forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul viole08 (Diana) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-viole08-diana-9528.html)

viole08 30 iun 2011 02:14:14

Jurnalul viole08 (Diana)
 
buna fetelor , ma numesc Diana am 19 ani si in prezent 61 de kg :D ! urmaresc site de ceva timp si va felicit pe toate care ati reusit sa slabiti!!!! La inceputul anului aveam 71 de kg
Mereu am fost o persoana sociabila adik cum se spune "sufletul petrecerii" dar in interior increderea era 0 .... nu puteam sa fiu impacata cu mine...intr-un timp chiar ajunsesem sa port doar treninguri deorece ma simteam groznic in blugi....
la inceput in prima luna am luat cva pastile ca scada pofta de mancare apoi mam obisnuit sa mananc mai putin si mam si reapucat de sport! mare realizare la mine oricum mai ales ca de 1 an jumate nu mai faceam deloc :)) Dupa ce am reusit sa slabesc 10 kg nu stiu parca stationez incep un regim ma las si tot asa....as vrea sa ajung pe la 53-55 kg
nu stiu cva idei ???

Adina14 30 iun 2011 08:17:02

re: Jurnalul viole08 (Diana)
 
Buna :) Bine ai venit printre slabute >:D<
Felicitari pentru kg slabite pana in prezent :D
In primul rand, eu iti sugerez sa renunti la pastilele alea :-s Nu trebuie sa iti scazi pofta de mancare; poti sa te simti satula si cu mancare santoasa :)
Da-ne un exemplu de meniu de-al tau sa vedem ce putem face :)

lucia ely 30 iun 2011 10:23:46

re: Jurnalul viole08 (Diana)
 
buna si bine ai venit printre noi>:D<http://www.flori-online.net/wp-conte...firi-rosii.jpg
felicitari pt kg slabite:*:* si pt ca ai renuntat la pastile>:D<
ce dieta tii?sau urmezi un regim sanatos?cam kte kcal?
sport faci?cat de des si ce?:)
iti doresc mult succes>:D< slabutele sunt alaturi de tine
pupici:*

Georgii 30 iun 2011 12:55:40

Re: Jurnalul viole08 (Diana)
 
Bun venit in aceasta comunitate!:x
Bravo pentru kilogramele pierdute si bafta la cat mai multe.
Deci,vreau sa iti zic si eu ce ti'a mai zis si Adina:nu mai lua pastile dalea de niciun fel,nici de slabit,nici de nimic pentru ca sincer eu nu prea le agreez,nu le'am incercat si nu le voi incerca niciodata.Si tu ar trebui sa faci la felb-).
Si cate calorii are un meniu de al tau..de exemplu de ieri?
Cate minute acorzi sportului si ce fel de sport?
Ai tinut vreo dieta sau ai intentia de a incepe una anume?

Nu vreau sa crezi ca te cert ,doar vroiam sa incerc sa te ajut,si eu sunt noua,si pe mine m`au ajutat cateva fete de pe aici:">.
M'au invatat sa nu mananc sub 1000 de cal(ceea ce inca fac:-s..cateodata).sa fac sport si sa am mai multa incredere in mine.

Spor si zi`le ''bye,bye''kg..si ca nu o sa iti fie dor de ele:)):-*:-*.

viole08 30 iun 2011 12:58:41

Re: Jurnalul viole08 (Diana)
 
multumesc fetelor pentru primire :*>:d<
ca sport fac: aerobic de 3 ori pe saptamana cam asa iar in rest mai merg cu rolele sau inot
iar ca meniuri pai asta depinde de ce ceea ce vreau sa mananc in general nu prea am mese fixe si nu prea dorm nici noaptea din cauza sesiunii !
in general mananc :piept de pui, oua fierte, supa, peste, legume, fructe , cereale , iaurturi ,destul de rar mancare gatita si stau rau cu bautul de lichide! ca dulciuri mananc batoane de alea de susan de la star si inghetata:D

va pup:*:*>:d<

viole08 30 iun 2011 13:28:28

Re: Jurnalul viole08 (Diana)
 
si eu cateodata scad sub 1000 :-s si pastile nu am luat decat in prima luna si mare schimbare nu a fost... dieta care am tot incercat-o a fost rina 90 si m-am simtit super ok dar mai mult de 2 sapt nu am tinut-o niciodata:(( ma tot gandesc sa o incep din nou dar imi e ca apoi iar ma las de ea...

Adina14 30 iun 2011 14:16:12

Re: Jurnalul viole08 (Diana)
 
Mai fetelor, aveti grija cu numarul de calorii si nu mai scadeti sub 1000!Oricat de tare v-ar durea burtica, oricat de suparate ati fi sau oricat de putin timp ati avea, trebuie sa aveti 1000 de calorii sanatoase papate.Eu numai cand ma gandesc cat de josnic si slab este caracterul unei anorexice care nu mananca deloc, imi vine pofta de mancare imediat.Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar asta e adevarul pana la urma :) De ce sa nu mancati? Pentru ca slabiti facand asa?Mda sigur :-j Pierdeti exact ceea ce e mai important din corpul vostru, masa musculara si ramaneti cu grasimea si efectiv, cu o groaza de celulita si vergeturi.Ma scuzati ca m-am aprins asa dar tocmai astazi mi-am auzit o prietena laudandu-se ca nu a mai mancat nimic de cateva zile, ca doar ciuguleste din mancare :-s Pai asa se face ?! Chiar si cand aveti zile de binge eating sau doar clacati cu o prajiturica, nu trebuie ca a doua zi sa mancati mai putin.Daca va uitati prin meniurile mele si eu am avut zile in care am papat doar vreo 900 de calorii dar asta fiindca inainte nu imi faceam meniurile cu o zi inainte de a le papa.Acum asa de tare ma bucur cand dupa ce pap cina inca nu mi-am atins nr de calorii fiindca asta inseamna ca mai am si gustarea a 3a :)) Recunosc, sunt o mancacioasa dar sunt mandra ca mancarea pe care o pap e cea sanatoasa , pe care am descoperit-o doar cu ajutorul slabutelor :)
Bun..Acum ca mi-am terminat monologul :)) ( sper sa nu va suparati pe mine prea mult :"> ) tin sa iti spun ca ma bucur ca faci sport macar de 3 ori pe saptamana :) Mesele ar trebuie luate in fiecare zi cam la aceeasi ora pentru ca daca de exemplu astazi iei pranzul la ora 12 si maine la 17 o sa iti vina foame inainte de vreme si exista riscul de a manca mai mult.Somnul nu are legatura numai cu slabitul ci si cu sanatatea ta, in primul rand.7 ore dormite pe noapte sunt obligatorii :)
Ce fel de cereale mananci?:-/ Fructele in ce cantitati le papi?
Iaurturile ar fi bine sa nu fie cu fructe fiindca acelea contin zaharuri ascunse :-s
Cu dulciurile ai putea sa iti lasi cate o exceptie pe saptamana, dar mai bine ar fi una gatita de tine, poate cine stie chiar dietetica :)

Bibbi 30 iun 2011 15:07:57

Re: Jurnalul viole08 (Diana)
 
Citat:

Anterior postat de viole08 (Post 705997)
si eu cateodata scad sub 1000 :-s si pastile nu am luat decat in prima luna si mare schimbare nu a fost... dieta care am tot incercat-o a fost rina 90 si m-am simtit super ok dar mai mult de 2 sapt nu am tinut-o niciodata:(( ma tot gandesc sa o incep din nou dar imi e ca apoi iar ma las de ea...

Hey>:D< si eu incep de maine Rina..daca vrei putem incepe amandoua:D

viole08 30 iun 2011 21:07:39

Re: Jurnalul viole08 (Diana)
 
ma bucur foarte mult ca mai este cineva care incepe rina de maine >:d< dap incepem impreuna :*:* msms mult

viole08 30 iun 2011 21:18:15

Re: Jurnalul viole08 (Diana)
 
Citat:

Anterior postat de Bibbi (Post 706097)


Hey>:D< si eu incep de maine Rina..daca vrei putem incepe amandoua:D



ma bucur mult ca mai este cineva care incepe rina de maine >:D<>:D< sigur incepem impreuna msms:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:32:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO