forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

andra_aly 06 oct 2010 21:59:54

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Buna Ghitzuk:) ce mai faci? merge treaba?;;)
hai si pe aici cu vesti>:D<

Ghitzuk 07 oct 2010 08:31:20

Re: Jurnal Ghitzuk
 
da merge:D mam cantarit duminik si aveam 55kg:D
numa mno de cand am inceput sc e mai greu k nici sport nu mai fac si nici nu pot sa mananc numa mere la sc uneori mai mananc cate un pachet de biscuitzi ,un corn,o placinta ceva....da ma bucur cihiar dak la sc mai trisez uneori tot am slabit:)

sunt foarte multumita de rezultatele mele
app cand o sa ajung la 50 de kg o sa postez si poze:D

VentoFreddo 07 oct 2010 11:42:33

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Felicitari pt scadere, data viitoare cand mai intri sa schimbi si tikerul, corect, ca acum nu e..:P
Sa ai spor!>:D<

andra_aly 07 oct 2010 12:35:25

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Felicitari>:D< Asteptam pozici cu nerabdare;;)
Apropo, sa setezi corect tickerul:) uite aici cum: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...rita-1474.html
a... inca o chestie, in cat timp ai scapat de 5 kg?;;)
Succes in continuare. >:D<

elenus 07 oct 2010 14:50:21

Re: Jurnal elenus
 
incerc , incerc .. e mai gereu decat pare
azi am papat la micul dejun 15g fulgi de cereale cu stafide sanovita , o jumatate de lingurita miere si 200ml lapte de vaca,
la scoala 2 mere ionatan mici si un baton de cereale fitnes , iar la pranz 200ml lapte vaca , 2 copanele fierte fara piele(aprox 90g) si 15g struguri

El3na 07 oct 2010 18:28:05

Jurnal elena
 
Buna ziua.Am 168m si 59 kg.In urma mai multor cure de slabit de la 68 kg am ajuns 59kg din nou.Am intrerupt aceste cure,si mam ingrasat 5kg in mai putin de 1 luna.Acum am din nou 58,8 kg mai exact,dar indiferent de ce mananc ma ingras.Tin sa mentinonez ca am luat si pastile de slabit,dar degeaba.Sunt prea grasA?Eu asa ma simt.Imi spune cineva o cura de slabire eficace?
De 4 zile mananc doar mere,cate 5-6 pe zi,dar nu am slabit decat 1 kg..:|

mvthebest 07 oct 2010 19:07:45

Re: Jurnal elena
 
Citat:

Anterior postat de El3na (Post 356602)
Buna ziua.Am 168m si 59 kg.In urma mai multor cure de slabit de la 68 kg am ajuns 59kg din nou.Am intrerupt aceste cure,si mam ingrasat 5kg in mai putin de 1 luna.Acum am din nou 58,8 kg mai exact,dar indiferent de ce mananc ma ingras.Tin sa mentinonez ca am luat si pastile de slabit,dar degeaba.Sunt prea grasA?Eu asa ma simt.Imi spune cineva o cura de slabire eficace?
De 4 zile mananc doar mere,cate 5-6 pe zi,dar nu am slabit decat 1 kg..:|

Nu te juca cu sanatatea ta.
Elimina alimentele daunatoare si mananca multe legume,fructe,lactate,paine integrala,cereale integrale,peste/pui.+sport si ve-i slabi sanatos si frumos.
Degeaba te infometezi si dupa kg vor reveni.:( si mai ajungi si pe la spital.

Slabuta 07 oct 2010 20:06:03

Re: Jurnal elena
 
Citat:

Anterior postat de El3na (Post 356602)
Buna ziua.Am 168m si 59 kg.In urma mai multor cure de slabit de la 68 kg am ajuns 59kg din nou.Am intrerupt aceste cure,si mam ingrasat 5kg in mai putin de 1 luna.Acum am din nou 58,8 kg mai exact,dar indiferent de ce mananc ma ingras.Tin sa mentinonez ca am luat si pastile de slabit,dar degeaba.Sunt prea grasA?Eu asa ma simt.Imi spune cineva o cura de slabire eficace?
De 4 zile mananc doar mere,cate 5-6 pe zi,dar nu am slabit decat 1 kg..:|

Buna Elena si bun venit printre noi :)

Doamne fereste, nu esti prea grasa, ai poate niste kg in plus. :)

Ce alimentatie ai in prezent?
Ce sport faci?

Pastilele de slabit sunt inamicul tau.
Nici sa nu te mai gandesti sa iei asa ceva.
Poate te slabesc cat le iei, dar ce faci cand nu mai bei pastile, asta fara sa vorbesc despre efecte adverse pe termen lung.:-s

Mult succes in ceea ce ti-ai propus si cel mai bine indreapta-te spre alimentatie sanatoasa. :)

curly.light 07 oct 2010 23:00:00

Re: Jurnal elena
 
Bine ai venit,elena!>:D<:-*

Sincer,mi se pare ca nu ai kilograme in plus. Ai o greutate normala pentru inaltimea ta,nu ai de ce sa te simti complexata.
Vrei sa arati mai bine ? Vrei sa mai dai jos 2-3 kg ?Ok ,atunci te vreau mai optimista,si cu un plan de actiune.

Pastile de slabit? Nici macar nu te gandi la ele!
Acum poate nu realizezi asta,dar pastilele de slabit iti fac foarte mult rau .Nu asa,peste noapte, dar risti ca peste ani sa te trezesti cu niste probleme de sanatate,si nu vei sti de unde vin! Prin toate substantele care le bagam in noi fara sa fim atenti ,ne putem compromite sanatatea! Ai mare grija>:D<

Exista metode de slabit sanatos! Spune-ne doar mai multe despre tine,si vom gasi o solutie.

Dupa orice dieta punem kilogramele inapoi daca revenim la stilul alimentar anterior.
Ce dieta ai tinut ? Daca ai tinut o hipocalorica,si ai revenit brusc la numarul de calorii dinainte...e normal ca organismul sa reactioneze asa! Nu iesi brusc din dieta,oricare ar fi ea. Mananca intai o perioada ca in timpul dietei ,marind lent cantitatile si introducand alimente noi.
Dupa o perioada in care ai mancat sanatos si putin ,e normal ca organismul tau sa depuna grasimi acum!

Spune-ne mai multe despre tine! Ce mananci intr-o zi ,daca faci sport, ce dieta ti-ar placea sa tii ....
:-*

bluesky 08 oct 2010 17:38:46

Jurnal Claire (bluesky)
 
Heiii... sunt Claire... de 2 saptamani am inceput un regim propriu prin care am slabit 5 kg. As vrea sa stiu daca printr-un regim simplu se poate slabi cam 20 si ceva de kg... si cam in cat timp?:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:21:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO