forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

DoarEu 11 aug 2011 15:26:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de chubbyela (Post 755155)
Da.Mananc 3 mese si 2 gustari,cateodata si trei.Dar nu prea mananc asa mult.Poti sa te uiti in meniurile mele zilnice.O sa vezi cam ce si cat mananc.Daa s-ar la 54 sa arati foarte slaba dar cred ca o sa iti stea bine :D Te puup :-*

multumesc scumpa :-*
m-am uitat si prin meniurile tale...la meniul de ieri as fi scos branza topita :D si painea alba o poti inlocui cu cea din faina neagra, sau integrala, sunt mai sanatoase. In rest, meniul de pe 6.08 mi se pare chiar ok >:D< Si cel de pe 1 :D
cand aveai 600 si ceva de kcal mi se pare mult prea putin :( incearca sa treci de 1000...la pranz poti incerca ceva mai consistent :-*:-*

gina2007s 11 aug 2011 17:49:02

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna!:)Sunt si eu noua pe aici..si as vrea si eu sa ma ajutati..as avea sa mai slabesc inca 7 kg..am 1.65 inaltimea si 59 de kilograme.

Georgii 11 aug 2011 17:52:20

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756706)
Buna!:)Sunt si eu noua pe aici..si as vrea si eu sa ma ajutati..as avea sa mai slabesc inca 7 kg..am 1.65 inaltimea si 59 de kilograme.

Buna gina si bine ai venit printre noi>:D<.Pai ne poti detalia si noua ce ai de gand sa faci..cum vrei sa incepi?
Ar trebui sa stii ca nu trebuie sa scazi din 1100calorii zilnice..si pentru inceput zic ca ai putea chiar sa incepi de la 1300cal/zi ca sa ai de unde scadea pe parcurs.Ai putea incepe sa citesti pe aici,sa te integrezi intr-un grup..si sa ii dai bataie!:))
Sport faci?Ai tinut vreo dieta pana acum sau ai intentia de a tine una?Sau vrei sa iti personalizezi stilul de viata?
Nu e mult cat ai tu de dat jos..cu 1100cal/zi si sport vei vedea ce usor va fi..Iti urez mult succes!:-*

chubbyela 11 aug 2011 18:37:12

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 756510)


multumesc scumpa :-*
m-am uitat si prin meniurile tale...la meniul de ieri as fi scos branza topita :D si painea alba o poti inlocui cu cea din faina neagra, sau integrala, sunt mai sanatoase. In rest, meniul de pe 6.08 mi se pare chiar ok >:D< Si cel de pe 1 :D
cand aveai 600 si ceva de kcal mi se pare mult prea putin :( incearca sa treci de 1000...la pranz poti incerca ceva mai consistent :-*:-*

2 felii de paine alba nu ma omoara asa cum ar faceo 2 paini(asa cum mancam inainte).Marea mea slabiciune din totdeauna a fost painea.Paina alba si proaspata.Asa ca sa nu va mirati dar chiar au fost zile in care mancam 2 paini.Uneori mancam paine goala fara mancare.yuum si acum m-ar fi tentat sa bag un colt de paine la ghiozdan dar nu ma pot da batuta.Nu dupa 11 zile de cura.Si despre branza topita ce sa zic..nu am gasit ceea ce am mancat cu adevarat.Este un fel de cascaval feliat(ca cel hochland) si se numeste Pizzarella.Stiu ca nu e sanatos si de acum o sa mananc salata de vinete dimineata :-??La pranz am inceput sa mananc mai consistent ca organismul cere.De ex:astazi am mancat o portie de supa de pui si piept de pui la cuptor(100gr).Acum pe seara am mancat o rosie si cateva mere verzi micute si un ardei gogosar ca si gustare si la cina o sa fac o salatica de cruditati :-??Mi-e foarte greu adica sunt foarte presata asta e marea problema a mea.Adica as putea sa jur ca nu sunt la cura,pentru ca nu simt asta,dar faptul ca mananc altfel si ca deja creierul meu stie ca sunt la cura ma face tot mai nerabdatoare si noaptea deabia adorm cu gandul ca nu prea am slabit si a trecut deja nu stiu cat :-@Dar nu ma dau batuta.Nu si de data asta.Hai te pup si fii puternica >:D<

gina2007s 11 aug 2011 18:41:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Pai am mai tinut pana acum diete..adica am mancat cam ce credeam ca este bine pentru a slabi.Am avut norocul sa slabesc 7 kg..si prin infometare cateodata,dar totusi..am reusit.Si nu puneam inapoi decat un kilogram,pe care il dadea usor jos.Am si norocul de a slabi mai rapid,cred:)).Sport fac mai putin..cam jumatate de ora cu bicicleta+cateva plimbari si cateodata mai fac si cate o ora de gimnastica.Mi-e usor in primele zile de mancat sanatos,dar dupa cateva zile ma plictisesc si iar incep sa mananc numai prostii:(.

chubbyela 11 aug 2011 18:41:48

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756706)
Buna!:)Sunt si eu noua pe aici..si as vrea si eu sa ma ajutati..as avea sa mai slabesc inca 7 kg..am 1.65 inaltimea si 59 de kilograme.

Buna Gina, bine ai venit printre noi >:D< Eu cred ca cel mai bine e sa te gandesti foarte bine ce vrei.Daca intr-adevar vrei sa slabesti o sa reusesti.Si trebuie sa ai rabdare(cine vorbea:)) eu care fierb de 4 zile ca sa ma cantaresc).Trebuie sa ai incredere in tine si in potentialul tau si sa fi putin atenta la ce mananci.Daca nu ai probleme cu rabdarea atunci fa-ti meniul in asa fel incat sa slabesti 7 kg in 3 luni cu sport si vei putea sa mananci intr-atat incat sa nu iti dai seama ca defapt tu iti faci poftele si in acelasi timp si slabesti.La mine marea problema e rabdarea.Adica pot tine si stiu ca o sa ma pot mentine dar deabia astept sa ma vad slaba.Te puup si orice problema ai slabutele sunt aici sa te ajute.Te puuup :-*

gina2007s 11 aug 2011 18:42:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Am uitat sa mentionez:in fiecare zi intram pe forum de acum jumatate de an aproape,aveam si cont dar abia acum am inceput sa il folosesc:))

gina2007s 11 aug 2011 18:44:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Cu cantarul am o problema:cred ca de cel putin 3 ori ma cantaresc pe zi:(

chubbyela 11 aug 2011 18:50:35

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756759)
Am uitat sa mentionez:in fiecare zi intram pe forum de acum jumatate de an aproape,aveam si cont dar abia acum am inceput sa il folosesc:))

La fel si eu.MI-am facut cont acum un an si am intrat cateva saptamani pe forum dar dupa nu am mai intrat si am continuat sa mananc numai prostii si am ajuns de revelion la 70 kg.YAAY :)) ala a fost apogeul greutatii mele.Dupa m-am hotarat ca trebuie sa fac ceva.Si nu am reusit cu cura de slabit tocmai din cauza ca nu am rabdare,asa ca am apelat la ceva foarte neindicat si anume pastile de slabit.Am luat in ianuarie niste pastile dar tot pofta mi-era si nu am slabit un gram si prin februarie am luat capsula de slabit cu care am slabit 9 kg.Am ramas uimita cand m-am cantarit.Dar dupa toata treaba asta am ma pus 2 kg.Si asa am ajuns la 63.Iar acum am din nou 61 prin cura dupa 11 zile.Desi pare foarte convenabil faptul ca am slabit cu capsula aia nenorocita,vreau sa zic ca a fost cea mai de cosmar luna a mea(ca am luat timp de o luna in fiecare zi).Nu puteam sa ma misc.Simteam gatul uscat incontinuu.Transpiram.Aveam cosmaruri.Aveam nervi ma certam cu toata lumea si sa nu mai spun ca mi-a scazut imunitatea foarte tare.Acum sper sa ajung la 55 pana incepe scoala.Si sunt sigura ca voi reusi.

chubbyela 11 aug 2011 18:53:52

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756762)
Cu cantarul am o problema:cred ca de cel putin 3 ori ma cantaresc pe zi:(

Asa se intampla si la mine inainte,dar trebuie sa te dezobisnuiesti ca asa cantarul te va dezamagi.Mai ales ca seara esti mult mai grea decat dimineata.Incearca sa te cantaresti la saptamana asa cum fac eu.Am fost uimita luni sa vad ca am dat 1.8 kg.Si te motiveaza mult mai tare cand vezo ca intr-adevar ai slabit.Hai sa uitam de cantar impreuna :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:53:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO