forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

Kiko 14 sep 2010 20:03:55

Re: De data asta voi reusi sa slabesc! Jurnal Kiko
 
Vai! e asa fain pe siteul asta! mersi de sfaturi!

Da,ai dreptate.Am mancat cam putin,insa chiar nu am suferit de foamne:)Maine dimineata o sa ma scol usoara ca o pana yuhuuu:))

choco 14 sep 2010 23:04:01

Re: De data asta voi reusi sa slabesc! Jurnal Kiko
 
bine ai venit!scuze daca e intarziat.abia acum am reusit sa intru.ce sa spun..arati destul de bine.eventual axeazate pe sport si renunta la dulciuri.succes!

mvthebest 18 sep 2010 09:07:43

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 315125)
Buna slabutelor!
Stiu,imi pare rau ca nu v-am mai scris de o perioada lungaaaaaa. :)
Dar acum am si motivv. B-)
Am slabit in sfarsit!
Nu am slabit mult...1.3 kg. Dar sunt foarte multumita si de rezultatul asta.E un inceput bun. :)
Nu stiu cum am reusit...In ultima vreme am cam mancat orice..
Dar probabil plimbatul cu orele si apa si'au spus cuvantul .:)
Acum,ca am slabit,chiar vreau sa continui,deci de acum am o motivatie in plus.Nu vreau sa pun la loc kilogramul asta frumos care a plecat. \:D/
Dar n-o sa pot sa fac asta curand. :| Azi e un party..maine plecla mare,cand vin de la mare e ziua unei prietene si pe 11 alta party. :)) Deci probabil kg va veni inapoi,dar eu o sa am grija sa fac mai mult sport ca de obicei,sa fie un ehchilibru. :-?
Cam atatt am de zis. :)

>:D<>:D<>:D<
Felicitari pentru kg slabit>:D<
Cum a fost la mare? Te-ai mai cantarit?

mvthebest 18 sep 2010 09:08:46

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 315677)
Mersi de reteta :x arata delicioooos .Trebuie neaparat sa le incerc >:D<
La mine merge bine ..azi am baut putina cola light ca e voie in South Beach (nu stiu exact cantitatea pe saptamana ) si am facut si gimnastica ;;)
Mai mult sarituri cu coarda .Tu ai facut sport azi ? >:D<

Cola sau sucurile acidulate nu sunt bune in dieta sunt pline de coloranti.

mvthebest 18 sep 2010 09:09:51

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Citat:

Anterior postat de dariutzagrasutza25 (Post 317084)
Buna seara!:DSunt tare obosita de la munte!!!:|Uitati meniul de azi:D:

Dimineata:
-3 sandwishuri doar cu motarela;
-1 cana lapte;

Gustare1:
-1 mar;

Pranz:
-1 bol bors;

Gustare2:
-1 felie subtire motarela;
-1 mar;

Cina:
-1 bol salata(rosii,castraveti,telemea,ceapa)

Cam asta e tot pe ziua de azi (+miscare;)).

Ai mancat f putin. Cate calorii ai acumulat?

mvthebest 18 sep 2010 09:33:10

Re: My little diary - Jurnal Oana16
 
Citat:

Anterior postat de Oana16 (Post 316205)
Ba mai vreau,insa ma voi baza pe exercitiile pentru picioare,sa le am mai subtirele.:D

Exercitiile,adica sportul chiar face minuni si ve-i avea picioarele dorite daca te tii de treaba ca si pana acum.>:D<
Un weekend frumos!!!

mvthebest 18 sep 2010 09:36:30

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 325644)
ce am papat eu azi:fulgi de cereale cu stafide(30g)+lapte semidegresat 250ml +3 biscuiti petit beurre
gustare :struguri 200g
pranz:telemea de vaca 30g+rosii+napolitane 30g
cina:iaurt nutry day +75g covrig+in jur de 100g mreana prajita cu putin hrean
pareri?sfaturi?cineva,ceva?
stiu, stiu , am cam dat-o in bara cu napolitanele , biscuitii si covrigul ala....

Ai papat bine,dar cum ai spus si tu nu ar fi trebuit sa existe covrigul,napolitanele si biscuitii:-s. Sunt foarte calorice si neindicate in dieta.
Ce sport practici>:D<?

Livia89 18 sep 2010 12:16:07

Re: My little diary - Jurnal Oana16
 
Ceau :)

vroiam sa-ti spun ca poate ar fi mai bine sa iti diversifici aerobicul, pe mai multe zile, o zi abdomen, o zi picioare, o zi brate etc. pt ca trebuie sa acorzi timp muschilor sa se relaxeze dupa ce ii antrenezi, intelegi?

in schimb, in restul timpului tau, pana la 45 minute, poti sa faci cardio, cu ajutorul lui slabesti fara sa iti dezvolti muschii peste masura

keep up the good work >:D<

mvthebest 20 sep 2010 18:34:39

Re: Jurnal Saartjie - O sa reusesc pentru ca vreau!
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 321669)
Nu ma referam la cat de bine ne simtim noi dupa ele...ca intr-adevar la cap asta ai dreptate , fiecare reactioneaza intr-un mod...insa diane au multe chestii in ele in concentratie mai mare, iar luate pe termen lung nu fac deloc bine, una e sa inceapa sa le ia o femeie de 30 de ani si alta e o fata la 17 ani care poate nici nu si-a inceput viata sexuala...ficatul va avea multe de zis, iar organismul va deveni dependent de acele substante si acei hormoni , si va reactiona la un moment dat.....In fine, pana la urma nici un medicament nu e recomandat pe termen lung, si anticonceptionalele nu-s ca bomboanele sa le ei cnd ai chef sau cnd te doare capul:(....acum fiecare cu doctorul lui ...pacat totusi ca noi generatia asta ne-am trezit atat de tinere cu probleme. Da si dupa cum spuneam exista antic care au o subst in ea speciala pt a inhiba pofta de mancare..alea cic asunt cele mai recomnadate si cele mai ok.....Si multe le luam pentru probleme ale sistemului reproducator, nu pentru a preveni sarcini...;))....Da probabil trebuia sa ma exprim in post-ul trecut mai "bland" si sa mentionez: parerea mea :D:">

Nush cum este cu ele,doar ca prietena mea cea mai buna are doar 18ani si ia Diane pentru ca i le-a recomandat ginecoloaga,dar nu le ia neaparat pentru antibebe.
Eu personal nu as lua pastile asa aiure,fara sa consult un doctor.

Slabuta 20 sep 2010 21:33:46

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Ghitzuk, merge dieta? :)
Sunt ceva schimbari la cantar? :)
Hai sa te lauzi. :P

Ghitzuk 21 sep 2010 12:13:02

Re: Jurnal Ghitzuk
 
da merge am slabit 2 kg jumate si in juru burti am scapat de 3 cm:D....dar vreau sa spun k la sala nu mai merg k nu mai am timp...merg pe jos si mai fac uneori niste exerciti cand am timp atata:(

Slabuta 21 sep 2010 12:15:43

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Citat:

Anterior postat de Ghitzuk (Post 336370)
da merge am slabit 2 kg jumate si in juru burti am scapat de 3 cm:D....dar vreau sa spun k la sala nu mai merg k nu mai am timp...merg pe jos si mai fac uneori niste exerciti cand am timp atata:(

Bravo, felicitarile mele :)
Cred ca esti foarte bucuroasa de realizarile tale :)

Ghitzuk 21 sep 2010 13:24:42

Re: Jurnal Ghitzuk
 
da sunt foarte bucuroasa :D
avand in vedere ca nu mai fac sport aproape deloc eu zic k am dat mult jos

mvthebest 21 sep 2010 18:55:23

Re: Jurnal slabit Anyta
 
Citat:

Anterior postat de grasunica (Post 323046)
hey..buna;;)
m`am hotarat sa imi fac in sfarsit un jurnal
deci...sa va spun ceva despre mine
ma numesc Ana...am 16 ani;;) si sunt eleva in clasa a X-a la C.N"SB" din judetul SAlaj.
Ma consider o persoana linistita..(poate prea linistita):)) si nu foarte ambitioasa....adica mi`a luat aproape doi ani sa`mi dau seama ca trebuie sa SLABESC!!!
Povestea mea incepe acum vreo 7 ani...cand am inceput sa iau foarte mult in greutate.Va vine sa credeti ca intr`un an scolar...din septembrie anul x pana in anul celalalt luam in greutate intre 10 si 15 kg?
Nu pot sa`mi imaginez cat de FRAIERA si lacoma eram.
ma bucur insa ca am scapat de asta.Am vazut ca pe zi ce trecea prietenii nu ma mai bagau in seama..cred ca si radeau pe la spatele meu...insa eu am preferat sa ma fac oarba decat sa sufar si mai mult:|...pot sa spun ca nu am prieteni...nu am aproape nici un prieten...nici macar colegii de clasa....din cauza greutati mele imi era rusine sa vorbesc,sa comunic...sa imi fac prieteni noi.Hmmm:((...pai...uite:))...ce fraiera eram:))...in clasa a noua am vorbit doar cu fetele mele...cu colegele,iar cu colegii...care sunt 18 la numar..(profil mate`info)...am vorbit doar cu 2-3..restul imi era rusine...deoarece mi se parea ca aspectul meu fizic provoaca greata..si imi era rusine.M`am hotarat ca trebuie sa slabesc in data de 14-06-2010...odata cu inceperea vacantei.de atunci si pana azi am dat jos 16 kg si ma simt foarte bine...cred ca dadeam jos si mai mult daca respectam regimul ca la carte.de Luni...tin un regim ...ma rog..daca pot sa`i spun asa....pai..nu depasesc 1100 calorii pe zi...sper sa functioneze.
Asta este povestea mea...va astept cu intrebari..incurajari...si sper sa`mi fac cat mai multi prieteni aici
bye:-h..pe mai tarziu:*

>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit.
Felicitari pentru kg date jos si la cat mai multe:-*

In primul rand nu trebuie sa te jignesti si sa te simti inferioara,COMUNICA cu cei din jur.
COnteaza mult si asptectul pentru ca de multe ori cand ne simtim bine ne da un anumit aer. Si ne simtim mai incurajate,admirate oarecum.Dar in primul rand trebuie sa te placi asa cum este,pentru ca kg vor pleca pe parcurs,dar daca te desconsideri asa poti si sa slabesti si sa nu comunici cu ceilalti,tot timpul iti ve-i gasi defecte si nu este bine.
Asteptam vesti bune>:D<si sa ne tii la curent cu evolutia.
O saptamana usoara si frumoasa!!!>:D<

mvthebest 21 sep 2010 19:11:55

Re: Jurnal Yvonne
 
Citat:

Anterior postat de Yvonne93 (Post 326664)
da mananc si branzeturi ,oua ;carne mai putin pentru ca nu mi`a placut niciodata....oricum compensez.

>:D<>:D<E bine sa mananc proteine(chiar daca nu carne,dar macar oua,branza,lapte)

mvthebest 21 sep 2010 19:45:02

Re: De data asta voi reusi sa slabesc! Jurnal Kiko
 
Citat:

Anterior postat de Kiko (Post 328337)
Azi a fost prima zi de mancare sanatoasa:)Dimineata am mancat ca de obicei: un mix de fulgi de ovaz cu fulgi de grau cu tarate si corn flakes(un bol) si lapte.Pe la 12 si jumate am mancat vreo 3 nuci si o pruna:)) si pe la 2 inainte s aplec la scoala am mancat o tocanita de legume cu bucatele de piept de pui(fara paine)(mi-am pus portie-intr-o farfurie mica si am mancat pana m-am saturat...nu mai mult:D)Pe la 5 si 6 am mancat cate un mar la scoala si cand am venit acasa la 7 jumate am mancat o rosie cu un pic de cas:)Eu zic ca m-am descurcat destul de bine.:-s


Da,imi place sa dansez,adica ma zbengui prin camera mea ori de cate ori am ocazia:)).Mai sar si coarda uneori.La liceu fac dansuri irlandeze.Mult timp si jonglez...(daca asta e important:)))

Citat:

Anterior postat de Kiko (Post 328357)
Vai! e asa fain pe siteul asta! mersi de sfaturi!

Da,ai dreptate.Am mancat cam putin,insa chiar nu am suferit de foamne:)Maine dimineata o sa ma scol usoara ca o pana yuhuuu:))

>:D<COnteaza foarte mult sa mancam si minim 1000-1200kcal/zi. Pentru ca atunci cand vom ajunge la stagnare din 800kcal nu prea mai ai de unde sa scazi si sigur ajungi la infometare.
Incearca sa nu mananci putin,chiar daca nu-ti dai seama infometezi organismul,poate tu nu simti pentru ca deja te-ai obisnuit sa mananci asa. Cina sa fie cina nu gustare>:D< Iar cerealele de dimineata nu sunt prea indicate,opteaza pentru cerealele musli,fara zahar.

mvthebest 21 sep 2010 20:02:51

Re: My little diary - Jurnal Oana16
 
http://www.emoticoane.com/graphics/h...greeting13.gif
Buna Oana
Cum mai merge cu sportul? Cand ai zi de masurat:>
Da,cum a spus si Livia :) este bine sa diversifici sportul ca sa nu-l obisnuiesti doar cu un anumit tip,sau doar pe o anumita grupa sa lucrezi pentru ca nu ve-i mai avea acele rezultate spectaculoase>:D< daca il obisnuiesti doar cu un anume tip.

Dudy 25 sep 2010 12:48:03

Jurnal Dudy
 
Buna ziua fetelor:-*:-* Numele meu este Catalina am 17 ani si m-am alaturat comunitati voastre datorita tatului meu care a gasit aceest site care ne place foarte mult :X pentru ca amandoi sunt la dieta...:( si pentru ca eu imi doresc in mode cert sa ajung la 65-60 de kg :">
Pentru a-mi atinge scopul am renuntat definitiv la paine , dulciuri si covrigi :)) preferatii mei...

mvthebest 25 sep 2010 12:51:25

Re: Jurnal Dudy
 
Citat:

Anterior postat de Dudy (Post 342215)
Buna ziua fetelor:-*:-* Numele meu este Catalina am 17 ani si m-am alaturat comunitati voastre datorita tatului meu care a gasit aceest site care ne place foarte mult :X pentru ca amandoi sunt la dieta...:( si pentru ca eu imi doresc in mode cert sa ajung la 65-60 de kg :">

Bine ai venit
Ce dieta urmezi? Ce sport practici>?

Dudy 25 sep 2010 12:54:29

Re: Jurnal Dudy
 
Buna
Nu tin o dieta anume numar caloriile incerc sa nu depasesc 1000 de calorrii
Sport nu prea am timp sa practit din cazua scolii dar imi fac timp si macar de 4 ori pe saptamana fac 1ora bicicleta si 30 stepar :) seara mai fac exerciti pentru solduri cam in fiecare seara

Dudy 25 sep 2010 13:01:06

Re: Jurnal Dudy
 
si am o nelamurile...:-? eu nu mananc de dimineata si la scoala eventual imi iau apa plata ... si stau la scoala de la 7 la 13 iar cand ajung akasa si ma cantaresc am in jur de 79-80 iar daca ma cataresc seara am 83 iar dimineata adica la 7 am 82:(((

mvthebest 25 sep 2010 13:06:15

Re: Jurnal Dudy
 
Citat:

Anterior postat de Dudy (Post 342222)
si am o nelamurile...:-? eu nu mananc de dimineata si la scoala eventual imi iau apa plata ... si stau la scoala de la 7 la 13 iar cand ajung akasa si ma cantaresc am in jur de 79-80 iar daca ma cataresc seara am 83 iar dimineata adica la 7 am 82:(((

In primul rand TREBUIE OBLIGATORIE sa mananci micul dejun+ gustare la scoala.
Kg reale sunt cele de dimineata,dupa ce ai iesit afara si in costumul Evei (dezbracata).
In timpul zile ai mancat/baut si e clar ca ai cu 1,2kg in plus.

Daca nu ai 3mese+2gustari,risti sa slabesti si dupa sa pui inapoi toate kg +altele bonus. Mananca sanatos nu te juca cu sanatatea ta.

Elimina prajelile,sucurile acidulate,painea alba.
Mananca in cantitati normale alimente,fara excese.
Mananca branzeturi,oua,carne:pui/vita/peste, paine integrala, legume(crude,fierte,etc),fructe (max 3zi)+1,2l apa zi. +sport.

mvthebest 25 sep 2010 13:07:01

Re: Jurnal Dudy
 
Citat:

Anterior postat de Dudy (Post 342219)
Buna
Nu tin o dieta anume numar caloriile incerc sa nu depasesc 1000 de calorrii
Sport nu prea am timp sa practit din cazua scolii dar imi fac timp si macar de 4 ori pe saptamana fac 1ora bicicleta si 30 stepar :) seara mai fac exerciti pentru solduri cam in fiecare seara

Cate calorii ai mancat?
Cam cum arata un meniu de al tau?:-/:-/:-/

Dudy 25 sep 2010 13:15:41

Re: Jurnal Dudy
 
pai de dimineata nu mananc
azi am mancat pe la 10 un pahar de lapte 0%grasime la 1 am mancat un cotoiasi pe gratar cu o salata mica de varza si de seara nu stiu ce o sa mananc

Roxii 25 sep 2010 13:49:26

Re: Jurnal Dudy
 
Citat:

Anterior postat de Dudy (Post 342235)
pai de dimineata nu mananc
azi am mancat pe la 10 un pahar de lapte 0%grasime la 1 am mancat un cotoiasi pe gratar cu o salata mica de varza si de seara nu stiu ce o sa mananc

Foarte rau ca nu mananci dimineata.Micul Dejun este cea mai importanta masa din zi si totodata masa ale caror calorii le consumi in timpul zilei,de aceea dimineata trebuie sa mananci cel mai mult.Paharul ala de lapte este super putin.Papa cereale musli cu lapte,2 felii de paine de secara sau graham cu putina sunca slaba de pui,sau branzica,ori oua fierte cu rosie...Inca o greseala de`a ta este ca nu papi 5 mese asa cum ar trebui.Mananca 3 mese + 2 gustari pe zi si nu cumva sa scazi sub 1200 de calorii:)Abea cand ajungi la stagnare poti sa scazi pana la 1000:)

elenus 25 sep 2010 14:52:10

Re: Jurnal elenus
 
nu am mai trecut de mult pe aici (ocupata cu scoala , teme si alte chestii) dar am de gand sa recuperez
well sport nu practic dar m-ar tenta sa incerc tae-bo
am trecut printr-o perioada foarte naspa si in ultimele sapt am cam dat-o in bara rau de tot, nu stiu ce e cu mn , inainte imi era foarte usor sa ma abtin de la dulciuri dar acum chiar nu mai stiu ce sa fac , mananc dulciuri (in special produse de patiserie , chestii care inainte nu aveau sanse sa ma tenteze) chiar daca nu imi este foame si apoi ma simt extrem de vinovata .... am facut mici cercetari pe net , am citit articole si am ajuns la concluzia ca am simtome de bulimie nervoasa , chestie care sincer nu ma surprins avand in vedere ca sunt foarte depresiva.
In acest moment am nevoie de incurajari si ambitie(care ma cam parasit in ultima vreme)Nu cred ca mai este nevoie sa mentionez ca am pus la loc din kg pierdute(aprox 1kg). Incurajari , pareri, sfaturi de la slabute care au trecut prin asta?

mvthebest 26 sep 2010 21:49:32

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 342330)
nu am mai trecut de mult pe aici (ocupata cu scoala , teme si alte chestii) dar am de gand sa recuperez
well sport nu practic dar m-ar tenta sa incerc tae-bo
am trecut printr-o perioada foarte naspa si in ultimele sapt am cam dat-o in bara rau de tot, nu stiu ce e cu mn , inainte imi era foarte usor sa ma abtin de la dulciuri dar acum chiar nu mai stiu ce sa fac , mananc dulciuri (in special produse de patiserie , chestii care inainte nu aveau sanse sa ma tenteze) chiar daca nu imi este foame si apoi ma simt extrem de vinovata .... am facut mici cercetari pe net , am citit articole si am ajuns la concluzia ca am simtome de bulimie nervoasa , chestie care sincer nu ma surprins avand in vedere ca sunt foarte depresiva.
In acest moment am nevoie de incurajari si ambitie(care ma cam parasit in ultima vreme)Nu cred ca mai este nevoie sa mentionez ca am pus la loc din kg pierdute(aprox 1kg). Incurajari , pareri, sfaturi de la slabute care au trecut prin asta?

Aici sunt cateva articole despre bulimie
http://forum.slabute.ro/bulimie-bing...mica-5964.html
http://forum.slabute.ro/bulimie-bing...help-1125.html
Incearca sa te gandesti cum ve-i arata la 45-46kg:x Cum iti vor sta hainele pe tine. Este pacat sa pui tot inapoi si chiar sa te ingrasi in plus doar pentru niste produse de patiserie.
Noi suntem mult mai puternice decat ele.
Trebuie sa existe ceva ce sa te motiveze mult,gandeste-te la acel ceva. Si nu uita de sport este ff important.>:D<

elenus 28 sep 2010 17:20:26

Re: Jurnal elenus
 
am incercat sa ma gandesc la asta dar in acel moment pur si simplu nu gandesc , doar infulec si nu e vorba numai de produse de patiserie . de ex azi am papat dim (la 6) o cana de ceai de menta , 2 felii jumate de paine neagra cu salata de vinete si 1 jumate cu gem de piersici(stiu ca nu e cea mai buna alegere de mic dejun la dieta dar nu aveam altceva si ma si grabeam)
cand am ajuns acasa la 3 am papat un mar mic si un castravete , pe la 4 un iaurt nutriday usor mare
pai aici cat de cat bine zic eu dar pe la 5 jumate m-am inecat ca tiganul la mal.... am papat un mar bot de iepure mare si struguri... bagam in mn la struguri desi simteam ca imi este rau de la gustul prea dulce... m-am oprit dupa al3-lea strugure(nu erau f mari dar chiar nu era cazul sa ii mananc) de vomitat nu vomit dar ma simt incredibil de vinovata si scarbita de mn ....chiar nu stiu ce sa fac... nu am multe kg in plus si lumea zice ca sunt ok dar mie nu imi place ce vad in oglinda , nu ma simt bn in pielea mea

mihad 28 sep 2010 18:29:45

Re: Jurnal xxxmihaxxx
 
buna...prin agust anul asta am inceput sa scriu pe forumul asta....adevarul e q nu am scris decat un mesaj si m-am lasat..pe atunci aveam 46 -47 de kg ..si aqm am 51...Am 15 ani si inaltimea de 1.56 ...vreau sa ajug la greutatea de 40 de kilograme in maxim o luna :D credeti k este posibil ?maine 29 .oct o sa incep dieta ....:)pls am nevoie de sustinere...:(sunt q moralul la pamant...o sa va scriu in fiecare zi ...:x

Itssy 28 sep 2010 19:01:32

Re: Jurnal xxxmihaxxx
 
Citat:

Anterior postat de xxxmihaxxx (Post 345806)
buna...prin agust anul asta am inceput sa scriu pe forumul asta....adevarul e q nu am scris decat un mesaj si m-am lasat..pe atunci aveam 46 -47 de kg ..si aqm am 51...Am 15 ani si inaltimea de 1.56 ...vreau sa ajug la greutatea de 40 de kilograme in maxim o luna :D credeti k este posibil ?maine 29 .oct o sa incep dieta ....:)pls am nevoie de sustinere...:(sunt q moralul la pamant...o sa va scriu in fiecare zi ...:x

Buna Miha , in primul rand sa slabesti 11 kg in 1 luna este mult si nesanatos :(. Ce dieta te'ai hotarat sa tii si cu sportul cum te impaci ?
Concentreaza'te sa arati bine pana la urmatoarea zi de nastere sau pana cand treci in clasa urmatoare :) si sa slabesti in asa fel incat dupa ce termini dieta si ajungi la 40 kg sa nu le mai pui inapoi , in plus ai avantajul ca in mod sigur vei mai creste in anii urmatori :). Succes si multa rabdare :*

elenus 30 sep 2010 14:00:26

Re: Jurnal elenus
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 05:53
Fulgi de cereale cu stafide, Sanovita, 30g - 87 calorii, 3.1 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 23.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte Cedra 1,5%, Napolact, 300ml - 129 calorii, 9 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 13.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 09:50
Mere, 150g - 78 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 21 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 15 zahar
Prânz, ora 14:29
Castraveti murati in saramura, 80g - 10 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 50g - 9 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.5 sodiu, 1.3 zahar
Zacusca de casa by Adorama, 100g - 80 calorii, 1.3 proteine, 5.1 grasimi, 0 colesterol, 7 carbohidrati, 0.9 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui superioara, carne si piele, prajita, pane, 100g - 262 calorii, 26.8 proteine, 15 grasimi, 97 colesterol, 3.2 carbohidrati, 0.1 fibre, 88 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 655 calorii, (mic)41.5 proteine, (mult)25.8 grasimi, 97 colesterol, (mic)72.3 carbohidrati, 5.4 fibre, 90.5 sodiu, 16.6 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1243 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1243 calorii
meniul meu de azi, stiu ca puiul prajit nu avea ce cauta acolo dar asta e ...

mvthebest 02 oct 2010 08:27:10

Re: Jurnal Dudy
 
Citat:

Anterior postat de Dudy (Post 342235)
pai de dimineata nu mananc
azi am mancat pe la 10 un pahar de lapte 0%grasime la 1 am mancat un cotoiasi pe gratar cu o salata mica de varza si de seara nu stiu ce o sa mananc

Prima masa, adica micul dejun este cea mai importanta masa. Ea iti da energie pe jumate de zi.>:D<
Incearca totusi sa te obisnuiesti sa papi dimineata.:)

mvthebest 02 oct 2010 09:43:12

Re: Jurnal xxxmihaxxx
 
Citat:

Anterior postat de xxxmihaxxx (Post 345806)
buna...prin agust anul asta am inceput sa scriu pe forumul asta....adevarul e q nu am scris decat un mesaj si m-am lasat..pe atunci aveam 46 -47 de kg ..si aqm am 51...Am 15 ani si inaltimea de 1.56 ...vreau sa ajug la greutatea de 40 de kilograme in maxim o luna :D credeti k este posibil ?maine 29 .oct o sa incep dieta ....:)pls am nevoie de sustinere...:(sunt q moralul la pamant...o sa va scriu in fiecare zi ...:x

Ultumele kg se duc mult mai greu.
Incearca sa slabesti 2,3kg pe luna>:D<,desi ti-am spus ,ultimele kg se duc fff greu.

EveBolt 02 oct 2010 15:06:28

back in bussines... [kombucha]
 
citeam acum veeechiul meu post "new start"... si am vrut sa.l actualizez dar nu am mai gasit "raspunde"...
si tot citind am remarcat p'acolo "pepsi light", "cozonac" astea... m.a bufnit rasul..
acum, pe 5 octombrie, tin sa precizez, cu mandrie chiar, fac 6 luni fara chestii cu faina alba adica paine, cozonac, paste[d faina alba, ca de grau dur am consumat un pachet in tot acest timp impreuna cu mama], covrigi, croaissante si tot felu...
deasemenea am eliminat sucurile din alimentatia mea [am baut la ziua varei mele un pahar mic de suc de mere pe care scria 100%natural(din resturi de fruct cum obisnuim sa radem eu si varul meu)]
la dulciuri iar am renuntat.. am ajuns la concluzia ca exista atat de multe bunatati sanatoasee... fructele spre exemplu.. sau frappeul facut in casa[ness, lapte, zaharina]sau ciocolata amaurie 85%/99% cacao[mai rar dar consum] sau cerealele inetgrale fara zahar[pe care le fierb impreuna cu laptele, 3lg d cereale si lapte muult la care adaug 2 tablete de zaharina]
stiu ca zaharina nu e foarte sanatoasa dar macar are continut scazut d glucide, calorii bla bla..
vara asta am mancat normal.. am incercat sa nu mananc seara dar am mai trisat..
de cand a inceput scoala in schimb, am un program fix, sunt dupa masa. iau micul dejun, in mare parte cereale cu lapte,d ar nu zilnic. mai consum cate un ou facut pe teflon fara pic d ulei cu 3-4 batoane surimi/branza si ardei.. ma rog.. chestii naturale sa le zicem..
carne mananc mai raaar... dar n.am exclus.o.. sunt adepta legumelor si a chestiilor naturale..
la scoala, merg cu prietenele sa.si ia d mancare, adica shaorma sau ceva de la patiserie. cand ne intoarcem, eu, cateodata cu marul in mana, inconjurata de persoane cu shaorma, facem cunostintele sa rada... e o antiteza:)) ... ma rooog..
asa si am inceput sa beau komubcha.. e foarte bun, are multe propietati bune si se simte diferenta.
la capitolul sport, 8 min abs, sunt nelipsite zilnic. pe langa ele mai fac pilates, tae bo si dansez destul[booty dance:X]. un alt sport pe care.l practic zilnic e mersul pe tocuri:)))... nefiind foarte inalta, completez acest fapt cu tocuri de minim 10:D.. siii.. e un sport bun:)))).. la scoala cele 2 ore pe saptamana de sport sunt binevenite... lichide muulte, in special ceaiurile si kombucha:X...
per total am ajuns la un mod d viata sanatos de care sunt mandra si am ajuns sa ma uit cu ochi rai la porcariile din comert...
in tot acest timp m.am mai micsorat, nu stiu sigur kg, aproximez, cert e ca 36 imi e largut la pant.. cred ca incap in 34, chiar daca imi vin ft stramti.. sscopul meu e sa arat bine in 34:X.. a.. si o problema care ma macina e tesutul adipos de pe abd... fac exercitii zilnic, masaje si tot e ~X(... ma enerveaza..d ar sunt callmmaaaa... scap eu si de el incet si sigur:X
anyway.. ma bucur ca am revenit pe forum...
siii acum am un nou subiect de discutie kombucha :">

Trixy26 02 oct 2010 15:19:58

Re: back in bussines... [kombucha]
 
Buna EveBolt , suna interesant Kombucha ,dar am citit pe net (acum ;;)) ca in compozitie intra si zahar :-s ,tu inlocuiesti zaharul cu alceva ? Oricum am vazut ca are f multe beneficii consumarea bauturii (hranei vii) Kombucha . Astept raspunsul tau :) .

Cassy 02 oct 2010 22:29:00

Re: New start - Jurnal Evebolt
 
http://files.clubplanet.com/sitefile..._weekend_1.gif>:D<>:D<>:D<

mvthebest 03 oct 2010 07:59:31

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 348135)
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 05:53
Fulgi de cereale cu stafide, Sanovita, 30g - 87 calorii, 3.1 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 23.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte Cedra 1,5%, Napolact, 300ml - 129 calorii, 9 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 13.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 09:50
Mere, 150g - 78 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 21 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 15 zahar
Prânz, ora 14:29
Castraveti murati in saramura, 80g - 10 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosii, 50g - 9 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.5 sodiu, 1.3 zahar
Zacusca de casa by Adorama, 100g - 80 calorii, 1.3 proteine, 5.1 grasimi, 0 colesterol, 7 carbohidrati, 0.9 fibre, 0 sodiu, 0.3 zahar
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui superioara, carne si piele, prajita, pane, 100g - 262 calorii, 26.8 proteine, 15 grasimi, 97 colesterol, 3.2 carbohidrati, 0.1 fibre, 88 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 655 calorii, (mic)41.5 proteine, (mult)25.8 grasimi, 97 colesterol, (mic)72.3 carbohidrati, 5.4 fibre, 90.5 sodiu, 16.6 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1243 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1243 calorii
meniul meu de azi, stiu ca puiul prajit nu avea ce cauta acolo dar asta e ...

Mananci foarte foarte putin!!!:(
De ce nu incerci sa mananci 1000kcal?:(De ce iti infometezi organismul?

elenus 03 oct 2010 08:46:13

Re: Jurnal elenus
 
nu incerc sa ma infometez , din contra eu simt ca mananc foarte mult

Cassy 03 oct 2010 10:21:03

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 350814)
nu incerc sa ma infometez , din contra eu simt ca mananc foarte mult

aici nu e pe simtite.. papi cat trebuie nu cat simti tu:) asta daca vrei sa slabesti sau sa te mentii..
daca nu vrei.. nu ne asculta, fa ce vrei:).
De ce nu incerci sa scazi la o feliuta de paine graham in loc de 3-4.. dulciuri mai deloc, fructe in cantitati REDUSE, si ai sa vezi ce bine te simti;)
Papa ou fiert, branzica, carne fiarta/ la gratar cu salate de rosii,castraveti, ardei.. ce-ti place:)

elenus 03 oct 2010 10:31:51

Re: Jurnal elenus
 
incerc , paine nu mananc decat daca sunt foarte grabita si nu este altceva de papat care sa mearga fara paine , dulciuri nu pap(am depasit faza cu produsele de patiserie) dar am o foarte mare problema cu fructele .... chiar aseara am avut o criza si am mancat 300g de struguri dupa care am vomitat , fructele sunt pt mn ca un drog care imi face foarte mult rau


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:16:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO