forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

Dulcinik 27 mar 2011 12:26:07

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Merci la fel Roxy :-* >:D<

Dulcinik 27 mar 2011 15:53:34

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna slabutelor >:D< !!!
O prietena de a mea mi-a dat asta :

YouTube - PILATES for SEXY LEGS in 8 Min. with Alisa Wyatt

La practicat timp de 2 luni si a ajuns sa aiba niste poicioare superbe .

DolceLemon 28 mar 2011 08:47:52

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Ma cheama alexandra dar mi se spune allas mai pe scurt:)) si stiu ca ar trb sa mananc mai mult dar vezi tot ce pap inafara de fructe si unele legume se depune:( nsh ce se fac

Dulcinik 28 mar 2011 13:30:59

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna Ale :-*

Pai ... sport faci?

DolceLemon 28 mar 2011 15:54:15

Re: Liga adolescentelor slabute
 
da sambata si duminika la sala taebo aerobic are mai multe sau 4 ore cu rolele depinde dar in timpul saptamanii daca mananc ceva gen gatit se depune chiar daca e peste sau cva de genu

voi slabi si eu 28 mar 2011 16:40:49

Re: Liga adolescentelor slabute
 
fetelor....cam cat pot slabi pe luna cu turbo fire?
daca fac cam de 4-5 ori pe saptamana cam 40 de minute:-s

roxy04 28 mar 2011 18:03:10

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna fetele cum merge treaba>:D<

EveBolt 28 mar 2011 18:11:05

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de voi slabi si eu (Post 593412)
fetelor....cam cat pot slabi pe luna cu turbo fire?
daca fac cam de 4-5 ori pe saptamana cam 40 de minute:-s

depinde de organism si de procentul de grasime pe care.l ai.. adica.. sti ca muschiul e mai greu ca grasimea.. de ars arde repede, mai ales programele HIIT... dar dupa o perioada kilogramele o sa.ti stacneze tu continuand sa slabesti pt ca iti lucrezi masa musculara...
daca faci d putin timp sport nu te arunca la turbo fire pt ca nu e bine.. ia.o treptat.. turbo jam e deasemenea distractiv, eficient, doar ca puuuuuuuutin mai intens[lucreaza si arde bine si acesta]

voi slabi si eu 28 mar 2011 18:22:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 593579)
depinde de organism si de procentul de grasime pe care.l ai.. adica.. sti ca muschiul e mai greu ca grasimea.. de ars arde repede, mai ales programele HIIT... dar dupa o perioada kilogramele o sa.ti stacneze tu continuand sa slabesti pt ca iti lucrezi masa musculara...
daca faci d putin timp sport nu te arunca la turbo fire pt ca nu e bine.. ia.o treptat.. turbo jam e deasemenea distractiv, eficient, doar ca puuuuuuuutin mai intens[lucreaza si arde bine si acesta]

pai am reusit intr.o saptamana sa slabesc 2 kg deci cred ca inseamna ca slabesc destul de repede:-s
am cautat torrent si pentru hip hop abs si turbo jam si nu am gasit nimic...doar la turbo fire:))
si cum de azi am de gand sa ma apuc serios de treaba am zis sa nu imi pierd timpul daca tot nu gasesc un torrent bun:-?
vroiam sa ma apuc si eu de turbo jam prima data...mai ales ca vreau sa slabesc maxim 8 kg intr.o luna jumate....

Dulcinik 28 mar 2011 19:23:16

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DolceLemon (Post 593353)
da sambata si duminika la sala taebo aerobic are mai multe sau 4 ore cu rolele depinde dar in timpul saptamanii daca mananc ceva gen gatit se depune chiar daca e peste sau cva de genu

Atunci nu situ de ce ti se depune asa repede , am citit undeva pe net ca daca faci sport o perioada de timp si dupa un timp te lasi ti se depune foarte repede :-??

Dulcinik 28 mar 2011 19:27:33

Re: Liga adolescentelor slabute
 
App , fetelor dupa 2 sapt de alergat in fiecare seara si fct turbo jam foarte intens si slabit doua kg ..... si dupa 10 cm pierduti in total din tot corpul dc cantarul imi arata ca m-am ingrasat 1 kg ? :((((

dianacosmina1 28 mar 2011 21:35:17

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Dulcinik (Post 591768)
Buna slabutelor >:D< !!!
O prietena de a mea mi-a dat asta :

YouTube - PILATES for SEXY LEGS in 8 Min. with Alisa Wyatt

La practicat timp de 2 luni si a ajuns sa aiba niste poicioare superbe .

Ahh,e super.Imi plac exercitile.Poate vor da roade si la mine .. :-* Sa speram :)

dianacosmina1 28 mar 2011 21:43:05

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DolceLemon (Post 592452)
Ma cheama alexandra dar mi se spune allas mai pe scurt:)) si stiu ca ar trb sa mananc mai mult dar vezi tot ce pap inafara de fructe si unele legume se depune:( nsh ce se fac

Poi Iubita,cam cate calorii papi /zi ?
Din cate stiu,ideal ar fi 1200 kcal/zi ..
Sa nu cumva sa dai in partea infometarii,ca ar trebui sa mai adaugi mancare in meniu.
De depus,nu cred ca se depunde.Poate doar asa ai tu viziunea , sau ai ajuns sa fi mai dependenta de corpul tau.Trebuie sa stii ca procesul de slabire,nu se realizeaza peste noapte,trebuie sa ai rabdare si vei vedea ca totul va fi bine.Daca nu stii ce as papi pentru o zi,ne poti cere sfatul si poate iti putem impartasi din meniurile noastre.
Un sfat bun ,care ti-l pot da si care stiu ca e adevarat ,e ca macar odata pe saptamana sa incerci sa introduci in alimentatia ta carnea alba.Din propria experienta,eu am ales pestele.
Sa incerci sa mananci in fiecare zi cate un produs din partea proteinelor.Acestea te vor ajuta in procesul de crestere.Cu toate ca ai 16 ani,si poate te crezi mai matura,insa corpul tau sufera inca schimbari si ar fi pacat ca apoi sa apara delegrarile nutritionale.
Te pup :-*:-*

dianacosmina1 28 mar 2011 21:45:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de voi slabi si eu (Post 593412)
fetelor....cam cat pot slabi pe luna cu turbo fire?
daca fac cam de 4-5 ori pe saptamana cam 40 de minute:-s

Depinde de la organism la organism,insa orice ar fi sa nu te lasi batuta.Cu o atitudine optimista,un meniu adecvat,sport si lichide multe vei slabi frumos si sanatos.:-*

dianacosmina1 28 mar 2011 21:45:51

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 593557)
buna fetele cum merge treaba>:D<

Buna Roxy.Poi la mine merge bine,la tine ?:>

dianacosmina1 28 mar 2011 21:49:12

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Dulcinik (Post 593777)
App , fetelor dupa 2 sapt de alergat in fiecare seara si fct turbo jam foarte intens si slabit doua kg ..... si dupa 10 cm pierduti in total din tot corpul dc cantarul imi arata ca m-am ingrasat 1 kg ? :((((

Hmm.Ai fost in perioada aceia a lunii?
Sau macar,recent sa fi fost?
Poate organismul tau a intrat printr-o faza de platou (stagnare).Sa nu disperi.Daca o vei duce tot asa,urmatoarea cantarire va fi buna,te asigur eu.:-*:-*
Sa nu te descurajezi.

Alexandryna 28 mar 2011 21:56:55

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Dulcinik (Post 593777)
App , fetelor dupa 2 sapt de alergat in fiecare seara si fct turbo jam foarte intens si slabit doua kg ..... si dupa 10 cm pierduti in total din tot corpul dc cantarul imi arata ca m-am ingrasat 1 kg ? :((((

Salut[*22*]!Fii pe pace Dulcinik...Fara descurajari...Fii tare si mergi mai departe[*banda*].Anumite alimente fac ca apa sa se retina in organism,dar...regimul sanatos...[*26*]ispraveste totul.[*6*]Multa bafta in continuare[*dansand*][*coarda*]

Deviliz 29 mar 2011 09:13:49

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna sunt noua pe aici :"> si as vrea si eu idei de exerciti pentru acasa :D . Fac sala de 3 ori pe saptamana ,dar parca nu imi este de ajung.:>

EveBolt 29 mar 2011 09:17:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Dulcinik (Post 593777)
App , fetelor dupa 2 sapt de alergat in fiecare seara si fct turbo jam foarte intens si slabit doua kg ..... si dupa 10 cm pierduti in total din tot corpul dc cantarul imi arata ca m-am ingrasat 1 kg ? :((((

prin aceiasi chestie am trecut si eu odata... dar stai linistita.. lasa.ma sa.ti explic
muschiul e mult mai greu decat grasimea...
o coapsa plina de muschi poate cantari la fel d emult ca una suuper grasa [asta e drept exemplu ca nu poti cantarii doar coapsA:))] .. grasimea e mai voluminoasa...
tu ai slabit, e adevarat, dar ti.ai ddezvoltat masa musculara.. in timp vei slabi si la kg.. u'll seee..
[deviza mea]

KEEP CALM&GET SKINNY

Alexandryna 29 mar 2011 11:03:51

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Deviliz31 (Post 594715)
Buna sunt noua pe aici :"> si as vrea si eu idei de exerciti pentru acasa :D . Fac sala de 3 ori pe saptamana ,dar parca nu imi este de ajung.:>

Salut Deviliz;;)bine ai venit aici printre noi>:D<...adica"slabutele":xEu ti-as recomanda sa mai faci niste exercitii aerobice ,sunt foarte bune...sau cardio pentru diferite parti ale corpului;)Multa bafta...[*4*][*abdomene*]

Dulcinik 29 mar 2011 13:28:16

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Merci fetelor , sper sa fie asa :(

Dulcinik 29 mar 2011 13:28:57

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Si da , am fost in acea perioada dar am fkt mult sport ....

Monica17 29 mar 2011 19:53:35

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna seara! ce mai fac fetele?:-*

Dulcinik 29 mar 2011 20:34:49

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna Moni >:D< !!! Bine , tu?

Monica17 29 mar 2011 21:47:39

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Dulcinik (Post 596167)
Buna Moni >:D< !!! Bine , tu?

uite si eu pe aici :D:-*

DolceLemon 30 mar 2011 07:51:09

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Nu este viziunea mea ci a cantarului da as vrea sa stiu ce papatzi voi toata ziua dar oricum dim pap salata de fructe ca altcv nu pot.cva pana in 700kcal,mai ales gustari pt ca am si sc si nu pot sa mg cu mancarea gatita dupa mn mn mai ales ca am ore dupa masa si mai e greu si cu miscarea...:-s

marina19 30 mar 2011 08:19:54

Re: Liga adolescentelor slabute
 
adica tu mananci 700 cal pe zi?
cu miscarea poti sa o rezolvi usor..poti sa faci dimineatsa sau seara...iti faci timp pentru o ora..nu e mult :)
succes >:D<

DolceLemon 30 mar 2011 09:04:57

Re: Liga adolescentelor slabute
 
poi cam asa ceva:)) voiam doar sa stiu un meniu mai usor ca sa pot manca mai normal :-s si cateva gustari:Pusoare...cu miscarea vad yo:)

marina19 30 mar 2011 09:09:46

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DolceLemon (Post 596923)
poi cam asa ceva:)) voiam doar sa stiu un meniu mai usor ca sa pot manca mai normal :-s si cateva gustari:Pusoare...cu miscarea vad yo:)

pai nu e prea e bine ce faci tu..700 cal pe zi e ft putin...
daca vrei un regim usor exista un forum deschis despre `dieta hipocalorica`
da-i un search,,, ca gustari poti sa mananci cate un fruct, un iaurt, 20 migdale/alune/nuci

EveBolt 30 mar 2011 11:16:04

Re: Liga adolescentelor slabute
 
de azi sunt la "detox diet".. adica mananc doar legume, beau ceaiuri, apa si vitaminte si minerale efervescente fara zahar[ sa nu s depuna:)))]...
sport am inceput sa fac dimineatza...
si acum o sa.mi schimb si programul de sport...
luni-cardio
marti-cardio
miercuri-pilates/ aerobic,/other sports[am ora de sport la scoala]
joi-cardio
vineri- pilates/aerobic/other sports [+ora de sport la scoala]
sambata-sculpt+strech
duminica- orice filmulets dar nu cardio [strech/pilates/abs workout etc]
chestia asta cu detoxifierea o s.o tin timp de 21 de zile.. ca sa.mi curats si tenul si tot... dupa o sa.mi continui "healthy lifestyle"
la urma urmei st alegerile mele ce fac cu mine, putina disciplina nu strica.. sii.. din cand in cand some gulity pleasure:))) kinda like honey or dark chocolate...
acum ca vine si caldura, sau ma rog se presupune.. o sa caut retete de inghetata dietetica cu fructe si lactate pe care ma gandesc daca s.o bag sau nu la guilty pleasure.. desi sunt si astea sanatoase pe lg fructe...
v.am mai spus ca am renuntat la toate fainoasele si ma simt bine...
rezultatele bune o sa ma faca sa ma simt si mai bineee;xx ...
trebuie doar rabdare...
a... si azi am mancat gen dimi spanac si la pranz spanac
[gen congelat+ ceapa+ condimente gen sare piper curry]
si partea dificila e cu scoala.. o sa.mi iau salate la mine:-? nu stiu.. any ideas?

marina19 31 mar 2011 08:58:51

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neatsa slabutelor!!!!
am venit s ava urez o zi cat mai frumoasa, cu mult spor la slabit >:D< :-* :*:*:*

Dulcinik 31 mar 2011 15:15:09

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Bune Marina >:D< merci la fel si tie o zi cat mai frumoasa :-* .

Bubulina Paula 31 mar 2011 18:06:24

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Si eu sunt tot noua p'aici...si chiar ma simt mult mai bine cand stiu si vad ca mai sunt alte adolescente care urmaresc acelasi lucru ca si mine. De la un timp...am impresia ca toata lumea se uita la mine si isi zice "mama ce grasa e asta"...am impresia ca nimic nu imi mai vine bine...banuiesc ca mai sunt pe aici fete cu aceasi dilema ca si a mea. E foarte interesanta ideea de a te loga pe un site ca acesta...pentru ca toate avem nevoie de sustinere pentru a reusii sa devenim "slabute". Am 17 ani( imediat 18:">) am 1,70 si 74 de kg:( sper sa reusesc sa ajung macar la 65...
Sper sa reusim toate sa slabim asa cum ne'am propus. Multa bafta si..sa dispara kilogramele in plus:x>:D<

DolceLemon 31 mar 2011 19:19:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Cu siguranta;) nu te descuraja fi optimista si vom reusi impreuna:>:D<

Bubulina Paula 31 mar 2011 20:11:53

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DolceLemon (Post 600472)
Cu siguranta;) nu te descuraja fi optimista si vom reusi impreuna:>:D<

Multumesc >:D< trebuie sa reusesc...toate putem reusiii:x

DolceLemon 31 mar 2011 21:05:34

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Bine ai venit eu sunt de ceva zile pe site:)) si f bun dupa parerea mea e bn sa schimbi pareri alim cu alte pers si sa te sustina :)deci zine despre tn ...;)

Bubulina Paula 31 mar 2011 21:44:03

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DolceLemon (Post 600707)
Bine ai venit eu sunt de ceva zile pe site:)) si f bun dupa parerea mea e bn sa schimbi pareri alim cu alte pers si sa te sustina :)deci zine despre tn ...;)

Adevaru' e ca e foarte bine sa stii ca nu esti singura. Pai..ce as putea spune despre mine... in primul rand....am o problema:)) ( ca toate celelalte) kilogramele in plus, am 74 de kg...am avut 76 la inceputul lunii , si 170 inaltime:D. Si vreau sa dau jos macar pana la 65...sper sa reusesc. Am zile in care...imi vine sa sparg oglinda..:)) am impresia ca nimic numi vine bine...si mie greu si cu dieta...:| Si am inceput sa mananc cate putin...din fiecare( aproximativ).. Tu..urmezi vreo dieta?:) poate ma poti ajuta tu cu una buna..care da rezultate:x

DolceLemon 31 mar 2011 22:41:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
hey este minunat ca ai reusit sa slabesti 2kg mai ai cva de munca dar ai sa rausesti poi eu nu tin o anume dieta mai bn zis ma mentzin dar dak imi zici ce mananci u pe zi poate itzi mai dau cva idei am sa itzi zic si yo ce pap dar acum e tz pwp vb maine

marina19 01 apr 2011 07:42:15

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neatsa feteleor :> >:D<
cum merge cu slabitul :> ?
eu va urez o zi cu putine tentatii si cu un cantar cat mai zgarcit :>
:-* va pup pe toate

DolceLemon 01 apr 2011 08:03:02

Re: Liga adolescentelor slabute
 
O_o chiar mi-a dori sa fie zgarcit:))neatza


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:43:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO