forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

crissa17 07 ian 2011 20:04:26

Re: DECI NU MAI REZIST !!!!!!!!!!!Va rog ajutati-ma :(
 
Citat:

Anterior postat de Larissa19 (Post 462082)
BUNA TUTUROR...probabil ca a-ti mai vazut postarile mele...ei bine am o problema mai mare:( Luna viitoare fac abia 18 ani !!! din cate imi amintesc anul trecut tot in dieta eram de ziua mea..si nu am facut nimic...de la 15 ani ma chinui sa slabesc 14 nici eu nu mai stiu, slabesc ma ingras..am si eu o vina inteleg... avusem 84 si intr-un timp..am mancat si de craciun exagerat:( si ieri cand m-am cantarit am vazut ca am iar 104 kg :( deci nu mai rezist..si sa nu mai spun ca de ieri mananc orez fiert...si azi am mancat la fel..maine vreu cereale cu lapte pana luni pana ajung la scoala...si problema e aici.... CA NU POT SLABI CU ORICE...NUMAI CU DISOCIAT MERGE....si faza e ca niciodata nu m-am simtit asa..ma simt aiurea... mereu amestesc si ma doare capul..aseara nici somnul nu ma lua...ametsc degeaba..chiar nu stiu ce s ma mai fac.. Imi e foame mai mereu..mai nou simt nevoia de dulciuri... dati-mi un sfat va rog:( va multumesc

Larisa,

Nu ar trebui sa iti supui organismul unor diete atat de drastice. Cum adica mananci orez fiert? Ieri, azi, Maine doar cereale cu lapte...asta o sa te faca sa te ingrasi si mai mult. Eu vorbesc acum...ca asa te infometezi, in primul rand si in al 2-lea rand nu iei toti nutrientii necesari din aceste alimente. Oar dupa ce termini cu dieta orice o sa mananci o sa te ingrase.
sta ta, vroiam diete fulger, gata intr-o sapt slabesc. Dar mi-am dat seama, asa cum ai zis si tu ca in 3 ani de zile ba am slabit ba m-am ingrasat, iar asta nu este bine nici pentru organism nici pentru piele. Apar vergeturile. Si in astia 3 ani ma gandeam , daca scadeam vreo 200kcal pe zi, in 3 ani, slabeam in jur de 20-25 kg..nu am nevoie de atat, zic doar ce am calculat...asa ca nu trebuie sa te infometezi. Mai bine incet incet dar sigur, fara efect yo-yo. Daca vrei te astept la mine in jurnal, sa imi citesti experientele, si mai vb...asta daca tu consideri ca am dreptate. Jurnalul este la semnatura, apesi pe linkul acela si te duce la mine in jurnal.

Te pup
Eu zic sa o iei incet, stiu, ca si eu la var

crissa17 07 ian 2011 20:06:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
"Eu am observat ca atunci cand nu imi impun sa nu mananc un aliment anume ma simt mult mai bine..adica mai dispare din frustrare.. problema e ca fratele meu e mai mic si mananca zilnic dulciuri mai ales seara..si foarte rar reusesc sa ma abtin:(
Eu cand ma uit la un film simt nevoia de a rontai ceva..daca nu fac asta mi se pare plictisitor filmul:)) in loc sa fac ceva abdomene si sa ma uit la film eu bag in mine X_X
"

Bibbi,

te asteptam pe Bleax Dulciuri, sa discutam acolo, mai in amaunt, si poate reusesti si tu alaturi de alte slabute cu acceasi probleme sa te abtii de la mancat dulciuri :D:*:*

Bibbi 07 ian 2011 20:11:16

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Cristina5991 (Post 463387)
ah!....
In primul rand eu sunt Cristina si am 15 ani :d
Vreau sa va zic , ca si eu am exact aceeasi problema :|... si tot nu reusesc sa ma apuc de regim !

Sunt noua pe aici , incantata de cunostiinta cu toate lumea>:D<

Buna Cristina>:D<
Bine ai venit:-* Vad ca suntem multe fete cu aceasta problema..impreuna poate vom reusi:D

crissa17 07 ian 2011 20:11:27

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Cristina5991 (Post 463387)
ah!....
In primul rand eu sunt Cristina si am 15 ani :d
Vreau sa va zic , ca si eu am exact aceeasi problema :|... si tot nu reusesc sa ma apuc de regim !

Sunt noua pe aici , incantata de cunostiinta cu toate lumea>:D<

Buna Cristina,

Ma bucur sa vad cand se aduna noi slabute.
Oricine poate slabii daca vrea. Trebuie sa ai vointa, fara ea nu rezolvi nimic, dar nimic. Si trebuie sa vrei cu adevarat. Iei pe perioade micute. Adica ai 65 mai intai sa ajungi la 60, apoi la 55 etc...Si sa te urci pe cantar cam din 5 in 5 zile sau odata pe saptamana, ca daca te urci in fiecare zi, s-ar putea sa nu fi atat de motivata vazand ca nu slabesti asa cum iti doresti. Odata pe saptamana cred ca este cel mai bine, ca vezi ca slabesti si esti incontinuu motivata. Eu asa fac.

Ok, acum, cum i-am zis si larisei, neavand jurnal, te astept la mine injurnal deocamdata sa mai vb, citesti si experientele mele, ca sa le ai in vedere sa nu cumva sa treci si tu prin ele incercand sa slabesti. Si mai vb si acolo. Ar fi bine sa iti faci si tu un jurnal.

Te pup

crissa17 07 ian 2011 20:11:57

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Bibbi (Post 463401)


Buna Cristina>:D<
Bine ai venit:-* Vad ca suntem multe fete cu aceasta problema..impreuna poate vom reusi:D

Bibbi, nu POATE, ci SIGUR!!

andreea nicol 07 ian 2011 21:35:45

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna fetele:* in primu rand la multi celor care poarta numele de ionela/ionut/ionelia si altele:D si mamiiiiiiiii a mea:x si pentru ea azi am mancat si niste dulciuri:)) dar fac macar oleaca se sport seara si maine o sa fie mai bn:d acul cantarului azi era chiar langa 70:d si asta acum seara:d si mancase si sunt si pe...:d sa`mi treaca odata8-| oare cum scap de obseseia aia de a ma cantari dim si seara:))?:| deci nu pot pur si simplu:)) trb sa ma cataresc:)) cum ma teezesc asta fac:)) si cum vin de la sc la fel:)) am inceput s abeau mai multa apa:d incerc sa ajung 2-3 litri:d la voi cum merge?:*

crissa17 07 ian 2011 21:58:30

Re: Liga adolescentelor slabute
 
andreea, cum sa mearga, binishor. Maine o sa a abat putin de la dieta cu niste vin si fructe...in rest totul bine, chiar mi s-au largit pantalonii si sunt mandra de mine :D

La multi ani pentru mamica ta!! Sa iti traiasca. Sa te bucuri de ea. >:D<>:D<>:D<>:D<

andreea nicol 07 ian 2011 22:16:51

Re: Liga adolescentelor slabute
 
ah ce as vrea sa se largeasca si la mn pantalonii:)):X dar vin si eu cu pasi mititei:d mi`am propus prin februarie sa ajung la 65 de kg:-? pana de ziua indragostitilor:">:d spoer sa reusesc:d mai sunt 5 kg:Xsi apoi pana la vara vad cat mai dau jos:d de luni as vrea sa ma apuc de o dieta dar nu stiu care:)) eu fara dieta nu stiu ce sa mananc:d:)) si ma pun pe dulciuri si painica:d si nu`i bn[-( ma uit aici pe site de o dieta:))

crissa17 07 ian 2011 22:22:47

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Da, da, da. Pai eu zic sa citesti aici pe site, diete. Asa am facut si eu si mi-am ales Dukan. Si o alegi pe cea care e mai apropiata de stilul tau. Ti le recomand pe cele cu 4 faze. Pentru ca au mentinerea inclusa, si asta mi se pare extraordinar, pentru ca altfel ai fi zis tu(general vorbind), da am slabit, o sa mananc sa ma mentit, si poate nu ai fi mancat ce si cat trebuie. Asa este bine ca iti mai da niste sfaturi si abia dupa aceasta mentinre revii la vechiile obiceiuri.

Plus, ca am auzit ca abia dupa 6 luni ti se stabilizeaza greutatea. Adica iei mai greu. Altfel in alea 6 luni poti lua destul de usor in greutate, pentru ca nu e stabilizata. Bafta. Sa imi spui si mieeee, ce dieta ti-ai ales pana la urma :D:*:*

CaMi22 07 ian 2011 22:43:25

Re: Liga adolescentelor slabute
 
hello:*
ce faceti slabutelor:D eu sunt fericit am dat jos un kg probabil ca voi stagna de acuma pana mai incolo pt ca nu am timp sa fac sport dar ma bucur si pt asta pt psihicul meu de fapt:D
nu stiu cu ce sa va sfatuiesc ca am vazut ce or scris fetele mai sus....eu sunt pur si simplu determinata de faptul ca imi doresc chestia asta cu ardoare ca si cm iti doresti sa treci un examen eu de fapt asa l-am si luat a pe o provocare:D:)
nu vreau sa va suparati pe mine au sa credeti ca ma dau mare pur si simplu vreau sa va spun o parte din viata mea si sa va dau daca pot o parte din determinarea mea..dar in fine:)
voi ce faceti?:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:53:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO