2011 10:54:20

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Mananc in jur de 1000 cal, nu vreau sa bag brusc mai multe. Mancam cand am facut foamea vreo 600 si acum mi-e ca incep sa pun daca ma arunc pe un regim cu mai mult de 1000 cal.

loralin 24 aug 2011 10:59:02

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Am venit si eu in casuta ta sa te salut si sa iti urez sa reusesti tot ceea ce ti-ai propus>:D<:-*!

Vuvuzela 24 aug 2011 11:03:11

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Multumesc, fetelor! Pupici :-*>:D<

Jen 24 aug 2011 11:46:47

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Felicitari pentru ce ai pierdut chiar daca modul in care au plecat nu afost unul indicat.
Succes in tot ce iti doresti mai departe >:D<

Vuvuzela 24 aug 2011 19:06:10

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Multumesc, Jen!
Mai e putin si vine ziua de vineri in care mi-am propus sa ma cantaresc. Tare mi-e ca n-am dat niciun kil, ba chiar am pus. Nu simt eu asa ca am slabit :(. Si mare lucru nu am mancat...

kisa 25 aug 2011 17:36:54

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Chiar si 100 g in minus tot slabit se cheama, asa ca nu o lua inainte! Optimism vrea sa "vad" ca de asta m-am inscris alturi de voi.
Pa, pa!

Vuvuzela 25 aug 2011 18:05:53

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Corect, bune si alea 100 g, dar eu vreau sa vad cum se duc mai repede sunculitele si sa-mi vina perechea de pantaloni pe care n-am mai purtat-o de 2 ani ca vine toamna si pantalonii aia sunt numai buni pentru toamna.

kisa 26 aug 2011 07:25:00

Re: Jurnalul unei slabute in devenire - Vuvuzela :)
 
Buna dimineata!
Cred ca mai bine ca mine nu te-a inteles nimeni in aceasta dimineata. Cand m-am cantarit cat crezi ca arata cantarul? Mmmm... cu 100 g mai putin! Ce frustrare, dupa o zi de "chin" si 3 l lichide. Cum spuneam, tot inainte!


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:13:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO