Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4891 (permalink)  
Vechi 26 mai 2014, 09:20:05
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata si o saptaman frumoasa tuturor!

Eu m-am trezit greu azi dimineata.. Inca sunt putin obosita dar imi revin eu..
Cum ii spuneam si Ancai, am ajus devreme acasa si am dormit tun de la 11:30 pana la 8
M-am trezit dimineata dupa ce am apasat butonul Snoze de muulte ori Noroc ca aveam legume sa imi fac o salata si o pulpa de pui la rotisor sa imi iau la mine
Dimi mi-am facut terci de ovaz, ca nu mancasem niciodata.. L-am facut cu apa ca nu aveam lapte de migdale.. Am pus niste nuci pisate, seminte de chia, cacao, scortisoare, curmale, esente, capsuni, cirese si niste unt de arahide.. Chiar a fost mega bun.. Merge sa fac din compozitia asta si niste briose

Sa raportez si ce am mancat ieri.. Chiar sunt mandra ca nu am avut nici un monent in care sa imi vina sa rintai prostii.. Desi toti mancau napolitane, covrigi, bomboane.. Eu mi-am vazut de ale mele.

Lately mananc cam mult cantitativ, cred ca e semn ca tre sa imi vina rusii..


Meniu 25.05
MAsa1 : o omleta din 2 oua cu ceapa verde, marar si 2 feliute de mozzarela + o rosie si un castravete
Masa2: un iaurt grecesc 2% cu o lingurita de seminte de in macinate, o curmala uscata + cateva capsuni (cam 5)
Masa3: 2 pulpe dezosate si fara piele, la cumptor umplute cu spanac, ceapara verde, ciuperci, mozzarella (una era invelita in prosciuto) + o ciupercuta mica umpluta cu mozzarella + salata verde, rosii, castraveti, ridichi, spanac cu ulei de masline si otet balsamic
Masa4: cam 250 g de capsuni, 250g cirese, un baton Protein- R de la Redis (as fi putu sa ma lipsesc de el, dar vroiam ceva dulce )
Masa5: o bucata mica de piept de pui rotisat, o bucata de un deget de cas de vaca, o felie de pasca fara aluat

Am baut vreo 3 cafele fara zahar, o sticla de jumate de Pepsi Light si un ceai digestiv + o sticla de 2,5l de apa

Sport: 0
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
anqutz (26 mai 2014), Zoe (26 mai 2014)
  #4892 (permalink)  
Vechi 26 mai 2014, 15:10:00
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

M-au innebunit colegii cu gogosile.. cel putin de 3 ori pe saptamana vine unul cu gogosi calde de la o gogoserie din zona si miroase de innebunesti!
Dar nu am mancat, logic.. la ce bun sa bag combinatia aia de zahar, margarina, ulei, faina alba.. Useless. Asa ca am sa incerc, sper sa imi fac timp, sa fac eu acasa gogosi cu branza si tarate la cuptor

Acum 10 min tocmai am facut o cirza de nervi.. M-a enervat un client, cu niste cereri aberante.. Sunt obosita si PMS-ista deci nu se poate intelege omul cu mine
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
anqutz (27 mai 2014)
  #4893 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 09:37:12
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Daca tii musai sa iti cumperi vreodata ceva de la Decathlon, eu pot sa-ti trimit ceva prin posta fara probleme, daca vrei

Stiu ca mi-ai raspuns pe undeva, desi iar nu gasesc raspunsul ca l-am citit de pe tel acum cateva zile si mi-a fost greu sa raspund , dar iti multumesc muuult, cu intarziere

Te-am vazut pe video-urile cu sport, felicitaaari, aratai super fain si mi-a placut felul in care executai exercitiile!

Am vazut ca fetele sunt fan Nike, eu nu m-am indurat niciodata sa dau atat de mult pe adidasi, desi, la cat de des fac sport, ar fi fost cazul.
Asta si pentru ca am prins acum vreo cativa ani -cam 3, cred- o oferta la Asics, ca si astia sunt firma buna, chiar daca nu au notorietatea Nike, si sunt foarte multumita de ei, alerg periodic afara si cu tot sportul in casa inca ma tin fara sa aiba nimic, rupturi, talpa e super ok etc. Asa ca m-am dus la Decathlon si iar mi-am luat o pereche de alergare la oferta de sfarsit de sezon cu 159 ron, tot Asics.

Cand nu faceam cu adidasi speciali, ma dureau gleznele, genunchii etc, de ani de zile nu mai am acum problema asta. Asa ca totusi nu cred ca e musai sa fie vreo mega-firma, important e sa fie totusi adidasi speciali si cand e cu noroc la vreo super-oferta, merg si aia de super-firma
Oare de ce vad de abia acum mesajul asta??
Scuze Ancule

Asa, apropo de adidasi, eu am de la ProTech, i-=am luat acum un an si ceva de la Inter Sports, am dat 100 de Ron pe ei si inca rezista
Nici eu nu-s adepta cheltuitului mult pe haine, dar adidasii aia verde forsforescent Nike m-au innebunit! Daca aveam 400 de ron atunci, imi dadeam sigur comanda
Erai trainers, nu running shoes, mie din aia imi trebuie ptr exercitii plyo, hogh impact si ptr forta.. Running shoes nu-s asa ok ptr tipul asta de exercitii..

Apropo de filmuletele alea, mda, eu nu-s multumita 100% de cum faceam aveam emotii si mno..

De abia astept sa se deschida sala!! Sapt asta ma duc sa imi fac si abonament!!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (27 mai 2014), Zoe (27 mai 2014)
  #4894 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 12:15:58
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Hello -hello!

Nu-i bai ca n-ai vazut mesajul ala, ti-am zis, daca ai vreodata nevoie de ceva, dai o strigare!

Asa zic si eu de adidasi, bunicei si astia ai nostri- eu n-as da 400 ron numai pe adidasi , ca as sta sa calculez ce echipament, bara, discuri etc mi-as mai putea lua de banii astia

Normal ca nu-ti plac video-urile alea, K. , ca esti perfectionista foc, n-ai decat, doar sa nu uiti, in schimb, ca ai si motive sa fii mandra de tine. Chiar mi-a trecut pe sub ochi un citat de curand, ceva gen: “Nu putem atinge perfectiunea din cauza ca e mereu loc pentru ceva de imbunatatit”.

Legat de exercitii, eu le fac pe alea de baza – squats, deadlifts, lunges, military press, rows etc - si le alternez cum imi vine, tocmai pentru ca nu vreau sa se se invete corpul cu acelasi nr de repetari/aceleasi greutati etc. Le fac mai mult sub forma de circuite si intercalez uneori si sarituri de coarda. Le mai retin sip e cele din programe, cum au fost alea din ChaLean Extreme si sunt mereu in cautare si de ex. noi, de-asta tot intreb mereu, ca sa le includ ulterior prin ceea ce fac.

Mno, cu gogosile alea chiar imi par inutile, oricat ar fi de apetisant mirosul, eu nu imi imaginez decat ca, asa cum cresc ele in tigaie sau unde se coc, asa ar creste si pe fundul meu. Si colegii mei mananca periodic pizza, ca dupa protocoluri mereu ramane cate ceva, insa eu raman la ale mele. Cand decid sa mananc ceva, e voluntar si imi aleg eu momentul, pofte efective, din orice, nu prea mai am.

Daca esti la PMS, e de inteles, se justifica, inspira-expira-tipa…de-astea
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
diana87 (27 mai 2014), Kclaudyia (27 mai 2014)
  #4895 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 13:44:46
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Clau, te invit si la mine la birou. Cu ce sa te servesc, niste crema de biscuiti, Nutella, bomboane de ciocolata de la chisinau, rahat sau niste caju prajit? Ce-i drept, am cedat si eu tentatiei acum 2 sapt si am mancat o gogoasa. M-a balonat de am zis ca o sa imi crape burta. Asa ca neah, nu e buna!!!
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui anqutz:
diana87 (27 mai 2014), Kclaudyia (27 mai 2014), Zoe (28 mai 2014)
  #4896 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 15:20:45
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Hello -hello!

Nu-i bai ca n-ai vazut mesajul ala, ti-am zis, daca ai vreodata nevoie de ceva, dai o strigare!

Asa zic si eu de adidasi, bunicei si astia ai nostri- eu n-as da 400 ron numai pe adidasi , ca as sta sa calculez ce echipament, bara, discuri etc mi-as mai putea lua de banii astia

Normal ca nu-ti plac video-urile alea, K. , ca esti perfectionista foc, n-ai decat, doar sa nu uiti, in schimb, ca ai si motive sa fii mandra de tine. Chiar mi-a trecut pe sub ochi un citat de curand, ceva gen: “Nu putem atinge perfectiunea din cauza ca e mereu loc pentru ceva de imbunatatit”.

Legat de exercitii, eu le fac pe alea de baza – squats, deadlifts, lunges, military press, rows etc - si le alternez cum imi vine, tocmai pentru ca nu vreau sa se se invete corpul cu acelasi nr de repetari/aceleasi greutati etc. Le fac mai mult sub forma de circuite si intercalez uneori si sarituri de coarda. Le mai retin sip e cele din programe, cum au fost alea din ChaLean Extreme si sunt mereu in cautare si de ex. noi, de-asta tot intreb mereu, ca sa le includ ulterior prin ceea ce fac.

Mno, cu gogosile alea chiar imi par inutile, oricat ar fi de apetisant mirosul, eu nu imi imaginez decat ca, asa cum cresc ele in tigaie sau unde se coc, asa ar creste si pe fundul meu. Si colegii mei mananca periodic pizza, ca dupa protocoluri mereu ramane cate ceva, insa eu raman la ale mele. Cand decid sa mananc ceva, e voluntar si imi aleg eu momentul, pofte efective, din orice, nu prea mai am.

Daca esti la PMS, e de inteles, se justifica, inspira-expira-tipa…de-astea
Asta e si ideea in viata, sa tinesti mereu spre ceva mai bun, sa incerci mereu sa te perfectionezi, sa inveti mereu lucruri noi, sa iti largesti orizonturile..
Ce de citate stii tu!
Mi-a placut enorm mesajul pe care i l-ai scrie lui Zoe!! Motivational speaker trebuia sa te faci

Daca iti plac exercitile tip circuit adica, exercitii cu greutati urmate de cardio gen burpees, sarituri de coarda iti sugerez sa te uiti la filumelete din seria "21 Days BootCamp" de la the BodyRock.tv

Daaa si la noi se mananca pizza vinerea, inainte imi mai era pofta dar acum nu mai am nici un fel de sentiment de genul cand ii vad mancand langa mine.. Am devenit imuna pana si la mirosul gogosilor
Eu imi imaginez ce se intampla in stomac cand inghit gogosi.. ca la vulcanii noroiosi

In schimb daca imi arati o prajitura cu cioco sau inghetata inca mai salvez intens.. Dar cand mi-e pofta mananc, cate o bucata de praji, sau o inghetata..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Zoe (28 mai 2014)
  #4897 (permalink)  
Vechi 27 mai 2014, 15:23:37
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Clau, te invit si la mine la birou. Cu ce sa te servesc, niste crema de biscuiti, Nutella, bomboane de ciocolata de la chisinau, rahat sau niste caju prajit? Ce-i drept, am cedat si eu tentatiei acum 2 sapt si am mancat o gogoasa. M-a balonat de am zis ca o sa imi crape burta. Asa ca neah, nu e buna!!!
mamaaaa e jale la voi in birou..
Si la noi se mananca in fiecare zi ciocolata, covrigi, gogosi, la masa colegii aduc deserturi, prajituri, si cateodata mai gust si eu, cand stiu ca-s facute in casa.

Mie mi se zbarleste parul in cap cand ma gandesc in cat ulei au fost prajite, ca chiftesc de ulei cand iei o gura..
Dar mi-a trecut pofta, am mancat aseara o biluta dulce cu banana si ovaz, niste capsuni si mi-a trecut pofta de dulce..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
anqutz (28 mai 2014), diana87 (27 mai 2014)
  #4898 (permalink)  
Vechi 28 mai 2014, 08:09:46
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
mamaaaa e jale la voi in birou..
Si la noi se mananca in fiecare zi ciocolata, covrigi, gogosi, la masa colegii aduc deserturi, prajituri, si cateodata mai gust si eu, cand stiu ca-s facute in casa.

Mie mi se zbarleste parul in cap cand ma gandesc in cat ulei au fost prajite, ca chiftesc de ulei cand iei o gura..
Dar mi-a trecut pofta, am mancat aseara o biluta dulce cu banana si ovaz, niste capsuni si mi-a trecut pofta de dulce..
Neata! Garbage food... Si la noi se mananca, dar vad ca pe zi ce trece se convertesc la alimentatia sanatoasa. Cel putin dintre fete, 3 mancam sanatos, 2 nu prea. Iar cu una avem discutii si incercam s-o convingem sa nu mai dea copiilor mezeluri si branza topita.
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (28 mai 2014)
  #4899 (permalink)  
Vechi 28 mai 2014, 10:04:39
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit 2

Meniu 26.07

Masa1: terci de ovaz cu unt de arahide, capsuni, cacao, cateva nuci maruntite, indulcitor
Masa2: cirese + 2 bilute de ovaz cu banana
Masa3: o pulpa de pui fara piele, o aripioare, o bucata mica de piept de pui - rotisate + salata mare de legume
Masa4: ~200g pasca fara aluat + 1 mar mic
Masa5: salata de varza, morcov, telina, piept de pui cu dressing de iaurt grecesc, mustar, marar
Masa6: o bomboana de ovaz si banane + cateva capsuni

Sport: 0


Meniu 27.05
Masa1: terci de ovaz cu unt de arahide, capsuni, cirese, cacao, indulcitor + 2 bilute de ovaz
Masa2: ficatei de pui la cuptor in vin, cu ciuperci, ceapa verde, usturoi verde, sos de rosii + piure de telina si conopida in care am pus o lingura de smantana (in toata cantitatea de piure) si un pic de pecorino razuit + o salata de legume (salata verde, spanac, rosii, castraveti, ceapa verde, ridichi)
Masa3: aprox 30 de g nuci + 35 d smochine uscate + un mar mare
Masa4: 2 rosii cherry, o felie subtire de pecorino, ~200 g salata de varza, morcov, telina, piept de pui cu dressing de iaurt grecesc
Masa5 (dupa sala): salata de 400de g de rosii, salata verde, morcov, ceapa, masline, piept de pui cu ulei de masline si otet

MAsa asta am luat-o la un restaurant de pe lnga blocul nostru.. s-a deschis de curand si mister a zis ca vrea sa intre sa vada cum e Aveam de ales intre peste si salata, si nu mai aveam chef sa stau sa se faca pestele

Sport: 55 min
forta (piept, spate + abdomen)
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4900 (permalink)  
Vechi 28 mai 2014, 10:06:45
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Neata! Garbage food... Si la noi se mananca, dar vad ca pe zi ce trece se convertesc la alimentatia sanatoasa. Cel putin dintre fete, 3 mancam sanatos, 2 nu prea. Iar cu una avem discutii si incercam s-o convingem sa nu mai dea copiilor mezeluri si branza topita.
Nici la noi nu se mananca deloc sanatos.. Doar o colga, care imi este si buna prietena manca un pic mai ok..
Sa dai copilului mezel si branza topita mi se pare o inconstienta din partea parintilor..
Insa e si adevarat ca sunt familii care nu-si permit sa cumpere mancare de buna calitate
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (28 mai 2014)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole