forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

lucia ely 07 sep 2010 14:40:49

Re: Jurnal Ghitzuk
 
si eu tot a 12-a sunt:X
si m-as trezi dimineata sa fac macar 20 de min:-s...
desi nu cred ca as putea:D
da lasa ca ne putem face timp si pt sport:) eu asa spun:X

Ghitzuk 08 sep 2010 17:31:49

Re: Jurnal Ghitzuk
 
buna inainte am venit de la sala:D...la picul dejun am mancat cereale cu lapte,pranz supa...datimi o idee ce sa mananc la cina?:)

joanna18 08 sep 2010 17:43:23

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Eu mănânc la cină o salată cu ton. E simplă, rapidă, uşoară, săţioasă şi nu are multe calorii, dacă te tentează!:)

Poftă bună orice ai mânca!:-*

elenus 08 sep 2010 17:56:35

Re: Jurnal elenus
 
well , zilele astea m-am cam dezamagit , ....nu prea am stat acasa si fiind mai mult pe la spital unde nu se gaseste mancare sanatoasa , am cam pacatuit ieri am mancat un covrig si o placintuta , chestii care m-au bantuit dupa (m-am simtit asa de vinovata..)
si azi am papat : la micul dejun o bucatica de piept de pui pane (30g), 20 g fulgi de cereale sanovita cu lapte semidegresat(200ml)
la gustare1 o nectarina
cat am stat la spital un corn cu rahat si un strudel cu mar facut in casa si 3 biscuit petit beurre
la pranz o pulpita la abur
la cina 3 struguri (unul negru si 2 albi)
si acum ma simt de parca as fi omorat pe cineva , sunt foarte dezamagita

mvthebest 08 sep 2010 18:00:15

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 320172)
well , zilele astea m-am cam dezamagit , ....nu prea am stat acasa si fiind mai mult pe la spital unde nu se gaseste mancare sanatoasa , am cam pacatuit ieri am mancat un covrig si o placintuta , chestii care m-au bantuit dupa (m-am simtit asa de vinovata..)
si azi am papat : la micul dejun o bucatica de piept de pui pane (30g), 20 g fulgi de cereale sanovita cu lapte semidegresat(200ml)
la gustare1 o nectarina
cat am stat la spital un corn cu rahat si un strudel cu mar facut in casa si 3 biscuit petit beurre
la pranz o pulpita la abur
la cina 3 struguri (unul negru si 2 albi)
si acum ma simt de parca as fi omorat pe cineva , sunt foarte dezamagita

E bine totusi ca astazi ai mancat dezordonat doar cand ai fost la spital,iar in rest ai papat bine.
Incearca sa nu papi multe fructe,trebuia sa papi doar nectarina si putini struguri.
Si fructele in exces ingrasa pentru ca,contin zaharoza.

lucia ely 08 sep 2010 18:09:56

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Citat:

Anterior postat de Ghitzuk (Post 320140)
buna inainte am venit de la sala:D...la picul dejun am mancat cereale cu lapte,pranz supa...datimi o idee ce sa mananc la cina?:)

buna:*:*:
unde sunt gustarile?:-?
si la cine ce mananci pana la urma?:-?
cam putin pana acum sa stii>:P si nu e deloc bine:|

mvthebest 08 sep 2010 21:17:45

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Citat:

Anterior postat de odataatunci (Post 314615)
Stiu ca nu e normal, insa dupa cum am zis am anemie:-??. Nu am mai intrat de cateva zile pe jurnal asa ca imi cer scuze:">. In ceea ce priveste caloriile nu am depasit( cu tot cu dulciuri) 1300 pe zi.
Sunt foarte fericita acum, nu mai am starea de lesin si am inceput din nou de ieri programul intens de sport:). De acum mai multa branzica, mai mult laptic si mult sport:)), nu mai vreau sa lesin:-s!
Mvthebest si celelalte slabute poate puteti sa imi dati ceva sfaturi cu referire la cum sa nu cazi prada tentatie dulciurilor:-s si cum sa fii perseverenta.
Maine merg la o nunta:-s nu prea stiu ce o sa fac sa nu mananc mult si nu atat de tarziu:-s NEED SOME HELP...

Si eu am anemie:(,dar o tratezi doar mancand sanatos nu dulciuri. Nu ai lipsa de glicemie ci anemie.
Hmm stare de lesin:-o ,pai ai f mare grija,mergi la medic sa te vada k-lumea si urmeaza tratament.

Daca sti ca te poti limita doar la o feliuta de tort/prajitura poti manca (100-150g),dar daca nu,incearca sa bei multa apa cu lamaie(liomnada) si eventual inainte sa mergi ia o lingurita de miere.
Din meniuri sigur ai de unde sa alegi. Evita grasimile,prajelile,zaharul,sucurile acidulate.

Livia89 08 sep 2010 21:27:19

Re: My little diary - Jurnal Oana16
 
pai tot nu mi-ai raspuns: cum ai reusit sa slabesti asa de repede? :-/

ca de la 54 la 50 tot e ceva (si si eu vreau:P)

Ghitzuk 08 sep 2010 21:57:47

Re: Jurnal Ghitzuk
 
buna....am avut si gustari mere:)...la cina am mancat salata cu ton a fost foarte buna:):):-*>:D<

joanna18 08 sep 2010 22:31:42

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Hey, mă bucur că te-am "inspirat". Să-ţi fie de bine!:)>:D<

mvthebest 09 sep 2010 14:06:19

Re: Jurnal Yvonne
 
Citat:

Anterior postat de Yvonne93 (Post 313637)
incerc sa mananc atunci cand imi e foame atat cat sa imi treaca aceasta senzatie,fara sa ma satur,restul completez cu apa:D

Care sunt cantitatiile care le mananci?
Nu mi-ai raspun la intrebare:Mananci si branzeturi,oua,carne(proteine)?:-/

mvthebest 09 sep 2010 14:15:43

Re: Jurnalul meu:) Andreeaa
 
>:D<
Buna Andreea
http://www.exclusivnews.ro/wp-conten.../03/flori5.jpg
Cum mai merge dieta? Nu te-am mai vazut pe forum.
Ai mai facut sport cu tatal tau?:>

mvthebest 09 sep 2010 14:24:35

Re: Jurnal xxxmihaxxx
 
http://www.floribucuresti.ro/images/...-Bucuresti.jpg
Buna Miha
Te-ai mai gandit la cate kg vrei sa ajungi?

mvthebest 09 sep 2010 14:48:35

Re: Jurnal Saartjie - O sa reusesc pentru ca vreau!
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 317215)
Unu : wellcome to the club
Doi: ia roaga-ti tu medicul sa-ti dea ceva mai slab, esti totusi cam mica pentru Diane si pentru Androcur...astea sunt printre anticonceptionalele cele mai cu cornite, ca au multi hormoni si iti dau o pofta de manfcare de mama focului, si te mai si deregleaza un pic....spune-i sa-ti dea ceva slab, ca dca de la nici 17 ani iei Diane, e grav. Eu aveam tot ca tine cnd mi-a dat anticonceptionale si mi le-a dat pe cele mai slabe...nu-mi dadeau pofta de mancare, ci pur si simplu mancam eu ca vaca.....si in plus acuma sunt atatea antic aparute pe piata care contin substante menite sa-ti inhibe pofta de mancare...
Trei: cura aceea cu supa e mai mult o cura de dezintoxicare.....asa ca nu o tine mai mult de 3 zile pe luna......
Si chestia cu folia si efectu de sauna e doar o iluzie optica...dai jos apa pe care oricum organismul o va retine mai tarziu cu primul pahar de apa....

De exemplu prietena mea ia Diane si sunt foarte bune pentru ea. Ginecologul i le-a recomandat (are 18ani),dar ea le ia si pentru altceva,nu doar pentru antibebe..
Fiecare contraceptive actioneaza diferit de la persoana la persoana. Eu am luat acum cateva luni unele si nu mi-au afectat deloc,dupa a trebuit sa-mi dea altele doctorita pentru ca din alea nu a mai avut,si de la astea am inceput sa am o pofta groaznica de mancare si ma ingrasam treptat. Acum le-am schimbat si astea imi priesc,nu am pofte deloc de mancare ,doar cand trebuie sa-mi vina ,,musafirii''. Asta e ceva normal.

mvthebest 09 sep 2010 14:51:20

Re: Jurnal Saartjie - O sa reusesc pentru ca vreau!
 
Citat:

Anterior postat de Saartjie (Post 317156)
o sa implinesc curand 17.

Chestia e ca am mai slabit si inainte cu diete de genul si apoi puneam cu greu kg pierdute pentru ca ma obisnuisem sa mananc putin.
Presupun ca in ultima perioada m-am ingrasat deoarece mi-a fost schimbat tratamentul medicamentos(inainte luam doar Diane 35 ptr ovare) acu' iau si Androcur, iar pofta de mancare s-a intetit.

Mi-am luat o pereche de jeansi cu ceva timp in urma,dar acu' nu imi mai sunt buni,ma cam strang,de aceea in cel mai scurt timp posibil(pana incepe scoala) vreau sa dau cateva kg jos pentru ca imi plac la nebunie jeansii aceia.
Dupa ce or sa-mi fie buni, o sa renunt la acea supa.

Da, doar supa aceea o mananc.
Acum am venit din oras, am alergat.

M-am facut cu o crema anticelulitica(pe burta) apoi am pus o folie,am citit ca te ajuta sa dai burtica jos.
A incercat careva?

Cum adica iei 2 tipuri de contraceptive:-/

Daca iti doresti mult,lupta pentru ce-ti doresti si pentru a ajunge la kg dorite. Nu-ti dori minuni. Cm/kg nu dispar peste noapte,trebuie sa iei totul treptat.
Kg s-au pus in ani/luni,inseamna ca tot as atrebuie si sa le dai jos.
Dieta+sport=corpul ideal>:D<
Mult noroc!:-*

riky 09 sep 2010 16:20:57

Re: Jurnal Saartjie - O sa reusesc pentru ca vreau!
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 321554)

De exemplu prietena mea ia Diane si sunt foarte bune pentru ea. Ginecologul i le-a recomandat (are 18ani),dar ea le ia si pentru altceva,nu doar pentru antibebe..
Fiecare contraceptive actioneaza diferit de la persoana la persoana. Eu am luat acum cateva luni unele si nu mi-au afectat deloc,dupa a trebuit sa-mi dea altele doctorita pentru ca din alea nu a mai avut,si de la astea am inceput sa am o pofta groaznica de mancare si ma ingrasam treptat. Acum le-am schimbat si astea imi priesc,nu am pofte deloc de mancare ,doar cand trebuie sa-mi vina ,,musafirii''. Asta e ceva normal.


Nu ma referam la cat de bine ne simtim noi dupa ele...ca intr-adevar la cap asta ai dreptate , fiecare reactioneaza intr-un mod...insa diane au multe chestii in ele in concentratie mai mare, iar luate pe termen lung nu fac deloc bine, una e sa inceapa sa le ia o femeie de 30 de ani si alta e o fata la 17 ani care poate nici nu si-a inceput viata sexuala...ficatul va avea multe de zis, iar organismul va deveni dependent de acele substante si acei hormoni , si va reactiona la un moment dat.....In fine, pana la urma nici un medicament nu e recomandat pe termen lung, si anticonceptionalele nu-s ca bomboanele sa le ei cnd ai chef sau cnd te doare capul:(....acum fiecare cu doctorul lui ...pacat totusi ca noi generatia asta ne-am trezit atat de tinere cu probleme. Da si dupa cum spuneam exista antic care au o subst in ea speciala pt a inhiba pofta de mancare..alea cic asunt cele mai recomnadate si cele mai ok.....Si multe le luam pentru probleme ale sistemului reproducator, nu pentru a preveni sarcini...;))....Da probabil trebuia sa ma exprim in post-ul trecut mai "bland" si sa mentionez: parerea mea :D:">

grasunica 10 sep 2010 13:51:51

Jurnal slabit Anyta
 
hey..buna;;)
m`am hotarat sa imi fac in sfarsit un jurnal
deci...sa va spun ceva despre mine
ma numesc Ana...am 16 ani;;) si sunt eleva in clasa a X-a la C.N"SB" din judetul SAlaj.
Ma consider o persoana linistita..(poate prea linistita):)) si nu foarte ambitioasa....adica mi`a luat aproape doi ani sa`mi dau seama ca trebuie sa SLABESC!!!
Povestea mea incepe acum vreo 7 ani...cand am inceput sa iau foarte mult in greutate.Va vine sa credeti ca intr`un an scolar...din septembrie anul x pana in anul celalalt luam in greutate intre 10 si 15 kg?
Nu pot sa`mi imaginez cat de FRAIERA si lacoma eram.
ma bucur insa ca am scapat de asta.Am vazut ca pe zi ce trecea prietenii nu ma mai bagau in seama..cred ca si radeau pe la spatele meu...insa eu am preferat sa ma fac oarba decat sa sufar si mai mult:|...pot sa spun ca nu am prieteni...nu am aproape nici un prieten...nici macar colegii de clasa....din cauza greutati mele imi era rusine sa vorbesc,sa comunic...sa imi fac prieteni noi.Hmmm:((...pai...uite:))...ce fraiera eram:))...in clasa a noua am vorbit doar cu fetele mele...cu colegele,iar cu colegii...care sunt 18 la numar..(profil mate`info)...am vorbit doar cu 2-3..restul imi era rusine...deoarece mi se parea ca aspectul meu fizic provoaca greata..si imi era rusine.M`am hotarat ca trebuie sa slabesc in data de 14-06-2010...odata cu inceperea vacantei.de atunci si pana azi am dat jos 16 kg si ma simt foarte bine...cred ca dadeam jos si mai mult daca respectam regimul ca la carte.de Luni...tin un regim ...ma rog..daca pot sa`i spun asa....pai..nu depasesc 1100 calorii pe zi...sper sa functioneze.
Asta este povestea mea...va astept cu intrebari..incurajari...si sper sa`mi fac cat mai multi prieteni aici
bye:-h..pe mai tarziu:*

VentoFreddo 10 sep 2010 14:02:11

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Bine ai venit, Anyta>:D<>:D<
Sa inteleg ca de luni ai trecut la regimul hipocaloric..o sa gasesti sfaturi si o gramada de prietene aici.Ca sa stii cum se tine corect acest regim intra aici si citeste
http://forum.slabute.ro/dieta-hipoca...orica-176.html
Cu ce dieta ai slabit asa mult in 3 luni si ceva?:-/ca sa nu ti se lase pielea si sa atarne inestetic trebuie sa faci si sport..faci ceva?daca nu o sa gasesti pe site la sectiunea Sport multe video si exercitii de unde sa alegi.:)
Astept sa scrii in fiecare zi meniurile tale, sa poti primi sfaturi si de ce nu, felicitari:D
Succes!>:D<

grasunica 10 sep 2010 14:06:31

Re: Jurnal slabit Anyta
 
buna:*
pai..am slabit cu dieta rina...dar nu am tinut`o ca lumea...ma gandesc ca slabeam mai mult daca nu faceam abateri..dar mna...asta e...si 16 kg sunt ceva
merci de sfaturi:*

grasunica 10 sep 2010 14:14:35

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Citat:

Anterior postat de grasunica (Post 323046)
hey..buna;;)
m`am hotarat sa imi fac in sfarsit un jurnal
deci...sa va spun ceva despre mine
ma numesc ana...am 16 ani;;) si sunt eleva in clasa a x-a la c.n"sb" din judetul salaj.
Ma consider o persoana linistita..(poate prea linistita):)) si nu foarte ambitioasa....adica mi`a luat aproape doi ani sa`mi dau seama ca trebuie sa slabesc!!!
Povestea mea incepe acum vreo 7 ani...cand am inceput sa iau foarte mult in greutate.va vine sa credeti ca intr`un an scolar...din septembrie anul x pana in anul celalalt luam in greutate intre 10 si 15 kg?
Nu pot sa`mi imaginez cat de lacoma eram.
Ma bucur insa ca am scapat de asta.am vazut ca pe zi ce trecea prietenii nu ma mai bagau in seama..cred ca si radeau pe la spatele meu...insa eu am preferat sa ma fac oarba decat sa sufar si mai mult:|...pot sa spun ca nu am prieteni...nu am aproape nici un prieten...nici macar colegii de clasa....din cauza greutati mele imi era rusine sa vorbesc,sa comunic...sa imi fac prieteni noi.hmmm:((...pai...uite:))....in clasa a noua am vorbit doar cu fetele mele...cu colegele,iar cu colegii...care sunt 18 la numar..(profil mate`info)...am vorbit doar cu 2-3..restul imi era rusine...deoarece mi se parea ca aspectul meu fizic provoaca greata...m`am hotarat ca trebuie sa slabesc in data de 14-06-2010...odata cu inceperea vacantei.de atunci si pana azi am dat jos 16 kg si ma simt foarte bine...cred ca dadeam jos si mai mult daca respectam dieta ca la carte.de luni...tin un regim ...ma rog..daca pot sa`i spun asa....pai..nu depasesc 1100 calorii pe zi...sper sa functioneze.
Asta este povestea mea...va astept cu intrebari..incurajari..sfaturi...si sper sa`mi fac cat mai multi prieteni aici
bye:-h..pe mai tarziu:*

;;)>:d<>d:<>:d<:*:*:*:*:*:

Renne 10 sep 2010 19:05:04

Re: Jurnal slabit Anyta
 
boona>:D<

daca ai ambitie si perseverenta nu ai cum sa nu reusesti. adevarat , trebuie timp dar sper ca impreuna cu ajutorul slabutzelor de aici ambitia ta sa fie intarita cand trebuie si perseverentza sa fie perseverenta!:D

sfaturi(pe care sigur le vei mai auzi!) : nu te infometa, fa sport si pastreaza capul sus;)

sa ne scri meniul zilnic ca noi sa iti spunem "asa da" sau "asa nu"
( ok , am 14 ani, nu stiu cum te simti sa primesti sfaturi de la cnv mai mic decat tn...:D)

DeathInVogue 10 sep 2010 19:18:53

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Citat:

Anterior postat de grasunica (Post 323046)
hey..buna;;)
m`am hotarat sa imi fac in sfarsit un jurnal
deci...sa va spun ceva despre mine
ma numesc Ana...am 16 ani;;) si sunt eleva in clasa a X-a la C.N"SB" din judetul SAlaj.
Ma consider o persoana linistita..(poate prea linistita):)) si nu foarte ambitioasa....adica mi`a luat aproape doi ani sa`mi dau seama ca trebuie sa SLABESC!!!
Povestea mea incepe acum vreo 7 ani...cand am inceput sa iau foarte mult in greutate.Va vine sa credeti ca intr`un an scolar...din septembrie anul x pana in anul celalalt luam in greutate intre 10 si 15 kg?
Nu pot sa`mi imaginez cat de FRAIERA si lacoma eram.
ma bucur insa ca am scapat de asta.Am vazut ca pe zi ce trecea prietenii nu ma mai bagau in seama..cred ca si radeau pe la spatele meu...insa eu am preferat sa ma fac oarba decat sa sufar si mai mult:|...pot sa spun ca nu am prieteni...nu am aproape nici un prieten...nici macar colegii de clasa....din cauza greutati mele imi era rusine sa vorbesc,sa comunic...sa imi fac prieteni noi.Hmmm:((...pai...uite:))...ce fraiera eram:))...in clasa a noua am vorbit doar cu fetele mele...cu colegele,iar cu colegii...care sunt 18 la numar..(profil mate`info)...am vorbit doar cu 2-3..restul imi era rusine...deoarece mi se parea ca aspectul meu fizic provoaca greata..si imi era rusine.M`am hotarat ca trebuie sa slabesc in data de 14-06-2010...odata cu inceperea vacantei.de atunci si pana azi am dat jos 16 kg si ma simt foarte bine...cred ca dadeam jos si mai mult daca respectam regimul ca la carte.de Luni...tin un regim ...ma rog..daca pot sa`i spun asa....pai..nu depasesc 1100 calorii pe zi...sper sa functioneze.
Asta este povestea mea...va astept cu intrebari..incurajari...si sper sa`mi fac cat mai multi prieteni aici
bye:-h..pe mai tarziu:*



Bine ai venit printre noi!>:D<
ma bucur ca te-ai decis sa ni te alaturi..fii sigura ca vei gasi sprijinul moral de care ai nevoie in lupta cu kilogramele
e trista povestea ta:( intr-adevar kilogramele in plus iti pot deforma nu numai corpul ci si parerea pe care o ai despre tine..e bine ca ti-ai dat seama in sfarsit ca ai nevoie sa slabesti...in primul rand o faci pentru tine si mai apoi pentru a fi vazuta bine de ceilalti ( cine spune ca parerea altora despre el nu conteaza e un ipocrit..tuturor ne pasa ce cred altii despre noi)
felicitari pentru kilogramele pierdute...sunt foarte multe:) felicitari de asemenea si pentru ambitia de care ai dat dovada si sper sa dai si in continuare ca sa scapi de tot ceea ce te deranjeaza si te face sa fii nemultumita de propriul tau corp:) nu uita ca tot ceea ce iti trebuie este mult efort si determinare

deci de luni te-ai decis sa papi "asa cum trebuie" ca sa zic asa:P te sfatuiesc sa intri zilnic pe-aici daca poti si sa ne spui ce papi si daca faci sport ce faci:) ( daca nu faci sport ar cam fii timpul sa incepi..este singurul mod in care vei slabi frumos)

eu iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele!>:D< sa treci pe la noi cat mai des ca sa vorbim:-*

grasunica 11 sep 2010 10:05:33

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Citat:

Anterior postat de DeathInVogue (Post 323525)
Bine ai venit printre noi!>:D<
ma bucur ca te-ai decis sa ni te alaturi..fii sigura ca vei gasi sprijinul moral de care ai nevoie in lupta cu kilogramele
e trista povestea ta:( intr-adevar kilogramele in plus iti pot deforma nu numai corpul ci si parerea pe care o ai despre tine..e bine ca ti-ai dat seama in sfarsit ca ai nevoie sa slabesti...in primul rand o faci pentru tine si mai apoi pentru a fi vazuta bine de ceilalti ( cine spune ca parerea altora despre el nu conteaza e un ipocrit..tuturor ne pasa ce cred altii despre noi)
felicitari pentru kilogramele pierdute...sunt foarte multe:) felicitari de asemenea si pentru ambitia de care ai dat dovada si sper sa dai si in continuare ca sa scapi de tot ceea ce te deranjeaza si te face sa fii nemultumita de propriul tau corp:) nu uita ca tot ceea ce iti trebuie este mult efort si determinare

deci de luni te-ai decis sa papi "asa cum trebuie" ca sa zic asa:P te sfatuiesc sa intri zilnic pe-aici daca poti si sa ne spui ce papi si daca faci sport ce faci:) ( daca nu faci sport ar cam fii timpul sa incepi..este singurul mod in care vei slabi frumos)

eu iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele!>:D< sa treci pe la noi cat mai des ca sa vorbim:-*

mersi de incurajare:x
de luni va spun meniul pt fiecare zi pt ca pana atunci sunt plecata si nu voi putea
mai vorbim noi:X
bye:*:*:**:

lucia ely 11 sep 2010 10:14:17

Re: Jurnal slabit Anyta
 
buna :*:*:*:*
si bine ai venit printre noi>:D<
un weekend placut si cat mai frumos iti doresc>:D<

p.s felicitari pt kg date jos>:D<

DeathInVogue 11 sep 2010 10:25:00

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Citat:

Anterior postat de grasunica (Post 324022)
mersi de incurajare:x
de luni va spun meniul pt fiecare zi pt ca pana atunci sunt plecata si nu voi putea
mai vorbim noi:X
bye:*:*:**:

asa sa faci>:D< noi asteptam raportul
un weekend minunat si fara tentatii:>

carinush 11 sep 2010 10:28:06

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Buna Anyta.FElicitari pentru cele 16kg date deja jos. Iti doresc succes in continuare :-* si fii perseverenta >:D<

choco 11 sep 2010 11:58:00

Re: Jurnal slabit Anyta
 
buna!felicitari pt kg date jos!tine-o tot asa!o sa vezi ca vei reusii!ai ambitie si asta s-a vazut.cu efort,ambitie si sprijin vei reusii!sunt sigura de asta :-*.te asteptam cu meniuri!

elenus 12 sep 2010 17:48:48

Re: Jurnal elenus
 
ce am papat eu azi:fulgi de cereale cu stafide(30g)+lapte semidegresat 250ml +3 biscuiti petit beurre
gustare :struguri 200g
pranz:telemea de vaca 30g+rosii+napolitane 30g
cina:iaurt nutry day +75g covrig+in jur de 100g mreana prajita cu putin hrean
pareri?sfaturi?cineva,ceva?
stiu, stiu , am cam dat-o in bara cu napolitanele , biscuitii si covrigul ala....

Cassy 13 sep 2010 00:04:00

Re: Jurnal elenus
 
Buna Elenus !:D
..vreau sa-ti doresc succes in noul an scolar, sa ai parte de multa sanatate, putere de munca si rabdare ..:D

Cassy 13 sep 2010 00:20:07

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Buna Anyta !:-*
vreau sa-ti urez un an nou scolar frumos, plin de intamplari de neuitat, multe realizari.. succes:)

riky 13 sep 2010 10:29:20

Re: Jurnal slabit Anyta
 
"Succesuri" in noul an scolar , slabuto!!!

riky 13 sep 2010 10:40:13

Re: Jurnal elenus
 
"Succesuri" and have fun, slabuto!!!

Yvonne93 13 sep 2010 15:03:53

Re: Jurnal Yvonne
 
da mananc si branzeturi ,oua ;carne mai putin pentru ca nu mi`a placut niciodata....oricum compensez.

Kiko 13 sep 2010 17:41:03

De data asta voi reusi sa slabesc! Jurnal Kiko
 
1 ataşament(e)
Salut! Sunt noua aici si m-am alaturat slabutelor pentru ca vreau sa slabesc cele 3,4,5 kg:))Am 16 ani si am trecut in clasa a 10-a.Nu sunt grasa.Sunt inalta si zvelta,am cam 58 kg si 1.72,dar nu ma simt prea bine in pielea mea.Nu ma simt usoara.Toata vara am incercat sa slabesc,adica tot timpul spuneam "gata!pana incepe scoala mai sunt 2 luni.Ma apuc de azi.Fara dulciuri,prostii,paine...si in 2 luni o sa am un corp perfect" Ma tineam de regim vreo 7 zile maxim(toata vara am mers de 2 ori pe sapt la aerobic) si apoi cand era vreo ocazie scapam la mancare si mancam pana numai puteam ca dupa aceea sa zic! "gata mai am 1 luna! trebuie sa arat perfect!"Sunt ffff gurmanda si de fiecare data cand mancam de numai puteam ma simteam fff naspa.Mancam asa mult pt ca ma gandeam ca am mancam de ex niste biscuiti...si dupa aceea imi spuneam ca am trisat mancand biscuitiil!Si imi spuneam"daca tot am mancat biscuitii mai mananc ca oricum am trisat si nu ma mai simt "pura" si usoarax-(:))..daca ma intelegeti.si apoi de ziua urmatoare iar incepeam cu regim...Acum a inceput scoala si chiar vreau saAtaşament 5230 ajung la 55 de kg.Sper sa ma sfatuiti si cu ajutorul vostru o sa ma simt usoara ca o pana>:D<.Astea sunt pozele de inainte!:-s

UluceanuAnaMaria 13 sep 2010 18:42:49

Re: De data asta reusesc sa slabesc!Poze inainte.
 
Buna, Kiko! Bine-ai venit printre slabute! In primul rand vreau sa-ti zic ca arati bine spre foarte bine, ca sfatul meu este sa te fixezi mai degraba pe sport si mai putin pe alimentatie (insa nu uita, ca o alimentatie sanatoasa este elementara intr-o dieta). Incearca tae bo, aerobic, zuma, start walking program orice iti prieste, poti gasi pe site-ul acesta!

P.S. Nu ar strica si niste masuri standard (bust-talie-solduri si poate coapsa) ca sa tii evidenta evolutiei tale.

Pupici! Iti urez bafta si succes! Si mai ales vointa, e cea mai importanta intr-o dieta :) [*106*]

Slabuta 14 sep 2010 12:21:10

Re: De data asta voi reusi sa slabesc! Jurnal Kiko
 
Citat:

Anterior postat de Kiko (Post 326800)
Salut! Sunt noua aici si m-am alaturat slabutelor pentru ca vreau sa slabesc cele 3,4,5 kg:))Am 16 ani si am trecut in clasa a 10-a.Nu sunt grasa.Sunt inalta si zvelta,am cam 58 kg si 1.72,dar nu ma simt prea bine in pielea mea.Nu ma simt usoara.Toata vara am incercat sa slabesc,adica tot timpul spuneam "gata!pana incepe scoala mai sunt 2 luni.Ma apuc de azi.Fara dulciuri,prostii,paine...si in 2 luni o sa am un corp perfect" Ma tineam de regim vreo 7 zile maxim(toata vara am mers de 2 ori pe sapt la aerobic) si apoi cand era vreo ocazie scapam la mancare si mancam pana numai puteam ca dupa aceea sa zic! "gata mai am 1 luna! trebuie sa arat perfect!"Sunt ffff gurmanda si de fiecare data cand mancam de numai puteam ma simteam fff naspa.Mancam asa mult pt ca ma gandeam ca am mancam de ex niste biscuiti...si dupa aceea imi spuneam ca am trisat mancand biscuitiil!Si imi spuneam"daca tot am mancat biscuitii mai mananc ca oricum am trisat si nu ma mai simt "pura" si usoarax-(:))..daca ma intelegeti.si apoi de ziua urmatoare iar incepeam cu regim...Acum a inceput scoala si chiar vreau saAtaşament 5230 ajung la 55 de kg.Sper sa ma sfatuiti si cu ajutorul vostru o sa ma simt usoara ca o pana>:D<.Astea sunt pozele de inainte!:-s

Bine ai venit printre noi :)

Nu ai foarte mari probleme la corp, asa ca nu iti face griji ca esti grasuta. :P

Ce alimentatie ai in prezent?
Hai sa ne scrii ce papi intr-o zi? :)

Iti place sa dansezi? :)

riky 14 sep 2010 12:29:30

Re: De data asta voi reusi sa slabesc! Jurnal Kiko
 
Citat:

Anterior postat de Kiko (Post 326800)
Salut! Sunt noua aici si m-am alaturat slabutelor pentru ca vreau sa slabesc cele 3,4,5 kg:))Am 16 ani si am trecut in clasa a 10-a.Nu sunt grasa.Sunt inalta si zvelta,am cam 58 kg si 1.72,dar nu ma simt prea bine in pielea mea.Nu ma simt usoara.Toata vara am incercat sa slabesc,adica tot timpul spuneam "gata!pana incepe scoala mai sunt 2 luni.Ma apuc de azi.Fara dulciuri,prostii,paine...si in 2 luni o sa am un corp perfect" Ma tineam de regim vreo 7 zile maxim(toata vara am mers de 2 ori pe sapt la aerobic) si apoi cand era vreo ocazie scapam la mancare si mancam pana numai puteam ca dupa aceea sa zic! "gata mai am 1 luna! trebuie sa arat perfect!"Sunt ffff gurmanda si de fiecare data cand mancam de numai puteam ma simteam fff naspa.Mancam asa mult pt ca ma gandeam ca am mancam de ex niste biscuiti...si dupa aceea imi spuneam ca am trisat mancand biscuitiil!Si imi spuneam"daca tot am mancat biscuitii mai mananc ca oricum am trisat si nu ma mai simt "pura" si usoarax-(:))..daca ma intelegeti.si apoi de ziua urmatoare iar incepeam cu regim...Acum a inceput scoala si chiar vreau saAtaşament 5230 ajung la 55 de kg.Sper sa ma sfatuiti si cu ajutorul vostru o sa ma simt usoara ca o pana>:D<.Astea sunt pozele de inainte!:-s

kiko, wellcome to the club....si chill ca asa arat si eu, deci esti pe drumul cel bun
Plus ca esti muult mai inalta si la inaltimea ta e chiar ok greutatea...Problema ta e ca ai un regim haotic...incearca sa te organizezi, sa elimini painea , si sucurile carbo...si prajelile (fast food included), in rest fa-ti un meniu usor si nerestrictiv , incearca sa papi legume si fructe mai multe si carne alba de pasare si peste, si vita daca iti place....Dulciurile rareste-le dar nu ti le scoate din meniu....incearca sa manaci cate 20-30 g pe zi din dulcele care iti place, dar atat nu mai mult, si cum vad ca esti o persoana destul de activa, mareste zilele de sport, incearca cel putin 3zile /saptaman sa faci miscare, cardio, fitness, ce-ti face placere , cel putin 45 minute....
In rest, nu-ti trebuie decat vointa...
Stai pe forum, si te tragem de urechiuse si te indrumam, fa-ti un meniu , consulta-te cu noi, poatye e bine, poate nue, etc...E usor, atata timp cat vrei.....Intr-o luna , 2 vei vedea diferenta.....si nu tine cura, curele nu sunt bune, fa-ti un obicei din a face sport si a manca sanatos si ordonat pentru toata viata , nu doar pana ajungi al corpul ideal....>:D<:-*

riky 14 sep 2010 12:30:25

Re: De data asta voi reusi sa slabesc! Jurnal Kiko
 
PS: esti foarte bine proportionata , deci tu trebuie sa muncesti doar la sport, mai mult, si ordoneaza-ti alimentatia

Kiko 14 sep 2010 19:51:42

Re: De data asta voi reusi sa slabesc! Jurnal Kiko
 
Azi a fost prima zi de mancare sanatoasa:)Dimineata am mancat ca de obicei: un mix de fulgi de ovaz cu fulgi de grau cu tarate si corn flakes(un bol) si lapte.Pe la 12 si jumate am mancat vreo 3 nuci si o pruna:)) si pe la 2 inainte s aplec la scoala am mancat o tocanita de legume cu bucatele de piept de pui(fara paine)(mi-am pus portie-intr-o farfurie mica si am mancat pana m-am saturat...nu mai mult:D)Pe la 5 si 6 am mancat cate un mar la scoala si cand am venit acasa la 7 jumate am mancat o rosie cu un pic de cas:)Eu zic ca m-am descurcat destul de bine.:-s


Da,imi place sa dansez,adica ma zbengui prin camera mea ori de cate ori am ocazia:)).Mai sar si coarda uneori.La liceu fac dansuri irlandeze.Mult timp si jonglez...(daca asta e important:)))

justbelieve 14 sep 2010 20:00:06

Re: De data asta voi reusi sa slabesc! Jurnal Kiko
 
Citat:

Anterior postat de Kiko (Post 328337)
Azi a fost prima zi de mancare sanatoasa:)Dimineata am mancat ca de obicei: un mix de fulgi de ovaz cu fulgi de grau cu tarate si corn flakes(un bol) si lapte.Pe la 12 si jumate am mancat vreo 3 nuci si o pruna:)) si pe la 2 inainte s aplec la scoala am mancat o tocanita de legume cu bucatele de piept de pui(fara paine)(mi-am pus portie-intr-o farfurie mica si am mancat pana m-am saturat...nu mai mult:D)Pe la 5 si 6 am mancat cate un mar la scoala si cand am venit acasa la 7 jumate am mancat o rosie cu un pic de cas:)Eu zic ca m-am descurcat destul de bine.:-s


Da,imi place sa dansez,adica ma zbengui prin camera mea ori de cate ori am ocazia:)).Mai sar si coarda uneori.La liceu fac dansuri irlandeze.Mult timp si jonglez...(daca asta e important:)))

In primul rand bine ai venit>:D<
Azi mi se pare ca ai mancat cam putin:-/Daca vei calcula caloriile nu cred ca vei avea peste 700.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:47:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO