forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Laura_C (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/laura_c-12686.html)

Rusu Laura 25 oct 2015 19:55:53

Laura_C
 
Jurnal nou, viata noua, schimbari multe :)
Cam asa suna inceputul jurnalului meu!
Cand m-am logat prima data, acum 6 ani (2009 :-o ) nu stiam nimic despre o viata sanatoasa. Stiam doar despre diete stricte care in timp mi-au afectat organismul. Datorita slabutelor de aici am ajuns sa am grija de alimentatia mea, corpul meu, sufletul meu!
In pauza de 3 ani care am avut-o pe site am reusit sa ma mentin, sa continui sportul si sa aplic ce am invatat de la slabutele de pe acest forum:) intre timp am terminat facultatea, lucrez deja de o vreme buna, m-am casatorit si ne dorim bebe. Poate asa ajung si pe la jurnalele mamicilor :)
Acum vreau sa invat mai multe despre un stil de viata sanatos si sa impartasesc cu voi experientele trecute, prezente si viitoare!:x

Laura 25 oct 2015 22:13:36

Re: Laura_C
 
Bine ai revenit Laura:)
Wow ... Ce a trecut timpul!!! Felicitari pt toate realizarile!

happygirldiana 25 oct 2015 23:42:15

Re: Laura_C
 
Bine ai revenit! Sa va dea Dumnezeu un bebita cand va doriti voi! Este minunat sa fii mama!

GCM 26 oct 2015 07:33:42

Re: Laura_C
 
Neata!
Iar cu prima casa ti au facut si Casuta noua :)))
Asta cu mancatul sanatos, e super grea, dar cu cat iti reuseste zau ca e placut! Trebuie ales cu capul si nu doar cu stomacul!

Eu imi propun sa gatesc mai des, chiar si prajituri pt ai mei, inainte faceam multe torturi, tarte fara sa gust! Aratau divin si toti le laudau! Si eu ma bucuram mai ales pt ambitia de a nu gusta!

Sper sa mai animam usor forumul!!! Era asa pustiu in ultima vreme!
Zi frumoasa sa ai!

Rusu Laura 26 oct 2015 08:56:17

Re: Laura_C
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1390340)
Bine ai revenit Laura:)
Wow ... Ce a trecut timpul!!! Felicitari pt toate realizarile!

Ciao, Laura! Vai, da...trece fara sa ne dam seama mai ales cand suntem ocupati! Ce mai faci? cum esti?

Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1390341)
Bine ai revenit! Sa va dea Dumnezeu un bebita cand va doriti voi! Este minunat sa fii mama!

Diana :-* Ce mai faci, draguto? Am vazut ca si tu ai avut schimbari multe in viata ta!

Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1390343)
Neata!
Iar cu prima casa ti au facut si Casuta noua :)))
Asta cu mancatul sanatos, e super grea, dar cu cat iti reuseste zau ca e placut! Trebuie ales cu capul si nu doar cu stomacul!

Eu imi propun sa gatesc mai des, chiar si prajituri pt ai mei, inainte faceam multe torturi, tarte fara sa gust! Aratau divin si toti le laudau! Si eu ma bucuram mai ales pt ambitia de a nu gusta!

Sper sa mai animam usor forumul!!! Era asa pustiu in ultima vreme!
Zi frumoasa sa ai!

Da :))) e greu sa mananci sanatos, cel putin la inceput nu stiam ce sa gatesc, cum sa gatesc si cand mergeam la cumparaturi nu stiam pe ce sa pun mana :)) m-am obisnuit intre timp...acum am trecut pe mancaruri indiene :D imi plac f mult, sunt f aromate si dietetice. Nu le fac picante, sunt retete care au doar o usoara tenta picanta :;;) inca sunt la inceput cu ele...ma documentez in fiecare zi sa vad fiecare ingredient pentru ce e, la ce se foloseste, etc

Ma bucur ca ne-am 'reintalnit' aici!!!!!! Mi-a fost tare dor :x
Va doresc o zi minunata!!!!:-*

Rusu Laura 27 oct 2015 08:47:41

Re: Laura_C
 
Buna dimineata, slabutelor!
Aseara am dormit tare aiurea. Am visat fel de fel de prostii!
Ieri dimineata cantarul nu a fost prieten cu mine, dar azi si-a mai revenit...nu am slabit insa e bine ca nu m-am ingrasat :P
App, se apropie Halloween-ul, faceti ceva? Va costumati?

:-*:-*:-*

LOREDANA99 27 oct 2015 10:44:44

Re: Laura_C
 
Bun gasit in casuta noua! Da, merg la mani' de Holloween, se pune? :))

Sa scrii si aici din retetele indiene testate :D

Rusu Laura 27 oct 2015 20:33:04

Re: Laura_C
 
Nu se pune cu manichiura :)) sau daca iti faci ceva scary...>:)
pun retete indiene...doar sa va placa pentru ca sunt fara carne si voi vad ca sunteti cu SB...
Mi-am facut orez basmati cu linte galbena, ulei de cocos si condimente si separat mi-am mai facut conopida la aburi ;;)

happygirldiana 28 oct 2015 10:16:12

Re: Laura_C
 
Neata, dna dr.! Trecui sa te salut!
Sunt bine, multumesc, imobilizata la pat. Nu de vreo rasceala, ci de un dolofan frumos :))
Da..viata mea s-a schimbat extraordinar de mult in doar doi ani. Dar schimbarile au fost benefice! :x

Rusu Laura 29 oct 2015 11:48:28

Re: Laura_C
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1390568)
Neata, dna dr.! Trecui sa te salut!
Sunt bine, multumesc, imobilizata la pat. Nu de vreo rasceala, ci de un dolofan frumos :))
Da..viata mea s-a schimbat extraordinar de mult in doar doi ani. Dar schimbarile au fost benefice! :x

Felicitari, Dia!!!!! ;;):-*:x
Repede te-ai miscat cu bebe ca ne-am casatorit deodata :)))) si noi acum vrem sa facem bebe...sa vedem cand e pregatit sa vina ;;)
Cum e, mamico?


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:37:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO