Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Liga adolescentelor slabute

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #541 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 13:38:02
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Belleneige

Buna Belleneige si bine ai venitPrintr`o criza de bulimie am trecut si eu in trecut,insa eu nu mancam exagerat,dar ajunsesem in stadiul in care`mi provocam varsaturi de fiecare data cand mancam.Un prim pas l`ai facut.Ai acceptat ca ai o problema si ai cerut ajutorul cuiva.Acum trebuie sa te convingi si pe tine ca asa nu mai merge.In primul rand incearca sa iti organizezi mesele in asa fel incat sa nu mai ai timp sa simti foame(papa de 3 ori pe zi+2 sau 3 gustari),astfel daca nu iti mai este foame ai mai multe sanse sa nu mai bagi prostii in gura.In al doilea rand incearca pe cat posibil sa nu mai ai dulciuri/chips`uri etc la indemana,pentru ca dak le ai,este greu sa te abtii si incearca sa papi inlocuitori de dulciuri,cum ar fi:o linguritza sau doua de miere,doua patratele de ciocolata cu concentratie mare de cacao,branza dulce cu miere si stafide,gasesti tu mai multe combinatii,important este sa nu reduci definitiv dulciurile pentru ca risti sa scapi iarasi in ele,stii cum e,vrei doar ceea ce stii ca este interzis.Iar in al treilea rand,o chestie care la mine a mers,incearca sa vorbesti cu tn,asezata in fatza unei oglinzi,spune`ti singura ceea ce iti doresti,ca vrei sa lupti,si motivele pentru care vrei s`o faci.Si fa sport,gaseste altceva ce te atrage daca exercitiile de acasa te`au plictisit.Cauta o prietena si du`te cu ea la alergat sau la sala,ori du`te singura.Sper ca te`am ajutat cu ceva.Mult noroc
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #542 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 14:33:56
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Belleneige

Citat:
Anterior postat de Belleneige Vezi mesajul
Salutare slabutelor !

De mult timp dau tarcoale comunitatii voastre si iata ca a venit ziua cand m-am decis ca e cazul sa ma alatur voua. Am 16 ani, iar povestea mea pe scurt suna cam asa:

De prin clasa a 2 a am inceput sa pun pe mine si mereu am fost ceva mai plinuta. Dar nu dadeam atentie deloc alimentatiei sau sportului, ci ma impacam cu ideea ca ..asa trebuia sa fiu eu: mai plinuta! Si asta pana la jumatatea varstei de 15 ani cand am realizat ca se poate slabi. Am inceput usor si destul de sanatos, zic eu, eleiminand treptat din alimentatie dulciurile, sucurile carbogazoase, prajelile. Si treaba mergea struna! Nu-mi venea sa cred cat de repede dadeam jos kilograme. Doar ca am ajuns sa vreau din ce in ce mai mult: numaram fiecare kcalorie la orice aliment, eram foarte restrictiva in privinta portiilor, pe scurt: ma infometam dar nu-mi pasa. Sincer sa va zic, nici nu aveam pofte. Era bine .. dar pe exterior mai toata lumea zicea ca sunt bolnava : intr-adevar, grasimea de pe solduri (ahh vesnicile solduri! ) se duse, dar si fatsa slabise mult, sanii, mainile nu erau ale unei fete sanatoase. Faceam mult sport, acasa. Ma inchideam in camera si cate 2-3 ore de cardio. Nici nu stiu de unde aveam energie. Ma mandream cu abdomenul meu de invidiat. Asta pana cand au trecut asa vreo 2 luni de huzur.
Dupa asta, Dumnezeu stie ce s-a intamplat de am dat de gustul mancarilor de care m-am abtinut atata timp. Si nu ! nu ma opream la un dulce, o inghetata, o pizza macar ! Voiam mai mult, si mai mult ! Mereu aveam senzatia ca nu imi mai ajunge.. mancam pana la refuz , pana cand simteam ca o sa-mi pocneasca stomacul! Da, eram bulimica. Ce e mai trist.. da inca sunt bulimica. Dar nu o bulimica care-si provoaca varsaturi dupa ce mananca. N-am ajuns in stadiul ala dar nici nu cred ca voi ajunge pentru ca nu pot sa-mi provoc voma. Prefer sa ma duc sa plang, sa dorm, sau sa o iau de la capat cand nu mai am stomacul plin.
Iar acum iarasi am inceput sa pun pe solduri ..si inca nu m-am ingrasat pentru cat mananc deoarece mai fac o prostie : daca mananc intr-o seara foarte mult, urmatoarea zi abia mananc un mar. Deci alternez crizele de bulimie cu cele de anorexie. Doamne, grea e calea de mijloc. Am impresia ca n-o sa mai pot manca si eu ca un om normal.

Cam asa suna povestea mea. Sport nu prea mai fac pentru ca mi s-a urat de tot din perioada in care faceam atat de mult acasa. Doar la scoala cate 2 ore pe saptamana. De mentionat ca in general sunt o persoana activa si merg destul de mult pe jos. Dar degeaba ma apuc de sport daca nu rezolv mai intai crizele bulimice.

Putin ajutor? Sau macar cateva sfaturi de la slabute care au mai trecut prin asta ?

Va multumesc anticipat si spor la slabit .
Bine ai venit
Imi pare rau sa aud ca asa micuta si ai ajuns sa fi bulimica,chiar daca nu ti-ai creeat varsaturi.
E totusi bine ca vrei sa scapi de acest ,,cerc vicios''
Cam ce papi tu zilnic?
Sportul este tot timpul bine venit. De ce inloc sa bagi in tine fel si fel de prostioare nu te apuce de 30-60min de sport slabesti si te face sa te simti mult mai bine dupa
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #543 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 16:22:33
Renne's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 131
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Belleneige

buna belleneige

eu nu am avut probleme cu bolile legate de alimentatie, desi psiholoaga mea( o prietena de familie) mi'a spus k eu tind sa ajung la anorexie ori bulimie deoarce sunt perfectionista. asta m'a speriat un pic si de atunci imi ingrijesc cu mai mult cap alimentatia.

in rest, in legatura cu sportul: hihi, saritul corzii e distractiv , plus ca dupa 10 minute de sarit picura apa de pe tn

oricum, nu stiu daca eu as fi putut sa recunosc daca ar fi fost cazul ca sunt bulimica, mai ales sa ii spun asta unei intregi comnunitati pt ca nu stiu, din cate ma cunosc as fi negat ca am probleme. bravo tie, probabil ai nevoie de curaj si maturitate ca sa recunosti .

succes


Renne, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1678 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1161 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #544 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 19:17:15
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Jurnal Belleneige

Buna,bine ai venit
Suntem de o varsta

Hai sa iti spun prin ce am trecut eu ,poate te ajuta.
Eu am avut probleme cu greutatea de cand ma stiu. In vara dinaintea intrarii la liceu ,am slabit foarte mult. Amuzant e ca nu am slabit in kilograme mai deloc -probabil cresteam si in inaltime atunci - ,dar am mers la sala toata vara,aveam 58 de kg ,si aratam foarte bine. Bine,atunci mi se parea ca mai am kg in plus..dar acum ..
Am renuntat la sala cum a inceput scoala. De felul meu am avut intotdeauna un stil de viata echilibrat- am fost mereu un copil mofturos la mancare,care traia doar cu gratare si salate (+dulciuri,rezonabil). In clasa a9-a am inceput,inconstient,sa consum mai multe dulciuri. M-am ingrasat vreo 3 kg ,dar nu am tras semnalul de alarma..am zis ca e normal ,dupa ce am renuntat la sala,si ca vara voi recupera. Ei bine,in vara urmatoare am avut o pneumonie groaznica (vreo 4 luni m-a tinut) si ,pe langa faptul ca nu am putut sa merg la sala ,m-am ingrasat 10 kilograme. Bolnava fiind,aveam zile in care nu puteam sa mananc mai nimic. Cred ca mi-am incetinit metabolismul si organismul ,fiind si slabit,acumula tot ce mancat. Alta explicatie nu am.In fine,cele 10 kilograme s-au pus.
Nu pot sa iti explic acum cum m-am simtit eu in clasa a10a. Acum stiu ca am prieteni buni ,care sunt alaturi de mine indiferent de numarul de kilograme (doar nu le am scrise pe frunte...si eu eram aceeasi persoana!) .Dar atunci nu am realizat asta..m-am indepartat de toata lumea si eu , de fel sociabila si vesela,am devenit interiorizata si complexata.
In ce crezi ca puteam sa ma refugiez eu ? Hai ,nu e asa de greu..
In dulciuri! Nici nu stiu cum a inceput asta... Stiu doar ca am inceput sa mananc din ce in ce mai multe..pana am ajuns sa cad intr-o extrema. In cumparam in fiecare zi cand veneam de la scoala dulciuri (in valoare de 20-30 de lei ,si din alea mai ieftine,sa fie multe: napolitane,ciocolata,borcane de finetti etc.) .Acasa mancam absolut tot ce imi cumparam pana mi se facea rau. Apoi ziceam ca nu mai pun gura pe dulciuri ,vreo doua-trei zile ma infometam draconic ..si reveneam in acelasi punct.Mancam si "pe ascuns" ,parintii cred ca stiau ei ceva,dar nu cred ca au realizat de fapt cat de rau am ajuns. Culmea e ca perioada asta nu am pus decat vreo 2 kg pe mine. Mancam asa,pur si simplu ,ca sa mananc. Nu simteam gustul dulciurilor,nu le savuram. Le bagam in mine..ca sa le bag in mine!
M-a salvat mama. Aveam eu in gand diete disociate,draconice...si ,cum intotdeauna consum mancare gatita acasa,aveam nevoie de ajutorul ei. Ea a gasit dieta "slabesti mancand" ,a citit cartea doamnei doctor Man ,si am inceput.Cum si ea avea multe kg in plus,a inceput cu mine. Cred totusi ca nu o interesa pe ea tare mult cum arata,cat stia ca aveam nevoie sa nu fac asta singura In aceasta dieta, doua saptamani tinem ciclul de slabire,si apoi doua saptamani diversificare (in care mai marim un pic aportul de calorii ,pentru a nu ne obisnui cu unul scazut). Partea buna la aceasta dieta e ca are un meniu fix si flexibil in acelasi timp. Adica pentru fiecare masa a fiecarei zile e data o lista de alimente,si putem alege de acolo orice vrem ,chiar si toate ,si sa mancam in ce cantitati dorim ,numai sa fie 3 mese si 3 gustari pe zi.
Mi-a fost enorm de greu la inceput... mancam in cantitati mari ,ca sa nu imi mai fie foame intre mese. Tineam ciclul de slabire cu gandul ca in diversificare voi manca dulciuri .Erau ca un drog. Si asta faceam ,in diversificare reveneam la obiceiurile anterioare...ma indopam iar. Uneori am mai clacat si in timpul ciclului de slabire,renuntam pentru perioade lungi ...
Dar am continuat,nu m-am dat batuta. M-am luptat asa cu mine din mai pana in septembrie.(in aceasta perioada nu am slabit mult..am ajuns de la 70.9 la 67.3,aproximativ ..).Dar am reusit. M-am vindecat. De pe 6 septembrie,nu am mai pus gura pe dulciuri ,si ,sincer,nu vreau sa mai pun gura pe ele in viata mea.Nu imi e pofta cand le vad,nu simt decat repulsie.
Recunosc,lupta continua. Am momente cand sunt stresata (si mai ales in diversificari) ,cand mananc compulsiv. Conform,dar mananc mult,si nu respect orele de masa. Dar merg mai departe,sper sa renunt si la asta cu timpul.


Trebuie sa recunosc,e greu sa renunti la obiceiurile nesanatoase, la obiceriurile de bulimic. Dar nu e imposibil! Bafta
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #545 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 20:08:24
misss's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 aug 2010
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 29
Date: 157cm, 55kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul vesel - Misss

Citat:
Anterior postat de Itssy Vezi mesajul
Buna Misss , in primul rand nu cred ca esti prea plinuta la inaltimea ta , 55 kg nu sunt multe , dar asa ni se intampla noua , astea care suntem scunde... Sa adopti un stil de viata sanatos poate fi destul de dificil , insa vei vedea ca slabutele pot face totul posibil .
Multa bafta !
multumesc pt incurajare...cu ajutorul vostru voi reusi
misss, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1688 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 914 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #546 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 20:49:33
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Jurnalul vesel - Misss

Citat:
Anterior postat de misss Vezi mesajul
multumesc pt incurajare...cu ajutorul vostru voi reusi
E bine ca esti optimista! Esti pe drumul cel bun
Care mai e meniul tau ?
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #547 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 21:04:18
yuki's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 oct 2010
Locaţie: Roman, Romania
Date: 178cm, 73kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Jurnal Yuki

Salut fetelor.
Ma numesc Oana si vreau sa slabesc. Mai bine as spune ca ma numesc Oana-Vreau-Sa-Slabesc. Am citit povestile de succes ale altor slabute si acest lucru m-a determinat sa incep si eu un asa-zis jurnal. nu de alta, dar acest lucru s-ar putea sa ma ajute cu cea mai mare problema a mea.
Fetelor, eu vreau sa slabesc dar imi lipseste motivatia. Adica nu am un motiv atat de puternic pentru a tine dieta incat sa ma opreasca in fata primei tentatii culinare. Cand vad ceva bun de mancare, mananc si nu ma simt deloc vinovata pentru ca ma gandesc ca "arat inca destul de bine". Dar dupa un timp apare sentimentul de vinovatie si dorinta de a o lua de la capat...asta pana dau din nou de vreun hop delicios. Si perceptia mea este gresita si in plus mai este alimentata si de cei din jurul meu, adica nu arat deloc bine. Ba din contra.
Pur si simplu vreau sa slabesc cateva kilograme sa ma simt bine eu in pielea mea;
M-ati putea ajuta cumva in problema mea, slabutelor? Adica macar sa imi fiti alaturi si sa ma ajutati sa rezist in fata unei inghetate de vanilie.
Va rog mult, mult de tot.
yuki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2109 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1592 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #548 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 21:07:53
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: I need some help!:D

Citat:
Anterior postat de yuki Vezi mesajul
Salut fetelor.
Ma numesc Oana si vreau sa slabesc. Mai bine as spune ca ma numesc Oana-Vreau-Sa-Slabesc. Am citit povestile de succes ale altor slabute si acest lucru m-a determinat sa incep si eu un asa-zis jurnal. nu de alta, dar acest lucru s-ar putea sa ma ajute cu cea mai mare problema a mea.
Fetelor, eu vreau sa slabesc dar imi lipseste motivatia. Adica nu am un motiv atat de puternic pentru a tine dieta incat sa ma opreasca in fata primei tentatii culinare. Cand vad ceva bun de mancare, mananc si nu ma simt deloc vinovata pentru ca ma gandesc ca "arat inca destul de bine". Dar dupa un timp apare sentimentul de vinovatie si dorinta de a o lua de la capat...asta pana dau din nou de vreun hop delicios. Si perceptia mea este gresita si in plus mai este alimentata si de cei din jurul meu, adica nu arat deloc bine. Ba din contra.
Pur si simplu vreau sa slabesc cateva kilograme sa ma simt bine eu in pielea mea;
M-ati putea ajuta cumva in problema mea, slabutelor? Adica macar sa imi fiti alaturi si sa ma ajutati sa rezist in fata unei inghetate de vanilie.
Va rog mult, mult de tot.
Dorinta de a slabi si motivatia trebuie sa vina din tine, altfel nu functioneaza pe termen lung din pacate. O inghetata din cand in cand nu omoara pe nimeni daca ai un regim de viata corect si echilibrat
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #549 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 21:31:51
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Yuki

Citat:
Anterior postat de yuki Vezi mesajul
Salut fetelor.
Ma numesc Oana si vreau sa slabesc. Mai bine as spune ca ma numesc Oana-Vreau-Sa-Slabesc. Am citit povestile de succes ale altor slabute si acest lucru m-a determinat sa incep si eu un asa-zis jurnal. nu de alta, dar acest lucru s-ar putea sa ma ajute cu cea mai mare problema a mea.
Fetelor, eu vreau sa slabesc dar imi lipseste motivatia. Adica nu am un motiv atat de puternic pentru a tine dieta incat sa ma opreasca in fata primei tentatii culinare. Cand vad ceva bun de mancare, mananc si nu ma simt deloc vinovata pentru ca ma gandesc ca "arat inca destul de bine". Dar dupa un timp apare sentimentul de vinovatie si dorinta de a o lua de la capat...asta pana dau din nou de vreun hop delicios. Si perceptia mea este gresita si in plus mai este alimentata si de cei din jurul meu, adica nu arat deloc bine. Ba din contra.
Pur si simplu vreau sa slabesc cateva kilograme sa ma simt bine eu in pielea mea;
M-ati putea ajuta cumva in problema mea, slabutelor? Adica macar sa imi fiti alaturi si sa ma ajutati sa rezist in fata unei inghetate de vanilie.
Va rog mult, mult de tot.
Buna Oana

Ce alimentatie ai in prezent? ce mananci intr-o zi?
Esti activa fizic?

Vei reusi, cu siguranta
O sa te ajutam.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #550 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 21:34:10
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal Yuki

Bine ai venit Oana-Vreau -Sa - Slabesx
Pai poate ne spui cam ce papi tu de obicei asa stim si noi cum sa te ajutam sau ce sa corectam
Sport faci? iti doresc mult succes
 

Informatii despre slabit
adolescente, ajutor, alimentatie, alimentatie nesanatoasa, anemie, bulimica, bunica, calorii, cantar, carne, covrigi, cura eficienta, dans, demoralizata, depresie, dieta, dieta hipocalorica, dieta personalizata, diete, dulciuri, exercitii, experiente, familia, fitness, greutate, indice glicemic, jurnal, jurnale, kilogram, kilograme, mancare, mancat excesiv, miscare, motivatie, muschi, note, nutritie, nutritionist, ovaz, pastile de slabit, peste, picioare, pilates, pofticioasa, probleme, proteine, regim, regim propriu, regim slabit, sanatos, scoala, sedentarism, sfaturi, slabire, slabit, slabit adolescente, south beach, sport, stomac, tata, vomitat, vreau sa slabesc, zvelta

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Slabute din Iasi madaEM Judetul Iasi 561 07 apr 2017 18:25:43
Cafeneaua Slabute, Part I Slabuta Discutii pe diverse teme 1878 28 iun 2012 08:17:12
Slabute sau grasute? Slabuta Discutii off-topic 32 04 mai 2012 16:09:45
Atentionari legate de cazuri de infometare in forum ianna Anorexie 50 26 apr 2012 17:45:49
Slabute din 2009! Slabuta Slabute 2009 42 25 ian 2010 19:56:11

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole