forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

Anishoara 01 apr 2011 11:11:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Eu nu am mai dat jos nimic...aceeasi greutate. Adevarul e ca sunt bolnava si stau toata ziua in pat (sa mia spus mama :D), deci nu fac miscare dar mananc mai putin, macar ma mentin daca nu slabesc))
Si tie la fel Marina! :* :)
Voi ce mai faceti?

Bubulina Paula 01 apr 2011 11:30:53

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Nici eu nu tin o dieta anume...dar am eliminat o multime de alimente. De exemplu painea, dulciurile, sucurile si prajelile. mananc carne si legume fierte..iaurturi, fructe..si beau cel putin 2 litrii de apa pe zi. Fac si aerobic...de 3 ori pe saptamana.. dar totusi simt ca nu e suficient. tu cum ai reusit cu cele 18 kg? si in cat timp:)?

DolceLemon 01 apr 2011 17:15:19

Re: Liga adolescentelor slabute
 
a poi iarna e cam greu...vara mancam doar fructe si legume ca nu puteam manca altcv si slab 1 kg in 2 zile si a 3-a dim pe cantar:)) pe urma mese dim pranz seara un fruct fara gustari la mn.... si miscare ..plimbare cam 3 ore zilnic in 7 luni,apa 2l pe zie imi ajunge.....si potzi manca orice fructe...dar altcv nmk....acum tu potzi slabi facandu-ti un meniu pt a doua zi de cu seara....

Bubulina Paula 01 apr 2011 20:30:16

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DolceLemon (Post 602190)
a poi iarna e cam greu...vara mancam doar fructe si legume ca nu puteam manca altcv si slab 1 kg in 2 zile si a 3-a dim pe cantar:)) pe urma mese dim pranz seara un fruct fara gustari la mn.... si miscare ..plimbare cam 3 ore zilnic in 7 luni,apa 2l pe zie imi ajunge.....si potzi manca orice fructe...dar altcv nmk....acum tu potzi slabi facandu-ti un meniu pt a doua zi de cu seara....

Da, e foarte buna ideea cu planificatul meniului. Mereu staaaaau sa ma gandesc ce sa mananc.:))) si stau prost cu gustarile...am mereu tendinta de a rontaii ceva.. in ultimul timp..beau apa in loc de rontait..dar..e greu:)) ce pot face sa scap de obiceiul asta prost?

DolceLemon 01 apr 2011 21:25:29

Re: Liga adolescentelor slabute
 
depinde cand rontzai adk mananca la tv sau cand faci cva ce itzi place gen..si gustarile mananca-le incet incearca fructe gen gref sau struguri capsuni fructe mari cu putzine calorii:)) incearca sa le si combini gen iaurt cu miere si banana sau mar sau nuci stafide cum vrei:))Incearca sa itzi gasestisi o preocupare o activitate placuta. dar dupa ce mamanci incearca sa te misti..acum vn weekend-ul potzi iesii cu prietenii afara cu rolele sau fara prin parc eu asta am sa fac cred:P:))

DolceLemon 01 apr 2011 22:15:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
ce hobby-uri ai;;)?

justbelieve 02 apr 2011 06:03:51

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna dimineata slabutelor!:-*
Sa aveti un weekend minunat!

DolceLemon 02 apr 2011 08:39:24

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neatza si u la fel>:D<mai ales cu vremea asta:*

marina19 02 apr 2011 09:24:11

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neatsa slabutele >:D<
va doaresc un weekend frumos si fara tentatii :-*

Bubulina Paula 02 apr 2011 09:47:51

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Nu stiu daca pot da exemple... tot ce ma bne dispune si imi aduce satisfactii:))... Chiar azi am de gand sa colind tot orasul cu rolele...ar fi pacat de vreme sa nu profit:D cred ca mai bine renunt de tot la rontaieli...ca nu imi aduc satisfactii:)) o zi frumoasa>:D< si un weekend la fel:x fara tentatii:-s

dianacosmina1 02 apr 2011 11:11:50

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Monica17 (Post 596043)
buna seara! ce mai fac fetele?:-*

Buna Moni.Eu fac bine,tu ce faci? :-*
Ce ne poti zice despre tine? :-*

dianacosmina1 02 apr 2011 11:13:35

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 596779)
adica tu mananci 700 cal pe zi?
cu miscarea poti sa o rezolvi usor..poti sa faci dimineatsa sau seara...iti faci timp pentru o ora..nu e mult :)
succes >:D<

O inteleg perfect.Si eu tot cam 700-800 kcal/ zi mancam .. inainte,dar am incercat sa adaug in alimentatie,insa totul a fost treptat.Nu vroiam ca sa imi maresc stomacul asa excesiv :-*

dianacosmina1 02 apr 2011 11:17:03

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 597253)
de azi sunt la "detox diet".. adica mananc doar legume, beau ceaiuri, apa si vitaminte si minerale efervescente fara zahar[ sa nu s depuna:)))]...
sport am inceput sa fac dimineatza...
si acum o sa.mi schimb si programul de sport...
luni-cardio
marti-cardio
miercuri-pilates/ aerobic,/other sports[am ora de sport la scoala]
joi-cardio
vineri- pilates/aerobic/other sports [+ora de sport la scoala]
sambata-sculpt+strech
duminica- orice filmulets dar nu cardio [strech/pilates/abs workout etc]
chestia asta cu detoxifierea o s.o tin timp de 21 de zile.. ca sa.mi curats si tenul si tot... dupa o sa.mi continui "healthy lifestyle"
la urma urmei st alegerile mele ce fac cu mine, putina disciplina nu strica.. sii.. din cand in cand some gulity pleasure:))) kinda like honey or dark chocolate...
acum ca vine si caldura, sau ma rog se presupune.. o sa caut retete de inghetata dietetica cu fructe si lactate pe care ma gandesc daca s.o bag sau nu la guilty pleasure.. desi sunt si astea sanatoase pe lg fructe...
v.am mai spus ca am renuntat la toate fainoasele si ma simt bine...
rezultatele bune o sa ma faca sa ma simt si mai bineee;xx ...
trebuie doar rabdare...
a... si azi am mancat gen dimi spanac si la pranz spanac
[gen congelat+ ceapa+ condimente gen sare piper curry]
si partea dificila e cu scoala.. o sa.mi iau salate la mine:-? nu stiu.. any ideas?

Heyyy.Felicitarile mele.Deci,cred ca tu esti cea mai ambitionoasa de aici.Inca o data,iti datorez toate felicitarile ! :-*

dianacosmina1 02 apr 2011 11:26:04

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Bubulina Paula (Post 600299)
Si eu sunt tot noua p'aici...si chiar ma simt mult mai bine cand stiu si vad ca mai sunt alte adolescente care urmaresc acelasi lucru ca si mine. De la un timp...am impresia ca toata lumea se uita la mine si isi zice "mama ce grasa e asta"...am impresia ca nimic nu imi mai vine bine...banuiesc ca mai sunt pe aici fete cu aceasi dilema ca si a mea. E foarte interesanta ideea de a te loga pe un site ca acesta...pentru ca toate avem nevoie de sustinere pentru a reusii sa devenim "slabute". Am 17 ani( imediat 18:">) am 1,70 si 74 de kg:( sper sa reusesc sa ajung macar la 65...
Sper sa reusim toate sa slabim asa cum ne'am propus. Multa bafta si..sa dispara kilogramele in plus:x>:D<

Buna.Poi,da,cam toate avem acelasi scop,acela de a deveni slabute.Cu siguranta ce se poate,numai e nevoie de putina vointa.
Pentru inceput,am o intrebare.Ai incercat sa scoti ) din alimentatie alimentele nesanatoase (sucuri,prajeli,dulciuri etc ) ?
Insa,asta nu inseamna ca trebuie sa le scoti definitiv.Organismul nostru are neovie de orice aliment,fie el ca e mai sanatos sau mai nesanatos.:-*

dianacosmina1 02 apr 2011 11:44:48

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Bubulina Paula (Post 600822)
Adevaru' e ca e foarte bine sa stii ca nu esti singura. Pai..ce as putea spune despre mine... in primul rand....am o problema:)) ( ca toate celelalte) kilogramele in plus, am 74 de kg...am avut 76 la inceputul lunii , si 170 inaltime:D. Si vreau sa dau jos macar pana la 65...sper sa reusesc. Am zile in care...imi vine sa sparg oglinda..:)) am impresia ca nimic numi vine bine...si mie greu si cu dieta...:| Si am inceput sa mananc cate putin...din fiecare( aproximativ).. Tu..urmezi vreo dieta?:) poate ma poti ajuta tu cu una buna..care da rezultate:x

Paula.Te inteleg.Si eu sunt cam la fel ca tine.Eu am 1.62 si 61 de kg.Si eu vreau sa slabesc,sa ajung macar pana la 55.Si eu,ca tine am zile in care intru in niste stari in care as vrea sa scarg oglinda .. stiu,defapt cred ca stim toate de aici,ca e urat sa le vezi pe altele cu un corp super frumos si pe noi,mai ales ca lumea e rea si uneori ne mai si jigneste.Nu e usor sa asculti vorbele altora.Ti-as da un sfat,pe care sa te rog eu sa ti cont de el.Incearca tu singura sa iti cunosti organismul . Trebuie sa stii ca,corpul tau nu e la fel cu cel al prietenei tale sau al alte fete.
Iti spun eu,din propria exeprienta,ca atunci cand am avut ambitia de a zis sa imi schimb stilul de viata am dat un search pe sfatul google si am scris : DIETA IDEALA.Mi-au aparut acolo 329529592 de pagini (glumesc,dar oricum erau foarte multe ),si ia si alege de acolo.Am incercat din listele acelea miii si sute.
Apoi,am dat in greseala de un forum,unde erau date niste sfaturi,si anume cele ca o persoana,mai ales adolescentii ,trebuie sa manance peste 1000 de kcal/zi,eu fiind cea care mancat doar 700-800.Mi-am dat seama,cu toate ca prea tarziu,ca am facut o greseala ca am incercat ba sa ma infometez,ba sa nu mai mananc aia sau aialalta.Chiar imi amintesc un raspuns ironic pe care l-a dat la momentul acela o persoana ,si era ceva de genul : cel mai simplu mod de a slabi e sa te manance criza si pe sub pantaloni. :)):)):)) [adica sa nu mai ai deloc ce sa mananci ..]
Deci,sper ca ai tras de aici o concluzi,ci aceea ca sa iti cunosti tu corpul,sa vezi cum iti reactioneaza,daca iti plac mai mult proteinele,alege o dieta care se bazeaza mai mult pe proteine ,daca iti plac vitaminele mai mult pe vitaminte si tot asa .. insa,eu cred ca tu,defapt cam toate fetele de aici au nevoie de o dieta care contine de toate.Nu scrie niciunde ca nu avem voie sa mancam aia sau aialalta,insa trebuie ca noi sa ne punem limete,sa nu dam in excesivitate.
Sper ca ti-am fost de ajutor:-*

dianacosmina1 02 apr 2011 11:48:22

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Anishoara (Post 601722)
Eu nu am mai dat jos nimic...aceeasi greutate. Adevarul e ca sunt bolnava si stau toata ziua in pat (sa mia spus mama :D), deci nu fac miscare dar mananc mai putin, macar ma mentin daca nu slabesc))
Si tie la fel Marina! :* :)
Voi ce mai faceti?

Uite iubita,eu fac bine.Nu am mai prea putut intra asa de des pe forum,ca nu am avut timp,insa acum mi-am luat revansa.Ma pun sa va citesc din urma.Tu ce mai faci?
Apropo,insanatosire grabnica:-*

dianacosmina1 02 apr 2011 11:51:24

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Bubulina Paula (Post 602531)
Da, e foarte buna ideea cu planificatul meniului. Mereu staaaaau sa ma gandesc ce sa mananc.:))) si stau prost cu gustarile...am mereu tendinta de a rontaii ceva.. in ultimul timp..beau apa in loc de rontait..dar..e greu:)) ce pot face sa scap de obiceiul asta prost?

Cand simti nevoia de rontait poti opta petnru un ceai.Adica tot timpul poti bea ceaiuri,numai sa fie neindulcit.Poti sa iti storci si lamaie,si cu lamaie te asigur ca nu iti va mai fi foame :)):)).
Cu gustarile dupa 2 ore dpa ce ai papat,poti face.Poti lua un mar dupa masa principala,ca nu se intampla nimic .. :-*

dianacosmina1 02 apr 2011 11:55:51

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 602888)
Buna dimineata slabutelor!:-*
Sa aveti un weekend minunat!

Buna.Si tu iubita la fel sa ai >:D<

dianacosmina1 02 apr 2011 11:57:06

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 603075)
neatsa slabutele >:D<
va doaresc un weekend frumos si fara tentatii :-*

Si tu la fell >:D<>:D<
Defapt,toate fetele sa aveti un weekend placut si cat mai multa miscare,ca asa e bine :x

Bubulina Paula 02 apr 2011 21:21:28

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dianacosmina1 (Post 603260)
Buna.Poi,da,cam toate avem acelasi scop,acela de a deveni slabute.Cu siguranta ce se poate,numai e nevoie de putina vointa.
Pentru inceput,am o intrebare.Ai incercat sa scoti ) din alimentatie alimentele nesanatoase (sucuri,prajeli,dulciuri etc ) ?
Insa,asta nu inseamna ca trebuie sa le scoti definitiv.Organismul nostru are neovie de orice aliment,fie el ca e mai sanatos sau mai nesanatos.:-*

da..chiar am incercat sa le elimin pe cat posibil:D si in sfarsit..am ajuns la o mare realizare. de obicei cand aveam o ciocolata..o devoram toata:)) acum insa...ma limitez la 2-3 bucatele. Sunt mandra de mine ca rezist!:)):*

Bubulina Paula 02 apr 2011 21:24:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dianacosmina1 (Post 603284)
Paula.Te inteleg.Si eu sunt cam la fel ca tine.Eu am 1.62 si 61 de kg.Si eu vreau sa slabesc,sa ajung macar pana la 55.Si eu,ca tine am zile in care intru in niste stari in care as vrea sa scarg oglinda .. stiu,defapt cred ca stim toate de aici,ca e urat sa le vezi pe altele cu un corp super frumos si pe noi,mai ales ca lumea e rea si uneori ne mai si jigneste.Nu e usor sa asculti vorbele altora.Ti-as da un sfat,pe care sa te rog eu sa ti cont de el.Incearca tu singura sa iti cunosti organismul . Trebuie sa stii ca,corpul tau nu e la fel cu cel al prietenei tale sau al alte fete.
Iti spun eu,din propria exeprienta,ca atunci cand am avut ambitia de a zis sa imi schimb stilul de viata am dat un search pe sfatul google si am scris : DIETA IDEALA.Mi-au aparut acolo 329529592 de pagini (glumesc,dar oricum erau foarte multe ),si ia si alege de acolo.Am incercat din listele acelea miii si sute.
Apoi,am dat in greseala de un forum,unde erau date niste sfaturi,si anume cele ca o persoana,mai ales adolescentii ,trebuie sa manance peste 1000 de kcal/zi,eu fiind cea care mancat doar 700-800.Mi-am dat seama,cu toate ca prea tarziu,ca am facut o greseala ca am incercat ba sa ma infometez,ba sa nu mai mananc aia sau aialalta.Chiar imi amintesc un raspuns ironic pe care l-a dat la momentul acela o persoana ,si era ceva de genul : cel mai simplu mod de a slabi e sa te manance criza si pe sub pantaloni. :)):)):)) [adica sa nu mai ai deloc ce sa mananci ..]
Deci,sper ca ai tras de aici o concluzi,ci aceea ca sa iti cunosti tu corpul,sa vezi cum iti reactioneaza,daca iti plac mai mult proteinele,alege o dieta care se bazeaza mai mult pe proteine ,daca iti plac vitaminele mai mult pe vitaminte si tot asa .. insa,eu cred ca tu,defapt cam toate fetele de aici au nevoie de o dieta care contine de toate.Nu scrie niciunde ca nu avem voie sa mancam aia sau aialalta,insa trebuie ca noi sa ne punem limete,sa nu dam in excesivitate.
Sper ca ti-am fost de ajutor:-*

Poate ca cea mai buna dieta ar fi "putin din fiecare", si sport. La mine..incepe sa functioneze...mai ales de cand am inceput serios...ca pana acum...daca observam ceva in minus...deveneam indiferenta. Am cautat si eu pe internet..dar nu am facut decat sa ma derutez:))) Multumesc frumos >:D< Diana! Sa ai parte de un cantar cat mai sarac!:X:))) asa mai de criza!

Alexandryna 03 apr 2011 07:45:25

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Anishoara (Post 585434)

Si mama tot asa mi-a spus, ca sa ma ajute a ascuns toate dulciurile si imi da cate o ciocolatica in fiecare zi)) :D
Multumesc pentru sfat) ;;)

[*128*]Cu placere Anishora[*14*]scuze ca ti-am raspunt atit de tirziu...:-snu prea ma pricep aici(care sun mesajele noi)

DolceLemon 03 apr 2011 09:31:34

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Neatza slabutelor ce mai faceti?>:D<

dianacosmina1 03 apr 2011 09:32:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Neatzaa.Uite,eu bine numai ce m-am trezit .. . :(
Tu ce faci ? :-*

dianacosmina1 03 apr 2011 09:33:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Bubulina Paula (Post 604000)
da..chiar am incercat sa le elimin pe cat posibil:D si in sfarsit..am ajuns la o mare realizare. de obicei cand aveam o ciocolata..o devoram toata:)) acum insa...ma limitez la 2-3 bucatele. Sunt mandra de mine ca rezist!:)):*

:)):)) E un inceput bun.Asa si eu,dar uneori am unele momente in care nu stiu ce se inampla cu mine,insa ii dau ciocolata in mana mamei si sa face ce vrea cu ea. :)):))

dianacosmina1 03 apr 2011 09:37:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Bubulina Paula (Post 604007)
Poate ca cea mai buna dieta ar fi "putin din fiecare", si sport. La mine..incepe sa functioneze...mai ales de cand am inceput serios...ca pana acum...daca observam ceva in minus...deveneam indiferenta. Am cautat si eu pe internet..dar nu am facut decat sa ma derutez:))) Multumesc frumos >:D< Diana! Sa ai parte de un cantar cat mai sarac!:X:))) asa mai de criza!

Da,evident.Niciodata sa nu ne interzicem ceva,ca aceea ne va fi mai tentant ..
Eu sincer,nu prea sunt cu kilogramele,mai mult cu cm in -.
Tot timpul am fost obsedata sa nu am solduri.Asa mi-a fost dat sa duc pe mine .. insa vreau sa scap . Si cum ai zis .. daca tot e criza,sa fie peste tot,incusiv si cantarul. :))

roxy04 03 apr 2011 10:18:20

Re: Liga adolescentelor slabute
 
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...oRk_gWdgtrbI4g
va invit cu drag in casuta mea sa savuram impreuna o cafeluta un ceiuc sau un suc natural de fructe
va astept cu drag>:D<

dianacosmina1 03 apr 2011 10:29:51

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 604466)
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...oRk_gWdgtrbI4g
va invit cu drag in casuta mea sa savuram impreuna o cafeluta un ceiuc sau un suc natural de fructe
va astept cu drag>:D<

`multumim mult de invitatie.cu mare drag :-*

roxy04 03 apr 2011 10:48:46

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dianacosmina1 (Post 604493)
`multumim mult de invitatie.cu mare drag :-*

cu multa placere
o duminica frumoasa

Bubulina Paula 03 apr 2011 12:16:04

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dianacosmina1 (Post 604369)
Da,evident.Niciodata sa nu ne interzicem ceva,ca aceea ne va fi mai tentant ..
Eu sincer,nu prea sunt cu kilogramele,mai mult cu cm in -.
Tot timpul am fost obsedata sa nu am solduri.Asa mi-a fost dat sa duc pe mine .. insa vreau sa scap . Si cum ai zis .. daca tot e criza,sa fie peste tot,incusiv si cantarul. :))

:))) fiecare cu ce il doare:-< eu din fericire nu am solduri sau asa..am doar constructia mai mare..si trage la cantar....:-s dar ne facem noi slabute:X:)):*

marina19 03 apr 2011 12:57:28

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neatsa slabuteleee >:D<<
o duminica frumoasa sa avetiii :-***

Bubulina Paula 03 apr 2011 13:57:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Multumim la fel! >:D<

EveBolt 03 apr 2011 14:08:12

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dianacosmina1 (Post 603250)
Heyyy.Felicitarile mele.Deci,cred ca tu esti cea mai ambitionoasa de aici.Inca o data,iti datorez toate felicitarile ! :-*

of NU... mi s.a facut rau si am mancat carne:-j... mama zice ca eu am iar chef d spitale... ma rog.. trebuie sa slabesc.. ideea cu sportu tot mi.o mentin.. insa.. trebuie s m gandesc la alimentatie s am grija:(...
i wanna be a skinny bitch!

EveBolt 03 apr 2011 14:16:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
marina, da rezultate bune dukan?
apropo fetelor.. ati citit de doctora aceea "monica pop"?

marina19 03 apr 2011 14:20:30

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 604813)
marina, da rezultate bune dukan?
apropo fetelor.. ati citit de doctora aceea "monica pop"?

eve, miercuri ma cantaresc dupa 2 saptamani de regim...am pelcat de la 57 de kg..sa vedem cate am ...

nu..nu am citit despre monica pop ..cine este :D?

EveBolt 03 apr 2011 17:49:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
e o doctora care a slabit 40kg in 8 luni... ma rog.. difera peste tot p ent:))
ba 37 in 8 luni ba in 6.. ziceam asa ca fapt divers.. am vas un filmulet in care zicea ca timp de 9 zile a trait din cafeaua d dimy fara zahar si apa:|.. timp in care a slabit aproape un kg p zi..
si ca acum secretul ei este de a manca doar 1/4 din portie... si at cand vbeste l tel ajunge mai rpd la senzatia d satietate.. marog:))
am zis, intrebam ca fapt divers

dianacosmina1 03 apr 2011 21:29:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Bubulina Paula (Post 604646)
:))) fiecare cu ce il doare:-< eu din fericire nu am solduri sau asa..am doar constructia mai mare..si trage la cantar....:-s dar ne facem noi slabute:X:)):*

Evident,doar umpic de vointa sa avem si totul va fi bine. ;;)

dianacosmina1 03 apr 2011 21:32:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 604808)

of NU... mi s.a facut rau si am mancat carne:-j... mama zice ca eu am iar chef d spitale... ma rog.. trebuie sa slabesc.. ideea cu sportu tot mi.o mentin.. insa.. trebuie s m gandesc la alimentatie s am grija:(...
i wanna be a skinny bitch!

Eu nu inteleg,am vazut pozele tale si arati foarte bine.
Apropo,ai vreo poza cu tine inainte de a slabi sau asa ai fost tot timpul.. numai ca tu ai idei ca esti plinutza.:-w
Si cum a mai zis si mama ta,ai grija.Eu zic ca,carnea e foarte buna si mai ales ajuta la varsta adolecentei pentru crestere,insa trebuie ca noi sa stim sa nu avem excese. :-*

dianacosmina1 03 apr 2011 21:33:33

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 604813)
marina, da rezultate bune dukan?
apropo fetelor.. ati citit de doctora aceea "monica pop"?

nu,nu am auzit.m-ai facut curioasa,acum ma pun sa caut ;;)

dianacosmina1 03 apr 2011 22:05:06

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 605043)
e o doctora care a slabit 40kg in 8 luni... ma rog.. difera peste tot p ent:))
ba 37 in 8 luni ba in 6.. ziceam asa ca fapt divers.. am vas un filmulet in care zicea ca timp de 9 zile a trait din cafeaua d dimy fara zahar si apa:|.. timp in care a slabit aproape un kg p zi..
si ca acum secretul ei este de a manca doar 1/4 din portie... si at cand vbeste l tel ajunge mai rpd la senzatia d satietate.. marog:))
am zis, intrebam ca fapt divers

Mda.. am vazut.Si daca nu mai avem minute,ce facem ? :)):)):)):))
Asta e ca si genul ca sa mananci din toate cate putin .. insa . la tv trebuie exemplificat.
Faza cu cele 9 zile ,eu sunt de parere ca organismul s-a simtit slabit dar nu a slabit .
Pentru o slabire buna fara efectul yo-yo trebuie consumate peste 1000 kcal/zi .. ;*
Sigurat nu aveau materiale de tv,si au zis sa faca acum ceva senzational.:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:05:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO