forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Un nou inceput.... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/nou-inceput-1497.html)

m_cris 05 oct 2009 07:03:04

Un nou inceput....
 
Buna dimineata! De azi m-am hotarat sa-mi fac si eu jurnal...Am citit pe aici si am vazut k celorlalte fete le e mai usor avand jurnal si m-am gandit sa ma mobilizez si eu ca poate de data asta reusesc si eu...nu "poate" "SIGUR"...Am ales ziua de azi pt k incep o viata noua...de studenta:) Desi deja a inceput sa mi se faca dor de casa,desi ieri am venit la buc, sper ca, fiind singura voi reusi sa-mi schimb modul de viata. M-am gandit ca saptamana aceasta sa nu am niciun fel de restrictii. Sa mananc orice,cu masura,bineinteles, dar din 3 in 3 ore. in acelasi timp, o sa calculez nr de calorii sa vad cam cat consum...sa speram ca o sa mearga!:) O sa am nevoie de incurajari....:-s Astept sfaturi si idei!O zi buna!

alabala 05 oct 2009 07:08:51

Re: Un nou inceput....
 
Salut!De astazi pt a ,,n,,oara spun si eu ca sunt gata pt un nou inceput in lupta cu kg ...sa avem spor:D!

m_cris 05 oct 2009 07:10:27

Re: Un nou inceput....
 
hai sa ne ajutam reciproc si sa reusim de data asta!:) Ne auzim diseara! o sa intru sa scriu ce am mancat:(! Succes!

alabala 05 oct 2009 07:13:03

Re: Un nou inceput....
 
Citat:

Anterior postat de m_cris (Post 37950)
hai sa ne ajutam reciproc si sa reusim de data asta!:) Ne auzim diseara! o sa intru sa scriu ce am mancat:(! Succes!

Trebuie in primul rand pt a-ti atinge scopul da dai dovada de :rigoare,autodisciplina dar nu in ultimul rand de vointa ;)

Daphne 05 oct 2009 10:05:06

Re: Un nou inceput....
 
pai si nu te-ai gandit sa te apuci si de sport? Dar la ceva din meniul tau sa elimini nu te-ai gandit ( io stiu cum ar fi orice este prajit sau sucuri cu acid )?

Antuca 05 oct 2009 10:41:19

Re: Un nou inceput....
 
Bafta, fetelor si spor la slabit!

m_cris 05 oct 2009 10:55:59

Re: Un nou inceput....
 
Citat:

Anterior postat de Daphne (Post 38005)
pai si nu te-ai gandit sa te apuci si de sport? Dar la ceva din meniul tau sa elimini nu te-ai gandit ( io stiu cum ar fi orice este prajit sau sucuri cu acid )?

O sa ma apuc si de sport. Deocamdata astept sa vad cum ma adaptez cu buc si noul orar. De eliminat definitiv inca nu reusesc...:( decate ori vreau sa fac asta cedez si apoi mananc mult mai mult..Am patit asta de multe ori cu painea...Asa ca prefer sa nu mai elimin, dar sa reduc...am aproape o luna de cand nu mananc paine decat dimineata..eu zic k e un prim pas:)Mai vb!

mika_me 05 oct 2009 11:06:06

Re: Un nou inceput....
 
Buna bobocelule!(din toate punctele de vedere)..bun venit pe forum;)>:D<..o sa vezi ca e chiar distractiv sa tii jurnalul pe slabute.ro:)...in timp, iti vei fae din ce in ce mai multe prietene, din ce in ce mai multe dintre fete te vor vizta in "casuta" ta(adica in jurnal), si o sa ajungeti sa discutati tot felul de chestii, nu numai strict despre diete si alte asemenea..cu siguranta vei reusi..si da, e un prim pas faptul ca papi paine doar dimineata..eu nu mai pap de cel putin o luna si nuj daca am avut 1-2 abateri:D..deci se poate;)
multa bafta..si in lupta cu kg, dar si la facultate!
o zi frumoasa;)

avr 06 oct 2009 11:18:49

Re: Un nou inceput....
 
buna si bafta la noul inceput.

Eu azi m-am trezit ff ambitioasa...si am zis ca asa nu se mai poate . In cateva zile de nebunie am cu 2 kg mai multx-( ....
deci sunt alaturi de tine...si eu cu inceputul meu. Sper sa reusim ;)

m_cris 07 oct 2009 12:47:45

Re: Un nou inceput....
 
Buna! nu mai reusit sa itru p net nici luni,nici ieri:(...e grea viata de student...:P....dar am notat tot ce am mancat si o sa scriu....
LUNI
Mic dejun 7:30 3 felii paine(100g)
2 lingurite icre
o ceasca de nes
o feliuta branza
Gustare 10 O banana
Pranz 12:30 Snitel de pui +salata sfecla rosie
Gustare 16:00 mar
Cina 19:00 snitel pui+salata sfecla
Am mai baut si 500ml ceai verde.Aproximativ 1100kcal.Sport nu am facut dar am mers ffff mult. stau la etajul 4 si urc si cobor o groaza de scari de cel putin 6 ori p zi

MARTI
Mic dejun 10:00 o omleta(1 ou)+2 feli branza+1 rosie+1 lingurita icre+2 felii paine+o ceasca nes
Pranz 16:00 1 banana
CINA: piept de pui+salata(rosii,ardei si ceapa)
Cred k mai putin de 1000kcal
Miscare la fel ca luni


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:39:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO