forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

lucia ely 08 oct 2010 18:17:55

Re: Jurnal Claire (bluesky)
 
buna si bine ai venit:)
prin ce dieta ai slabit cele 5 kg?
sport faci?

recomandabil e sa pierzi in jur de 4 kg pe luna ...:) daca vrei sa le pierzi sanatos:)

bluesky 08 oct 2010 18:38:12

Re: Jurnal Claire (bluesky)
 
Pai dimineata mananc cereale integrale... la pranz ciorba si o salata si la cina o supa de legume uneori cu ceva carne. La gustare beau un iaurt normal. Fac sport in jur de 1 ora pe zi printre care zumba, aerobic si saritul corzii. Cam atat.

amy0404 08 oct 2010 19:41:04

Re: Jurnal Claire (bluesky)
 
Citat:

Anterior postat de bluesky (Post 357884)
Pai dimineata mananc cereale integrale... la pranz ciorba si o salata si la cina o supa de legume uneori cu ceva carne. La gustare beau un iaurt normal. Fac sport in jur de 1 ora pe zi printre care zumba, aerobic si saritul corzii. Cam atat.

Eu nu cred ca mananci 1000cal/zi. Ca sa slabesti sanatos acesta este minumul.
Supele au vitamine si e ok sa la mananci, dar nu si al parnz si seara si..atat:| Proteine, din cate imi dau eu seama, nu prea ai. Sa stii ca sunt foarte importante pentru organism, mai ales ca tu faci si sport, ceea ce e foarte bine. Muchii se hranesc din proteine si, daca ai muschiuleti (acum nu te gandi la culturism :P) arzi mai multe calorii chiar si atuncicand stai ;)
Te rog, sa tii cont de faptul ca slabilul rapid lasa urme urate pe corp, ca sa nu mai vorbesc de efectul yo-yo.
Uite un mic exemplu http://www.acrossfitness.com/wp-cont...ks-300x198.jpg
Apoi de ce sa iti ascunzi burtica pentru care ai rabdat atat? :)

bluesky 08 oct 2010 19:49:12

Re: Jurnal Claire (bluesky)
 
Multumesc foarte mult Amy pt sfaturi. Am sa tin sigur cont de ele:). Eu nu cred ca mananc putin, pt ca chiar nu imi este deloc foame, dar am sa incerc sa bag mai multe proteine in alimentatie.

curly.light 08 oct 2010 20:08:07

Re: Jurnal Claire (bluesky)
 
Buna >:D<
Foloseste calculatorul de calorii de pe site,si calculeaza numarul de calorii pe care il consumi tu intr-o zi. Cum ti s-a mai si spus,trebuie sa fie mai mare de 1000!
Daca papi sub 1000 de calorii ,slabitul se va opri ,in cele din urma, si cand vei creste la un aport normal vei pune tot pe tine.
Iti recomand sa incepi cu 1200 calorii/zi,pentru ca atunci cand intervin perioadele de stagnare sa ai de unde scadea:D
Te pup:-*

El3na 08 oct 2010 20:20:51

Re: Jurnal elena
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 356649)


Nu te juca cu sanatatea ta.
Elimina alimentele daunatoare si mananca multe legume,fructe,lactate,paine integrala,cereale integrale,peste/pui.+sport si ve-i slabi sanatos si frumos.
Degeaba te infometezi si dupa kg vor reveni.:( si mai ajungi si pe la spital.

Multumesc mult pt msg.Mam gandit sa incep dieta south beach.Ce spuneti?O dieta sanatoasa.Daca am mancat timp de 1saptamana compot de mere,apoi 1 saptamana doar mere(si mam ingrasat de la mere)...am tinut diete peste diete,iti dai seama ca pot sa tin orice dieta :-)
multumesc mult inca o data

El3na 08 oct 2010 20:22:26

Re: Jurnal elena
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 356931)
Bine ai venit,elena!>:D<:-*

Sincer,mi se pare ca nu ai kilograme in plus. Ai o greutate normala pentru inaltimea ta,nu ai de ce sa te simti complexata.
Vrei sa arati mai bine ? Vrei sa mai dai jos 2-3 kg ?Ok ,atunci te vreau mai optimista,si cu un plan de actiune.

Pastile de slabit? Nici macar nu te gandi la ele!
Acum poate nu realizezi asta,dar pastilele de slabit iti fac foarte mult rau .Nu asa,peste noapte, dar risti ca peste ani sa te trezesti cu niste probleme de sanatate,si nu vei sti de unde vin! Prin toate substantele care le bagam in noi fara sa fim atenti ,ne putem compromite sanatatea! Ai mare grija>:D<

Exista metode de slabit sanatos! Spune-ne doar mai multe despre tine,si vom gasi o solutie.

Dupa orice dieta punem kilogramele inapoi daca revenim la stilul alimentar anterior.
Ce dieta ai tinut ? Daca ai tinut o hipocalorica,si ai revenit brusc la numarul de calorii dinainte...e normal ca organismul sa reactioneze asa! Nu iesi brusc din dieta,oricare ar fi ea. Mananca intai o perioada ca in timpul dietei ,marind lent cantitatile si introducand alimente noi.
Dupa o perioada in care ai mancat sanatos si putin ,e normal ca organismul tau sa depuna grasimi acum!

Spune-ne mai multe despre tine! Ce mananci intr-o zi ,daca faci sport, ce dieta ti-ar placea sa tii ....
:-*

Multumesc mult pt msg.Mam gandit sa incep dieta south beach.Ce spuneti?O dieta sanatoasa.Daca am mancat timp de 1saptamana compot de mere,apoi 1 saptamana doar mere(si mam ingrasat de la mere)...am tinut diete peste diete,iti dai seama ca pot sa tin orice dieta :-)
multumesc mult inca o data

Ghitzuk 08 oct 2010 21:05:30

Re: Jurnal Ghitzuk
 
multumesc>:D<...scz am uitat sa il modific;))

cam in 5 saptamani am slabit:)

andra_aly 08 oct 2010 21:31:36

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Nu te cert ca esti chiar la limita. cam 4 kg pe luna e ok:) sti, e mai sigur mai incet, dar macar sti ca nu se intrc:-s #:-s
felicitari:) spor in continuare:)

curly.light 08 oct 2010 22:57:56

Re: Jurnal elena
 
Citat:

Anterior postat de El3na (Post 358086)
Multumesc mult pt msg.Mam gandit sa incep dieta south beach.Ce spuneti?O dieta sanatoasa.Daca am mancat timp de 1saptamana compot de mere,apoi 1 saptamana doar mere(si mam ingrasat de la mere)...am tinut diete peste diete,iti dai seama ca pot sa tin orice dieta :-)
multumesc mult inca o data

South beach e ok.
Nu stiu eu foarte multe despre ea, stiu doar ca in faza 1 nu ai voie fructe:-/ Si ai voie,in schimb,dulciuri dietetice,cu frutoza. Ceea ce e ok, nu vei fi tentata sa renunti daca mai gusti si din alea.
Intereseaza-te pe site,sunt sigura ca este un topic al fetelor care tin SB ,vei putea acolo sa pui intrebari ,daca ai neclaritati ,si sa ceri pareri.
Felicitari pentru alegere! Acum ca te-ai decis ,esti mai aproape de slabire cu un pas.
Cand incepi ?;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:01:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO