forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

lucia ely 07 sep 2010 14:40:49

Re: Jurnal Ghitzuk
 
si eu tot a 12-a sunt:X
si m-as trezi dimineata sa fac macar 20 de min:-s...
desi nu cred ca as putea:D
da lasa ca ne putem face timp si pt sport:) eu asa spun:X

Ghitzuk 08 sep 2010 17:31:49

Re: Jurnal Ghitzuk
 
buna inainte am venit de la sala:D...la picul dejun am mancat cereale cu lapte,pranz supa...datimi o idee ce sa mananc la cina?:)

joanna18 08 sep 2010 17:43:23

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Eu mănânc la cină o salată cu ton. E simplă, rapidă, uşoară, săţioasă şi nu are multe calorii, dacă te tentează!:)

Poftă bună orice ai mânca!:-*

elenus 08 sep 2010 17:56:35

Re: Jurnal elenus
 
well , zilele astea m-am cam dezamagit , ....nu prea am stat acasa si fiind mai mult pe la spital unde nu se gaseste mancare sanatoasa , am cam pacatuit ieri am mancat un covrig si o placintuta , chestii care m-au bantuit dupa (m-am simtit asa de vinovata..)
si azi am papat : la micul dejun o bucatica de piept de pui pane (30g), 20 g fulgi de cereale sanovita cu lapte semidegresat(200ml)
la gustare1 o nectarina
cat am stat la spital un corn cu rahat si un strudel cu mar facut in casa si 3 biscuit petit beurre
la pranz o pulpita la abur
la cina 3 struguri (unul negru si 2 albi)
si acum ma simt de parca as fi omorat pe cineva , sunt foarte dezamagita

mvthebest 08 sep 2010 18:00:15

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 320172)
well , zilele astea m-am cam dezamagit , ....nu prea am stat acasa si fiind mai mult pe la spital unde nu se gaseste mancare sanatoasa , am cam pacatuit ieri am mancat un covrig si o placintuta , chestii care m-au bantuit dupa (m-am simtit asa de vinovata..)
si azi am papat : la micul dejun o bucatica de piept de pui pane (30g), 20 g fulgi de cereale sanovita cu lapte semidegresat(200ml)
la gustare1 o nectarina
cat am stat la spital un corn cu rahat si un strudel cu mar facut in casa si 3 biscuit petit beurre
la pranz o pulpita la abur
la cina 3 struguri (unul negru si 2 albi)
si acum ma simt de parca as fi omorat pe cineva , sunt foarte dezamagita

E bine totusi ca astazi ai mancat dezordonat doar cand ai fost la spital,iar in rest ai papat bine.
Incearca sa nu papi multe fructe,trebuia sa papi doar nectarina si putini struguri.
Si fructele in exces ingrasa pentru ca,contin zaharoza.

lucia ely 08 sep 2010 18:09:56

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Citat:

Anterior postat de Ghitzuk (Post 320140)
buna inainte am venit de la sala:D...la picul dejun am mancat cereale cu lapte,pranz supa...datimi o idee ce sa mananc la cina?:)

buna:*:*:
unde sunt gustarile?:-?
si la cine ce mananci pana la urma?:-?
cam putin pana acum sa stii>:P si nu e deloc bine:|

mvthebest 08 sep 2010 21:17:45

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Citat:

Anterior postat de odataatunci (Post 314615)
Stiu ca nu e normal, insa dupa cum am zis am anemie:-??. Nu am mai intrat de cateva zile pe jurnal asa ca imi cer scuze:">. In ceea ce priveste caloriile nu am depasit( cu tot cu dulciuri) 1300 pe zi.
Sunt foarte fericita acum, nu mai am starea de lesin si am inceput din nou de ieri programul intens de sport:). De acum mai multa branzica, mai mult laptic si mult sport:)), nu mai vreau sa lesin:-s!
Mvthebest si celelalte slabute poate puteti sa imi dati ceva sfaturi cu referire la cum sa nu cazi prada tentatie dulciurilor:-s si cum sa fii perseverenta.
Maine merg la o nunta:-s nu prea stiu ce o sa fac sa nu mananc mult si nu atat de tarziu:-s NEED SOME HELP...

Si eu am anemie:(,dar o tratezi doar mancand sanatos nu dulciuri. Nu ai lipsa de glicemie ci anemie.
Hmm stare de lesin:-o ,pai ai f mare grija,mergi la medic sa te vada k-lumea si urmeaza tratament.

Daca sti ca te poti limita doar la o feliuta de tort/prajitura poti manca (100-150g),dar daca nu,incearca sa bei multa apa cu lamaie(liomnada) si eventual inainte sa mergi ia o lingurita de miere.
Din meniuri sigur ai de unde sa alegi. Evita grasimile,prajelile,zaharul,sucurile acidulate.

Livia89 08 sep 2010 21:27:19

Re: My little diary - Jurnal Oana16
 
pai tot nu mi-ai raspuns: cum ai reusit sa slabesti asa de repede? :-/

ca de la 54 la 50 tot e ceva (si si eu vreau:P)

Ghitzuk 08 sep 2010 21:57:47

Re: Jurnal Ghitzuk
 
buna....am avut si gustari mere:)...la cina am mancat salata cu ton a fost foarte buna:):):-*>:D<

joanna18 08 sep 2010 22:31:42

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Hey, mă bucur că te-am "inspirat". Să-ţi fie de bine!:)>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:23:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO