forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

corincic 10 feb 2010 18:35:18

offff
 
ajutatima va rog zi de zi ma ingrozesc cind ma uit in oglinda am tocmai 64 kg:( si de fiecare data ma iau in mini si imi spun gata de mine incep dieta drastica sa nu mininc aproape nimic insa nu reusesc niciodata sa tin o cura de slabire din cauza ca mereu trebue sa gatesc eu pentru sora!!! dati va rog un sfat ce sa fac sa fiu mai tare la caracter si sa nu renunt asa repede!!:((:((

drama queen 10 feb 2010 18:38:56

Re: offff
 
Citat:

Anterior postat de corincic (Post 83924)
ajutatima va rog zi de zi ma ingrozesc cind ma uit in oglinda am tocmai 64 kg:( si de fiecare data ma iau in mini si imi spun gata de mine incep dieta drastica sa nu mininc aproape nimic insa nu reusesc niciodata sa tin o cura de slabire din cauza ca mereu trebue sa gatesc eu pentru sora!!! dati va rog un sfat ce sa fac sa fiu mai tare la caracter si sa nu renunt asa repede!!:((:((


bine ai venit >:D<
in primul rand spune-ne mai multe despre tine:D cum arata o zi din viata ta , da fara dieta scrie meniul aici:)

drama queen 10 feb 2010 18:39:45

Re: Liga adolescentelor slabute
 
si seteazti si datele despre tine:) ca sa stim ce greutate ai si unde vrei sa ajungi :)

Kitkat 11 feb 2010 15:21:44

Re: offff
 
Citat:

Anterior postat de corincic (Post 83924)
ajutatima va rog zi de zi ma ingrozesc cind ma uit in oglinda am tocmai 64 kg:( si de fiecare data ma iau in mini si imi spun gata de mine incep dieta drastica sa nu mininc aproape nimic insa nu reusesc niciodata sa tin o cura de slabire din cauza ca mereu trebue sa gatesc eu pentru sora!!! dati va rog un sfat ce sa fac sa fiu mai tare la caracter si sa nu renunt asa repede!!:((:((

Buna Corincic! :D Bine ai venit! >:D<

Nici eu nu sunt de prea mult timp pe aici. Pentru inceput, m-am uitat pe pozele tale, si arati foarte bine, esti bine proportionata, ceea ce e foarte important pt ca te va ajuta sa slabesti uniform si fara zone "problema", sau orium nu evidente. Si pe deasupra nu pari sa ai deloc surplusuri, adica arati foarte bine la greutatea asta. Nici macar nu e nevoie sa slabesti, esti foarte frumoasa asa. ;;) Dar daca tu vrei sa slabesti, inteleg, si te ajut cat pot cu sfaturi care au functionat la mine. :D

1. Gandeste-te cam cat vrei sa slabesti, stabileste-ti un scop.

2. Nu te alege metode extreme de slabit, gen "de maine nu mai manac pana nu slabesc". Daca nu mananci, dupa cateva zile corpul se seteaza pe "stare de urgenta" si incepe sa consume extrem de putin. Va incearca pe cat posibil sa nu se atinga de "pretioasele" rezerve de grasime, si daca cumva mananci un pic mai mult se va depune pt a consolida acele rezerve. E normal ca organismul sa reactioneze asa, pt el ori ca esti la regim de infometare ori ca esti abandonata pe varful mutelui cu numai doua sendvisuri la tine, semnalele sunt aceleasi, si se seteaza pe supravietuire. Deci nu te infometa aiurea ca nu va avea rezultate bune. :D Nu ma intelege gresit, senzatia de foame intr-un regim e un lucru bun, dar intre un pic de foame si infometare cu zilele e o diferenta mare. :)

3. Forum diete, cure de slabit, alimentatie, sport si stil de viata sanatos. Diete si alimentatie
Uite-te prin regimurile de aici si alege-ti unul pe care sa il urmezi. Dupa ce studiezi un pic, o sa iti faci si o idee despre ce inseamna o alimentatie sanatoasa, cum sunt impartite alimentele, etc... Iti recomand sa te uiti peste dieta South Beach si dieta Zone, urmeaza cam aceleasi principii ale unei alimentatii sanantoase, cu care e bine sa te familiarizezi ca sa stii cam ce sa cauti la un regim. Prin alimentatie sanatoasa nu ma refer doar la "evita fainoase, prajeli si dulciurile"... si nici la regimuri ineficiente. South Beach are o prima faza de doua saptamni in care chiar pierzi multe kg! :D Urmata de alte doua faze de mentinere. Sunt multe multe fete aici, care au slabit foooaaarte mult cu dieta asta, sau prin alte metode sanatoase.

4. Sport sport sport. Prin sport arzi grasimi si iti iti lucrezi muschii (stai linistita nu or sa se mareasca :)). Cu cat iti lucrezi muschii prin sport, cu atat iti accelerezi metabolismul si arzi mai repede caloriile, nu doar in timpul sportului, ci orice ai face. E simplu: muschii au nevoie de mai multe calorii decat grasimea, deci cu cat ai masa musculara mai mare cu atat arzi mai multe calorii si daca stai in fata calculatorului sau mergi pana la baie, sau in orice alt moment al zilei. :)

Kitkat 11 feb 2010 15:26:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Si fa-ti un jurnal aici. Ajuta mult :D Eu eram foarte sceptica in privinta jurnalului. Imi facusem contul doar pt ticker, dar m-au convins fetele pana la urma sa imi tin jurnal. Simti ca te tii de o treaba si are cine sa te motiveze sau sa te certe cand faci prostii. :P
Eu am nevoie sa vorbesc cu cineva despre regim atunci cand il tin ca sa simt ca fac ceva interesant, ca am un proiect, pt ca altfel imi piere tot entuziasmul. Doar ca locuiesc cu prietenul meu si mi-era mila de el sa-l bat la cap cu dietele mele in fiecare zi. Iar aici toate slabutele sunt interesate de evolutia regimurilor, e foarte tare! :D

PS: Sunt multe slabute pe aici care gatesc pt copii, soti, familie, si eu gatesc pt mine si prietenul meu, de multe ori doar pt prietenul meu (cand sunt la regim sau tin post sau doar vreau sa ma mentin). Deci intelegem partea cu gatitul pt altii... chiar e greu sa te abtii... dar ne descurcam noi cumva. :P >:D<

madutza 11 feb 2010 16:17:15

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna fetelor..
eu de azi tin south beach,gata rina ...too much 4 me:D

corincic....poti sa gatesti pt sora ta mancare de care poti manca si tu....:D...legume la greu ... carnitza slaba >:D<... si nu inteleg d c iti propui sa tii o dieta drastica... automat nu o sa te tii de ea daca e drastica... la fel ca si kitkat, iti propun sa studiezi dieta south beach..si ar mai fi si scarsdale...sau pur si simplu sa te pui pe calculat calorii...ia-o usor..nimeni nu a slabit peste noapte..toate mai trisam...la un momendat picam , insa ne ridicam si mergem mai departe ....si asta numai ca sa o iubim si mai mult pe cea din oglina >:D<... bafta multa !!! si nu uita ca nu infometarea e solutia:-*.

Adelayde 11 feb 2010 16:31:49

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna corincic :D in primul rand nu esti singura cu plobleme prin preajma...cred ca toate fetele de pe aici au auvut momente de disperare in legatura cu silueta lor :))cat despre dieta drastica...nu te infometa ! Vei slabi o perioada si apoi vei pune dublu la loc ..ia-o incetisor cu putin sport si cu o dieta lipsita de prajeli , dulciuri , paine, sucuri accidulate . grasimi.Si daca vrei poti sa iti faci un jurnal..deta merge mai bine cand dai socoteala altora pt ce mananci ;)).Spor la treaba :*

Nick0612 11 feb 2010 20:58:47

Re: offff
 
Citat:

Anterior postat de corincic (Post 83924)
ajutatima va rog zi de zi ma ingrozesc cind ma uit in oglinda am tocmai 64 kg:( si de fiecare data ma iau in mini si imi spun gata de mine incep dieta drastica sa nu mininc aproape nimic insa nu reusesc niciodata sa tin o cura de slabire din cauza ca mereu trebue sa gatesc eu pentru sora!!! dati va rog un sfat ce sa fac sa fiu mai tare la caracter si sa nu renunt asa repede!!:((:((

sigur ai 64? arati foarte bine! a scris cineva mai sus ca ai corpul foarte bine proportionat si chiar asa e.
eu iti urez succes in dieta ta :*

madutza 11 feb 2010 21:02:56

Re: offff
 
am vazut ca la descrierea albumului ei scrie "Ea e cumnata mea sper ca intr-o zi sa ajung sa arat ca ea" sau ceva de genul ...

Kitkat 11 feb 2010 22:33:07

Re: offff
 
Citat:

Anterior postat de madutza (Post 85241)
am vazut ca la descrierea albumului ei scrie "Ea e cumnata mea sper ca intr-o zi sa ajung sa arat ca ea" sau ceva de genul ...

Da, am vazut. Eu m-am luat dupa prima poza, in care e ea. Arata bine :) deci n-ar trebui sa se simta presata sa scape repede de kg, ci sa caute ceva sanatos si cu rezultate de durata. Si sport, normal! Sportul modeleaza corpul foarte frumos! De-asta sunt atatea fete slabe, dar care carora le lipseste acel "woooow", pt ca nu fac sport.


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:16:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO