forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Nadin3:e chiar asa de greu? (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/nadin3-e-greu-3730.html)

nadin3 05 mai 2010 17:29:45

Nadin3:e chiar asa de greu?
 
:(( veti spune "o alta disperata la orizont"....... poate... dar e atat de :(( am 18 ani fara o luna, in trei saptamani merg la o nunta pe care am asteptat-o o viata, am 1,67 si 64 de kg acum trei saptamani am tinut dieta cu supa de varza si am ajuns de la 67 la 64, apoi atunci a urmat o saptamana in care nu am tinut cont de multe si am mancat dar nu exagerat, apoi saptamana trecuta iar am tinut dieta cu suc de rosii si ajunsesem la 62kg dar de vineri seara mananc in continu :(( :(( :(( nu mai pot. si daca ar fi vorba doar de cum arat ar fi ceva dar nici nu ma mai simt la fel de libera cum m-am simtit in saptamanile alea 2... am incercat si ieri si azi sa ma apuc din nou dar pur si simplu nu mai reusesc... va rog din suflet sa ma ajutati!

onetotilia 05 mai 2010 17:37:33

re: Nadin3:e chiar asa de greu?
 
greseala majora : dietele minune de 2 saptamani .... stii ca orce minune dureaza 3 zile... o vorba din bartani...
tu te astepti sa slabesti intr-o saptamana 7 kg........ MARE GRESEALA...... daca ai avut norocul sa dai peste site-ul asta apuca-te de treaba petimp lung.... pentru inceput scoate fainoase,bauturi carbogazoase inlocuiestele cu ceai sau apa, fast food, dulciuri, mancaruri grase si supra procesate....

nadin3 05 mai 2010 17:51:21

re: Nadin3:e chiar asa de greu?
 
pai eu chiar nu obisnuiesc sa consum alimente tip fast food, si timp de 3 saptamani renuntasem si la dulciuri dar acum mai consum cate ceva, si paine mananc foarte rar, daca vreau sa degust un gem/ pateu. :D

nadin3 05 mai 2010 17:54:16

re: Nadin3:e chiar asa de greu?
 
am 4 zile de cand am luat-o pe mama si alergam in fiecare seara cate 6-7 ture de stadion, m-am decis sa imi fac un program de mancare dar habar nu am cum se face..... avand in veder ca eu sunt si la scoala si nu am o ora exacta la care vin acasa, poate fi 12-2-5, sunt o persoana activa si nu apuc mereu sa mananc la ore fixe si mai ales nu mananc 3 mese pe zi. eu mananc dimineata ceva usor, si la pranz mananc cat pentru toata ziua si atat..... HELP

mvthebest 05 mai 2010 18:22:51

Re: Nadin3:e chiar asa de greu?
 
Buna Nadine>:D<>:D<>:D<
Bine ai venit...

Hmm nu este chiar atat de greu. Depinde cum iei ca fiind o cura de slabit sau un stil de viata.
Daca te ve-i gandi ca nu ai voia aia.. nici cealalta ..etc v-a fi un chin. Dar daca te ve-i gandi cate alimente sanatoase exista v-a fi ceva obisnuit si nu chiar asa de greu...

Este bine ca te-ai apucat de sport BRAVO>:D<>:D<>:D<

In rest cum este cu dieta? Ce papi de obicei? >:D<

nadin3 05 mai 2010 19:28:07

Re: Nadin3:e chiar asa de greu?
 
pai imi plac fructele in general dar am impresia ca nu sunt tocmai satioase. (oh... ca tot scriam mi-am amintit ca exista si cartofi prajiti... nu am mai mancat de mult) eu nu mananc ceva anume, depinde ce este in casa, si avand in vedere ca am doi frati mai mici(10 respectiv 12 ani) pe la mine mai sunt bomboane, ciocolata. si uneori imi este foarte pofta de ceva dar ma persecut si nu ii dau corpului alimentul respectiv si probabil ca si de asta cand apuc sa bag ceva in gura dupa aceea nu ma mai pot opri pur si simplu nu mai am control.... si apoi nu mai pot de parere de rau. eu nu pot sa imi explic ce pot manca acele fete care au doar piele si os

multumesc din sulfet >:D<>:D<>:D<:*:*:*

nadin3 05 mai 2010 20:10:46

Re: Nadin3:e chiar asa de greu?
 
ok. gata. am inceput :X
mi-am facut meniul pe maine.... e suuuuuper. incerc sa imi pun mesele la ore fixe, imi cantaresc de astazi ce mananc maine, imi ascult si corpul si ii dozez eu aportul. :)

sunt foarte entuziasmata si sper din suflet sa functioneze :X:X:X va pup pe toate! SPOOOOOR!

izzuvirgo 05 mai 2010 20:22:37

Re: Nadin3:e chiar asa de greu?
 
ok, spor atunci, eu de 10 zile m-am apucat si de aerobic si tin si o dieta, de fapt incerc sa nu ma ating de prajeli, dulciuri si paine. de dimineata mananc niste cereale finess cu lapte, la pranz piept de pui la gratar cu salata si seara(la 8) un iaurt dietetic. la inceput(primele 4 zile) a fost chiar greu dar acum ma simt super. mult mai bine deca atunci cand mancam cartofi prajiti si la mcdonald's. si nici nu mi-e foame, intre mese mananc cate un mar, o banana. si am si mai multa incredere in mn. de ex azi i-am prajit prietenului meu niste cartofi si nici n-am fost tentata sa gust. sper s-o tin tot asa. spor la toate :);)

nadin3 05 mai 2010 20:47:05

Re: Nadin3:e chiar asa de greu?
 
suuuper izzuvirgo :X cred ca esti madra de tine!

apropo de aceste cereale si iaurturi dietetice, am probleme cu tranzitul intestinal credeti ca e bun programul de 14 zile cu Activia sau incearca doar sa isi vanda marfa? sau acele batoane/ cereale fitness chiar au efectul dorit sau din contra, ingrasa? multumesc

inca sunt super incantata :)) :X va pup

andra_aly 05 mai 2010 21:04:43

Re: Nadin3:e chiar asa de greu?
 
Bine ai venit nadine>:D< vad ca sport faci deci nu imi ramane decat sa te "cert" putin pentru dieta:D incearca sa faci din dieta un stil de viata. nu este sanatos ce ai facut tu acolo. ai slabit prea repede. incearca sa o iei mai incet ca o sa slabesti mai sigur.
cam ce papi tu intr-o zi? incearca sa iti calculezi caloriile folosind calculatorul nostru: Informatii nutritionale alimente
trebuie sa papi macar 1000 de kcal. mai putin inseamna sa stai flamanda:-s si aia nu e bine:( la inceput o sa slabesti, dupa aia o sa te opresti dn slabit, corpul se obisnuieste asa si cand o sa adaugi ceva in plus risti sa pui pe tine inapoi:( asa ca ai mare grija cum si ce mananci. >:D<
Imi place ca ti-ai facut un "plan". despre cum sa papi. e bine:) asa sti ca trebuie sa respecti orarul. cand vrei sa papi asculta-ti stomacelul nu capusorul(asta te mai inseala cateodata). mult succes:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:47:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO