forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul visan georgiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-visan-georgiana-8024.html)

visan georgiana 04 feb 2011 16:05:59

Jurnalul visan georgiana
 
sper ca acum sa-mi inregistrez si eu mesajul asta, sa -mi creez un jurnal propriu:)

visan georgiana 04 feb 2011 16:11:15

Re: Jurnalul visan georgiana
 
ce bine, am reusit, sper sa fie de bine integrarea mea pe acest forum, oricum ma simt mai bine motivata si cred ca voi slabi.
sapt asta am inceput dieta de luni, ieri joi am cam trisat---am mancat niste bomboane de ciocolata darsper sa nu mai trisez pt ca vreau sa mut si eu cursorul cam un kil sau 2. ei, acum sunt la inceput. sa zicem ca dieta serioasa , adica far sa trisez incepe de azi,4 februarie.

visan georgiana 04 feb 2011 16:13:42

Re: Jurnalul visan georgiana
 
ce am mancat azi?-dim am baut o cafe, la pranz am mancat spanac cuou si mamaliguta si 2 mandarine.
pana acum sunt bine.!

lucia ely 04 feb 2011 16:14:41

Re: Jurnalul visan georgiana
 
buna si bine ai venit>:D<
ce dieta te-ai hotarat sa tii?:>
sport faci?:>
iti doresc mult succes:*:*:*

andra_aly 04 feb 2011 16:16:05

Re: Jurnalul visan georgiana
 
Vad ca ai reusit, bravo:) Eventual sa scrii mai multe despre tine ca doar e jurnalul tau, cum ai facut si la locul noilor venite, asa stiu fetele ce sfaturi sa iti dea;)
Iti doresc mult succes!

lucia ely 04 feb 2011 16:17:33

Re: Jurnalul visan georgiana
 
Citat:

Anterior postat de visan georgiana (Post 509786)
ce am mancat azi?-dim am baut o cafe, la pranz am mancat spanac cuou si mamaliguta si 2 mandarine.
pana acum sunt bine.!

nu e bine deloc cum ai mancat!!!
micul dejun e cea mai importanta masa a zilei ..
ea iti da energie pe tot parcursul zile:(

trebuie sa ai 3 mese principale si 2 gustari:|
la gustari fructe sau iaurt..
iar la mesele principale (proteine,legume si nu ff multi carbo)

visan georgiana 04 feb 2011 16:29:56

Re: Jurnalul visan georgiana
 
buna, fetelor,multumesc frumos ca mi-ati scris. nu am spus prea multe despre mine dar ma revansez.
am 28 ani, am o fetita de 2 anu jumate, fosrte draguta si plina de viata, am 86 kg dar sunt hotarat sa slabesc. am fost grasuta de cand ma stiu, inainte de sarcina aveam cam 72 kg, asta cam in 2007. cand m-am maritat aveam 65kg. dar am crescut in ochii sotului.....acum asta este, am 86 kile, mi le asum, le-am pus pe toate mancand aiurea, haotic, combinand alimentele aiurea si mai ales mancand exact cand nu trebuie-seara.
Andra, am vrut sa te intreb ce inaltime ai pt ca , fata de mine nu ai multe kg.as vrea si eu sa am 58-59, la mine ar fi aproape de ideal. eu am avut, am uitat sa va spun si 56 cel mai putin , asta in 2004 , cand am fost plecata in italia pt 3 luni si slabisem mult ,dar , bineinteles ca mi-am revenit la forma initiala. de atunci nu am mai reusit sa slabesc....

visan georgiana 04 feb 2011 16:47:33

Re: Jurnalul visan georgiana
 
Mi-am cumparat in casa fructe-portocale, mere, mandarine , kivi, iaurturi, am legume pt salate cat mai variate dar mie imi plac salatele care au si carnita de puisor
Mersi Lucia pt mesaj, ma bucur sa te cunosc si pe tine si ma bucur sa vad la voi ca se poate, asa poate voi reusi si eu sa slabesc. Este un nou inceput, trebuie sa fiu optimista, dar recunosc faptul ca la mine problema este cu vointa.... sunt cam delasatoare, stiu ca nu-i bine.....dar, am vazut fete care erau mult mai grasute decat mine si care au slabit, deci pot si eu!am hotarat sa nu mai mananc seara mult. Daca mi se face foame mananc un fruct.Asa, dimineata voi in cerca sa mananc , chiar daca nu prrea obisnuiesc, dar nu-mi face bine cafeaua pe stomacul gol...
Pranzul la fel-o salata cu carnita ( de pui, fara piele) sau cu peste la gratar sau o mancarica la cuptor.cu salata.Daca mi se face foame intre mese - mere sau alt fruct, nu banane.
Seara-o salata cu carne sau nu, fructe.
Cam asta cred ca voi pune in practica, deocamdata, voi bea ceai verde-1-2 cani seara, asigura tranzitul si ma energizeaza.
Am uitat sa va spun ca nu prea beau apa, stiub ca nu e bine, dar nu prea pot...Pupici, georgi-tgv.

visan georgiana 04 feb 2011 16:54:57

Re: Jurnalul visan georgiana
 
Voi ce dieta tineti, aveti o dieta anume sau doar niste reguli de la care nu va abateti?

visan georgiana 04 feb 2011 17:18:01

Re: Jurnalul visan georgiana
 
am mancat acum , pe seara 3 crenvursti si daca mi se face foame, in seara asta mai mananc doar un mar.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:41:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO