Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Un nou stil de viata - Roxie style :P

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 16:47:26
babi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizata
Date: 175cm, 59.7kg
Mesaje: 126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 5 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul

Mi-am impartit mancarea in mai multe mese ca sa ma obisnuiesc mai usor. Daca mananc doar d etrei ori pe zi, indiferent de cantitate, nu rezist. Asa imi este mai usor sa nu ma abat. Stiu ca ar trebui sa nu separ....
cel mai recomandat si sanatos regim este alcatuit din 3 mese si 2 gustari.
babi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2043 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1526 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 16:53:32
babi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizata
Date: 175cm, 59.7kg
Mesaje: 126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 5 mesaje
Implicit

hai sa iti spun niste lucruri despre cafea. eu sunt o consumatoare inraita de cafea, asa ca nu trece o zi in care eu sa nu beau cafea, la micul dejun, pranz sau cina (la una din aceste mese, nu la toate bineinteles).
dar este recomandat pentru cei care mai pot inchide ochii la o cana de cafea (nu este cazul meu) sa o consume dimineata sau chiar deloc, sau mai rar. e mult mai bun un ceai, de plante, verde.
babi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2043 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1526 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 16:58:01
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul
Nu e stricat. Trebuie sa imi fac niste poze sa vedeti intregul Sunt foarte deformata in zona abdomenului, am peste 90 cm in talie si se vede foarte urat. Falcute am avut de cand ma stiu indiferent de cat de slaba eram, dar totusi deja e cam exagerat. Arat ca un mic porcusor E foarte aiurea faptul ca te deformezi atat de usor si iti trebuie atat de multa munca sa iti revii. De cantarit mereu am cantarit mult pentru ca sunt destul de inalta - 178 cm - si am oase grele. Oricum niciodata nu am avut greutatea asta si ma simt si rau, respir mai greoi, ma simt mereu fluffy, ma enerveaza ca nu mai intru in rochitele mele
Poate ca daca nu as fi fost toata viata mea slaba nu mi s-ar fi parut asa o tragedie, dar cand stiu ca am putut arata intr-un fel anume ma face sa imi doresc sa revin la dimensiunile mele normale.

Va multumesc fetelor pentru incurajari si sfaturi. Vreau in primul rand sa slabesc. Am incercat sa fac pillates, dar doamna instructor m-a sfatuit sa merg intai la sala sa slabesc si dupa sa vin la ea pentru mentinere si tonifiere. Ceea ce nu stiu eu e daca fitnessul ajuta si la slabit, si nu doar la tonifiere? Am intrebat si unii mi-au spus ca greutatile ajuta si la slabit, altii ca doar dupe ce slabesti e bine sa te apuci si de greutati. Sunt total bulversata!
Ahamz, deci tu pui in zona taliei.
Pentru ca dupa picioare nu mi s-a parut deloc ca ai avea ceva in plus.
Noroc de inaltimea ta. Ce te invidiez

Lasa ca pana la vara vei incapea iar in rochitele tale.
Daca e asa cum zici tu, atunci pentru tine sunt de preferat, stepper-ul, abdomenele simple, apoi alea in cruce, si mai e un aparat care te roteste in dreapta si in stanga si trebuie sa ii opui rezistenta, nu stiu cum ii spune. Poate ne ajuta Crok. El e mai des pe la sala ca mine.
Mai este si step aerobicul care are exercitii pentru zona taliei foarte bune.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #14 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 17:00:36
Roxie's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mar 2009
Locaţie: Iasi/Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata de catre mine + sala
Date: 178cm, 64kg
Mesaje: 29
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de babi Vezi mesajul
cel mai recomandat si sanatos regim este alcatuit din 3 mese si 2 gustari.
Stiu...dar trebuie sa si ai timp! De exemplu eu luni de la 10 pana la 12/13 stau la sala. La 16:00 merg la faculta si termin pe la 20:00. Cand sa mai mananc 3 mese?

Eu mi-am planuit cam asa meniul pe maine:
7:00 omleta recomandata de tine
9:00 o salata cat mai consistenta ca sa am energie la sala
13:30 un gratar
18:00 in pauza am sa mananc un mar verde mai mare

Si cand ma intorc daca imi mai este foame am sa beau si cana de lapte degresat. Mai mult de atat chiar nu pot face Eu nu o consum cu frisca, deci nici un pericol Ideea e ca mi-e foarte greu sa renunt la tot ce imi place. Sunca, branza si cafeluta mea sunt singurele lucruri care imi mai fac placere. Daca as renunta si la ele mi-e frica ca nu am sa rezist!

Cafea nu beau dimineata ca nu imi place cafeaua la ibric. Sunt fan espresso pana la moarte Segafredo, Illy, Manuel etc... Oricum beau maxim trei espresso pe saptamana! Laptele si zaharul pe care il adaug sper sa nu strice prea mult
__________________
Tot ce e bun in viata: ori e imoral, ori e ilegal, ori ingrasa!
Roxie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 4/5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 911 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 17:08:44
Roxie's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mar 2009
Locaţie: Iasi/Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata de catre mine + sala
Date: 178cm, 64kg
Mesaje: 29
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Ahamz, deci tu pui in zona taliei.
Pentru ca dupa picioare nu mi s-a parut deloc ca ai avea ceva in plus.
Noroc de inaltimea ta. Ce te invidiez



Lasa ca pana la vara vei incapea iar in rochitele tale.
Daca e asa cum zici tu, atunci pentru tine sunt de preferat, stepper-ul, abdomenele simple, apoi alea in cruce, si mai e un aparat care te roteste in dreapta si in stanga si trebuie sa ii opui rezistenta, nu stiu cum ii spune. Poate ne ajuta Crok. El e mai des pe la sala ca mine.
Mai este si step aerobicul care are exercitii pentru zona taliei foarte bune.
Cand am facut poza in care apar intreaga( aia cu picoarele) aveam vreo 61 de kg. Atunci inca eram in grafic, acum crede-ma ca picioarele mele nu mai arata asa, sunt pline de celulita si grasute

Slabuta, eu merg la o sala pentru baieti mai mult si nu exista prea multe aparate pentru fete. Merg acolo ca imi place foarte mult atmosfera ( lipsita de fitze), instructoarea de aerobic e foarte eficienta ( face un amestec de tae bo cu aerobic), dar nu si step aerobic. M-am gandit sa ma duc la o sala doar pentru fete, dar sincer in Iasi nu prea m-a impresionat ce am vazut. Numai zgaitaite care merg la sala de parca ar fi sa defileze, care barfesc incontinuu si care ocupa aparatele degeaba si nu lucreaza mai deloc. Eu sunt foarte constiincioasa ( am mai facut sala in trecut, dar m-am lasat de proasta ce sunt- acum stiu sa nu mai repet greseala asta) si vreau sa lucrez in liniste. Baietii sunt mult mai ok si te simti mai in largul tau. Nimeni nu te comenteaza pe la spate...poate doar te masoara din priviri

Am stepper acasa si deja am inceput sa il folosesc. Transpir ca un porcusor, dupa 30 de min curge apa de pe mine de parca as fi Niagara

Nu e nimeni de prin Iasi ca sa mearga cu mine la sala?
__________________
Tot ce e bun in viata: ori e imoral, ori e ilegal, ori ingrasa!
Roxie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 4/5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 911 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Roxie; 29 mar 2009 at 17:13:38.
  #16 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 17:17:03
babi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizata
Date: 175cm, 59.7kg
Mesaje: 126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 5 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul
Stiu...dar trebuie sa si ai timp! De exemplu eu luni de la 10 pana la 12/13 stau la sala. La 16:00 merg la faculta si termin pe la 20:00. Cand sa mai mananc 3 mese?

Eu mi-am planuit cam asa meniul pe maine:
7:00 omleta recomandata de tine
9:00 o salata cat mai consistenta ca sa am energie la sala
13:30 un gratar
18:00 in pauza am sa mananc un mar verde mai mare

Si cand ma intorc daca imi mai este foame am sa beau si cana de lapte degresat. Mai mult de atat chiar nu pot face Eu nu o consum cu frisca, deci nici un pericol Ideea e ca mi-e foarte greu sa renunt la tot ce imi place. Sunca, branza si cafeluta mea sunt singurele lucruri care imi mai fac placere. Daca as renunta si la ele mi-e frica ca nu am sa rezist!

Cafea nu beau dimineata ca nu imi place cafeaua la ibric. Sunt fan espresso pana la moarte Segafredo, Illy, Manuel etc... Oricum beau maxim trei espresso pe saptamana! Laptele si zaharul pe care il adaug sper sa nu strice prea mult
maninci la mic dejun, apoi prima gustare cand vii de la sala papi la pranz, la a doua gustare iti iei un fruct la scoala, si prinzi o pauza in care papi un iaurt de baut.
pacat ca ai un orar destul de aiurea,
babi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2043 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1526 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 17:23:11
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul
Cand am facut poza in care apar intreaga( aia cu picoarele) aveam vreo 61 de kg. Atunci inca eram in grafic, acum crede-ma ca picioarele mele nu mai arata asa, sunt pline de celulita si grasute

Slabuta, eu merg la o sala pentru baieti mai mult si nu exista prea multe aparate pentru fete. Merg acolo ca imi place foarte mult atmosfera ( lipsita de fitze), instructoarea de aerobic e foarte eficienta ( face un amestec de tae bo cu aerobic), dar nu si step aerobic. M-am gandit sa ma duc la o sala doar pentru fete, dar sincer in Iasi nu prea m-a impresionat ce am vazut. Numai zgaitaite care merg la sala de parca ar fi sa defileze, care barfesc incontinuu si care ocupa aparatele degeaba si nu lucreaza mai deloc. Eu sunt foarte constiincioasa ( am mai facut sala in trecut, dar m-am lasat de proasta ce sunt- acum stiu sa nu mai repet greseala asta) si vreau sa lucrez in liniste. Baietii sunt mult mai ok si te simti mai in largul tau. Nimeni nu te comenteaza pe la spate...poate doar te masoara din priviri

Am stepper acasa si deja am inceput sa il folosesc. Transpir ca un porcusor, dupa 30 de min curge apa de pe mine de parca as fi Niagara

Nu e nimeni de prin Iasi ca sa mearga cu mine la sala?
Am inteles acum totul. Atunci ai dreptate cu ingrijorarea ta.
Stiu cum e sa mergi la salile de fete, nici mie nu imi placea , dar eu imi vedeam de treaba si nu le bagam in seama.
Super, ca ai acasa un stepper, este foarte bun.
Tae-bo este un sport bun,am facut si eu vreo 2 luni si intr-adevar am slabit. Acuma nu stiu de la ce exact, pentru ca aveam un program mai ciudat: luni tae-bo, marti aerobic, miercuri tae-bo, joi pilates, vineri aerobic si sambata step-aerobic.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #18 (permalink)  
Vechi 31 mar 2009, 20:28:57
Roxie's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 mar 2009
Locaţie: Iasi/Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: personalizata de catre mine + sala
Date: 178cm, 64kg
Mesaje: 29
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit

Ieri am fost copil cuminte. Am mancat conform planului si am facut la sala o ora de cardio ( 30 min.bicicleta+30 min.banda), o sedinta de aerobic si am lucrat partea superioara cu aparatele specifice. In total a fost o zi foarte, foarte plina. Am reusit sa dorm cam 5 ore.

Astazi am luat-o mai light. Nu am mai putut sa merg la sala din lipsa de timp, dar recuperez maine dimineata.
9:00 o salata bulgareasca
13:00 iaurt degresat cu niste flakes de porumb
15:00 o portocala si un kiwi
18:00 inca o portocala + jum. de felie de sunca praga ( cealalta jum. i-am dat-o cainelui)

Si ceai cat cuprinde!!! I love ceai de tei

Cam atat pe ziua de azi. Sper sa reusesc sa termin si proiectul la marketing

Va pup, Roxie!
__________________
Tot ce e bun in viata: ori e imoral, ori e ilegal, ori ingrasa!
Roxie, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 4/5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 911 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 01 apr 2009, 12:07:39
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Buna copil "cuminte" :D

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul
Ieri am fost copil cuminte. Am mancat conform planului si am facut la sala o ora de cardio ( 30 min.bicicleta+30 min.banda), o sedinta de aerobic si am lucrat partea superioara cu aparatele specifice. In total a fost o zi foarte, foarte plina. Am reusit sa dorm cam 5 ore.

Astazi am luat-o mai light. Nu am mai putut sa merg la sala din lipsa de timp, dar recuperez maine dimineata.
9:00 o salata bulgareasca
13:00 iaurt degresat cu niste flakes de porumb
15:00 o portocala si un kiwi
18:00 inca o portocala + jum. de felie de sunca praga ( cealalta jum. i-am dat-o cainelui)

Si ceai cat cuprinde!!! I love ceai de tei

Cam atat pe ziua de azi. Sper sa reusesc sa termin si proiectul la marketing

Va pup, Roxie!
Buna Roxie! Felicitari pentru ambitia ta Stiam eu ca esti o fata cuminte. Si o sa te tii de treaba.
Cu somnul nu exagera, somnul si odihna trebuia sa fie la timp si suficiente ore.
O intrebare: fulgii aia de porumb nu au zahar?
Spre seara ai mancat foarte putin, sa nu stai flamanda.

Si eu ador ceaiurile, dar mai ales cel verde.
Bafta la proiect si sa ne auzim cat mai curand.

Pupici.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #20 (permalink)  
Vechi 06 apr 2009, 09:18:47
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Roxie, ce mai faci?
Nu ne mai vizitezi. Ce vesti mai ai?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
dieta, fitness, jurnal, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole