forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-viitoare-slabute-nicolleta-6532.html)

nicolleta 01 oct 2010 09:23:04

Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Astept cu nerabdare ziua cand voi spune acest lucru fara falsa modestie!

nicolleta 01 oct 2010 10:23:30

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Mai am~7kg pana atunci,dar si tot timpul din lume!Nu am avut 63kg de mult,dar nici nu am fost asa dornica ca si acum. Imi doresc mult ,mult de tot..............

lucia ely 01 oct 2010 11:09:41

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
buna nicoleta:*
bine te-a gasit in jurnalul tau:)
ce dieta tii?sport faci?
cam la ce interval de ore iei mesele principala?:D
muult succes>:D<

nicolleta 02 oct 2010 02:29:24

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Dieta-hipocalorica ~1000 cal pe zi-cu interval de max 4 ore intre mese.De 2 zile nu mai mananc fructe pentru ca am stagnat~2 saptamani la 71.5kg.Incerc inca 2 zile daca o sa pot fara fructe.Sport-fac,dar saptamana aceasta nu am putut din cauza unei crize de spate care m-a cam imobilizat.Dar gata ,acum ma simt mai bine.De obicei fac 30 min bicicleta,20 min steper,si masaj cu un aparat de masaj.
Cea mai grea problema apare la schimbul de noapte care ma darama.Imi deregleaza metabolismul.Nici nu stiu cum sa iau mesele in aceasta perioada...#:-s

nicolleta 03 oct 2010 01:42:29

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Azi am dat-o in bara rau de tot!Mi-a fost extrem de foame!Cred ca am avut o cadere de glicemie.Am mancat fructe(1 para si 2 struguri).Mi-a fost aproape rau de foame.De ~2luni tin cura dar ca astazi nu mi-a fost foame.E drept ca am lucrat si in schimbul de noapte si e posibil sa afecteze metabolismul...Salutari tuturor slabutelor!

Anycyk90 03 oct 2010 12:24:37

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de nicolleta (Post 348948)
Astept cu nerabdare ziua cand voi spune acest lucru fara falsa modestie!


Bine ai venit!Se spune ca daca iti doresti ceva din adancul sufletului,cu putere si vointa mare intregul Univers va face sa obtii ceea ce iti doresti insa la momentul oportun!
Am observat in afirmatiile tale aceasta putere cu care abordezi situatia,tu chiar vrei si vei reusi!
Dieta hipocalorica da rezultate,am incercat si eu in urma cu cateva luni si am scapat de un -5 kg in 3 sapt,insa la mentinere e mai greu,am dat-o in bara(dulciuri si prajeli si mai putina miscare) si iata-ma ma aflu la inceput...acum insa abodrand situatia dintr-un alt unghi.
Lucrezi in schimburi...da,cam reprezinta un dezavantaj:( dar poate dak procedezi si noaptea ca si ziua(cu alimentatia) ma gandesc ca da rezultate...adik consum de alimente la acelasi interval de 4 ore si sa nu mananci inainte de a te culca cu 3 ore.
Referitor la fructe eu aproape numai fructe si iaurt consumam in acea perioada si rareori legume ori carne.Dar fiecare cu metabolismul lui.Mie nu mi se pare o eroare prea mare k ai mancat o para,care are efect laxativ si depurativ si 2 struguri care au efect antioxidant si sunt sanatoase.Iti urez bafta>:D<

nicolleta 04 oct 2010 00:17:39

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Multumesc mult pentru incurajari,dar chiar imi doresc sa slabesc!Nu cred ca e cazul tau!La 1.73 inaltime -55kg e mai mult decat perfect!Esti o slabuta desavarsita.Iti doresc bafta in tot ce ti-ai propus!:)

nicolleta 10 oct 2010 23:27:37

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Ieri de acum ,pt.ca a trecut de 12 noaptea,mi-am facut de cap...am mancat de toate,tot ce se putea.Am fost slaba la capitolul rezistenta.Am gatit,pt ca am avut musafiri -a fost ziua fetei mele,Ralu(16 ani).Am facut tort Diplomat,rulouri de carne de piept de pui,rulouri cu proscitto ,un aperitiv cu ciuperci copt la cuptor,prajituri,frisca,etc,etc.Nu am rezistat... Toti mancau cu pofta mare...asa ca am dus la gura din toate cate erau pe masa.Promit ca de azi nu mai fac...O sa trebuiasca sa suport consecintele...

zuzi 14 oct 2010 22:55:59

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
hei nicoletta ,mai esti cu noi?ce-a fost a fost,de acum in colo conteaza sa iei masuri.te asteptam.pupici

nicolleta 15 oct 2010 07:21:22

Re: Jurnalul unei viitoare slabute - Nicolleta
 
Citat:

Anterior postat de zuzi (Post 366675)
hei nicoletta ,mai esti cu noi?ce-a fost a fost,de acum in colo conteaza sa iei masuri.te asteptam.pupici

Multumesc,Zuzi,ca esti alaturi de mine.Am fost cuminte saptamana asta!Dar nici nu se vede nimic la cantar!:-o Mergem mai departe,cu rabdare, nu?:">Nu ma las asa usor!Sa ai o zi buna si un weekend grozav!:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:27:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO