forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

AlexaIuliana 19 apr 2010 13:33:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna georgianaa sa sti ca si eu slabisem ajunsesem undeva la 56-57 de kg iar dupa paste am ajuns iar la 60 de kg deoarece pe unde ma duceam ma punea la masa...:)) familia prietenului meu iar eu de fel nu mananc asa foarte gras foarte mult dulce sunt atenta asa oarecum...si cum ii refuzam mai mereu cu mancarea am zis ca macar de paste sa nu ii refuz sa nu zica ca sunt vreo sclifosita::)) si uite unde am ajuns:((:((

AlexaIuliana 19 apr 2010 13:35:25

Re: Liga adolescentelor slabute
 
sunt de ceva timp pe site dar azi am zis sa imi fac un meniu ;;) sa mai umblu pe site si am descoperit tot felul de chestii interesante....mai am o intrebare daca puteti sa imi raspundeti..avand in vedere ca facem si sport in meniu se trece si asta:D? sau...fac fitness de 3 ori pe sapt cam 2 ore si ceva asa...se trece undeva si asta sitit cumva:D?

Luli 19 apr 2010 14:17:02

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de AlexaIuliana (Post 156830)
sunt de ceva timp pe site dar azi am zis sa imi fac un meniu ;;) sa mai umblu pe site si am descoperit tot felul de chestii interesante....mai am o intrebare daca puteti sa imi raspundeti..avand in vedere ca facem si sport in meniu se trece si asta:D? sau...fac fitness de 3 ori pe sapt cam 2 ore si ceva asa...se trece undeva si asta sitit cumva:D?

Buna Alexa, si bun venit printre noi.
Calculatorul este foarte simplu de folosit la meniu ai doua parti: Calorii alimente( acolo adaugi alimentele pe care le mananci si iti calculeaza caloriile consumate pe acea zi) si Consum calorii ( acolo se adauga sportul pe care il faci, daca apesi pe select vei gasi diferite sporturi unde vei putea adauga durata sportului).
Te vei descurca cu siguranta, spor la slabit!

AlexaIuliana 19 apr 2010 14:26:00

Re: Liga adolescentelor slabute
 
mersi mult:d ma uit acum:d

AlexaIuliana 19 apr 2010 14:30:32

Re: Liga adolescentelor slabute
 
gataa am adaugat...asta care ne indica kg se modifica automat nu?...zilnic sau la ce interval?

Nick0612 20 apr 2010 11:33:03

Re: Liga adolescentelor slabute
 
ti-l modifici tu cand mai dai kilogramele jos. spor la slabit!

mvthebest 21 apr 2010 15:11:20

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna slabutelor:-*:-*:-*
Ce mai faceti? >:D<

Nick0612 22 apr 2010 11:47:01

Re: Liga adolescentelor slabute
 
eu azi am o zi cam ciudata. as manca in continuu:((

Viviana 22 apr 2010 22:51:30

Re: Slabitul la adolescente
 
Buna fetelor ! Ma numesc Viviana am 17 ani , 1.68 si 60 kg :| . Toata lumea [ cei dragi ] imi spun ca sunt slabuta fata de celalalte fete , eu stiu ca ei ma accepta asa cum sunt , dar eu totusi vreau sa slabesc . Si m.am tot uitat pe internet pe majoritatea site.urilor si ori.mi dau nu stiu ce aparate foarte costisitoare ori sa mananc din ce in ce mai putin . Problema este ca , la mine , unele zile trec fara sa mananc nimic , si culmea , ca fac si antrenamente la handball de 5 ani , si tot nu reusesc sa slabesc , greutatea mea osciland intre 59 - 60 - 61 . Plus ca .. sunt extrem de complexata de marimea soldurilor mele ! Doctorul mi.a spus ca e normal ca o femeie sa aibe soldurile mai mari , altfel n.ar fi femeie in adevaratul sens al cuvantului , insa eu stiu ca nu e numai constructia soldurilor ci mai e si putina grasime pe acolo , de care as vrea sa scap ! :( ce sa fac ?! :-<

mvthebest 23 apr 2010 00:21:44

Re: Slabitul la adolescente
 
Citat:

Anterior postat de Viviana (Post 161960)
Buna fetelor ! Ma numesc Viviana am 17 ani , 1.68 si 60 kg :| . Toata lumea [ cei dragi ] imi spun ca sunt slabuta fata de celalalte fete , eu stiu ca ei ma accepta asa cum sunt , dar eu totusi vreau sa slabesc . Si m.am tot uitat pe internet pe majoritatea site.urilor si ori.mi dau nu stiu ce aparate foarte costisitoare ori sa mananc din ce in ce mai putin . Problema este ca , la mine , unele zile trec fara sa mananc nimic , si culmea , ca fac si antrenamente la handball de 5 ani , si tot nu reusesc sa slabesc , greutatea mea osciland intre 59 - 60 - 61 . Plus ca .. sunt extrem de complexata de marimea soldurilor mele ! Doctorul mi.a spus ca e normal ca o femeie sa aibe soldurile mai mari , altfel n.ar fi femeie in adevaratul sens al cuvantului , insa eu stiu ca nu e numai constructia soldurilor ci mai e si putina grasime pe acolo , de care as vrea sa scap ! :( ce sa fac ?! :-<

Pune o poza cu tine sa te vedem. Esti destul de inalta ,iar kg sun acceptabile. Incearca sa mananci,nu te infometa. Daca te infometezi nu inseamna ca si ve-i slabi.
>:D<>:D<

mvthebest 15 mai 2010 09:24:02

re: New start - Jurnal Evebolt
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 80654)
asa vreau:x

Este prea slaba.
Si fiecare cu formele ei. Incearca sa nu ti vre-o dieta minunte, fa-i mai mult sport si te v-a ajuta mult mai mult pentru ca esti inca in crestere>:D<

Saragoescrazy 25 mai 2010 11:07:29

Vreau sa slabesc cat ami repede,dar sanatos si sa ma mentin!
 
Buna fetelor! ma numesc Sara si am 13 ani.Am 1.63 si 65 de kg:">:">:D:(
vreau sa ajung la 50 de kg stiu ca e mult de munca....dar nu stiu ce sa fac.....nu ma pot abtine de la dulciuri.mananc ciocolata si alte dulciuri pentru a nu mai ma durea capul......am o problem...ma doare capul in fiecare zi si uneori cand mananc ceva dulce imi trece pentru ceva timp apoi revine ....oare ma doare capul din cauza a ceea ce mananc si nu am un regim snatos?:((:((:((:((:((

Va rog ajutati-ma!!


va multumesc muuult,:-*>:D<
va pup
Sara

UluceanuAnaMaria 25 mai 2010 11:24:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna fetelor! La 16 ani cred ca ma pot considera o adolescenta slabuta, nu? :)) Ma alatur si eu voua , in cazul asta :D

Am citit mesajele voastre, si sincer, unele dintre voi nu au o idee prea bine definita despre slabit, ceea ce e normal, pentru o fata de 13-14 ani, sa nu stie care sunt metodele cele mai eficiente de a slabi.

In schimb, ar putea sa le cunoasca pe cele mai ineficiente: infometarea, tinerea dietelor minune (o domnisoara tinea dieta daneza care e de-a dreptul ingrozitoare) , dorinta de a slabi 5-6 kilograme intr-o luna.

Fetelor, totul se face cu rabdare. Si sport mult. Si alimentatie sanatoasa. Dar mai ales sport, pentru ca prin sport se consuma calorii si carbohidrati si cu cat faceti mai mult sport cu atat va puteti permite din cand in cand cate un deliciu culinar sau o gustarica de la magazin (o ciocolatica, etc) . De aceea, sfatul meu e sa dati uitarii tot ce ati citit despre dietele care te pot slabi 10 kilograme in mai putin de 2 saptamani pentru ca acelea sunt incredibil de periculoase, mai ales pentru organismul unui copil, pana la urma, de 13-14 ani.

Plusati pe sport. Excesul de sport nu cred ca face rau :)) Si nu numai clipulete de pe youtube, iesiti in parc, alergati, dati-va cu rolele, mergeti cu bicicleta.. Doar de-aia suntem adolescenti, sa ne bucuram din plin de vitalitatea asta care mai mai ca zace-n noi!

Va pup si bafta la sport!

mvthebest 29 mai 2010 08:04:04

Re: Vreau sa slabesc cat ami repede,dar sanatos si sa ma mentin!
 
Citat:

Anterior postat de Saragoescrazy (Post 199603)
Buna fetelor! ma numesc Sara si am 13 ani.Am 1.63 si 65 de kg:">:">:D:(
vreau sa ajung la 50 de kg stiu ca e mult de munca....dar nu stiu ce sa fac.....nu ma pot abtine de la dulciuri.mananc ciocolata si alte dulciuri pentru a nu mai ma durea capul......am o problem...ma doare capul in fiecare zi si uneori cand mananc ceva dulce imi trece pentru ceva timp apoi revine ....oare ma doare capul din cauza a ceea ce mananc si nu am un regim snatos?:((:((:((:((:((

Va rog ajutati-ma!!


va multumesc muuult,:-*>:D<
va pup
Sara

La 13 anisori nu ar trebui sa fi preocupata cu dietele.
Spune-i mame sa te dea la vre-un sport:volei,baschet,handball,etc.
Iar despre dulciuri papa din acealea cu fructoza. (nu se simte ca nu ar fi cu zahar) Se gasesc la magazine bomboane,ciocolati,gemuri,etc cu fructoza,sunt putin cam scumpe decat cele obisnuite>:D<
Bafta!!!

Stefii58 06 iun 2010 16:50:11

Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Buna.Sunt noua pe forum.Ma bucur nespus ca l-am gasit,deoarece am nevoie disperatra sa scap de kilogramee. :((
Am 12 ani si 60 kg. :| si 1.58. Nu e normal,stiu. :((
De aratat,nu arat de 60 kg. :| . Mama imi spune ca am oasele puternice,muschi...Dar totusi arat oribil cu fusta sau ceva mulat.
De picioare...numai zic! :-j Imi gasesc foarte greu pantaloni si acum,vara,mi-e rusine sa ies cu pantaloni scurti afara. :|

Mi-am propus o alimentatie mai sanatoasa.Am inceput sa elimin dulciurile,sucurile si toate bunatatile nesanatoase.
Am inceput sa fac sport in fiecare zi.Pentru inceput pot sa fac 20 de minute in casa [ Aerobic,Hip-Hop , Tae-bo. ]. Afara mai alerg si si ma plimb foarte mult.

Sper sa reusesc sa slabesc cu ajutorul vostru,si sa nu ma mai simt aiurea in corpul meu.

justbelieve 06 iun 2010 16:54:59

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 211430)
Buna.Sunt noua pe forum.Ma bucur nespus ca l-am gasit,deoarece am nevoie disperatra sa scap de kilogramee. :((
Am 12 ani si 60 kg. :| si 1.58. Nu e normal,stiu. :((
De aratat,nu arat de 60 kg. :| . Mama imi spune ca am oasele puternice,muschi...Dar totusi arat oribil cu fusta sau ceva mulat.
De picioare...numai zic! :-j Imi gasesc foarte greu pantaloni si acum,vara,mi-e rusine sa ies cu pantaloni scurti afara. :|

Mi-am propus o alimentatie mai sanatoasa.Am inceput sa elimin dulciurile,sucurile si toate bunatatile nesanatoase.
Am inceput sa fac sport in fiecare zi.Pentru inceput pot sa fac 20 de minute in casa [ Aerobic,Hip-Hop , Tae-bo. ]. Afara mai alerg si si ma plimb foarte mult.

Sper sa reusesc sa slabesc cu ajutorul vostru,si sa nu ma mai simt aiurea in corpul meu.

Buna si bine ai venit>:D<
Nu cumva sa te apuci sa tii vreo dieta minune sau mai stiu eu ce,ci sa adopti un stil de viata sanatos.E un prim pas eliminarea dulciurilor si a sucurilor:)La paine te sfatuiesc sa nu renunti,pentru ca esti(suntem) in crestere,dar o poti inlocui cu cea neagra/integrala/graham.
Da-ne exemplu de un meniu ca sa vedem ce papi:)

maryanne88 06 iun 2010 16:58:31

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Buna draga Stefi!! :)
Pentru ca esti foarta tanara , nu iti propun sa tii o dieta propiu-zis. E foarte bine ca ai inceput sa mananci sanatos [legume, fructe, lactate, carnita ] si sa faci sport. Oricum , cel mai sigur o sa mai cresti in inaltime deci nu cred ca trebuie sa slabesti 10 kg. Incearca sa nu mai mananci deloc prajit , dupa ora 7 si daca poti bea cate o cana , doua cu apa plata cu lamaie.
Te pup si mult succes![*70*]

drama queen 06 iun 2010 19:02:14

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 211430)
Buna.Sunt noua pe forum.Ma bucur nespus ca l-am gasit,deoarece am nevoie disperatra sa scap de kilogramee. :((
Am 12 ani si 60 kg. :| si 1.58. Nu e normal,stiu. :((
De aratat,nu arat de 60 kg. :| . Mama imi spune ca am oasele puternice,muschi...Dar totusi arat oribil cu fusta sau ceva mulat.
De picioare...numai zic! :-j Imi gasesc foarte greu pantaloni si acum,vara,mi-e rusine sa ies cu pantaloni scurti afara. :|

Mi-am propus o alimentatie mai sanatoasa.Am inceput sa elimin dulciurile,sucurile si toate bunatatile nesanatoase.
Am inceput sa fac sport in fiecare zi.Pentru inceput pot sa fac 20 de minute in casa [ Aerobic,Hip-Hop , Tae-bo. ]. Afara mai alerg si si ma plimb foarte mult.

Sper sa reusesc sa slabesc cu ajutorul vostru,si sa nu ma mai simt aiurea in corpul meu.

Buna :) sincer la 12 ani nici nu este nevoie de o dieta. Ci de sport esti foarte tanara si daca zilnic te-ai juca afara volei, sau sa mergi pe role sau pe bicicleta ai slabi.Al 2 lea lucru elemina chipsurile, si tot ce este fast-food acum ca este vara axeaza-te pe legume si salate. Vei reusii in timp dar nu adopda ceva prea drastic. :)

LicuriciColorat 06 iun 2010 20:17:16

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Buna si bine ai venit>:D<
fetele ti-au dat sfaturi bune
esti in crestere,grija ta e sa nu te mai ingrasi nu neaprat sa slabesti
vara se creste mult in inaltime,fa sport,papa sanatos,neaparat 3 mese si 2 gustari pe zi,elimina mancarea nesanatoasa,sucurile si toate prostiile,incerca din cand in cand sa papi si ceva bun dar dietetic(pe site sunt cateva retete),nu te infometa
sportul ajuta mult,o sa cresti,te dezvolti,sigur daca ai grija de alimentatia ta,o sa arati foarte bine

mvthebest 06 iun 2010 20:26:38

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 211430)
Buna.Sunt noua pe forum.Ma bucur nespus ca l-am gasit,deoarece am nevoie disperatra sa scap de kilogramee. :((
Am 12 ani si 60 kg. :| si 1.58. Nu e normal,stiu. :((
De aratat,nu arat de 60 kg. :| . Mama imi spune ca am oasele puternice,muschi...Dar totusi arat oribil cu fusta sau ceva mulat.
De picioare...numai zic! :-j Imi gasesc foarte greu pantaloni si acum,vara,mi-e rusine sa ies cu pantaloni scurti afara. :|

Mi-am propus o alimentatie mai sanatoasa.Am inceput sa elimin dulciurile,sucurile si toate bunatatile nesanatoase.
Am inceput sa fac sport in fiecare zi.Pentru inceput pot sa fac 20 de minute in casa [ Aerobic,Hip-Hop , Tae-bo. ]. Afara mai alerg si si ma plimb foarte mult.

Sper sa reusesc sa slabesc cu ajutorul vostru,si sa nu ma mai simt aiurea in corpul meu.

Elimina zaharul (inlocuieste cu fructoza,indulcitor),prajelile,pastele fainoase din faina alba,ciupsuriile. Papa mai rar cartofi(chiar daca sunt fierti)
Papa multe fructe si legume mai ales in stare cruda. Si fa-i mult sport.
Sa nu ti nici o dieta incadreaza-te mult pe sport si ve-i avea rezultate frumoase.
Esti inca micuta si in dezvoltare.. Papa 1200kcal pe zi si fa-i mult sport>:D<>:D<>:D< Sportul este baza. :x:x

Mult noroc!!!:*:*

Stefii58 07 iun 2010 08:44:43

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
La mine nici nu e vorba sa fac o dieta minune.
Vreau doar sa mananc sanatos si sa fac sport.
Chiar daca mancatul sanatos la mine inseamna diete combinate :)) [ sper ca nu e o problema].

Cu meniul meu...O sa maai lucrez la el.Vreau sa-mi stabilesc pentru o saptamana sau macar 4 zile un meniu fix,cu 3 mese si 2 gustari,evident.
Pana atunci trebuie sa merg la super`market sa iau toate cele,deci nu sunt sigura cand voi incepe.Pana atunci sunt fixata pe sportul meu si mancatul sanatos[care este absent momentan din frigider].
Sper sa ma descurc,dar as vrea sa va cer ,adica sa va intreb ceva:
-Cum calculez kcal'le la mancarurile pe care le consum?
-Ce este cel mai recomandat sa mananc dimineata?

LicuriciColorat 07 iun 2010 12:01:37

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 211824)
La mine nici nu e vorba sa fac o dieta minune.
Vreau doar sa mananc sanatos si sa fac sport.
Chiar daca mancatul sanatos la mine inseamna diete combinate :)) [ sper ca nu e o problema].

Cu meniul meu...O sa maai lucrez la el.Vreau sa-mi stabilesc pentru o saptamana sau macar 4 zile un meniu fix,cu 3 mese si 2 gustari,evident.
Pana atunci trebuie sa merg la super`market sa iau toate cele,deci nu sunt sigura cand voi incepe.Pana atunci sunt fixata pe sportul meu si mancatul sanatos[care este absent momentan din frigider].
Sper sa ma descurc,dar as vrea sa va cer ,adica sa va intreb ceva:
-Cum calculez kcal'le la mancarurile pe care le consum?
-Ce este cel mai recomandat sa mananc dimineata?

ceao
e foarte bine,sa te aprovizionezi cu papa sanatasa astfel nu esti tentata sa mergi sa papi altceva
in legatura cu caloriile nu stiu:)
dar dimineata cel mai bine e sa papi sanatos si bine de exp:legume cu branza,sunca slaba de pui,ori ou cu branza si legume,cereale cu lapte si iaurt,paine neagra/graham cu gem fara zahar ori cu branza slaba.ai o gramada de alternative:)

Zoe 07 iun 2010 13:08:25

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
cantaresti ce papi si le introduci aici, in calculatorul de calorii

vilneibianca 09 iun 2010 13:43:00

Jurnal Bybyloiu
 
Salutare lume.Sunt noua pe aici si vreau din tot sufletu ca sa gasesc pe cineva care sa ma sustina.Am 17 ani 75 kg si 1.63.mai este o luna si o sptamna si tebuie sa merg la nunta verisorului meu.Imi doresc foarte mult sa imi gsesc o rochie pe masura mea.Nu ma mar deranja cometariile pe care cei din jur le fac aspura mea dar am o probelma mare,niciodata nu am fost asa de grasa si akum cum mam ingrsat dintro data mi sa crpat pielea pana la genunchi am o mie de vergeturi.Va rog ajutatima.De azi am inceput sa tin diete disociata.Azi e ziua de fructe e ora 15 si pana akum am mancat numa fructe da nu stiu cat mai rezist ca mie foame de mor :((:((:((:((:(( astept sfaturi.

mvthebest 09 iun 2010 14:04:02

Re: Jurnal Bybyloiu
 
Citat:

Anterior postat de vilneibianca (Post 214341)
Salutare lume.Sunt noua pe aici si vreau din tot sufletu ca sa gasesc pe cineva care sa ma sustina.Am 17 ani 75 kg si 1.63.mai este o luna si o sptamna si tebuie sa merg la nunta verisorului meu.Imi doresc foarte mult sa imi gsesc o rochie pe masura mea.Nu ma mar deranja cometariile pe care cei din jur le fac aspura mea dar am o probelma mare,niciodata nu am fost asa de grasa si akum cum mam ingrsat dintro data mi sa crpat pielea pana la genunchi am o mie de vergeturi.Va rog ajutatima.De azi am inceput sa tin diete disociata.Azi e ziua de fructe e ora 15 si pana akum am mancat numa fructe da nu stiu cat mai rezist ca mie foame de mor :((:((:((:((:(( astept sfaturi.

Bine ai venit>:D<>:D<
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabu...nite-2568.html
Din pacate pielea are mult de suferit cand ne ingrasam sau slabim brusc:(...
Eu spui mai bine sa incerci sa elimini:zaharul,prajelile,alimentele grase.
Si sa papi multe legume si fructe+carne/peste/oua/branza.
Eu personal nu prea sunt de acord cu disociata. In primult rand kg poti sa le dai foarte repede cu ea, dar kg la fel de repede revin. + daca slabesti repede apar iar vergeturile.
Ai mai tinut diete?
Ce sport practici.. Fara sport nu slabesti frumos.

BAFTA!!!>:D<;;)

LicuriciColorat 09 iun 2010 14:14:56

Re: Jurnal Bybyloiu
 
Buna si bine ai venit:)
cum a zis si Mira o alimentatie sanatoasa + sport+masaje+hidratare te ajuta sa ajungi unde vrei
disociata mie mi se pare o dieta cam ....cum sa zic....aiurea....kg se intorc inapoi daca nu ai mare grija
deci poti so tii dar sa ai 1000cal pe zi,si mare grija dupa aceea cand incepi sa papi normal
fara sport e cam greu sa slabesti
faci sport?

codynutza 09 iun 2010 14:20:18

Re: Jurnal Bybyloiu
 
buna bybyloiu.
eu te inteleg ca vrei sa slabesti intr-un timp relativ scurt, dar daca vrei sa tii disociata neaparat iti dau un sfat...fa-ti zilnic masaj cam 30 de minute fiindca risti sa-ti agraveti problema cu celulita. intr-adevar vei slabi cu disociata, insa din cauza ca vei pierde multe kg in timp scurt vei avea si mai multe vergeturi.
fetele ti-au dat sfaturi bune si daca vrei sa slabesti frumos asculta-le ca stiu ele ce zic:-*:-*
mai e o problema la disociata...dupa ce te lasi de ea sunt sanse mari sa pui inapoi, mai ales daca esti pofticioasa;)

iti doresc mult succes si bine ai venit printe noi>:D<:-*

Slabuta 11 iun 2010 11:22:37

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 211430)
Buna.Sunt noua pe forum.Ma bucur nespus ca l-am gasit,deoarece am nevoie disperatra sa scap de kilogramee. :((
Am 12 ani si 60 kg. :| si 1.58. Nu e normal,stiu. :((
De aratat,nu arat de 60 kg. :| . Mama imi spune ca am oasele puternice,muschi...Dar totusi arat oribil cu fusta sau ceva mulat.
De picioare...numai zic! :-j Imi gasesc foarte greu pantaloni si acum,vara,mi-e rusine sa ies cu pantaloni scurti afara. :|

Mi-am propus o alimentatie mai sanatoasa.Am inceput sa elimin dulciurile,sucurile si toate bunatatile nesanatoase.
Am inceput sa fac sport in fiecare zi.Pentru inceput pot sa fac 20 de minute in casa [ Aerobic,Hip-Hop , Tae-bo. ]. Afara mai alerg si si ma plimb foarte mult.

Sper sa reusesc sa slabesc cu ajutorul vostru,si sa nu ma mai simt aiurea in corpul meu.

Bun venit printre noi Stefi :)

Ce copila inca esti :)

Eu ma bucur tare mult pentru alegerea facuta de tine, in ce priveste metoda de a slabi. :)

Ne poti posta meniurile tale, ca sa vedem daca mai trebuie mici corectii. :)

Felicitari pentru activitate fizica, doar ca tae-bo nu prea este indicat la varsta ta.
Limiteaza-te la aerobic si hip-hop. :)

Mult succes in ceea ce ti-ai propus :)

Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 211824)
La mine nici nu e vorba sa fac o dieta minune.
Vreau doar sa mananc sanatos si sa fac sport.
Chiar daca mancatul sanatos la mine inseamna diete combinate :)) [ sper ca nu e o problema].

Cu meniul meu...O sa maai lucrez la el.Vreau sa-mi stabilesc pentru o saptamana sau macar 4 zile un meniu fix,cu 3 mese si 2 gustari,evident.
Pana atunci trebuie sa merg la super`market sa iau toate cele,deci nu sunt sigura cand voi incepe.Pana atunci sunt fixata pe sportul meu si mancatul sanatos[care este absent momentan din frigider].
Sper sa ma descurc,dar as vrea sa va cer ,adica sa va intreb ceva:
-Cum calculez kcal'le la mancarurile pe care le consum?
-Ce este cel mai recomandat sa mananc dimineata?

Pentru mancaruri calculezi caloriile in felul urmator :)
Calcularea numarului de calorii pentru o reteta e super simplu.

Iar legat de mic dejun poti citi aici: http://forum.slabute.ro/alimentatia/...ht=mic%2Bdejun

Asteptam vesti de la tine Stefi >:D<

mvthebest 11 iun 2010 11:54:21

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Buna Stefi
Ce mai faci?;;)

Slabuta 11 iun 2010 12:53:19

Re: Jurnal Bybyloiu
 
Citat:

Anterior postat de vilneibianca (Post 214341)
Salutare lume.Sunt noua pe aici si vreau din tot sufletu ca sa gasesc pe cineva care sa ma sustina.Am 17 ani 75 kg si 1.63.mai este o luna si o sptamna si tebuie sa merg la nunta verisorului meu.Imi doresc foarte mult sa imi gsesc o rochie pe masura mea.Nu ma mar deranja cometariile pe care cei din jur le fac aspura mea dar am o probelma mare,niciodata nu am fost asa de grasa si akum cum mam ingrsat dintro data mi sa crpat pielea pana la genunchi am o mie de vergeturi.Va rog ajutatima.De azi am inceput sa tin diete disociata.Azi e ziua de fructe e ora 15 si pana akum am mancat numa fructe da nu stiu cat mai rezist ca mie foame de mor :((:((:((:((:(( astept sfaturi.

Bun venit printre noi :)

Daca vergeturile sunt de culoare rosie, atunci apuca-te sa faci sport, da-te cu crema hidratanta zilnic si mananca sanatos (disociata nu prea intra la capitolul asta)

Iar daca sunt de culoare alba, nu prea ai ce sa le mai faci :(
Doar daca iti faci o interventie cu laser, dar este temporara, pana la primul kilogram in plus.

Stefii58 12 iun 2010 09:32:23

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Bine,ma pregatesc sa merg la Billa,in sfarsit,sa cumpar toate cele! \:D/
Voi ce faceti?:D
Cum o mai duceti cu dieta?
Eu m-am ingrasat 2 grame. :-w

justbelieve 12 iun 2010 09:33:42

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 217225)
Bine,ma pregatesc sa merg la Billa,in sfarsit,sa cumpar toate cele! \:D/
Voi ce faceti?:D
Cum o mai duceti cu dieta?
Eu m-am ingrasat 2 grame. :-w

2 grame?:))Nu-i nici-o problema.
Eu am luat o pauza cu dieta de 2 zile.Dar de maine revin iarasi;;)
Spor la cumparaturi:-*

http://i49.tinypic.com/oqiukp.gif

Slabuta 13 iun 2010 21:42:21

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 217225)
Bine,ma pregatesc sa merg la Billa,in sfarsit,sa cumpar toate cele! \:D/
Voi ce faceti?:D
Cum o mai duceti cu dieta?
Eu m-am ingrasat 2 grame. :-w

Cum adica 2 grame? :D

Buscu Bianca Ioana 13 iun 2010 22:57:43

vreau sa fiu slaba:(
 
Buna,slabutzelor:)
sunt si eu putin mai mica......am 14 ani:">
si am 1.69 si 75 de kg:|
imi doresc ff mult sa ajung la 59 de kg......:(
ce mi-ati recomanda si mie?:-s


va rog mult:x

jolye79 13 iun 2010 23:05:59

Re: vreau sa fiu slaba:(
 
Buna, Bianca si bine ai venit! La varsta ta eu ti-as recomanda sa mananci sanatos, sa ai 3 mese pe zi si doua gustari si sa faci miscare.
Cum si ce mananci tu intr-o zi obisnuita?

justbelieve 14 iun 2010 07:57:04

Re: vreau sa fiu slaba:(
 
Citat:

Anterior postat de Buscu Bianca Ioana (Post 218417)
Buna,slabutzelor:)
sunt si eu putin mai mica......am 14 ani:">
si am 1.69 si 75 de kg:|
imi doresc ff mult sa ajung la 59 de kg......:(
ce mi-ati recomanda si mie?:-s


va rog mult:x

Buna si bine ai venit>:D<
Nu cred ca trebuie sa tii o dieta,ci pur si simplu un stil de viata sanatos.Trebuie sa mananci neaparat in jur de 1200-1300 kcal pentru inceput si sa ai 3 mese si 2 gustari.Pentru a slabi frumos trebuie sa faci si sport(zumba,pilates,tae bo,aerobic).

Stefii58 14 iun 2010 08:18:32

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Adica acum am 60,2 . :| :))

Stefii58 15 iun 2010 09:58:21

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Buna slabutelor!Ce mai faceti? >;d<

Ieri n-am avut timp,dar m-am gandit ca ar fii cazul sa va arat ce am mancat. :D [ ieri].
ATENTIE! Nu a fost o zi foarte sanatoasa,pentru ca am fost la bunica toata ziua si saraca nu intelege ca eu vreau sa slabesc.Si daca ar fi dupa ea,mi-ar praji cartofi in fiecare ora! :)).

mic dejun [10:00] - Biscuiti Pettit Beurre

Gustare[11:00] - o piersica.

Pranz[12:30] - Mamaliga ci branza [ nu stiu cat de slaba,dar foarte sarata.]si ou fiert. Apoi un peste prajit. D:

Gustare[15:30] - O piersica + o bomboana cu menta. :D

Cina[ 21:20] - Piure cu putina carne de miel. :D

Si asta am mancat eu... Habar n-am cate calorii sunt,pentru ca n-am cantarit mesele. :/

Am facut si sport! :D
Am ajutat'o pe Mamaita[ bunica] sa goleasca casa,pentru ca renoveaza.M-am plimbat 3km ,am mers cu rolele o ora si cu skate'ul. :D

Sper ca am mancat bine.. :-?? [ Stiu ca am luat cina prea tarziu.. :)) ]

justbelieve 15 iun 2010 10:00:40

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 219737)
Buna slabutelor!Ce mai faceti? >;d<

Ieri n-am avut timp,dar m-am gandit ca ar fii cazul sa va arat ce am mancat. :D [ ieri].
ATENTIE! Nu a fost o zi foarte sanatoasa,pentru ca am fost la bunica toata ziua si saraca nu intelege ca eu vreau sa slabesc.Si daca ar fi dupa ea,mi-ar praji cartofi in fiecare ora! :)).

mic dejun [10:00] - Biscuiti Pettit Beurre

Gustare[11:00] - o piersica.

Pranz[12:30] - Mamaliga ci branza [ nu stiu cat de slaba,dar foarte sarata.]si ou fiert. Apoi un peste prajit. D:

Gustare[15:30] - O piersica + o bomboana cu menta. :D

Cina[ 21:20] - Piure cu putina carne de miel. :D

Si asta am mancat eu... Habar n-am cate calorii sunt,pentru ca n-am cantarit mesele. :/

Am facut si sport! :D
Am ajutat'o pe Mamaita[ bunica] sa goleasca casa,pentru ca renoveaza.M-am plimbat 3km ,am mers cu rolele o ora si cu skate'ul. :D

Sper ca am mancat bine.. :-?? [ Stiu ca am luat cina prea tarziu.. :)) ]

Neata>:D<
Avand in vedere ca ai 12 ani,nu cred ca ar trebui sa te stresezi prea mult cu mancarea.Ai mancat destul de bine si ai facut si sport.Bravo:)

weeps 15 iun 2010 11:34:50

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
ce micuta esti ^.^
eu iti spun din propria experienta.. nu tine regim!
de cand aveam 12 13 ani eram stresata ca sunt grasa si vreau sa slabesc.. cand ma uit la pozele de atunci imi vine sa plang de cat de bine aratam! nu eram slaba, dar nu aveam aproape deloc grasime.. aveam (.. am defapt) oasele mari.. dar aratam armonios. si asa m-am apucat eu sa ma infometez si sa fac sport mult .. pana cand pe la 16-17 ani am inceput sa mananc irational.. si am pun vreo 20 de chile pe mine,,
asa ca fii cuminte, sigur ai grija sa mananci sanatos si sa faci miscare, dar nu uita sa te bucuri de tine si de adolescenta, nu te stresa acum cu cacul de calorii, nu e timpul :)
si foarte important .. nici in ruptul capului sa nu te apuci de fumat! :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:26:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO