Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 19:24:44
strawberry's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 78kg
Mesaje: 129
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

Deja ma zapacesc. Forumul e mai mare decat ma asteptam si pana invat ce si cum, o sa ma incurc, dar sper sa nu incalc regulamentul pe care am avut grija sa-l citesc in mare ieri, cand m-am inregistrat. Daca am gresit ca am deschis topic aici, rog un moderator/admin sa-mi atraga atentia si sa-l stearga sau sa-l mute acolo unde ar trebui sa fie sau la arhiva
Am decis sa deschid topic aici, pentru ca ma incadrez cu greutatea actuala si inca mai doresc sa slabesc, dar sa nu cobor sub 70 de kg. Acum, sa vedem ce-o sa zica prietenul meu, cantarul, la sfarsitul celor 90 de zile de dieta si apoi urmeaza minunata perioada de mentinere (care sper sa fie pe termen luung). Nu mai vreau sa ma vad in vechiul corp, cu ditamai grasimea pe mine. Nu cred ca as mai suporta sa fiu din nou grasa. Asa ca o sa-mi dau toata silinta sa nu mai depasesc 75 de kg, in caz de o sa fiu sub 75 de kg la finalul dietei

Sa va spun cate ceva despre mine. Ma cheama Denisa, am 20 de ani si sunt din Bucuresti. Sunt o fire putin cam ciudata (asa spun unii din anturajul meu, dar sincer nu-mi pasa), dar prietenoasa, intelegatoare (ce-i drept, mai am si eu momente cand ma apuca si sunt agitata, nervoasa, dar imi revin repede), calma si dornica sa-si faca cat mai multi prieteni. Desi am doar 20 de ani, pot sa spun ca am cateva experiente care au ajutat la "schimbarea mea" sau "transformarea mea" in sensul bun, evident.
Pierderea unor persoane foarte dragi mie (respectiv a tatalui meu la varsta de 10 ani, a unui coleg din scoala generala in clasa a7a si a altor cateva rude din familia mea), descoperirea adevaratelor fet[z]e ale asa ziselor "prietene adevarate" atat din generala cat si din liceu si viata care m-a lovit puternic de cateva ori pana acum m-au facut sa vad lumea cum este de fapt si sa descopar/realizez ca lumea nu este atat de roz si frumoasa si perfecta precum credeam pana sa-mi moara tatal.
Am invatat multe, dar consider ca inca mai am de invatat si sunt constienta ca o sa mai trec prin multe de acum inainte, dar asta nu ma descurajeaza (cel putin, nu tot timpul). Ca orice om, am si eu momentele mele cand doresc sa fiu singura ca sa-mi revin (din tristete, suparare, dezamagire, etc).
Nu-mi place sa mint (decat atunci cand este nevoie, dar doar in cazuri de urgenta si grave situatii), pentru ca stiu cum este sa fi mintita si vorbita pe la spate. Nu-mi place sa ma prefac ca sunt cineva cand de fapt sunt altcineva, pentru ca stiu cum e sa fi lovita brusc si sa pici de proasta in anturaj si multe alte exemple.
Si pentru ca am hotarat ca e cazul sa trec la un nivel nou in viata mea, am decis (si am fost sustinuta de matusa si mama mea, pentru ca fara ele nu as fi reusit sa ajung la ora actuala cum sunt si nu as fi luat aceasta decizie care m-a schimbat mult) sa incep un stil de viata sanatos si sa-mi schimb complet regimul alimentar. Asa ca am dat startul dietei Rina de pe data de 26 aprilie 2010 si peste 2 zile voi trece in a3a luna. Ma simt excelent, gandesc pozitiv (mai pozitiv decat inainte, gandurile negre sunt in numar mai mic), rezultatele nu au intarziat si apara si inca nu m-am oprit, vor mai aparea
Hmmm, nu stiu ce sa va mai zic. Cred ca v-am plictisit, dar daca vreti sa mai aflati despre mine, astept intrebari.
strawberry, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2375 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1858 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 21 iun 2010 at 21:23:20.
  #2 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 19:40:02
Sibel H's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: .... ....., Romania
Dieta: Atkins
Date: 158cm, 47.35kg
Mesaje: 955
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: let's say hellow to our new life.

...Salut Denisa! Bine, ai venit printre noi...vad ,ca esti o optimista.....Felicitari!....dieta Rina este o dieta buna...cu rezultate minunate...deci in curand vei avea fericirea sa te mandresti cu kg.pierdute...aici pe forum noi ne mai obosim practicand diverse sporturi pentru a ne atinge scopul propus...intradevar..forumul detine diverse teme..si foarte variate si detaliate..printre noi slabutele ai sa-ti gasesti si prietene si sustinatoare a dietei pe care o parcurgi momentan...intra si la rubrica sport pe forum...si vizioneaza unele rubrici..poate o sa-ti plac un program in mod deosebit....
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-sibe...i-3587-41.htmlRade,atata timp cat respiri si Iubeste,atata timp cat traiesti !
Sibel H, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 637 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 20:59:41
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: let's say hellow to our new life.

Citat:
Anterior postat de strawberry Vezi mesajul
Deja ma zapacesc. Forumul e mai mare decat ma asteptam si pana invat ce si cum, o sa ma incurc, dar sper sa nu incalc regulamentul pe care am avut grija sa-l citesc in mare ieri, cand m-am inregistrat. Daca am gresit ca am deschis topic aici, rog un moderator/admin sa-mi atraga atentia si sa-l stearga sau sa-l mute acolo unde ar trebui sa fie sau la arhiva
Am decis sa deschid topic aici, pentru ca ma incadrez cu greutatea actuala si inca mai doresc sa slabesc, dar sa nu cobor sub 70 de kg. Acum, sa vedem ce-o sa zica prietenul meu, cantarul, la sfarsitul celor 90 de zile de dieta si apoi urmeaza minunata perioada de mentinere (care sper sa fie pe termen luung). Nu mai vreau sa ma vad in vechiul corp, cu ditamai grasimea pe mine. Nu cred ca as mai suporta sa fiu din nou grasa. Asa ca o sa-mi dau toata silinta sa nu mai depasesc 75 de kg, in caz de o sa fiu sub 75 de kg la finalul dietei

Sa va spun cate ceva despre mine. Ma cheama Denisa, am 20 de ani si sunt din Bucuresti. Sunt o fire putin cam ciudata (asa spun unii din anturajul meu, dar sincer nu-mi pasa), dar prietenoasa, intelegatoare (ce-i drept, mai am si eu momente cand ma apuca si sunt agitata, nervoasa, dar imi revin repede), calma si dornica sa-si faca cat mai multi prieteni. Desi am doar 20 de ani, pot sa spun ca am cateva experiente care au ajutat la "schimbarea mea" sau "transformarea mea" in sensul bun, evident.
Pierderea unor persoane foarte dragi mie (respectiv a tatalui meu la varsta de 10 ani, a unui coleg din scoala generala in clasa a7a si a altor cateva rude din familia mea), descoperirea adevaratelor fet[z]e ale asa ziselor "prietene adevarate" atat din generala cat si din liceu si viata care m-a lovit puternic de cateva ori pana acum m-au facut sa vad lumea cum este de fapt si sa descopar/realizez ca lumea nu este atat de roz si frumoasa si perfecta precum credeam pana sa-mi moara tatal.
Am invatat multe, dar consider ca inca mai am de invatat si sunt constienta ca o sa mai trec prin multe de acum inainte, dar asta nu ma descurajeaza (cel putin, nu tot timpul). Ca orice om, am si eu momentele mele cand doresc sa fiu singura ca sa-mi revin (din tristete, suparare, dezamagire, etc).
Nu-mi place sa mint (decat atunci cand este nevoie, dar doar in cazuri de urgenta si grave situatii), pentru ca stiu cum este sa fi mintita si vorbita pe la spate. Nu-mi place sa ma prefac ca sunt cineva cand de fapt sunt altcineva, pentru ca stiu cum e sa fi lovita brusc si sa pici de proasta in anturaj si multe alte exemple.
Si pentru ca am hotarat ca e cazul sa trec la un nivel nou in viata mea, am decis (si am fost sustinuta de matusa si mama mea, pentru ca fara ele nu as fi reusit sa ajung la ora actuala cum sunt si nu as fi luat aceasta decizie care m-a schimbat mult) sa incep un stil de viata sanatos si sa-mi schimb complet regimul alimentar. Asa ca am dat startul dietei Rina de pe data de 26 aprilie 2010 si peste 2 zile voi trece in a3a luna. Ma simt excelent, gandesc pozitiv (mai pozitiv decat inainte, gandurile negre sunt in numar mai mic), rezultatele nu au intarziat si apara si inca nu m-am oprit, vor mai aparea
Hmmm, nu stiu ce sa va mai zic. Cred ca v-am plictisit, dar daca vreti sa mai aflati despre mine, astept intrebari.
Buna denisa si bine ai venit imi pare rau sa "aud" ca viata ta pana acum nu a fost tocmai fericita dar ce sa ii faci... daca asta ne-a fost scris, trebuie sa acceptam.si crede-ma te inteleg... chiar daca cateodata trebuie sa incercam sa trecem peste ceea ce ne-a rezervat viata. altfel stam pe loc
dar hai sanu mai fim triste si sa trecem la ale noastre
ma bucur ca te simti bine cu aceasta dieta. eu sincer nu am incercat-o. am preferat sa mananc corect si mai putin
uite aici gasesti mai multe fete care tin si ele Rina - Rina 90" s
sport faci? ajuta tare mult eu iti urez mult succes si crede-ma ca ai nimerit bine aici la noi fetele se ajuta si fac in asa fel incat dieta sa nu para asa de grea.
asteptam numai vesti bune. dar nu ne suparam daca mai calci stramb cateodata o sa te ajutam sa mergi mai departe
in rest... vad ca nu esti noua in ale dietelor.. deci sti ce si cum
  #4 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 21:43:58
strawberry's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 78kg
Mesaje: 129
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

Multumesc pentru primire, fetelor
Nu sunt noua, dar nici veterana ca alte fete de pe aici sau celelalt forum pe care activez
Intentionez sa ma pun pe alergat (macar o data pe saptamana) si sa fac stepper (are matusa mea acasa unul), dar nu am avut timp si nici initiativa, dar trebuie sa-mi fac curaj. Insa, fac abdomene si merg mult pe jos. Zic ca decat deloc, mai bine asa, pentru moment. O sa termin si eu cu sesiunea si o sa fac ceva mai mult sport pana-mi vine prietenul in Bucuresti
Mentionez ca avem o relatie la distanta, dar am foarte mare incredere in el si respectiv, el in mine, deci nu-mi fac probleme (inca). Este totul ok, momentan si ma bucur ca are aceleasi sentimente ca si mine
Da, o sa dau raportul, dar cred ca topicul meu nu-si are locul aici. Am vazut dupa ce-am dat reply la topic nou ca exista o sectiune pentru Jurnale. Poate mi-l muta vreun moddie in caz de trece pe aici (si multumesc!).
Nu am calcat stramb deloc pana acum si nici nu am de gand sa o fac.
strawberry, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2375 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1858 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 22:00:06
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

[buna ma bucur sa te avem printre noi

iti doresc tot ce imi doresc si mie
sper sa reusesti sa ajung la kg dorite si sa fii mereu fericita

mult succes
pupici:*:*:*
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
  #6 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 23:11:49
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

Iti urez mult succes atunci si spor la sport. asteptam raportul cand ai timp
important e ca va iubiti. aia e tot ce conteaza. unii nu sunt de acord cu relatile la distanta, dar daca voi aveti incredere unul in celalalt... e ok
e departe iubi al tau? va vedeti rar?
  #7 (permalink)  
Vechi 22 iun 2010, 16:34:58
strawberry's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 78kg
Mesaje: 129
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

Multumesc, ely. Pot sa-ti spun ely?
Si eu iti doresc acelasi lucru

Andra, multumesc mult si iti doresc si eu acelasi lucru (scuzati ca ma repet) pai, eu sunt din Bucuresti, iar el este din Brasov. dat fiind faptul ca a trecut a12a (diferenta de 2 ani intre noi si mai are un an practic pana termina liceul; nu a avut probleme niciodata cu scoala, a avut note bune, dar asa ne-a fost dat sa ne intalnim, in perioada asta a vietii), nu-i dau nici eu voie (si nici ai lui sau mama mea) sa plece in timpul scolii. eu imi mai permit si pot sa lipsesc de la facultate, dar in rest, ne vedem doar in vacante
am rabdare, ce sa fac. sa termine si el liceul si apoi sa ne vedem mai des
dar, asa, ne vedem odata la 2,3 luni si stam cateo saptamana, de obicei. vara asta (ca tot facem si-un an de cand suntem impreuna) vreau sa stam o luna, 2 saptamani aici si 2 saptamani in Brasov. sper sa putem ca altfel as fi super trista
strawberry, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2375 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1858 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 22 iun 2010, 21:12:47
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

Of, nasol asa. dar daca puteti... important e sa fiti fericiti si poate cu timpul se rezolva si chestia asa si nu se stie niciodata ce va rezerva viitorul
cum a mers dieta azi?
  #9 (permalink)  
Vechi 23 iun 2010, 14:00:04
strawberry's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 78kg
Mesaje: 129
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

Da, ai dreptate. Sper sa tina cat mai mult relatia asta, pentru ca eu sunt sigura de ceea ce simt
Ieri, am avut zi de vitamine. Am papat un mar, un pumn de cirese si inca ceva, dar imi scapa acum si am baut un suc natural de fructe de la o tipa la care am fost in vizita. Fara zahar, evident, dar cica avea fructoza XD
Anyway, nu am luat decat 2,3 guri.
Ah, si am papat spre seara, 2 morcovi. Foarte buni
Astazi am zi de apa, iar de maine intru in a3a luna de Rina
Sambata ma cantaresc si ma masor, impreuna cu nasa mea. Sunt curioasa ce rezultate o sa am dupa a2a luna
Multumesc pt post :*
strawberry, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2375 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1858 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 23 iun 2010, 21:37:38
strawberry's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 78kg
Mesaje: 129
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry

uite asa a mai trecut o zi fetelor, maine sa-mi tineti pumnii, pentru ca sper sa realizez ceva pentru mine. vara asta fac schimbari, pe langa faptul ca o sa ma distrez si eu aproape o luna cu prietenul meu, pentru ca o sa ne putem vedea (el sta la mine 2 saptamani si eu la el tot 2 saptamani) tineti-mi pumnii, pentru ca vreau sa imi iasa manevra maine
o sa va dau raportul, oricum fetelor
sa va dau dimensiunile mele: cele pe care le aveam inainte sa incep Rina (m-am masurat cu o zi inainte) si cele pe care le-am avut dupa prima luna de Rina (am avut prima zi de apa lunea, pe 24 mai mi se pare si m-am masurat sambata, pe 29 mai).
sa le am si aici trecute, pentru cei care nu dau pe la topicul Rina

Data: 26.04 (cand am inceput Rina):
Greutate actuala: 95 kg
Imc (cu acele 95 de kg si 1,73 m cat am eu): 31,4
Talie: 94
Solduri: 122
Piept: 113
Coapse: 75

Data: 29.05 (in saptamana cand am terminat prima luna de Rina si evident, dupa prima zi de apa):
Greutate actuala: 84 kg (-11 kg, dupa o luna)
Imc: 28,1 (deci nu ma mai incadram la gradul de obezitate )
Talie: 85 (-9 cm)
Solduri: 115 (-7 cm)
Piept: 105 (-8 cm)
Coapse: 70 (-5 cm)
Gat (pentru ca de abia atunci mi-a dat prin cap sa ma masor si la gat): 38 (deci nu stiu cat am avut pana sa incep Rina , dar acum o sa tin evidenta)

deci, a mers? eu zic ca am avut rezultate prea bune dupa prima luna
si or sa mai apara rezultate, nu-mi fac eu probleme
s-a dus si ziua de apa. sambata ma cantaresc si ma masor. cred ca am repetat de nenumerate ori, dar ma simt eu bine sper ca nu va deranjeaza.daca da, sa spuneti.
sa dau raportul pentru ziua de maine zi de proteine:
dimineata (si pana-n ora 12): fructe (mi-a luat mama ananas :X si cred ca o sa pap 2 feliute si eventual la 10 sau 11 sa pap o banana)
pranz: 300ml supa (facut dintr-un cub de legume Knor; cand am timp, fac supa singurica, din legume fierte, dar cum nu o sa am timp maine, apelez la cubulet) + covrigei (vreo 5,10; sa vad cum ii impart, asa fac de obicei cand mananc covrigei in loc de paine) + iaurt 200gr (Tnuva, am optat din nou,mi-a placut si are 0% grasimi;nu prea-mi vine a crede, dar e f. bun, dupa parerea mea si cu covrigei merge a-ntaia )
cina: iaurt 200gr (fara covrigei si evident, fara supa)
si ceai cat o sa fiu plecata de acasa, o sa-mi fac ceai fara zahar (nu mai pun zahar in ceai de aproape 3 ani); vad eu cu ce, amestec acolo numai sa fie. ca se mai satura omu sa bea doar apa, mai ales dupa o zi de apa

o zi frumoasa sa aveti maine fetelor
strawberry, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2375 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1858 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta rina, dragoste, jurnal, motivatie, sanatos, slabire, vreau sa slabesc

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
The Twilight Saga:New Moon (2009) sonya Filme 37 29 iun 2010 11:54:51
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
Ari's new life Ari02 Arhiva jurnale slabit 27 15 mai 2010 09:26:47

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole