forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

madutza 06 feb 2010 14:32:24

Re: Liga adolescentelor slabute
 
mirabelaaa..ce bine arata:x. imi fac si eu maine dimineata.:x

ras_cristalin 06 feb 2010 14:34:45

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Nick0612 (Post 79665)
Eu sunt cu 2 cm mai inalta decat trebuie :P Mananc putin, dar cand incep sa mananc mai mult cam 1400 de calorii, imediat ma ingras la loc. Fac sport in fiecare seara, chiar ieri am incercat zumba
(foarte antrenant) si niste exercitii nu mai stiu exact, de pe site.
Am o problema cu soldurile, sunt mai proeminente. Ce exercitii imi recomandati sa fac?

Buna Nick :) Exista asa ceva, mai inalta decat trebuie? ;)) Eu as mai vrea vreo 3-5 cm. Taebo si exercitiile pentru spate te vor ajuta pentru aripioare, ca de fund nu cred ca se plange nimeni :P

Nick0612 06 feb 2010 16:12:46

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Azi si ieri am facut tae-bo si e super! Curg apele dupa mine. Sunt unele miscari care nu imi ies, dar in schimb ma simt foarte bine dupa. Imi plac miscarile de la sfarsit, cele de respiratie pentru ca sunt foarte relaxante.

EveBolt 06 feb 2010 16:42:32

re: New start - Jurnal Evebolt
 
http://farm3.static.flickr.com/2750/...69ab116572.jpg cam asa.. doar k acum sunt mai mica in talie:-? [nu mult]

ali_lumi 06 feb 2010 16:46:23

re: New start - Jurnal Evebolt
 
Nici eu nu inteleg de ce vrei sa mai slabesti :|
ai aceeasi intaltime ca mine si eu cand aveam 63 de kg tare imi doream sa ajung la kilogramele tale de acum.

Slabuta 06 feb 2010 16:47:05

re: New start - Jurnal Evebolt
 
Pai daca esti mai mica in talie, unde mai vrei sa slabesti?

Eu ti-am scris mai sus cate kg trebuie sa ai la inaltimea si varsta ta si se pare ca ama avut dreptate, nu ai nevoie de slabit.

ianna 06 feb 2010 16:51:44

re: New start - Jurnal Evebolt
 
:))tu nu vezi ca ti se vad oasele si prin rochitza:))

scoate-ti din cap slabitul ...si daca vrei sa te modelezi nu mancarea e problema ci sportul;)

alexa.stan 06 feb 2010 17:47:08

re: New start - Jurnal Evebolt
 
Buna,

Sunt de aceeasi parere cu fetele. Mai bine fa mult sport, si papa normal, si totul va fi bine, Mai ales ca inca esti micuta. nu tre sa te stresezi de acum, mai ales ca arati perfect.

Nu trebuie neaparat sa faci sport afara, sau la sala. Iati de pe net, avem si noi aici, o multime de exercitii. Eu iti recomand zumba

Uite aici gasesti:
http://forum.slabute.ro/gimnastica-p...tori-2431.html

EveBolt 06 feb 2010 17:53:13

re: New start - Jurnal Evebolt
 
vreau parantezee... si abdomen perfect.. stiu k e muult d munca8-|
btw.. la maini cum se poate slabi?:-/
adika sa nu ramana nici piele asa:-?

pamy 06 feb 2010 18:08:48

re: New start - Jurnal Evebolt
 
eve la sectiunea sport a forumului gasesti f multe exercitii si pe net la fel
tae-bo s-ar putea sa iti placa

e foarte bine ca te preocupa cum arati dar sincer arati foarte bine, sport facut de 3 ori pe saptamana e tot ce iti trebuie

ali_lumi 06 feb 2010 18:19:50

re: New start - Jurnal Evebolt
 
Evebolt, ca sa ti raspund la mesajul de la poza , am facut pilates in special pt abdomen , sunt multe filmulete pe youtube si alte site uri video;) si masaj mi-am facut pe abdomen si pe coapse in special.

ali_lumi 06 feb 2010 18:22:30

re: New start - Jurnal Evebolt
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 80564)
vreau parantezee... si abdomen perfect.. stiu k e muult d munca8-|
btw.. la maini cum se poate slabi?:-/
adika sa nu ramana nici piele asa:-?

:)) Nu manca vro saptamana nimic gras doar piept de pui , cartof si morcov fiert si paine nesarata si bea numai apa si compot si o sa ai niste bete in loc de maini:))
Eu asa am ajuns sa le am dupa un tratament care l-am facut din cauza unor prob. de sanatate. Bine nu e indicat sa faci ce ti-am zis eu .

EveBolt 06 feb 2010 18:41:48

re: New start - Jurnal Evebolt
 
azi am mancat niste macrou la cuptor in staniol:X si.. niste cozonac:">... mda.. stiu k asta e bulina neagra.. dar am zis k weekendu asta e perioada de tranzitie ...
iar de baut.. 2 pahare de apa, 1 de pepsi light, 1 suc de la o grefa si jumatate de cana de cafea:-? [by the way.. sucuri beau fooarte rar.. ]
cafeaua am ausit k nu e prea buna.. si ca ajuta in procesul de constipare.. ceea ce nu e exact ce.mi doream daca vreau sa slabesC:))) ... anyway.. de la aproape un l p zi la juma d cana.. eu zic ca am inceput bine:)))

EveBolt 06 feb 2010 18:50:31

re: New start - Jurnal Evebolt
 
raw diet suna atractiv.. si sunt si rezultate destul de repede vizibile:-?
btw ali_lumi cartoful si morcovul nu sunt acele legume problema?
adica morcovul crud are un index glicemic bun.. dar fiert elibereaza o substantsa care ingrasa... adica eu asa am citit in cartea lui Montignac

alexa.stan 06 feb 2010 19:12:11

re: New start - Jurnal Evebolt
 
Mai bine incearca sa respecti principiile lui Montiniac. Decat sa te stresezi cu un regim mai grastic. arati foarte bine. nu te mai stresa.

EveBolt 06 feb 2010 20:20:45

re: New start - Jurnal Evebolt
 
1 ataşament(e)
asa vreau:x

nony98 07 feb 2010 15:04:34

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Am 12 ani 1,48 m si 46 de kg am nevoie urgent sa slabesk mias dori sa am 40 de kg pana la vara cum pot sa slabesc 5 kg in 2 luni???:(((((((( va rog sami spuneti vreau sa slabesc mai ales la burta!!!abdomenele ma ajuta???in jur de 50 de abdomene pe zi???ajutatima va roggg [-o<

Extasssy 07 feb 2010 15:08:16

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de nony98 (Post 80997)
Am 12 ani 1,48 m si 46 de kg am nevoie urgent sa slabesk mias dori sa am 40 de kg pana la vara cum pot sa slabesc 5 kg in 2 luni???:(((((((( va rog sami spuneti vreau sa slabesc mai ales la burta!!!abdomenele ma ajuta???in jur de 50 de abdomene pe zi???ajutatima va roggg [-o<

Buna Nony...

Bine ai venit!!!
La varsta pe care o ai esti inca in crestere asa ca singura chestie pe care trebuie sa o faci este mult sport...
Abdomene, fitness, si ce mai vrei...
Eu pt burtica recomand si Billy Blanks\' Ab-Bootcamp ajuta fff mult la tonifierea abdomenului...

Slabuta 07 feb 2010 18:01:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de nony98 (Post 80997)
Am 12 ani 1,48 m si 46 de kg am nevoie urgent sa slabesk mias dori sa am 40 de kg pana la vara cum pot sa slabesc 5 kg in 2 luni???:(((((((( va rog sami spuneti vreau sa slabesc mai ales la burta!!!abdomenele ma ajuta???in jur de 50 de abdomene pe zi???ajutatima va roggg [-o<

Buna Nony :)

Greutatea la inaltimea ta este de 40 kg, asa cum ai spus si tu.

Scoate din alimentatia ta fast-food-ul, bauturile carbogazoase, mezelurile, mai putine dulciuri, fa abdomene, alearga, fii activa si se duc aceste kg cat ai zice peste ;)

Ari02 07 feb 2010 18:58:15

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna fetelor >:D<
Unele dintre voi ma 'cunosc' deja. Sunt Ari, am 15 ani, 1.62m si 52 kg si m'am apucat de curand de o dieta hipocalorica (sub 1200 kcal/zi).
Planul este sa slabesc pana la Paste aproximativ 6 kg si apoi sa ma mentin.
Fac sport variat(aerobic, tae-bo, zumba, tenis + abdomene, ridicari de greutati si exercitii pentru spate) de 3-4 ori pe saptamana.
Dorinta mea este sa nu ma opresc la jumatatea drumului si sa ajung la greutatea dorita intr'un mod sanatos :D
Bafta tuturor si spor la 'slabit'. :> Va pup :-*.

madutza 08 feb 2010 13:40:17

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna fetelorr>:D<

cum mai merge ? ce mai faceti ? :x

Adelayde 08 feb 2010 15:00:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
BUNA:D am revenit din vacanta :D
Salutarii tuturor adolescentelor>:D<mult curaj si spor la treaba .

Nick0612 08 feb 2010 18:43:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Aida (Post 82060)
BUNA:D am revenit din vacanta :D
Salutarii tuturor adolescentelor>:D<mult curaj si spor la treaba .

Buna Aida! Am incercat sa ma uit pe jurnalul tau, dar zice page not found:(.
Slabutelor, sunteti bucuroase ca a inceput scoala? Eu sunt( in ciuda faptului ca iar trebuie sa trag tare sa iau note mari) pentru ca sa sigur fac miscare. In pauze n-am stare si ma misc peste tot. Si uite asa se mai duc caloriile:)
;;)

Slabuta 08 feb 2010 18:47:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Nick0612 (Post 82277)
Buna Aida! Am incercat sa ma uit pe jurnalul tau, dar zice page not found:(.
Slabutelor, sunteti bucuroase ca a inceput scoala? Eu sunt( in ciuda faptului ca iar trebuie sa trag tare sa iau note mari) pentru ca sa sigur fac miscare. In pauze n-am stare si ma misc peste tot. Si uite asa se mai duc caloriile:)
;;)

Asta-i jurnalul Aidei http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ange-2391.html
Ea nu si l-a scris corect la semnatura

madutza 08 feb 2010 19:03:59

Re: Liga adolescentelor slabute
 
eu nu am fost azi la scoala nick...cu zapada asta n-am avut niciun chef..insa am iesit cu fetele pe la pranz:))....dar maine merg..vorba ta mai ardem calorii...si eu sunt zgubilitica...si ma misc mult in pauze :x.....

o sapt ..-1.5 kg ..ma laud peste tot fetelorrr....am innebunit:D...dar am papat azi o prostioara:">:-s


puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup:-*

Nick0612 08 feb 2010 20:35:48

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Si eu am fost o ora la scoala si dupa aceea in oras. Stai linistita Madutza si eu am mancat o gramada de prostii azi; nici nu vreau sa ma gandesc. Norocul meu ca acum nu mai am nici o tentatie. Am prostul obicei, dak e ceva dulce prin casa, nu pot sa ma abtin :D. Maine e o noua zi si o sa fie mai bine.
Cel putin azi am facut tae-bo, mi-am mai spalat pacatele. Cred ca maine imi incep si eu jurnal. Wish me Luck!
Va pup slabutele mele adolescente!

BarbaraFrancisca97 08 feb 2010 22:14:57

Re: Slabitul la adolescente
 
Buna!Eu am aproape 13 ani,1.65 si 63 kg.

madutza 08 feb 2010 22:17:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
bafta nick!! oricum tu esti slabutza ai o greutate f normala:D:x

Buna barbara..stii....sper ca nu vrei sa ti o dieta:-s

Adelayde 09 feb 2010 13:25:04

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Nick chiar nu stiu daca cineva e bucuros ca incepe scoala :))eu chiar ca nu..sa-u dus diminetile de lenevit:(.
Apropo fetelor care sunt materile voastre pereferate:D?off topic ca sa mai uitam de mancare ;)).
Mie imi place romana , istoria si engleza:) si urasc matematica !
Sper sa nu se supere pe mine persoanele cu inclinatii spre 1+1..e doar o parere ;))

BarbaraFrancisca97 09 feb 2010 13:28:28

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Mie imi plac Germana,Romana(la care sunt as :D),Engleza,Fizica :x si Biologia.Urasc Matematica!!!!! :D :D
madutza,as cam vrea sa slabesc vreo 5 kg...

Adelayde 09 feb 2010 13:47:36

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Odaa Francisca facem un club anti matematica>:D<
Fizica la mine merge dar nu fuge:)))adica ma mentin dar nu sunt foarte buna am media 9 la ea.Dupa biologie am fost inebunita in clasa a 6-a am avut o profesoara extraordinara ...pur si simplu si daca iti explica lectia in chineza intelegeai...ma rog poate nu chiar chineza ;))
Bucuria la biologie a tinut doar un an ca s-0a schimbat profa si am inceput incetul cu incetul sa nu ma mai intereseze biologia.
Germana ..zero :)))nimic...eventual daca imi dai tu ceva lectii ca altfel nu merge .:))

Adelayde 09 feb 2010 14:22:22

re: New start - Jurnal Evebolt
 
EveBolt si eu am 15 ani si te inteleg ca vrei sa slabesti ...ca astea sunt cerintele de azi :))dar ...intodeauna exista un dar ..tu nu esti grasa..adica eu nu consider ca esti grasa !
Eventual daca vrei sa iti tonifici muschii cu ceva sport ...

madutza 09 feb 2010 18:59:51

Re: Liga adolescentelor slabute
 
si eu urasc matematica :))..... imi plac geografia,franceza si romana ;;)

m-am super distrat azi la sc , am fct o gramada de miscare..ne-am batut cu zapada, apoi am mers la biliard..deci n-am stat degeaba deloc...:D...

drama queen 09 feb 2010 19:42:17

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Aida (Post 82957)
Odaa Francisca facem un club anti matematica>:D<
Fizica la mine merge dar nu fuge:)))adica ma mentin dar nu sunt foarte buna am media 9 la ea.Dupa biologie am fost inebunita in clasa a 6-a am avut o profesoara extraordinara ...pur si simplu si daca iti explica lectia in chineza intelegeai...ma rog poate nu chiar chineza ;))
Bucuria la biologie a tinut doar un an ca s-0a schimbat profa si am inceput incetul cu incetul sa nu ma mai intereseze biologia.
Germana ..zero :)))nimic...eventual daca imi dai tu ceva lectii ca altfel nu merge .:))


bilogia de cls a 6a studiata animale:) e super frumoasa aceea biologie de aceea tuturor va place si ne place:P
in cls a 7a studiati corpul uman:D e mai greu:)

drama queen 09 feb 2010 19:42:53

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de madutza (Post 83243)
si eu urasc matematica :))..... imi plac geografia,franceza si romana ;;)

m-am super distrat azi la sc , am fct o gramada de miscare..ne-am batut cu zapada, apoi am mers la biliard..deci n-am stat degeaba deloc...:D...


dc Madutza? matematica e chiar frumoasa:)

madutza 09 feb 2010 19:45:12

Re: Liga adolescentelor slabute
 
fiecare cu gusturile lui .. nu ?:D

drama queen 09 feb 2010 19:46:42

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de madutza (Post 83308)
fiecare cu gusturile lui .. nu ?:D


da asa este :P esti la profil de uman nu?

madutza 09 feb 2010 20:00:17

Re: Liga adolescentelor slabute
 
da...:):D..tu mate info sa inteleg..sau ai term mate info ..ah?

drama queen 09 feb 2010 20:07:27

Re: Liga adolescentelor slabute
 
sunt la mate info:) de fapt sunt fana mate- info >:) pt faptul ca la romana de cand ma stiu am avut probleme sa nu mai zic de engleza...:D

madutza 09 feb 2010 20:08:28

Re: Liga adolescentelor slabute
 
eee..vezi atunci si eu te-as fi intrebat ..dc nu ti place romana:D
ce dieta ti ? >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:39:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO