forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   My new life. Do it. Love it. (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/my-new-life-do-love-12342.html)

Love it 25 iun 2013 14:04:38

My new life. Do it. Love it.
 
Buna, dragi slabute. Eu sunt Cati, am 16 ani aproape. Vreau sa incep o viata noua, vreau sa reusesc, vreau sa va impartasesc si voua tot ceea ce simt. Va urmaresc de ceva timp (am avut si alt cont) dar azi am decis sa-mi deshid jurnal.
POVESTEA MEA:
14-15 ani. Sfarsitul clasei a 8-a. Vara. Sentimente noi. Relaxare. Obiective noi. Am decis ca trebuie sa slabesc, sa fac o schimbare. Am slabit prin infometare, prin "diete minune" si asa am dat in bulimie--> binge-eating si am mai luat in greutate vreo 10 kg . Greu. Mananc, vomit, mananc. Stop. Asta trebuie sa se termine, aici, acum pana nu ma ingras la loc. A trecut exact un an de cand a inceput sa-mi pese de mine, de cum arat si vreau sa va spun ca ma simt mult mai bine acum chiar cu toate problemele pe care le am.Am mai multa incredere in mine, in ceea ce fac, in ceea ce spun si vreau sa ajung sa am incredere totala.
Am un plan de "razboi", am incredere si sper sa va am si pe voi langa mine :). M-am documentat, mi-am facut propria dieta si sper sa reusesc cu rabdare si iubire totul se poate. N-am sa cantaresc tot ceea ce mananc: branza am taiat-o bucati de aprox. 50 gr, laptele cate o cana, iaurtul 1/2 iaurt mare, cereale-am cantarit cate linguri intra in 30 gr , fructe o sa aproximez, carnea am taiat-o bucati a cate 100 gr. Sper sa reusesc. :D
~I`m ready for it!~
A Thousand Years - Christina Perri Lyrics - YouTube

Love it 25 iun 2013 14:06:22

Re: My new life. Do it. Love it.
 
This is my plan :)
Legume-nelimitat
- rosii, castravete, ardei, dovlecel, spanac, broccoli, varza, salata, urzici, ceapa verde, conopida, ciuperci, usturoi: nelimitat
Fructe – 400 gr/zi
- mere, pepene galben/rosu, cirese, visine, nectarine, caise, fructe de padure, capsuni
Proteine – 4 portii/zi
-lapte degresat: 200 ml sau iaurt degresat 200 gr
-branza : urda de oaie/vaca : 100 gr sau branza slaba, topfen : 150/zi
-carne : pui, curcan, peste, fructe de mare : 100 gr/zi (cantarita nepreaparata)
- 1 ou ( max 3 galbenusuri/saptamana)
Cereale – 1 portie/zi
- 1 felie paine integrala/secara/cu seminte sau 30 gr cereale tip fulgi, tarate, muesli sau 4 linguri mamaliga moale sau 120 gr de paste integrale, orez brun (cantarite fierte).
+1 portie extra (max 100 ccal)
-baton fitness, ciocolata neagra, alune, migdale, seminte neprajite.

Love it 25 iun 2013 14:11:58

Re: My new life. Do it. Love it.
 
This is my plan: :D
Legume-nelimitat
- rosii, castravete, ardei, dovlecel, spanac, broccoli, varza, salata, urzici, ceapa verde, conopida, ciuperci, usturoi: nelimitat
Fructe – 400 gr/zi
- mere, pepene galben/rosu, cirese, visine, nectarine, caise, fructe de padure, capsuni
Proteine – 4 portii/zi
-lapte degresat: 200 ml sau iaurt degresat 200 gr
-branza : urda de oaie/vaca : 100 gr sau branza slaba, topfen : 150/zi
-carne : pui, curcan, peste, fructe de mare : 100 gr/zi (cantarita nepreaparata)
- 1 ou ( max 3 galbenusuri/saptamana)
Cereale – 1 portie/zi
- 1 felie paine integrala/secara/cu seminte sau 30 gr cereale tip fulgi, tarate, muesli sau 4 linguri mamaliga moale sau 120 gr de paste integrale, orez brun (cantarite fierte).
+1 portie extra (max 100 ccal)
-baton fitness, ciocolata neagra, alune, migdale, seminte neprajite.


http://i1213.photobucket.com/albums/..._500_large.jpg

stripmymind 25 iun 2013 14:59:17

Re: My new life. Do it. Love it.
 
Citat:

Anterior postat de Love it (Post 1272657)
This is my plan: :D
Legume-nelimitat
- rosii, castravete, ardei, dovlecel, spanac, broccoli, varza, salata, urzici, ceapa verde, conopida, ciuperci, usturoi: nelimitat
Fructe – 400 gr/zi
- mere, pepene galben/rosu, cirese, visine, nectarine, caise, fructe de padure, capsuni
Proteine – 4 portii/zi
-lapte degresat: 200 ml sau iaurt degresat 200 gr
-branza : urda de oaie/vaca : 100 gr sau branza slaba, topfen : 150/zi
-carne : pui, curcan, peste, fructe de mare : 100 gr/zi (cantarita nepreaparata)
- 1 ou ( max 3 galbenusuri/saptamana)
Cereale – 1 portie/zi
- 1 felie paine integrala/secara/cu seminte sau 30 gr cereale tip fulgi, tarate, muesli sau 4 linguri mamaliga moale sau 120 gr de paste integrale, orez brun (cantarite fierte).
+1 portie extra (max 100 ccal)
-baton fitness, ciocolata neagra, alune, migdale, seminte neprajite.


http://i1213.photobucket.com/albums/..._500_large.jpg

Suna f bine planul tau :) O sa vezi rezultate sigur daca adopti un stil de viata asa de sanatos.
Sport faci? Cate apa bei pe zi?

Love it 25 iun 2013 15:21:21

Re: My new life. Do it. Love it.
 
Citat:

Anterior postat de stripmymind (Post 1272664)


Suna f bine planul tau :) O sa vezi rezultate sigur daca adopti un stil de viata asa de sanatos.
Sport faci? Cate apa bei pe zi?

Da, fac si sport. Alerg si fac exercitii acasa. O sa merg si la sala, dar in momentul de fata am niste probleme economice :)). Da` va fi bineee! Apa, beau suficienta, zic eu, peste 2 L/zi.
Sper ca rezultatele sa apara. :)

stripmymind 25 iun 2013 15:23:11

Re: My new life. Do it. Love it.
 
Citat:

Anterior postat de Love it (Post 1272669)

Da, fac si sport. Alerg si fac exercitii acasa. O sa merg si la sala, dar in momentul de fata am niste probleme economice :)). Da` va fi bineee! Apa, beau suficienta, zic eu, peste 2 L/zi.
Sper ca rezultatele sa apara. :)

E perfect atunci. Nu ramane decat sa iti urez spor la treaba si bine ai venit in comunitatea slabutelor >:D<

Love it 25 iun 2013 15:48:23

Re: My new life. Do it. Love it.
 
Citat:

Anterior postat de stripmymind (Post 1272671)


E perfect atunci. Nu ramane decat sa iti urez spor la treaba si bine ai venit in comunitatea slabutelor >:D<

Iti multumesc foarte multt :*.

Love it 26 iun 2013 06:45:05

Re: My new life. Do it. Love it.
 
Hello, beautiful lifeee :)!
Prima zi, prima speranta, primul pas.
O dimineata frumoasa si sanatoasa. Sper ca totul sa fie bine.
Va doresc o zi perfecta de VARA >:D<!
Mi manera de recordarte - Ricky Furiati - 3 Metros Sobre el Cielo - YouTube

http://data.whicdn.com/images/734850..._500_large.jpg

glimmer 26 iun 2013 11:25:17

Re: My new life. Do it. Love it.
 
Mult succes in indeplinirea planului tau! >:D< Sigur vor aparea rezultate daca te tii de treaba! Te pup si te astept sa vii cu vesti bune!

Barbara B 01 iul 2013 17:12:41

Re: My new life. Do it. Love it.
 
Buna scumo!

Suna bine meniul tau si sper sa reusesti sa itj atingi obiectivul!


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:31:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO