forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   In lupta continua cu kg si dorinta de a renunta la dulciuri (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/lupta-continua-kg-dorinta-renunta-dulciuri-12723.html)

yasemin 11 ian 2017 09:45:55

In lupta continua cu kg si dorinta de a renunta la dulciuri
 
Buna!

Sunt o viitoare slabuta, sunt sigura de asta :)

Mananc cat de sanatos posibil dar dulciurile imi dau mare bataie de cap si imi pun piedici la tot pasul. :(

Stiu ca o solutie extrem de buna este jurnalul alimentar, astfel imi pot da seama unde gresesc si ce trebuie sa "repar"...jurnal pe care mi l-am si facut, frumos, intr-un caiet. Toate bune pana in ziua in care imi era rusine sa scriu ce si cat am mancat (dulciuri, cu siguranta), astfel ca saream peste 1 zi, 2-3 si tot asa. Mi-am cumparat si un cantar electronic, mai are putin si se pune praful pe el...dar mai bine asa decat sa intru un depresie vazand cate calorii are cantitatea de mancare cantarita.

Din 5 ianuarie mi-am propus ca pana la sfarisitul lunii sa nu mai mananc dulciuri...m-a tinut 2 zile!!! Sunt o dezamagire si cel mai grav este ca ma dezamagesc eu pe mine, nu imi vine sa cred cum imi respect cuvantul fata de toti cei din jurul meu iar cand vine vorba de mine, parca nu dau 2 bani.'

Cam asa stau lucrurile, 11 ianuarie 2017,ora 9.40 :-s

mutulica 11 ian 2017 12:28:13

Re: In lupta continua cu kg si dorinta de a renunta la dulciuri
 
Bine ai venit si bafta la slabit!!!>:D<>:D<

Dulcele e si la mine o problema foarte mare, tot zic sa renunt si nu reusesc.

yasemin 11 ian 2017 12:47:40

Re: In lupta continua cu kg si dorinta de a renunta la dulciuri
 
Multumesc!! :* sper sa am suficienta ambitie.

yasemin 11 ian 2017 12:48:58

Re: In lupta continua cu kg si dorinta de a renunta la dulciuri
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1427654)
Bine ai venit si bafta la slabit!!!>:D<>:D<

Dulcele e si la mine o problema foarte mare, tot zic sa renunt si nu reusesc.

Multumesc! :x sper sa am suficienta ambitie

yasemin 12 ian 2017 23:54:20

Re: In lupta continua cu kg si dorinta de a renunta la dulciuri
 
hello!

Planul pentru astazi era urmatorul:
micul dejun: apa plata cu lamaie + 1 grapefruit iar la 1 ora, oua fierte

pranz: piept de pui cu morcov si telina (toate fierte)

cina: ciorba cu carne sau piept de pui cu legume

un ceai verde undeva in prima parte a zilei - pentru digestie

Si ce as iesit??

mic dejun: apa plata cu lamaie + cateva ciocolatele (poiana si bucuria cu prune...ca doar dulciurile se mananca dimineata :))) )

Mi-a pierit pofta de mancare si astfel la pranz am ciugulit legumele si jumatate din cantitatea de carne.

Dupa masa stiam ca merg la alergat, asa ca am mancat 1 felie de paine cu dulceata de cirese amare si 1 cu unt de arahide...asa, pentru energie :))

Dupa antrenament am facut cateva clatite proteice (2 ou+ 2 cupa izolat proteic) cu unt de arahide si ciocolata rasa.

Si ca sa inchei ziua in glorie, seara am mancar grapefruit-ul pe care ar fi trebuit sa il mananc dimineata.

Minunat, ce pot spune? Nici nu are rost sa calculez caloriile, nu vreau sa imi imaginez.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:10:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO