forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-incercare-115-kg-70-kg-12690.html)

DianaN 16 nov 2015 00:14:52

O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
Buna seara,

Este a doua mea incercare serioasa de a slabi si sper ultima.
Simt ca daca nu voi reusi nici de aceasta data, nu voi mai avea o alta sansa.

Am mai pierdut in 2011 cu ajutorul Slabute si a unui concurs organizat aici 20 de kg si sper ca o voi face din nou.
Din pacate le-am pus inapoi...un job stresant, o viata dezordonata, o greutate mare care ma demotiveaza m-a facut sa pun inapoi dublu.

De maine o voi lua de la capat spre cursa mea spre 70 de kg. Nu imi doresc decat sa fiu acolo la anu pe vremea asta. Trebuie sa imi gasesc motivatia, rabdarea si ambitia in fiecare zi, si trebuie sa reusesc.

Fara medici (am incercat cu vreo 3), doar eu si Slabute, asa cum am reusit si in 2011.

Diana

Michelina 16 nov 2015 08:23:12

Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
Succes! Te asteptam sa ne spui cum ai sa abordezi de data asta slabirea si eu sper ca vei avea rabdare si incredere ca poti!

orhidee 16 nov 2015 08:47:34

Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
Citat:

Anterior postat de DianaN (Post 1392034)
Buna seara,

Este a doua mea incercare serioasa de a slabi si sper ultima.
Simt ca daca nu voi reusi nici de aceasta data, nu voi mai avea o alta sansa.

Am mai pierdut in 2011 cu ajutorul Slabute si a unui concurs organizat aici 20 de kg si sper ca o voi face din nou.
Din pacate le-am pus inapoi...un job stresant, o viata dezordonata, o greutate mare care ma demotiveaza m-a facut sa pun inapoi dublu.

De maine o voi lua de la capat spre cursa mea spre 70 de kg. Nu imi doresc decat sa fiu acolo la anu pe vremea asta. Trebuie sa imi gasesc motivatia, rabdarea si ambitia in fiecare zi, si trebuie sa reusesc.

Fara medici (am incercat cu vreo 3), doar eu si Slabute, asa cum am reusit si in 2011.

Diana

Draga Diana,
Iti doresc din suflet reusita pentru noua incercare! E tare trist cand dupa ce ai reusit sa scapi de un numar considerabil de kilograme... sa vezi cum ele revin... Am trecut si eu prin asta... si, din pacate, nu o data!
Ca si tine am fost si la nutritionist... la celebra Lygia Alexandrescu... oricum povestea mea e tare lunga in acest domeniu... presupun ca si a ta...:)
Ca si tine si eu mi-am facut un plan pe termen lung... pana la 15 august anul viitor, data la care, de obicei, plec in concediu...
Daca iti doresti concurs... in jurnalul Rozicai gasesti... se tine acolo cate un concurs in fiecare luna... poti participa si te poti motiva... si ea, ca si tine tinteste la 70 kg...:)
Multa bafta! >:D<>:D<>:D<

elena20sverige 16 nov 2015 11:59:02

Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
Succes! Si eu sunt in lupta cu kg. Nici nu stiu a cata oara. Dar nu ma las :).Sunt 2 concursuri pe forum. Un concurs anual ce se termina in noiembrie 2016 si unul lunar ( jurnal Rozica)

Coccolino 17 nov 2015 12:23:59

Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
buna ... din pacate revin si eu dupa ceva timp cu un bagaz de kg din pacate... si sper ca aici cu voi sa ma motivez si sa invat din experientele voastre

Coccolino 17 nov 2015 12:26:18

Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
offff ... trebuie sa-mi actualizez si datele ca nu mai sunt reale , dar asta maine dimineata dupa ce ma cantaresc , ca sincer nu am avut curaj sa ma urc pe cintar de ceva vreme .
O zi buna si multe kg in minus !!!

Coccolino 17 nov 2015 12:36:27

Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
O intrebare daca stie cineva va rog ..... eu eram in grupa de 80-90 kg , am intrat acolo si nu ma lasa sa postez , nu stiu daca mai este functionala , au trecut ceva ani.....

rozica1965 17 nov 2015 12:38:41

Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
Citat:

Anterior postat de DianaN (Post 1392034)
Buna seara,

Este a doua mea incercare serioasa de a slabi si sper ultima.
Simt ca daca nu voi reusi nici de aceasta data, nu voi mai avea o alta sansa.

Am mai pierdut in 2011 cu ajutorul Slabute si a unui concurs organizat aici 20 de kg si sper ca o voi face din nou.
Din pacate le-am pus inapoi...un job stresant, o viata dezordonata, o greutate mare care ma demotiveaza m-a facut sa pun inapoi dublu.

De maine o voi lua de la capat spre cursa mea spre 70 de kg. Nu imi doresc decat sa fiu acolo la anu pe vremea asta. Trebuie sa imi gasesc motivatia, rabdarea si ambitia in fiecare zi, si trebuie sa reusesc.

Fara medici (am incercat cu vreo 3), doar eu si Slabute, asa cum am reusit si in 2011.

Diana

Bafta,Diana!
Asa cum ti-au spus fetele,daca iti doresti concurs,in jurnalul meu e concurs in fiecare luna! Asta e inceput deja......dar pe 27 cred,incepe altul! Noi te asteptam,pt ca un concurs ne motiveaza un pic mai mult!

rozica1965 17 nov 2015 12:45:17

Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
Citat:

Anterior postat de Coccolino (Post 1392182)
O intrebare daca stie cineva va rog ..... eu eram in grupa de 80-90 kg , am intrat acolo si nu ma lasa sa postez , nu stiu daca mai este functionala , au trecut ceva ani.....

Asa e,nu poti scrie acolo,incercai si eu! La alte categorii se poate scrie,la a ta,nu!

Coccolino 17 nov 2015 12:58:17

Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg
 
multumesc Rozica ... am vazut ca nu mai e postat nimic de prin martie , o sa stau cu voi daca ma primiti in ,,gasca "


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:32:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO