forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-jurnal-gheorghe-oana-10703.html)

Gheorghe Oana 08 dec 2011 20:50:08

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
salut:*

Azi am avut un nr mai mare de puncte si anume 25.
Dimineata am baut o cana de lapte, am mancat o felie de paine prajita cu marmelada si o bucatica de ciocolata.
Gustarea de la scoala a constat intr-o mandarina si un croissant.
La pranz am mancat 120g de paste cu branza si din nou o bucatica de ciocolata:X
O alta gustare, o alta mandarina, iar pt cina am luat un iaurt. Mai tarziu iar o mandarina;;)

E ok deocamdata, e greu sa ma abtin, dar vreau sa fiu slabuta;;).

Gheorghe Oana 10 dec 2011 00:09:59

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
Seara buna!

Azi am cam buctat-o..am dus meniul bn pana dupa amiaza.. am mancat f de porumb cu iaurt, ciocolata, clementine, un sandwich cu branza si iar ciocolata...dar pt ca a trebuit sa stau mai mult in oras pt a-i cumpara unei ccolege un cadou..am macat vreo 6 covrigi din aceia tari..asa ca atunci cand am venit acasa am mancat 2 carofi fierti cu 2 oua fierte si iarasi clementine...

Am avut ant la volei si repetitii la teatru aasa ca de la 5 nu am mai mancat..sunt cam dezamagita de mine..plus ca maine trebuie sa merg la ziua colegei...si va fi plin de bunatati.. Am nevoie de multa, multa putere. Dimineata ma cantaresc.

Revin:*

happygirldiana 10 dec 2011 00:11:46

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
hello!!!ce haios, avem cam aceleasi nume la jurnal:"> ce ma bucur;))si mai e si Roxi Neculae cu "ö noua" etapa:)
te pup, noapte buna!(si eu ma numesc Oana);)

nicoleta100 10 dec 2011 00:15:25

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
Citat:

Anterior postat de Gheorghe Oana (Post 870993)
Ce rapida esti:)))!

probabil eram pe faza!:D
Citat:

Anterior postat de Gheorghe Oana (Post 871856)
salut:*

Azi am avut un nr mai mare de puncte si anume 25.
Dimineata am baut o cana de lapte, am mancat o felie de paine prajita cu marmelada si o bucatica de ciocolata.
Gustarea de la scoala a constat intr-o mandarina si un croissant.
La pranz am mancat 120g de paste cu branza si din nou o bucatica de ciocolata:X
O alta gustare, o alta mandarina, iar pt cina am luat un iaurt. Mai tarziu iar o mandarina;;)

E ok deocamdata, e greu sa ma abtin, dar vreau sa fiu slabuta;;).

ai incercat sa le calculezi cu ajutorul calculatorului nutritional? asa de curioasa?
pt ca mie nu mi se pare mult !:-o:-o:-o
Citat:

Anterior postat de Gheorghe Oana (Post 872941)
Seara buna!

Azi am cam buctat-o..am dus meniul bn pana dupa amiaza.. am mancat f de porumb cu iaurt, ciocolata, clementine, un sandwich cu branza si iar ciocolata...dar pt ca a trebuit sa stau mai mult in oras pt a-i cumpara unei ccolege un cadou..am macat vreo 6 covrigi din aceia tari..asa ca atunci cand am venit acasa am mancat 2 carofi fierti cu 2 oua fierte si iarasi clementine...

Am avut ant la volei si repetitii la teatru aasa ca de la 5 nu am mai mancat..sunt cam dezamagita de mine..plus ca maine trebuie sa merg la ziua colegei...si va fi plin de bunatati.. Am nevoie de multa, multa putere. Dimineata ma cantaresc.

Revin:*

astept sa vad ce iti spune cantarul!:)

Gheorghe Oana 11 dec 2011 20:43:03

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 872944)
hello!!!ce haios, avem cam aceleasi nume la jurnal:"> ce ma bucur;))si mai e si Roxi Neculae cu "ö noua" etapa:)
te pup, noapte buna!(si eu ma numesc Oana);)


Foarte fain;;):*

Gheorghe Oana 11 dec 2011 20:48:34

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 872945)

probabil eram pe faza!:D

ai incercat sa le calculezi cu ajutorul calculatorului nutritional? asa de curioasa?
pt ca mie nu mi se pare mult !:-o:-o:-o

astept sa vad ce iti spune cantarul!:)



Da..sa stii ca ai dreptat.. mi-am facut pe ziua de 9 dec...si au iesit 787 calorii. Intradevar e putin.. Azi m mancat ceva mai consistent. Dimineata fulgi de porumb cu lapte, clemntine, la amiaza cartofi prajiti cu carne de porc la gratar si seara niste carnati cu putina paine(o felie). Si am fost in oras unde am baut un capucino cu frisca. Deci 26p.

Ieri dimineata am avut 82kg:X. Dar am fost la un chef si nu am mai calcular puncte, dar cred ca a sarit cu ceva:D

nicoleta100 11 dec 2011 22:48:09

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
Citat:

Anterior postat de Gheorghe Oana (Post 874369)
Da..sa stii ca ai dreptat.. mi-am facut pe ziua de 9 dec...si au iesit 787 calorii. Intradevar e putin.. Azi m mancat ceva mai consistent. Dimineata fulgi de porumb cu lapte, clemntine, la amiaza cartofi prajiti cu carne de porc la gratar si seara niste carnati cu putina paine(o felie). Si am fost in oras unde am baut un capucino cu frisca. Deci 26p.

Ieri dimineata am avut 82kg:X. Dar am fost la un chef si nu am mai calcular puncte, dar cred ca a sarit cu ceva:D

787 este foarte putin!!!!:-o:-o:-o:-o sa ai grija!!!;;);;);;)

nicoleta100 12 dec 2011 09:36:14

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
http://img.funscrape.com/en/goodmorning/109.jpg

Gheorghe Oana 12 dec 2011 19:51:30

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
Voi avea:*

Gheorghe Oana 12 dec 2011 19:54:57

Re: O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana
 
Seara buna!;;):*


Deeeeci...azi am mancat dimineata fulgi de porumb cu lapte batut, 2 l de marmelada, la scoala un sandwich cu branza si carnati si o clementina. La pranz fasole fiarta cu niste carne de vita si iarasi clementinaa:)). Spre seara am mancat o felie de paine prajita cu marmelada, un pahar cu musli si lapte batut. Printre multe clementine. Am avut deci 26.5p.

Revin maine:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:12:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO