forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

mvthebest 06 iul 2010 22:17:24

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de madutza (Post 231026)
Ei dar nici eu nu sunt inca o slabuta..stiu teoria si acum incerc sa o pun in practica:P
dar se poate cu multa vointa >:D<

Eu acum nu prea m-ai cantaresc dar cam stiu sa aproximez.
Un cantar te v-a ajuta mult. Macar l-a inceput sa-ti creezi o idee,cam cate grame are fiecare. >:D<

Nick0612 07 iul 2010 11:56:16

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna fetelor! Voi stiti sa mergeti pe role? Eu ma gandeam sa ies in fiecare zi si am vazut ca o ora de mers arde cam 300 de calorii. Dar ora asta ce presupune?Sa mergi in continuu si cu viteza o ora?

Daffodil 09 iul 2010 15:32:08

Jurnal Daffodil
 
Buna tuturor.
As vrea sa va relatez pe scurt povestea mea.
Pana acum un an aveam 40 de kg.
Anul acesta am adaugat 5 kg. Habar nu am de ce! Cred ca din cauza problemei lunare. As vrea sa va rog pe toate sa ma ajutati cu o dieta rapida de doua saptamani. As vrea sa scap de cativa de cm. din talie. As vrea sa arat cat mai bine pentru ziua mea de nastere. (e pe 24 iulie).
Asta este cam ceea ce am mincat azi:
Micul dejun:
O cana cu ceai cu doua lingurite de zahar.
O farfurie cu casa din orez (dulce) (am adaugat si un pic de unt dupa ce era gata)
Prinzul:
Supa cu varza+carne de porc
Gustare:
O inghetata(acus vine fratele neu ca ea de la magazin:D)
Cina: o sa mananc purjoale din carne de por(sunt la bunica, iar ea nu de mult a taiat 2 porci pe care-i avea, dea adeea acum mancam multa carne de porc), pastai fierte.
PS: Dupa fiecare masa am baut un pahar de apa de la fintina.
Adaugator: apa dulce.
Maninc atit de mult deoarece sunt la bunica. (ea mereu ne hraneste mult)
Maine cred ca o sa merg la pizza in oras. Sa sarbatorim ca tatal meu sa intors din Turcia.
Am facut 50 de abdomene, 100 de ax. ce constau in: te culci pe o parte si ridici piciorul de deasupra in sus. Si in plus am facut 50 de asezari. De azi am inceput eu aceasta ,,dieta"
As vrea sa ma sfatuiti pentru o dieta mai eficienta. Doar ca sper sa nu ma faca sa lesin pe strada. Sa nu fie pea stricta. Multumesc anticipat.

Slabuta 09 iul 2010 15:52:34

Re: Jurnal Daffodil
 
Citat:

Anterior postat de Daffodil (Post 247635)
Buna tuturor.
As vrea sa va relatez pe scurt povestea mea.
Pana acum un an aveam 40 de kg.
Anul acesta am adaugat 5 kg. Habar nu am de ce! Cred ca din cauza problemei lunare. As vrea sa va rog pe toate sa ma ajutati cu o dieta rapida de doua saptamani. As vrea sa scap de cativa de cm. din talie. As vrea sa arat cat mai bine pentru ziua mea de nastere. (e pe 24 iulie).
Asta este cam ceea ce am mincat azi:
Micul dejun:
O cana cu ceai cu doua lingurite de zahar.
O farfurie cu casa din orez (dulce) (am adaugat si un pic de unt dupa ce era gata)
Prinzul:
Supa cu varza+carne de porc
Gustare:
O inghetata(acus vine fratele neu ca ea de la magazin:D)
Cina: o sa mananc purjoale din carne de por(sunt la bunica, iar ea nu de mult a taiat 2 porci pe care-i avea, dea adeea acum mancam multa carne de porc), pastai fierte.
PS: Dupa fiecare masa am baut un pahar de apa de la fintina.
Adaugator: apa dulce.
Maninc atit de mult deoarece sunt la bunica. (ea mereu ne hraneste mult)
Maine cred ca o sa merg la pizza in oras. Sa sarbatorim ca tatal meu sa intors din Turcia.
Am facut 50 de abdomene, 100 de ax. ce constau in: te culci pe o parte si ridici piciorul de deasupra in sus. Si in plus am facut 50 de asezari. De azi am inceput eu aceasta ,,dieta"
As vrea sa ma sfatuiti pentru o dieta mai eficienta. Doar ca sper sa nu ma faca sa lesin pe strada. Sa nu fie pea stricta. Multumesc anticipat.

Daffodil bine te-am gasit. :)Multumim pentru povestioara ta :)
Cati ani ai? :)

Ai putea sa ne pui o pozisoara de-a ta cat mai actuala? :)

Adella 09 iul 2010 15:57:27

Re: Jurnal Daffodil
 
Citat:

Anterior postat de Daffodil (Post 247635)
Buna tuturor.
As vrea sa va relatez pe scurt povestea mea.
Pana acum un an aveam 40 de kg.
Anul acesta am adaugat 5 kg. Habar nu am de ce! Cred ca din cauza problemei lunare. As vrea sa va rog pe toate sa ma ajutati cu o dieta rapida de doua saptamani. As vrea sa scap de cativa de cm. din talie. As vrea sa arat cat mai bine pentru ziua mea de nastere. (e pe 24 iulie).
Asta este cam ceea ce am mincat azi:
Micul dejun:
O cana cu ceai cu doua lingurite de zahar.
O farfurie cu casa din orez (dulce) (am adaugat si un pic de unt dupa ce era gata)
Prinzul:
Supa cu varza+carne de porc
Gustare:
O inghetata(acus vine fratele neu ca ea de la magazin:D)
Cina: o sa mananc purjoale din carne de por(sunt la bunica, iar ea nu de mult a taiat 2 porci pe care-i avea, dea adeea acum mancam multa carne de porc), pastai fierte.
PS: Dupa fiecare masa am baut un pahar de apa de la fintina.
Adaugator: apa dulce.
Maninc atit de mult deoarece sunt la bunica. (ea mereu ne hraneste mult)
Maine cred ca o sa merg la pizza in oras. Sa sarbatorim ca tatal meu sa intors din Turcia.
Am facut 50 de abdomene, 100 de ax. ce constau in: te culci pe o parte si ridici piciorul de deasupra in sus. Si in plus am facut 50 de asezari. De azi am inceput eu aceasta ,,dieta"
As vrea sa ma sfatuiti pentru o dieta mai eficienta. Doar ca sper sa nu ma faca sa lesin pe strada. Sa nu fie pea stricta. Multumesc anticipat.

Bine ai venit alaturi de noi:)
In primul rand vreau sa te intreb ce varsta ai ?
Greutatea ta este intr-adevar ingrijoratoare deoarece este foarte mica si periculoasa ..trebuie chiar sa te ingrasi pana ajungi macar la 18 IMC-ul
Incearca sa faci sport si sa ridici nr de calorii altfel nu vei avea o soarta foarte buna ...te rog eu mult sa ai grija de tine ..nici una din noi nu-ti vrem raul,dieta la tine nici nu s epune problema:-s

Daffodil 09 iul 2010 16:00:35

Re: Jurnal Daffodil
 
Am 12 ani. peste 2 saptamani implinesc 13.

Slabuta 09 iul 2010 16:03:13

Re: Jurnal Daffodil
 
Citat:

Anterior postat de Daffodil (Post 247686)
Am 12 ani. peste 2 saptamani implinesc 13.

Multi ani inainte :)
Hai sa ne pui si o pozisoara :)

Adella 09 iul 2010 16:04:46

Re: Jurnal Daffodil
 
Citat:

Anterior postat de Daffodil (Post 247686)
Am 12 ani. peste 2 saptamani implinesc 13.

Multi inainte:)
Esti inca in proces de dezvoltare iar corpul are nevoie de forta ca sa creasca si sa nu aiba carente care in viitor te pot imbolnavi:)
Mereu ai avut 40 kg? Cam ce mananci zilnic daca nu esti la bunica?:)
Carnea de porc e buna cand e mai frig si daca nu are grasime vizibila ..incearca sa o inlocuiesti cu peste,pui,vita,curcan:)

Slabuta 09 iul 2010 16:06:41

Re: Jurnal Daffodil
 
La 13 ANI:

Greutatea optima este de 70 kg (pentru 168 cm)

Tu ai asa: 165 si 45 kg

Deci, nici nu prea poate fi vorba de dieta aici.:-s

Esti perfecta, chiar sub limita, ar trebui sa mai pui ceva kilograme pe tine.

Daffodil 09 iul 2010 16:10:05

Re: Jurnal Daffodil
 
http://gal.ineogen.ro/galleries/soci...557_00_600.jpg


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:15:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO