forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

pucca 05 ian 2011 22:55:50

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 460366)
In mare, am inteles, cam tot merge cu legume verzi, in afara de fructe, nuci si lapte. Si nici branza cu paine.
Maine orez la cuptor:-s
nu e prea bun, asa-i?

Anca mie imi place semnatura ta, ai fost tare simpatica:x
pai nu e bun, si desi stiu asta si eu am papat azi:-s bataieee!
sfatul meu, nu stiu daca ma cearta celelalte slabute... e ok sa mananci si ce ai prin casa... daca le combini corect, poti manca aproape de toate si fara sa te chinui. Eu asta am invatat de la Monti stiam toata lista cu IG-uri si cu grasimi,proteine,glucide bune/rele...:)) cate... dar nu trebuie sa te stresezi... totusi cum zicea o slabuta pe aici important este sa nu amesteci cartofii, paine cu branza, carnea... o salata cade mult mai bine.

Am sa incerc sa nu mai mananc seara deloc paine seara ca e vaai>:) dar acum chiar eram singura acasa si chiar imi era foame.. deci am cautat sa nu ma bag in altceva mai rau:D ... Ah.. si am mancat peste pe la 7:D

Asa, de covrigi promit solemn ca nu ma mai ating! gata...

anka4iulie 05 ian 2011 22:55:50

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 460382)

Orezul e bine sa il papi la pranz:) seara eu iti recomand sa papi proteine:) te fac sa te simti satula si sunt si mai ok:) Nu inseamna ca daca esti la dieta nu trebuiesa nu papi paine sau orez..paste. important e sa stii cum trebuie sa le papi. cum sa le combini. vezi ca ti-a dat slabuta mai sus un link. acolo gasesti tot ce trebuie;)

Sper ca la pranz face babi... Maine seara mananc:-? nu stiu ce mananc...

lucia ely 05 ian 2011 23:00:57

Re: Liga adolescentelor slabute
 
hoppa:">
pucca avea azi orez:">:">
si tu mazare cu carnati scuze:">

anka4iulie 05 ian 2011 23:01:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de pucca (Post 460385)
Anca mie imi place semnatura ta, ai fost tare simpatica:x
pai nu e bun, si desi stiu asta si eu am papat azi:-s bataieee!
sfatul meu, nu stiu daca ma cearta celelalte slabute... dar e bine sa mai papi si ce ai prin casa cu conditia sa nu fie mult prea gras.. si sa nu papi paine..


Am sa incerc sa nu mai mananc seara deloc paine, ca e vaai>:) dar acum chiar eram singura acasa si chiar imi era foame.. deci am cautat sa nu ma bag in altceva mai rau:D ... Ah.. si am mancat peste pe la 7:D

Eu nu prea mananc paine nici cand nu sunt la dieta. Acum mi-am cumparat paine de secara, 500 de g, de la Pemo sau ceva de genu`. Are un gust oribil si incerc sa o inghit, deh, fibre.
Eh, sti cum e, vreau sa-mi fac un prieten si nu gasesc vreau sa-mi fac un prieten si nu gasesc, toti cocalarii si vagabonzii sa NU apeleze la mine:)) am eu noroc de baieti timizi, ma omoara cu zile=((

anka4iulie 05 ian 2011 23:01:55

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 460391)
hoppa:">
pucca avea azi orez:">:">
si tu mazare cu carnati scuze:">

No problem:*

slimmy 05 ian 2011 23:08:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
@slabuta: am vazut acum, mersi. Scuze, nu prea ma descurc pe aici deocamdata. De fapt, mai mir ca am reusit sa-mi fac cont:))
@lucia_ely: acum am 23, dar nu pt f mult timp...

@ cine se plictiseste: am o curiozitate.. apropo de jurnal (ca sa fiu on-topic). Ajunsesem la 100 de kg si cam intr-o luna si putin am ajuns la 90. Sport n-am facut in perioada asta decat rar (e frig si nu iese nimeni la fotbal:D), am mancat cam orice si oricat dimineata, dar m-am abtinut seara de la chestii multe/grele. In rest.. am baut la bere de mi-am terminat salariul pe decembrie:)). Am slabit destul de mult, tinand cont de toate astea, nu?

pucca 05 ian 2011 23:10:01

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 460392)
Eu nu prea mananc paine nici cand nu sunt la dieta. Acum mi-am cumparat paine de secara, 500 de g, de la Pemo sau ceva de genu`. Are un gust oribil si incerc sa o inghit, deh, fibre.
Eh, sti cum e, vreau sa-mi fac un prieten si nu gasesc vreau sa-mi fac un prieten si nu gasesc, toti cocalarii si vagabonzii sa NU apeleze la mine:)) am eu noroc de baieti timizi, ma omoara cu zile=((


De obicei majoritatea baietilor 'cu tupeu' ca sa zic asa... sunt si genul plin de ei..care ar umbla si cu mai multe fete deodata, n-ar fi o problema pt domnii care cred ca toata lumea e la picioarele lor.:)) am intalnit cazuri si cazuri.. da oricum nimeni nu poate fi perfect. =((.. las' ca norocul o sa te loveasca atunci cand te astepti mai putin.. asa se intampla mereu. Tu sa fii pregatita :->
maine nu stiu ce sa iau la micul dejun.. chiar nu am idee.. am un baton cu musli da am fost certata. sta el bine acolo il las in pace...
si mi-am gasit cereale cu fructe uscate(nu contin zahar) de la sanovita.. cred ca sunt cea mai buna alegere.. cu o cana de lapte si am rezolvat problema. :-D

Slabuta 05 ian 2011 23:13:14

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de slimmy (Post 460408)
@slabuta: am vazut acum, mersi. Scuze, nu prea ma descurc pe aici deocamdata. De fapt, mai mir ca am reusit sa-mi fac cont:))
@lucia_ely: acum am 23, dar nu pt f mult timp...

@ cine se plictiseste: am o curiozitate.. apropo de jurnal (ca sa fiu on-topic). Ajunsesem la 100 de kg si cam intr-o luna si putin am ajuns la 90. Sport n-am facut in perioada asta decat rar (e frig si nu iese nimeni la fotbal:D), am mancat cam orice si oricat dimineata, dar m-am abtinut seara de la chestii multe/grele. In rest.. am baut la bere de mi-am terminat salariul pe decembrie:)). Am slabit destul de mult, tinand cont de toate astea, nu?

Ai scazut doar la cantar sau si cm?

slimmy 05 ian 2011 23:16:18

Re: Liga adolescentelor slabute
 
@ slabuta: Nu m-am mai masurat de prin clasa a 9-a, cand aveam 1,93... Nu m-am gandit ca as fi scazut in inaltime:)) E posibil?

Cassy 05 ian 2011 23:18:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de slimmy (Post 460416)
@ slabuta: Nu m-am mai masurat de prin clasa a 9-a, cand aveam 1,93... Nu m-am gandit ca as fi scazut in inaltime:)) E posibil?

se referea daca ai scazut din cm de la burta, chestii:)) adica daca ai slabit vizibil..cum sa-ti explic:-? ?


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:45:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO