forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

DoarEu 11 aug 2011 15:26:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de chubbyela (Post 755155)
Da.Mananc 3 mese si 2 gustari,cateodata si trei.Dar nu prea mananc asa mult.Poti sa te uiti in meniurile mele zilnice.O sa vezi cam ce si cat mananc.Daa s-ar la 54 sa arati foarte slaba dar cred ca o sa iti stea bine :D Te puup :-*

multumesc scumpa :-*
m-am uitat si prin meniurile tale...la meniul de ieri as fi scos branza topita :D si painea alba o poti inlocui cu cea din faina neagra, sau integrala, sunt mai sanatoase. In rest, meniul de pe 6.08 mi se pare chiar ok >:D< Si cel de pe 1 :D
cand aveai 600 si ceva de kcal mi se pare mult prea putin :( incearca sa treci de 1000...la pranz poti incerca ceva mai consistent :-*:-*

gina2007s 11 aug 2011 17:49:02

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna!:)Sunt si eu noua pe aici..si as vrea si eu sa ma ajutati..as avea sa mai slabesc inca 7 kg..am 1.65 inaltimea si 59 de kilograme.

Georgii 11 aug 2011 17:52:20

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756706)
Buna!:)Sunt si eu noua pe aici..si as vrea si eu sa ma ajutati..as avea sa mai slabesc inca 7 kg..am 1.65 inaltimea si 59 de kilograme.

Buna gina si bine ai venit printre noi>:D<.Pai ne poti detalia si noua ce ai de gand sa faci..cum vrei sa incepi?
Ar trebui sa stii ca nu trebuie sa scazi din 1100calorii zilnice..si pentru inceput zic ca ai putea chiar sa incepi de la 1300cal/zi ca sa ai de unde scadea pe parcurs.Ai putea incepe sa citesti pe aici,sa te integrezi intr-un grup..si sa ii dai bataie!:))
Sport faci?Ai tinut vreo dieta pana acum sau ai intentia de a tine una?Sau vrei sa iti personalizezi stilul de viata?
Nu e mult cat ai tu de dat jos..cu 1100cal/zi si sport vei vedea ce usor va fi..Iti urez mult succes!:-*

chubbyela 11 aug 2011 18:37:12

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 756510)


multumesc scumpa :-*
m-am uitat si prin meniurile tale...la meniul de ieri as fi scos branza topita :D si painea alba o poti inlocui cu cea din faina neagra, sau integrala, sunt mai sanatoase. In rest, meniul de pe 6.08 mi se pare chiar ok >:D< Si cel de pe 1 :D
cand aveai 600 si ceva de kcal mi se pare mult prea putin :( incearca sa treci de 1000...la pranz poti incerca ceva mai consistent :-*:-*

2 felii de paine alba nu ma omoara asa cum ar faceo 2 paini(asa cum mancam inainte).Marea mea slabiciune din totdeauna a fost painea.Paina alba si proaspata.Asa ca sa nu va mirati dar chiar au fost zile in care mancam 2 paini.Uneori mancam paine goala fara mancare.yuum si acum m-ar fi tentat sa bag un colt de paine la ghiozdan dar nu ma pot da batuta.Nu dupa 11 zile de cura.Si despre branza topita ce sa zic..nu am gasit ceea ce am mancat cu adevarat.Este un fel de cascaval feliat(ca cel hochland) si se numeste Pizzarella.Stiu ca nu e sanatos si de acum o sa mananc salata de vinete dimineata :-??La pranz am inceput sa mananc mai consistent ca organismul cere.De ex:astazi am mancat o portie de supa de pui si piept de pui la cuptor(100gr).Acum pe seara am mancat o rosie si cateva mere verzi micute si un ardei gogosar ca si gustare si la cina o sa fac o salatica de cruditati :-??Mi-e foarte greu adica sunt foarte presata asta e marea problema a mea.Adica as putea sa jur ca nu sunt la cura,pentru ca nu simt asta,dar faptul ca mananc altfel si ca deja creierul meu stie ca sunt la cura ma face tot mai nerabdatoare si noaptea deabia adorm cu gandul ca nu prea am slabit si a trecut deja nu stiu cat :-@Dar nu ma dau batuta.Nu si de data asta.Hai te pup si fii puternica >:D<

gina2007s 11 aug 2011 18:41:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Pai am mai tinut pana acum diete..adica am mancat cam ce credeam ca este bine pentru a slabi.Am avut norocul sa slabesc 7 kg..si prin infometare cateodata,dar totusi..am reusit.Si nu puneam inapoi decat un kilogram,pe care il dadea usor jos.Am si norocul de a slabi mai rapid,cred:)).Sport fac mai putin..cam jumatate de ora cu bicicleta+cateva plimbari si cateodata mai fac si cate o ora de gimnastica.Mi-e usor in primele zile de mancat sanatos,dar dupa cateva zile ma plictisesc si iar incep sa mananc numai prostii:(.

chubbyela 11 aug 2011 18:41:48

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756706)
Buna!:)Sunt si eu noua pe aici..si as vrea si eu sa ma ajutati..as avea sa mai slabesc inca 7 kg..am 1.65 inaltimea si 59 de kilograme.

Buna Gina, bine ai venit printre noi >:D< Eu cred ca cel mai bine e sa te gandesti foarte bine ce vrei.Daca intr-adevar vrei sa slabesti o sa reusesti.Si trebuie sa ai rabdare(cine vorbea:)) eu care fierb de 4 zile ca sa ma cantaresc).Trebuie sa ai incredere in tine si in potentialul tau si sa fi putin atenta la ce mananci.Daca nu ai probleme cu rabdarea atunci fa-ti meniul in asa fel incat sa slabesti 7 kg in 3 luni cu sport si vei putea sa mananci intr-atat incat sa nu iti dai seama ca defapt tu iti faci poftele si in acelasi timp si slabesti.La mine marea problema e rabdarea.Adica pot tine si stiu ca o sa ma pot mentine dar deabia astept sa ma vad slaba.Te puup si orice problema ai slabutele sunt aici sa te ajute.Te puuup :-*

gina2007s 11 aug 2011 18:42:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Am uitat sa mentionez:in fiecare zi intram pe forum de acum jumatate de an aproape,aveam si cont dar abia acum am inceput sa il folosesc:))

gina2007s 11 aug 2011 18:44:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Cu cantarul am o problema:cred ca de cel putin 3 ori ma cantaresc pe zi:(

chubbyela 11 aug 2011 18:50:35

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756759)
Am uitat sa mentionez:in fiecare zi intram pe forum de acum jumatate de an aproape,aveam si cont dar abia acum am inceput sa il folosesc:))

La fel si eu.MI-am facut cont acum un an si am intrat cateva saptamani pe forum dar dupa nu am mai intrat si am continuat sa mananc numai prostii si am ajuns de revelion la 70 kg.YAAY :)) ala a fost apogeul greutatii mele.Dupa m-am hotarat ca trebuie sa fac ceva.Si nu am reusit cu cura de slabit tocmai din cauza ca nu am rabdare,asa ca am apelat la ceva foarte neindicat si anume pastile de slabit.Am luat in ianuarie niste pastile dar tot pofta mi-era si nu am slabit un gram si prin februarie am luat capsula de slabit cu care am slabit 9 kg.Am ramas uimita cand m-am cantarit.Dar dupa toata treaba asta am ma pus 2 kg.Si asa am ajuns la 63.Iar acum am din nou 61 prin cura dupa 11 zile.Desi pare foarte convenabil faptul ca am slabit cu capsula aia nenorocita,vreau sa zic ca a fost cea mai de cosmar luna a mea(ca am luat timp de o luna in fiecare zi).Nu puteam sa ma misc.Simteam gatul uscat incontinuu.Transpiram.Aveam cosmaruri.Aveam nervi ma certam cu toata lumea si sa nu mai spun ca mi-a scazut imunitatea foarte tare.Acum sper sa ajung la 55 pana incepe scoala.Si sunt sigura ca voi reusi.

chubbyela 11 aug 2011 18:53:52

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756762)
Cu cantarul am o problema:cred ca de cel putin 3 ori ma cantaresc pe zi:(

Asa se intampla si la mine inainte,dar trebuie sa te dezobisnuiesti ca asa cantarul te va dezamagi.Mai ales ca seara esti mult mai grea decat dimineata.Incearca sa te cantaresti la saptamana asa cum fac eu.Am fost uimita luni sa vad ca am dat 1.8 kg.Si te motiveaza mult mai tare cand vezo ca intr-adevar ai slabit.Hai sa uitam de cantar impreuna :*

Georgii 11 aug 2011 19:04:07

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756754)
Pai am mai tinut pana acum diete..adica am mancat cam ce credeam ca este bine pentru a slabi.Am avut norocul sa slabesc 7 kg..si prin infometare cateodata,dar totusi..am reusit.Si nu puneam inapoi decat un kilogram,pe care il dadea usor jos.Am si norocul de a slabi mai rapid,cred:)).Sport fac mai putin..cam jumatate de ora cu bicicleta+cateva plimbari si cateodata mai fac si cate o ora de gimnastica.Mi-e usor in primele zile de mancat sanatos,dar dupa cateva zile ma plictisesc si iar incep sa mananc numai prostii:(.

Mai bine lasa dietele.Alimentatie sanatoasa+sport sunt cheia;;).
Da,si eu am avut probleme dastea..slabire,stagnare..ingrasare..etc:-s.
Da,esti norocoasa:)).
E bine ca faci sport..orice plimbare conteaza.Poti face jogging,aerobica..start walking..zumba..asta pentru inceput..cate 30min pe zi..e usor pt inceput..dupa cresti durata:P.
Pai ar trebui sa te gandesti ca daca muncesti acele cateva zile si dai jos ceva..iti convine sa le pui la loc mancand prostioare?Chiar iti va placea?Eu zic ca nu;;).Deci ai un plan de bataie;))?Daca ai nevoie de un sfat ceva...lasa mesaj in jurnalul meu ca pe aici ajung cam rar>:D<.Multa bafta:-*!

gina2007s 11 aug 2011 19:43:15

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Chubbyela..vad ca avem cam tot atatea kilograme de dat jos..bine,eu cu un kilogram mai mult dar nu e bai daca raman si la 53.As vrea,daca puteti,sa imi dati un model de meniu pentru intreaga zi..pentru ca eu am cam ramas in pana,cred ca m-am lasat de mancat sanatos deoarece mancam cam aceeasi mancare in fiecare zi:)).Si as mai vrea sa imi spuneti cam cat pot slabi pana in toamna..cand incep scoala.Sa nu imi fac sperante false,de a slabi 7 kg pana atunci=((

gina2007s 11 aug 2011 19:44:56

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Apropo..am uitat sa intreb:de vergeturi pot scapa cu zat de cafea sau ulei de masline?deoarece,din pacate,am ramas cu cateva si ma cam deranjeaza..

iwhipmyhair 11 aug 2011 19:48:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756815)
Apropo..am uitat sa intreb:de vergeturi pot scapa cu zat de cafea sau ulei de masline?deoarece,din pacate,am ramas cu cateva si ma cam deranjeaza..

Nu poti scapa de vergeturi,poti decat sa le "maschezi". Nu crede in toate cremele si-n leacurile babesti pentru ca sunt o prostie. Eventual,stai la soare si nu se vor vedea asa tare :)

chubbyela 11 aug 2011 20:02:04

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756814)
Chubbyela..vad ca avem cam tot atatea kilograme de dat jos..bine,eu cu un kilogram mai mult dar nu e bai daca raman si la 53.As vrea,daca puteti,sa imi dati un model de meniu pentru intreaga zi..pentru ca eu am cam ramas in pana,cred ca m-am lasat de mancat sanatos deoarece mancam cam aceeasi mancare in fiecare zi:)).Si as mai vrea sa imi spuneti cam cat pot slabi pana in toamna..cand incep scoala.Sa nu imi fac sperante false,de a slabi 7 kg pana atunci=((

Pai si eu vreau defapt sa ajung la 50.Dar pana pe 15 septembrie sigur voi slabi inca 6 kg si asta pentru ca fac sport zilnic si pentru ca meniul meu zilnic nu depaseste de 1300 de kcal.Poti sa te uiti prin meniurile mele.Eu am dat intr-o saptamana 1.8 kg.Si iti mai dau un pont:Bea ceai de soc timp de 2 saptamani rece de la frigider.S-a facut un studiu in germania si s-a descoperit ca daca bei 500 de ml de lichid rece arzi pana la 200 kcal.Iar ceaiul de soc iti taie pofta de mancare si grabeste metabolismul.Eu sunt sigura ca vei slabi cel putin 4 kg pana in toamna daca esti cu adevarat hotarata sa o faci.

chubbyela 11 aug 2011 20:03:11

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756815)
Apropo..am uitat sa intreb:de vergeturi pot scapa cu zat de cafea sau ulei de masline?deoarece,din pacate,am ramas cu cateva si ma cam deranjeaza..

Depinde ce fel de vergeturi sunt.Cele rosii se pot trata dar cele albe se pot masca sau ameliora.Si eu ma lupt cu niste vergeturi dar mi-am cumparat o crema de la gerovital si parca s-au mai ameliorat.Eu am albe(dungi albe)

gina2007s 11 aug 2011 22:09:04

Re: Liga adolescentelor slabute
 
albe am si eu:(

gina2007s 11 aug 2011 22:12:09

Re: Slabitul la adolescente
 
si eu..de maine chiar o sa tin..macar pana la sfarsitul lunii:)sper sa rezist:))

DoarEu 11 aug 2011 22:43:32

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de chubbyela (Post 756750)
2 felii de paine alba nu ma omoara asa cum ar faceo 2 paini(asa cum mancam inainte).Marea mea slabiciune din totdeauna a fost painea.Paina alba si proaspata.Asa ca sa nu va mirati dar chiar au fost zile in care mancam 2 paini.Uneori mancam paine goala fara mancare.yuum si acum m-ar fi tentat sa bag un colt de paine la ghiozdan dar nu ma pot da batuta.Nu dupa 11 zile de cura.Si despre branza topita ce sa zic..nu am gasit ceea ce am mancat cu adevarat.Este un fel de cascaval feliat(ca cel hochland) si se numeste Pizzarella.Stiu ca nu e sanatos si de acum o sa mananc salata de vinete dimineata :-??La pranz am inceput sa mananc mai consistent ca organismul cere.De ex:astazi am mancat o portie de supa de pui si piept de pui la cuptor(100gr).Acum pe seara am mancat o rosie si cateva mere verzi micute si un ardei gogosar ca si gustare si la cina o sa fac o salatica de cruditati :-??Mi-e foarte greu adica sunt foarte presata asta e marea problema a mea.Adica as putea sa jur ca nu sunt la cura,pentru ca nu simt asta,dar faptul ca mananc altfel si ca deja creierul meu stie ca sunt la cura ma face tot mai nerabdatoare si noaptea deabia adorm cu gandul ca nu prea am slabit si a trecut deja nu stiu cat :-@Dar nu ma dau batuta.Nu si de data asta.Hai te pup si fii puternica >:D<

ai mancat bineee >:D< imi inchipui si eu ca cere organismul, si ideal ar fi sa-i si dai cand cere :D
cel mai bine e sa nu te gandesti la asta ca la o cura :-?? o data pe saptamana sau cam asa poti papa ceva dulce, dietetic :D ca stii cum e...ce e interzis parca te tenteaza mai tare :)) si mai bine sa-ti potolesti o mica pofta, decat sa tot amani pana nu mai poti ;;)
multumesc pt incurajari >:D< ma bucur ca nu te dai batuta, nu ai de ce sa te dai batuta, ai vointa, ambitie si rabdare si asta e tot ce trebuiee :-*:-*

DoarEu 11 aug 2011 22:47:19

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 756706)
Buna!:)Sunt si eu noua pe aici..si as vrea si eu sa ma ajutati..as avea sa mai slabesc inca 7 kg..am 1.65 inaltimea si 59 de kilograme.

bine ai venit Ginaaa! :-* cu dieta potrivita, sport, ambitie si rabdare o sa reusesti! >:D<
mult mult spor >:D<

chubbyela 12 aug 2011 01:15:58

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 757104)


ai mancat bineee >:D< imi inchipui si eu ca cere organismul, si ideal ar fi sa-i si dai cand cere :D
cel mai bine e sa nu te gandesti la asta ca la o cura :-?? o data pe saptamana sau cam asa poti papa ceva dulce, dietetic :D ca stii cum e...ce e interzis parca te tenteaza mai tare :)) si mai bine sa-ti potolesti o mica pofta, decat sa tot amani pana nu mai poti ;;)
multumesc pt incurajari >:D< ma bucur ca nu te dai batuta, nu ai de ce sa te dai batuta, ai vointa, ambitie si rabdare si asta e tot ce trebuiee :-*:-*

Nu mi-e pofta de nimic.Azi mi-a fost pofta de baton fitness si am mancat ca si gustare.Pe seara nu am manca salata de cruditati am mancat vreo 350 de grame de rosii sarate si mi-am facut 3 ochiuri si nu am putut sa mananc mai mult de unu.La al doilea am vomat.Nu stiu de ce :-?? Sunt foarte decisa.Asta-seara mi-era cam greu sa imi fac exercitiile dar pana la urma le-am facut si a fost ok.Sper din tot sufletul sa mai slabesc si la gamba ca am niste gambe musculoase rau de tot :(

chubbyela 12 aug 2011 01:19:04

Re: Slabitul la adolescente
 
Citat:

Anterior postat de gina2007s (Post 757061)
si eu..de maine chiar o sa tin..macar pana la sfarsitul lunii:)sper sa rezist:))

Sigur o sa rezisti gina daca o sa intri pe forum.Pentru ca aici mai primesti si sfaturi si o vorba buna si fetele te ambitioneaza.Sper sa slabesti si sa ne vedem cat mai des pe aici :-*

DoarEu 12 aug 2011 01:45:37

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de chubbyela (Post 757175)
Nu mi-e pofta de nimic.Azi mi-a fost pofta de baton fitness si am mancat ca si gustare.Pe seara nu am manca salata de cruditati am mancat vreo 350 de grame de rosii sarate si mi-am facut 3 ochiuri si nu am putut sa mananc mai mult de unu.La al doilea am vomat.Nu stiu de ce :-?? Sunt foarte decisa.Asta-seara mi-era cam greu sa imi fac exercitiile dar pana la urma le-am facut si a fost ok.Sper din tot sufletul sa mai slabesc si la gamba ca am niste gambe musculoase rau de tot :(

daca te simti obosita poti face pauza...nu e bine nici sa-ti chinui corpul >:D< vrei sa slabesti la gambe...adica sa dai jos grasimea sau nu mai vrei muschi? Joggingul ajuta mult...la tonifiere in general :D

chubbyela 12 aug 2011 08:51:14

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 757180)


daca te simti obosita poti face pauza...nu e bine nici sa-ti chinui corpul >:D< vrei sa slabesti la gambe...adica sa dai jos grasimea sau nu mai vrei muschi? Joggingul ajuta mult...la tonifiere in general :D

Nu mai vreau muschi :-< Gambele mele sunt prea tonifiate din nastere :))

DoarEu 13 aug 2011 00:51:59

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de chubbyela (Post 757392)
Nu mai vreau muschi :-< Gambele mele sunt prea tonifiate din nastere :))

vaaai, bucura-te de muschii aia:)) ard mult mai multe calorii decat grasimea :D nu-ti dori sa scapi de ei :-*

chubbyela 16 aug 2011 21:46:55

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 758442)


vaaai, bucura-te de muschii aia:)) ard mult mai multe calorii decat grasimea :D nu-ti dori sa scapi de ei :-*

da daar sunt prea mari :(

chubbyela 17 aug 2011 00:34:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
FETELOOOR :( ce se intampla? se destrama forumul pentru adolescente?Eu am fost la mare pentru cateva zile si am mancat putin mai mult(nu prostii dar am trecut putin peste calorii)..Probabil si voi sunteti plecate ca nu prea mai e asa populat forumul asta :)) VA PUP fetelor si sa ne vedem cu bine mai slabute un picut :*

geoshy 18 aug 2011 16:08:59

Re: Slabitul la adolescente
 
buna!sunt si eu noua pe aici:D!ma numesc giorgiana am, 16 ani, 155 de cm si o greutate de 55 de kg!am avut 49 dar in vara asta am avut timpul ocupat si macam numai o data pe zi asta se intampla pe la 5 seara si beau mult suc.cu dulciuril nu exagerez si cu prjelile dar tot ma ingras:(( banuiesc ca pun chilogrammele pe care le-am datjoc prin infometare:( vreau sa fiu si eu o slabuta:D dar sa slabesc sanatos si as vrea sa fie definitiv:D
astept un raspuns si sper ca sa reusec si eu:D.multumesc!

chubbyela 19 aug 2011 01:06:29

Re: Slabitul la adolescente
 
Citat:

Anterior postat de geoshy (Post 763664)
buna!sunt si eu noua pe aici:D!ma numesc giorgiana am, 16 ani, 155 de cm si o greutate de 55 de kg!am avut 49 dar in vara asta am avut timpul ocupat si macam numai o data pe zi asta se intampla pe la 5 seara si beau mult suc.cu dulciuril nu exagerez si cu prjelile dar tot ma ingras:(( banuiesc ca pun chilogrammele pe care le-am datjoc prin infometare:( vreau sa fiu si eu o slabuta:D dar sa slabesc sanatos si as vrea sa fie definitiv:D
astept un raspuns si sper ca sa reusec si eu:D.multumesc!

Buna Georgi >:D< Ma bucur ca vrei sa slabesti sanatos si ti-ai ales locul potrivit :*
Nu stiu principiile dietei Atkins dar cred ca sunt aceleasi ca ale unui stil de viata sanatos:fara prajeli,dulciuri,grasimi si mult sport cam asta tre' sa faci inainte de 18 ani ca sa slabesti ca altfel te alegi cu niste vergeturi urate(asa cum mi s-a intamplat mie)..si de ce sa nu iti schimbi stilul de viata de pe acum?adica sa te pregatesti pentru o viata sanatoasa de mica..Eu iti urez succes si sper ca inceputul de an scolar sa ne prinda mai slabute pe toate >:D<

geoshy 20 aug 2011 23:33:19

Re: Slabitul la adolescente
 
ms pt raspuns!din cate am vazut ai si tu 16 ani,nu?si as vrea sa stiu cum tiai facut dieta personala,sunt foarte curioasa ca as vrea sa adopt si eu una pt ca sunt o fiere care se plictiseste repede si nu imi place sa imi pregatesc cu o zi inainte meniul:d. depide de ca am chef in acea si poate nu mie fosme prea tare sau poate am nevoie de mancare sanatoasa ca sa am energie:). si de asta as vrea sa adopdez o dieta personala dar bineinteles dupa ce invat ce inseamna sa mananci sanatos:d.am vazut ca esti cv mai veche si dc nu astept sfaturi si foarte multe informatii:d.pwp

marina19 21 aug 2011 15:39:52

Re: Slabitul la adolescente
 
bine v am regasit fetele >:D<
ce mai faceti ?

DoarEu 22 aug 2011 00:19:46

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de chubbyela (Post 762047)
FETELOOOR :( ce se intampla? se destrama forumul pentru adolescente?Eu am fost la mare pentru cateva zile si am mancat putin mai mult(nu prostii dar am trecut putin peste calorii)..Probabil si voi sunteti plecate ca nu prea mai e asa populat forumul asta :)) VA PUP fetelor si sa ne vedem cu bine mai slabute un picut :*

si eu am fost plecata pe la bunici si nu am mai avut timp sa intru pe forum :D cum a fost la mare?>:D<

buna Georgiana si bine ai venit printre noi:x
dieta personala inseamna mai mult sa mananci ce e sanatos, dar sa ti se potriveasca...adica programul tau sa se potriveasca cerintelor corpului tau :D de ex nu poti tine o dieta pe baza de proteine daca tie nu iti place carnea, nu iti plac lactatele, etc >:D< cel mai bine e sa parcurgi topicurile forumului si poate vei gasi o dieta care sa-ti placa si sa te simti bine cand o tii >:D<

DoarEu 22 aug 2011 00:23:14

Re: Slabitul la adolescente
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 766439)
bine v am regasit fetele >:D<
ce mai faceti ?

heei Marina!>:D<
uite, eu mai nimic, incerc sa ma tin de dieta, dar vad ca in ultimul timp am o pofta nebuna de Nutella, si abia ma abtin sa nu-mi cumpar un borcanel :))
tu ce faci? cum merge dieta?:D

marina19 22 aug 2011 01:14:36

Re: Slabitul la adolescente
 
eu nu am mai tinut..am fost plecata o perioada in care m am si ingrasat desigur..si acum iata ma la ``frumoasa`` greutate de 58.8 kg :|..damn it !! :|....de sambata sunt la dukan faza 1 :P...sa vedem ce iese...sunt hotarata de data asta ( stiu ca asa am zis mereu, dar acum chiar sunt ).,,

marina19 22 aug 2011 06:56:21

Re: Slabitul la adolescente
 
neatza fetele >:D<..am reusit sa ma trezesc si sa iau micul dejun...omelta cu branza si un mic ardei iute :D..
v am adus cafeaua :-*
http://cache2.allpostersimages.com/p...-good-life.jpg

carinush 22 aug 2011 08:37:24

Re: Slabitul la adolescente
 
Neataaaa :-* :-*

oana Marina 31 aug 2011 09:29:09

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Neatza slabutelor ... Sunt noua aici si cum nu stiam unde sa intru prima oara m-am oprit in Jurnalul adolescentelor slabute.. Sper sa ma primiti si pe mine.. si sa ma ajutati sa obtin de la mine si de aici numai lucruri bune.. Momentan imi doresc sa dau jos 3-4 kg si sa continui cu un stil de viata sanatos.. multumesc.;;)

Efs 31 aug 2011 09:36:46

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Salutare ThinkPink si bine ai venit printre noi >:D< Iti urez mult succes in gasirea unei diete care sa ti se potriveasca, sfatul meu este sa o iei usor, sa nu te lasi dusa de val.Cu pasi mici dar siguri totul este posibil !
http://www.tumblr.com/photo/1280/942...gdxFn0U1qjlres

oana Marina 31 aug 2011 09:54:00

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Multumesc frumos. Cred ca o sa incep prin a face un jurnal unde sa-mi tin evidenta .. Multumesc din suflet pentru sfaturi..

anca1997 09 sep 2011 18:21:47

Slabit
 
Buna,am aproape 14 ani si 67 kg la 1.73...am inceput a slabi prin a renunta la dulciuri,si alerg in fiecare zi vreo jum de ora,mananc dimineata un sendvis cu unt cascaval si salam :$,apoi cand vin de la scoala la 3 mananc de exemplu supa,apoi fructe..poate reusesc in ritmul asta in 3 luni sa slabesc 10 kg?..azi am mancat dimineata sendvis,cand am venit de la scoala macaroane (ori paste sunt din Republica Moldova) apoi un mar,5 bobite de poama,si o bucata maaare de pepene rosu e mult pe azi?si peste jumate de ora ma duc sa alerg :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:06:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO