forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

lidiuta 20 ian 2016 14:55:53

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Diana, ce frumos scrii! Se vede ca bebe Radu ti-a adus fericirea! Sa ai un an bun, cu multe bucurii in continuare!:)

Sabine_28 20 ian 2016 18:57:49

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Diana, ma bucur mult să te vad asa fericita si împlinită!:* Abia astept sa trăiesc si eu fericirea asta:)
Cat despre "binevoitori", nu ii lua in seama si nu te stresa.Eu deja ajung la concluzia ca e mai bine sa minti decât sa fii deschis,de cate ori sunt judecata pt ca vreau cezariana, de parca cine stie ce rau as face...
Sincer,nu stiu ce mama si-ar lăsa copilul singur si ea sa faca treaba...cand doarme inteleg sa mai faci cate ceva dar sa-l lasi singur in camera...Mai am colege care vor sa lase copilul in camera lui imediat dupa nastere,sa fie independent...no comment.Eu vreau ca anul pe care îl voi petrece acasa sa fie anul nostru,de iubit si alintat:) Independent are timp sa fie când va fi mare:)
Te pup:*

niculina04 20 ian 2016 19:14:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Dy mamica ma bucur pt tine>:D<>:D<in rest apa de ploaie,lasa-i sa vb,fiecare ne crestem copii cum vrem iar daca sotului ii convine,bravo lui.......dupa atatea ore de munca uita de oboseala pt un gangurit:-*

butterfly30 21 ian 2016 08:29:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
nici eu nu i-am lasat singuri pe niciunul, in schimb ii puneam in scaunul de masina si ii luam cu mine pe unde aveam treaba, puneam cd cutiuta muzicala si cantam impreuna si uma de ora ma lasa sa fac ceva, api uma de ora mai tarziu si tot asa. in schimb noaptea au dormit singuri amandoi de la inceput. sau in fine, de la 2-3 luni cand au trecut colicile ca inainte au dormit pe burta mea. ;);)

floricica0vesela 25 ian 2016 18:08:50

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Di, nici al meu nu sta singur, si are 6 luni si 2 saptamani, deci relax. cainii latra.....
si mai si doarme cu noi in pat, iti dai seama ce sacrilegiu?
sa vezi saracutul cum se imparte noaptea intre mine si tat-su, ca ne vine sa-l mancam, nu alta. doarme ce doarme 'cu mine' si apoi se rostgoleste la tat'su, il cauta cu manutele, asa, cu ochii inchisi, si se cuibareste langa el.

de facut nu fac mare lucru cand sunt singura cu el, ma bucur daca pot manca ceva rapid si sa ii pregatesc lui mancarea, daca pot face dus e deja lux. eu sunt singura cate 4-5 zile 24 din 24 cu bebe. cand e tati cu noi facem repede curatenie si mancare cat doarme bebe, si cand e treaz stam amandoi cu el.

se bucura cand stau eu cu el, si cand sta sotul cu el, dar cand suntem amandoi e in extaz, asa ca incercam sa stam cat de mult in 3

alinamar 01 feb 2016 12:44:37

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Buna Diana,

Felicitari pentru bebe! Nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum, asadar habar nu aveam ca ai bebe :)
Si eu am doi copii: D de 5 ani jumatate si A de 8 luni.

Bucura-te de aceasta perioada frumoasa a lui Radu. Trece repede :)

M-am decis si eu sa slabesc iar...pt ca cea de-a doua sarcina mi-a lasat mai multe kilograme cadou. Merge mult mai greu tot procesul de slabire, dar nu ma descurajez!
Am fost surprinsa placut sa gasesc multe persoane cunoscute pe forum!

Succes si crestere usoara!

Te pup!

happygirldiana 12 feb 2016 15:27:07

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de alinamar (Post 1400546)
Buna Diana,

Felicitari pentru bebe! Nu am mai intrat de foarte mult timp pe forum, asadar habar nu aveam ca ai bebe :)
Si eu am doi copii: D de 5 ani jumatate si A de 8 luni.

Bucura-te de aceasta perioada frumoasa a lui Radu. Trece repede :)

M-am decis si eu sa slabesc iar...pt ca cea de-a doua sarcina mi-a lasat mai multe kilograme cadou. Merge mult mai greu tot procesul de slabire, dar nu ma descurajez!
Am fost surprinsa placut sa gasesc multe persoane cunoscute pe forum!

Succes si crestere usoara!

Te pup!

Multumesc, Alina! Sa iti traiasca si tie puiutii!!! Imi amintesc de tine, dar nu ai mai intrat de mult, nu?
Ce e drept... Si eu inteu tooot mai rar! Cel putin pt a scrie, pt citit mai arunc cate un ochi :)
Te pup! Sanatate!

happygirldiana 12 feb 2016 15:36:32

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Yyyyeeees!!!! L-am deblocat!!! Dupa 2 luni de blocaj la 92.5 kg... 89.5! Cam intr-o luna asta am reusit sa dau jos. Merge greeeeu... Dar nici nu imi dau silinta. Nu ca nu vreau, chiar nu prea pot, nu prea e timp. Cum, necum mai rup cate 20-30 de minute de zumba, o plimbare lunga, ridicat una bucata haltera Raducu de muuulte ori pe zi in timp ce ne jucam. Eu sunt multumita, totusi :) 2 luni am fost blocata la 92... Mai arata el 90 din joi in Pasti dar nu am crezut nicio clipa :)))

Radu a implinit ieri 5 luni. Nu reusim sa scapam de problemele cu burtica. Am mers la alt pediatru, a prescris bifido baby. De 10 zile il ia si nicio imbunatatire. Ba mi se pare mai rau. Cand se screme, o face pana se taie respiratia...si tot nu reuseste cu caca... Nu stiu ce sa ii mai fac... Peste 2 sapt incepem diversificarea si mi-e teama rau sa nu se agraveze. Plange de durere ca nici la san nu mai sta si din cauza asta are mai mereu o stare de iritabilitate, e mai mereu cu capsa pusa, se enerveaza repede si are nevoie de multa atentie...
Nu zic... E un bebelus delicios, il iubesc, il ador! Ma topesc cand rade, cand ne jucam, are si astfel de momente, dar cand il apuca burtica... E teroare.
Ieri a facut vaccinul de 2 luni, a facut un pic de febra dar e ok.
Per total suntem bine... Asteptam caldura sa iesim si mai des din casa si mai dezbracati.

niculina04 12 feb 2016 15:56:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Felicitari Dy>:D<
Sa -ti traiasca bb :-*sa fie sanatos >:D<......cu burtica nu stiu ce sa-ti spun:(si noi am avut tot pana pe la 6 luni,nimic nu o calma:(maseaza-i burtica si spatele in sesul acelor de ceas.....te :-*

Liv86 11 apr 2016 06:19:29

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
O saptamana frumoasa sa ai!


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:53:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO