forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

Yvonne93 03 sep 2010 14:42:39

Re: Jurnal Yvonne
 
Nu mi`a recomandat sa mananc doar ovaz dar a zis ca masa de seara si de dimineata le pot inlocui cu ovaz iar in rest pot manca orice dar cu moderatie,des,si fara sa ma ridic "plina" de la masa:)

Dee 03 sep 2010 14:45:52

Re: Jurnal Yvonne
 
A pai asa e destul de ok...doar sa mananci si proteine cum a zis Mira :D ca nici fara alea nu poti sa stai. si minim 1250 calorii / zi. Eu numai asa am inceput sa slabesc, ca atunci cand mancam 1000 am slabit un pic la inceput si dupa aia 0 :( si le am mai si pus la loc =((

succes >:D<

Yvonne93 03 sep 2010 14:49:09

Re: Jurnal Yvonne
 
Sincer la calorii nu prea stau sa calculez cate calorii consum zilnic:-s

Dee 03 sep 2010 14:52:59

Re: Jurnal Yvonne
 
Citat:

Anterior postat de Yvonne93 (Post 313604)
Sincer la calorii nu prea stau sa calculez cate calorii consum zilnic:-s

E si asa bine, atunci ai grija doar sa mananci oricand ti e foame si sa termini de mancat imediat cand nu ti mai e :)

Geoy 03 sep 2010 14:58:04

Jurnal Geoy
 
Buna slabutelor!! >:D<Am descoperit de curand acest site si mi s'a parut foarte tare, avand in vedere ca aici iti poti impartasi experientele cu persoane care (sper) nu o sa te judece dupa felul in care arati...:)
Despre mine.... am 18 ani fara cateva saptamani, 1.62 si 84 kg (da... stiu... e mult)!! x-(
Am fost dintotdeauna mai plinuta... insa de prin clasaa a 6a mi s'a pus pata si m'am apucat de tot felul de diete (+ ca rudele ma bateau la cap cu propozitii de genu "vai draga da' ce te'ai ingrasat!!!" ceea ce m'a scos din minti x-( x-( x-( ).. Ba dieta disociata, ba dieta pe baza de fructe, ba ddieta cu mere (am mancat o sapt intreaga numai mere), ba herbalife (nu a functionat pentru mine), si mereu dupa ce terminam o dieta kg nu intarziau sa apara.....
Prin clasa a 10'a ma saturasem de atatea diete si am incetat.... mi'am zis ca tb sa imi accept corpul asa cum e si sa nu mai bag pe nimeni in seama (atunci aveam vreo 78 kg)... si mi'a mers....pana acum 1 sapt cand m'am uitat in oglinda si m'am suit pe cel mai mare dusman al meu = cantarul si m'am speriat: :-o PFU 88!!
Atat mi'a trebuit... si m'am apucat bineinteles de o noua dieta : Dieta south beach si ma simt destul de bine deocamdata...;;)

Oricum.... abia astept sa impartasesc cu voi reusitele (sau insuccesele) mele si sper cu ajutorul vostru sa pot sa ma simt si eu din nou frumoasa :-s

pupici si va astept cu drag in jurnalul meu!! :x>:D<:x>:D<:-*:-*:-*

mvthebest 03 sep 2010 15:02:12

Re: Jurnal Yvonne
 
Citat:

Anterior postat de Yvonne93 (Post 313586)
Dimineata: un bol de ovaz cu lapte
Gustare: iaurt sau un fruct (nectarine)
Pranz: Depinde ce mi se nazare
Inca o gustare:de exeplu daca la prima mananc iaurt la a doua mananc un fruct
Seara: la fel ca dimneata
Mers pe bicicleta(de obicei 30-45 min)....ma gandeam sa ma apuc si de dans:D

Si de obicei la pranz cam ce mananci?:-/

Yvonne93 03 sep 2010 15:04:59

Re: Jurnal Yvonne
 
Mancare obisnuita dar fara paine.....depince ce gateste mama...si mananc daca imi place

mvthebest 03 sep 2010 15:06:30

Re: Jurnal Yvonne
 
Citat:

Anterior postat de Yvonne93 (Post 313621)
Mancare obisnuita dar fara paine.....depince ce gateste mama...si mananc daca imi place

Mananci si oua,branza,lapte,carne?:-/

mvthebest 03 sep 2010 15:18:44

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de Geoy (Post 313614)
Buna slabutelor!! >:D<Am descoperit de curand acest site si mi s'a parut foarte tare, avand in vedere ca aici iti poti impartasi experientele cu persoane care (sper) nu o sa te judece dupa felul in care arati...:)
Despre mine.... am 18 ani fara cateva saptamani, 1.62 si 84 kg (da... stiu... e mult)!! x-(
Am fost dintotdeauna mai plinuta... insa de prin clasaa a 6a mi s'a pus pata si m'am apucat de tot felul de diete (+ ca rudele ma bateau la cap cu propozitii de genu "vai draga da' ce te'ai ingrasat!!!" ceea ce m'a scos din minti x-( x-( x-( ).. Ba dieta disociata, ba dieta pe baza de fructe, ba ddieta cu mere (am mancat o sapt intreaga numai mere), ba herbalife (nu a functionat pentru mine), si mereu dupa ce terminam o dieta kg nu intarziau sa apara.....
Prin clasa a 10'a ma saturasem de atatea diete si am incetat.... mi'am zis ca tb sa imi accept corpul asa cum e si sa nu mai bag pe nimeni in seama (atunci aveam vreo 78 kg)... si mi'a mers....pana acum 1 sapt cand m'am uitat in oglinda si m'am suit pe cel mai mare dusman al meu = cantarul si m'am speriat: :-o PFU 88!!
Atat mi'a trebuit... si m'am apucat bineinteles de o noua dieta : Dieta south beach si ma simt destul de bine deocamdata...;;)

Oricum.... abia astept sa impartasesc cu voi reusitele (sau insuccesele) mele si sper cu ajutorul vostru sa pot sa ma simt si eu din nou frumoasa :-s

pupici si va astept cu drag in jurnalul meu!! :x>:D<:x>:D<:-*:-*:-*

>:D<>:D<Bine ai venit
Ce ai papat azi? Cam cate calorii papi pe zi?
Nu trebuie sa bagi in seama lumea rea. Noi slabim pentru sanatatea si aspectul nostru fizic si psihic>:D<
Ce sport faci?

Yvonne93 03 sep 2010 15:25:43

Re: Jurnal Yvonne
 
Citat:

Anterior postat de Dee (Post 313610)
E si asa bine, atunci ai grija doar sa mananci oricand ti e foame si sa termini de mancat imediat cand nu ti mai e :)

incerc sa mananc atunci cand imi e foame atat cat sa imi treaca aceasta senzatie,fara sa ma satur,restul completez cu apa:D

Sayuri 03 sep 2010 15:27:35

Re: Jurnal Geoy
 
Buna >:D<Stiu cum e cand cei din jur comenteaza am un frate totata ziua imi spune ca arat cat china .Dar cum a spus si mv tre sa slabim pentru noi insine eu de maine incep Sb thu cat timp ai de cand ai inceput-o poate ne putem sustine reciproc poop:-*

mvthebest 03 sep 2010 15:30:48

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de Sayuri (Post 313641)
Buna >:D<Stiu cum e cand cei din jur comenteaza am un frate totata ziua imi spune ca arat cat china .Dar cum a spus si mv tre sa slabim pentru noi insine eu de maine incep Sb thu cat timp ai de cand ai inceput-o poate ne putem sustine reciproc poop:-*

Ma numesc Mirabela (Mira mai scurt:P)
Eu nu am primit critici de la familie,in schimb cum sunt cea mai slaba tintre ei imi spun tot timpul ca sunt deja f slaba:( si sa mananc.
Conteaza tu sa nu iti pierzi increderea in tine>:D< Kg se duc doar datorita tie,nimeni nu poate sa ne ia kg peste noapte. :(
Dieta South Beach este o dieta ff buna. Trebuie doar cand treci in faza2 sa ai grija cum introduci alimentele. >:D<

cristine017 03 sep 2010 15:33:55

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de Geoy (Post 313614)
Buna slabutelor!! >:D<Am descoperit de curand acest site si mi s'a parut foarte tare, avand in vedere ca aici iti poti impartasi experientele cu persoane care (sper) nu o sa te judece dupa felul in care arati...:)
Despre mine.... am 18 ani fara cateva saptamani, 1.62 si 84 kg (da... stiu... e mult)!! x-(
Am fost dintotdeauna mai plinuta... insa de prin clasaa a 6a mi s'a pus pata si m'am apucat de tot felul de diete (+ ca rudele ma bateau la cap cu propozitii de genu "vai draga da' ce te'ai ingrasat!!!" ceea ce m'a scos din minti x-( x-( x-( ).. Ba dieta disociata, ba dieta pe baza de fructe, ba ddieta cu mere (am mancat o sapt intreaga numai mere), ba herbalife (nu a functionat pentru mine), si mereu dupa ce terminam o dieta kg nu intarziau sa apara.....
Prin clasa a 10'a ma saturasem de atatea diete si am incetat.... mi'am zis ca tb sa imi accept corpul asa cum e si sa nu mai bag pe nimeni in seama (atunci aveam vreo 78 kg)... si mi'a mers....pana acum 1 sapt cand m'am uitat in oglinda si m'am suit pe cel mai mare dusman al meu = cantarul si m'am speriat: :-o PFU 88!!
Atat mi'a trebuit... si m'am apucat bineinteles de o noua dieta : Dieta south beach si ma simt destul de bine deocamdata...;;)

Oricum.... abia astept sa impartasesc cu voi reusitele (sau insuccesele) mele si sper cu ajutorul vostru sa pot sa ma simt si eu din nou frumoasa :-s

pupici si va astept cu drag in jurnalul meu!! :x>:D<:x>:D<:-*:-*:-*

Hei Geoy >:D< vad ca ti dieta South Beach la fel ca mine .Eu sunt in ziua 5 ..treci pe la mine prin jurnal;;) sa vezi ce am papat eu zilele astea :-*

tynna 03 sep 2010 17:26:27

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 313440)
@tynna:merci , nu tin neaparat sa ajung la 45 , m-as multuni si cu 46-47

E mai bine asa.:)Vezi tu cum arati la 47..si daca tot nu esti multumita mergi pana la 45:)..desi..la inaltimea ta..47,48 e numai bine:).

valentynavalentyna27 03 sep 2010 21:38:03

Re: Jurnal elenus
 
buna si bn ai venit..:*:*:*
succes si sa ajungi asa cum iti doresti...
dar sa ai grija cum papi...:)

valentynavalentyna27 03 sep 2010 22:17:14

Re: Jurnalul meu:) Andreeaa
 
succes in continuare...
vad ca te-ai pus pe treaba...;)

mvthebest 03 sep 2010 22:18:30

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Citat:

Anterior postat de odataatunci (Post 300746)
Multumesc pentru sfaturi>:D<! asa o sa fac. Nici inainte nu mancam prajeli sau fast food, mai mult dulciurile (slabiciunea mea). Azi am mancat cv mai mult insa nu voi depasi in nici un caz 1000 de kcal:)). Si incep oficial de astazi sa practic tae-bo, abia astept sa vad ce rezultate o sa obtin:D !

Dulciuriile sunt si ele la fel de daunatoare:(

mvthebest 03 sep 2010 22:20:39

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Citat:

Anterior postat de odataatunci (Post 304784)
Deci, imi cer scuze pentru ca mi'am cam neglijat jurnalul insa am avut o perioada cam aglomerata. In ceea ce priveste alimentatia, a fost cam haotica. Dieta a mers foarte bine pana ieri, cand ma simteam foarte slabita si aveam stari de lesin (cu toate ca mananc normal si in o cantitate,consider eu, suficienta), asa ca am mancat cam multa mancare si nu tocmai sanatoasa si light pt dieta. Faza rea, este ca acum ma mustra constiinta si nu mai stiu cum sa continui dieta si sportul cand mai mereu imi vine sa lesin. De luat calciu(sunt anemica) iau, dar se pare ca starile de lesin nu inceteaza.
In al doilea rand, m'am hotarat sa includ si cateva dulciuri(putin) pe zi, pentru ca simt k organismul meu nu face fata fara(cu toate ca mananc multe fructe). Nu mai stiu ce sa fac ca sa mentin un regim echilibrat, sa fac sport si sa nu mai am starile de lesin...
Poate ma puteti ajuta si voi cu cateva sfaturi, va rog:-s!

Organismul nu simte nevoia sa mananci ciocolata sau alt dulce.
Daca chiar tii pofta poti sa iei niste fructe confiate sau o lingurita de miere.
Cate calorii ai mancat pe zi?

Nu este normal sa te simti asa. Sigur gresesti undeva. Mananca putin din fiecare:legume,fructe,lactate,cereale integrale,carne slaba.

mvthebest 04 sep 2010 07:46:59

Re: Jurnal xxxmihaxxx
 
Citat:

Anterior postat de xxxmihaxxx (Post 306362)
Buna ....sunt noua pe aici....sunt foarte hotarata sa ma lupt cu cateva kilograme in plus...problema mea este ca dupa ce tin o dieta mananc excesiv ,nu ma pot controla si dupa ce vad k mam ingrasat incep sa ma simt groaznic:((.....momentan am 46 de kilograme si asi vrea sa ajung la 40-41......please help me to be a winer!!!:x:x:x:x

>:D<Buna>:D<
Ai deja kg potrivite pentru inaltimea ta. Ce te deranjeaza la corpul tau?
Poate trebuie sa ti-l modelezi si sa lucrezi partea care te deranjeaza mai mult. Daca ve-i mai slabi garantat ve-i fii subponderala adica f slaba.:(
Mananca sanatos,1400kcal si fa-i mult sport pentru modelare. Uita dietele nu ai nevoie.

DeathInVogue 04 sep 2010 08:00:06

Re: Jurnal xxxmihaxxx
 
Citat:

Anterior postat de xxxmihaxxx (Post 306362)
Buna ....sunt noua pe aici....sunt foarte hotarata sa ma lupt cu cateva kilograme in plus...problema mea este ca dupa ce tin o dieta mananc excesiv ,nu ma pot controla si dupa ce vad k mam ingrasat incep sa ma simt groaznic:((.....momentan am 46 de kilograme si asi vrea sa ajung la 40-41......please help me to be a winer!!!:x:x:x:x

Buna:-*
Bine ai venit printre noi>:D<
Hmmm 40-41 :-s nu e incredibil de putin pentru inaltimea ta?
eu zic ca ai kg potrivite pentru inaltimea ta:) iti recomand ceea ce ti-au recomandat si celelalte fete...o alimentatie sanatoasa si sport
daca nu stii ce sa mananci zi-ne si noua cam ce papi in fiecare zi si te tragem de urechi daca e cazul:P

mvthebest 04 sep 2010 08:22:11

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 313440)
@tynna:merci , nu tin neaparat sa ajung la 45 , m-as multuni si cu 46-47
@cristine017:Si eu ma bucur sa ma aflu aici.Nu iti face griji , nu scapati de mn prea usor.

>:D<>:D<Fa-i mai mult sport ca sa-ti modelezi corpul si nici nu trebuie sa ajungi la 45kg/>:D<
Ne intereseaza cm si aspectul nu kg. :)

Ghitzuk 04 sep 2010 14:12:00

Jurnal Ghitzuk
 
Buna sunt noua...am 1,60 si 60 de kg.....am tinut numeroase diete minune care promiteau scadere rapida in greutate si chear am slabit in 1 luna 15 kg dar intr-un timp scurt le-am pus la loc...mam decis sa slabesc sanatos dar nu stiu ce dieta sa tin pt ca mie nu imi place carnea de niciun fel si majoritatea dietelor prin care slabesti sanatos contin carne:(...ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi:) multumesc:):)

Geoy 04 sep 2010 14:30:46

Re: Jurnal Geoy
 
pai sincera sa fiu, nu stau sa numar caloriile si nu stiu daca asta e bine sau nu... oricum azi spre exemplu am papat asa: mic dejun: 2 felii de sunca de curcan + 1 rosie si 200 g iaur cu 0% grasime (e de la napolact si e chiar f bun), pt pranz acum mi'am bagat in cuptor 2 rulouri din piept de pui si sper sa iasa :D, iar diseara o sa'mi fac o salata de varza... ce ziceti?

cat despre sport... am o sora de 4 ani cu care ma joc zilnic si credeti'ma, ies mai rau ca de la sauna.... si cand mai am timp si e vremea frumoasa ies in curtea scolii (avand in vedere ca scoala este in spatele blocului meu) si joc volei.... cam asta e

cristine017 04 sep 2010 14:33:58

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de Geoy (Post 314558)
pai sincera sa fiu, nu stau sa numar caloriile si nu stiu daca asta e bine sau nu... oricum azi spre exemplu am papat asa: mic dejun: 2 felii de sunca de curcan + 1 rosie si 200 g iaur cu 0% grasime (e de la napolact si e chiar f bun), pt pranz acum mi'am bagat in cuptor 2 rulouri din piept de pui si sper sa iasa :D, iar diseara o sa'mi fac o salata de varza... ce ziceti?

cat despre sport... am o sora de 4 ani cu care ma joc zilnic si credeti'ma, ies mai rau ca de la sauna.... si cand mai am timp si e vremea frumoasa ies in curtea scolii (avand in vedere ca scoala este in spatele blocului meu) si joc volei.... cam asta e

Hello :)
La South Beach sunt obligatorii 5 mese pe zi (3 principale si 2 gustari ..repet OBLIGATORIU) ..altfel nu faci decat sa iti incetinesti metabolismul >:D<

Geoy 04 sep 2010 14:36:32

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de Sayuri (Post 313641)
Buna >:D<Stiu cum e cand cei din jur comenteaza am un frate totata ziua imi spune ca arat cat china .Dar cum a spus si mv tre sa slabim pentru noi insine eu de maine incep Sb thu cat timp ai de cand ai inceput-o poate ne putem sustine reciproc poop:-*

am inceput SB de 7 zile si pana acum am dat 4 kg jos :D eu zic ca e bine, avand in vedere ca ma simt f bine (desi uneori simt nevoia de ceva dulce) si la greutatea mea, 4 kg s'au vazut mai ales la colacel... in 7 zile am ajuns de la 88 la 84...

ne sustinem reciproc pentru ca eu chiar cred in "terapia de grup"... pt mine e prima data cand impartasesc chestiile astea pe net si e frumos sa ai cu cine :p >:D<

Geoy 04 sep 2010 14:39:12

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 314562)
Hello :)
La South Beach sunt obligatorii 5 mese pe zi (3 principale si 2 gustari ..repet OBLIGATORIU) ..altfel nu faci decat sa iti incetinesti metabolismul >:D<

am uitat sa scriu si de gustari :D greseala mea! In fiecare zi mi'am luat si gustarile, mai putin gustarea de azi dimineata pt k m'am trezit la 11 si am mancat atunci micul dejun.... azi pt gustare m'am gandit sa imi cumpar niste mozzarela si sa'mi tai 2 feliute...

odataatunci 04 sep 2010 15:27:27

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Stiu ca nu e normal, insa dupa cum am zis am anemie:-??. Nu am mai intrat de cateva zile pe jurnal asa ca imi cer scuze:">. In ceea ce priveste caloriile nu am depasit( cu tot cu dulciuri) 1300 pe zi.
Sunt foarte fericita acum, nu mai am starea de lesin si am inceput din nou de ieri programul intens de sport:). De acum mai multa branzica, mai mult laptic si mult sport:)), nu mai vreau sa lesin:-s!
Mvthebest si celelalte slabute poate puteti sa imi dati ceva sfaturi cu referire la cum sa nu cazi prada tentatie dulciurilor:-s si cum sa fii perseverenta.
Maine merg la o nunta:-s nu prea stiu ce o sa fac sa nu mananc mult si nu atat de tarziu:-s NEED SOME HELP...

cristine017 04 sep 2010 15:50:25

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de Geoy (Post 314570)
am uitat sa scriu si de gustari :D greseala mea! In fiecare zi mi'am luat si gustarile, mai putin gustarea de azi dimineata pt k m'am trezit la 11 si am mancat atunci micul dejun.... azi pt gustare m'am gandit sa imi cumpar niste mozzarela si sa'mi tai 2 feliute...

Ooo :-* e ok atunci :) .Succes in continuare >:D<

joanna18 04 sep 2010 16:15:06

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Bună şi bine ai venit!

Majoritatea dietelor conţin carne pentru că acolo găsim multe proteine, care sunt importante în alimentaţia noastră, mai ales când ţinem dietă. Ştiu că există şi legume care au mai multe proteine decât altele, dar n-aş putea să-ţi spun care, nu sunt atât de informată. Mai poţi lua proteine din lactate, brânzeturi, ouă, dar ar fi bine dacă ai putea mânca măcar peşte de 2-3 ori pe săptămână, pentru că de acolo poţi lua şi nişte acizi graşi esenţiali, pe care corpul nostru nu îi poate produce singur.
Nu-ţi place nici peştele?

Dă-ne un exemplu de meniu de-al tău şi toate fetele or să te ajute cu tot ce se poate :)
Spre exemplu, azi ce ai mâncat?

Mult succes îţi urez şi să ajungi să ai corpul pe care ţi-l doreşti!>:D<

Geoy 04 sep 2010 16:34:16

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de cristine017 (Post 314631)
Ooo :-* e ok atunci :) .Succes in continuare >:D<

multumesc! :* >:D< vreau sa spun ca rulourile cu piept de pui au iesit grozave... si bineinteles ca si mama a gustat din ele... ff bun!! sa imi mai spui ce papi tu ca s'ar putea sa raman in pana de idei... :(

succes si tie in continuare >:D< :*

Ghitzuk 04 sep 2010 17:38:59

Re: Jurnal Ghitzuk
 
multumesc pt sfaturi....peste imi place:)
pai azi la micul dejun am mancat un iaurt activia mic dejun,la pranz o farfurie de supa de varza si la cina vreau sa mananc o salata(salata verde,rosi si ceapa)....ce parere ai ii bn cum am mancat azi?

lucia ely 04 sep 2010 18:02:30

Re: Jurnal Ghitzuk
 
buna:*:*
si bine ai venit printre noi:*:*
ai cantar de bucatarie?
:-?
calculezi kcal?
sport faci?
ai mancat fff putin:|
muult succes:*:*

Ghitzuk 04 sep 2010 18:15:14

Re: Jurnal Ghitzuk
 
nu am cantar de bucatarie dar vreau sa imi cumpar curand....calculez kal pe site.....pai nu fac chear mult sport in fiecare zi merg cate jumatate de ora cu rolele, in fiecare dimineata si seara fac cate 60 de abdomene si 60 de ridicari de picioare(pt solduri), in fiecare duminica merg cate 10 km cu bicicleta...

joanna18 04 sep 2010 18:36:28

Re: Jurnal Ghitzuk
 
Cum ţi-a spus şi Lucia, ai mâncat foarte puţin. Dacă fac un calcul rapid în gând, aşa la ochi, nu cred că treci de 500 de calorii cu ce ai scris tu acolo. Asta e înfometare.
Trebuie să mănânci măcar 1000 kcal, iar pentru început eu îţi recomand cam 1200, pentru ca atunci când corpul se va obişnui şi nu vei mai slăbi, să ai de unde scădea.:)
Ţine minte o regulă de aur, pe care toate slăbuţele o promovează: dacă vrei să slăbeşti, mănâncă!

Hai încearcă de mâine, cu calculatorul, să ajungi la 1000 cel puţin. Aştept veşti bune!>:D<

Ghitzuk 04 sep 2010 19:15:45

Re: Jurnal Ghitzuk
 
multumesc mult o sa tin cont de sfaturile voastre:-*:-*>:D<

Stefii58 05 sep 2010 10:37:05

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Buna slabutelor!
Stiu,imi pare rau ca nu v-am mai scris de o perioada lungaaaaaa. :)
Dar acum am si motivv. B-)
Am slabit in sfarsit!
Nu am slabit mult...1.3 kg. Dar sunt foarte multumita si de rezultatul asta.E un inceput bun. :)
Nu stiu cum am reusit...In ultima vreme am cam mancat orice..
Dar probabil plimbatul cu orele si apa si'au spus cuvantul .:)
Acum,ca am slabit,chiar vreau sa continui,deci de acum am o motivatie in plus.Nu vreau sa pun la loc kilogramul asta frumos care a plecat. \:D/
Dar n-o sa pot sa fac asta curand. :| Azi e un party..maine plecla mare,cand vin de la mare e ziua unei prietene si pe 11 alta party. :)) Deci probabil kg va veni inapoi,dar eu o sa am grija sa fac mai mult sport ca de obicei,sa fie un ehchilibru. :-?
Cam atatt am de zis. :)

justbelieve 05 sep 2010 10:44:01

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 315125)
Buna slabutelor!
Stiu,imi pare rau ca nu v-am mai scris de o perioada lungaaaaaa. :)
Dar acum am si motivv. B-)
Am slabit in sfarsit!
Nu am slabit mult...1.3 kg. Dar sunt foarte multumita si de rezultatul asta.E un inceput bun. :)
Nu stiu cum am reusit...In ultima vreme am cam mancat orice..
Dar probabil plimbatul cu orele si apa si'au spus cuvantul .:)
Acum,ca am slabit,chiar vreau sa continui,deci de acum am o motivatie in plus.Nu vreau sa pun la loc kilogramul asta frumos care a plecat. \:D/
Dar n-o sa pot sa fac asta curand. :| Azi e un party..maine plecla mare,cand vin de la mare e ziua unei prietene si pe 11 alta party. :)) Deci probabil kg va veni inapoi,dar eu o sa am grija sa fac mai mult sport ca de obicei,sa fie un ehchilibru. :-?
Cam atatt am de zis. :)

Bine ai revenit>:D<
Felicitari pentru kg pierdut,orice e in minus e binevenit:)

DeathInVogue 05 sep 2010 10:55:52

Re: Jurnalu` lu' Stefii. ;D
 
Citat:

Anterior postat de Stefii58 (Post 315125)
Buna slabutelor!
Stiu,imi pare rau ca nu v-am mai scris de o perioada lungaaaaaa. :)
Dar acum am si motivv. B-)
Am slabit in sfarsit!
Nu am slabit mult...1.3 kg. Dar sunt foarte multumita si de rezultatul asta.E un inceput bun. :)
Nu stiu cum am reusit...In ultima vreme am cam mancat orice..
Dar probabil plimbatul cu orele si apa si'au spus cuvantul .:)
Acum,ca am slabit,chiar vreau sa continui,deci de acum am o motivatie in plus.Nu vreau sa pun la loc kilogramul asta frumos care a plecat. \:D/
Dar n-o sa pot sa fac asta curand. :| Azi e un party..maine plecla mare,cand vin de la mare e ziua unei prietene si pe 11 alta party. :)) Deci probabil kg va veni inapoi,dar eu o sa am grija sa fac mai mult sport ca de obicei,sa fie un ehchilibru. :-?
Cam atatt am de zis. :)

Buna>:D<
felicitari pentru kg ala;)
ai grija ce papi in continuare si spor la sport :D

elenus 05 sep 2010 11:08:57

Re: Jurnal elenus
 
incerc sa nu pap putin , sport nu prea fac (doar plimbari , urcatul scarilor..)dar as dori sa incerc .Recomandari in materie de exercitii?
iata ce am mancat eu azi pana acum:
7:30 un iaurt activia mic dejun
9:30 un ardei capia cu o bucatica de piept pane(50g)
12:00 o felie mica de pepene galben si 18 prune mici

cristine017 05 sep 2010 12:47:38

Re: Jurnal Geoy
 
Citat:

Anterior postat de Geoy (Post 314668)

multumesc! :* >:D< vreau sa spun ca rulourile cu piept de pui au iesit grozave... si bineinteles ca si mama a gustat din ele... ff bun!! sa imi mai spui ce papi tu ca s'ar putea sa raman in pana de idei... :(

succes si tie in continuare >:D< :*

Cum ai facut rulourile ? >:D<
Uite aici am postat o reteta pt. South Beach foarteee simpla si gustoasa ;;)
si am pus si poze .cum merge dieta ? :-*

Tocanita de pui South Beach


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:19:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO