forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 12 ian 2012 20:41:24

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 898839)


Buna Dia!>:D<

Oau...asta da veste proasta:(
Nici eu nu am cuvinte sa-ti spun cat de rau imi pare...stiu cum este...am trecut si noi prin asa ceva...adik eu si sotul....am lucrat la aceeasi firma un an de zile...am muncit peste 12 ore zilnic...firma atunci se infiintase...deci am luat-o de la zero...am adus contracte de miliarde....am ridicat-o si apoi ne-a dat pe amandoi afara...directorului...ii era frica ca suntem mai buni ca el si ne-a dat afara pe amandoi...in luna decembrie...inainte de sarbatori.....am stat cateva luni aks...fara joburi...al meu s-a angajat prin februarie la taxi...si eu am mai stat aks....pana la sfarsitul anului...ca nu-mi gaseam de munk:(
Asta este lumea in care traim...de multe ori nu-mi vine sa cred si nu ma pot obisnui cu ideea...dar asta este:(
Ce pot sa-ti spun...decat sa fiti tari...si sa aveti incredere ca se vor rezolva toate la un moment dat....poate isi gaseste repede de munk:-*>:D<

cam asta e situatia si la noi.sunt cateva persoane invidioase ca lucram impreuna si facem treaba buna. ma rog....nici nu are rost sa mai comentam.....

de gasit ceva de lucru aici...e relativa treaba.pentru ca oraselul asta e mort. de-a dreptul.si pur si simplu postul de aici a fost ca o mana cereasca. nu stiu daca s-o mai ivi ceva. dar nu inteleg ce fel de restructurare e asta daca sefu'i-a pus pe cei care vor pleca sa co,p[leteze o cerere de concediu fara plata. exact asa scrie: ca si cand angajatul respectiv ar cere un concediu fara plata de azi pana pe 1 februarie(in cazul iubitului meu) sau pe 29 februarie in celelalte cazuri...

Niculae Roxana 12 ian 2012 20:49:15

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 898853)


cam asta e situatia si la noi.sunt cateva persoane invidioase ca lucram impreuna si facem treaba buna. ma rog....nici nu are rost sa mai comentam.....

de gasit ceva de lucru aici...e relativa treaba.pentru ca oraselul asta e mort. de-a dreptul.si pur si simplu postul de aici a fost ca o mana cereasca. nu stiu daca s-o mai ivi ceva. dar nu inteleg ce fel de restructurare e asta daca sefu'i-a pus pe cei care vor pleca sa co,p[leteze o cerere de concediu fara plata. exact asa scrie: ca si cand angajatul respectiv ar cere un concediu fara plata de azi pana pe 1 februarie(in cazul iubitului meu) sau pe 29 februarie in celelalte cazuri...

Da...ramai fara cuvinte:(

Da..asa este...asa de greu se gaseste de munk:(
Pai cum sa-l bage in concediu fara plata? Asta inseamna ca l-a dat afara?....cum asa?....sau nu au voie sa-i dea afara...si atunci apeleaza la porcarii din astea...eu nici nu semnam...

happygirldiana 12 ian 2012 20:54:21

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 898857)


Da...ramai fara cuvinte:(

Da..asa este...asa de greu se gaseste de munk:(
Pai cum sa-l bage in concediu fara plata? Asta inseamna ca l-a dat afara?....cum asa?....sau nu au voie sa-i dea afara...si atunci apeleaza la porcarii din astea...eu nici nu semnam...

eu asta cred ca e de fapt, au decurs la treaba asta cu concediul fara plata dintr-un anume motiv pe care nu il stim.....si de ce pana pe 1 februarie?inseamna ca il reangajeaza atunci?sau?nuinteleg....mereu ni se intampla asa cand ne facem planuri, cand ne hotaram sa facem urmatorul pas. se tine ghinionul scai de noi:|

Niculae Roxana 12 ian 2012 20:59:31

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 898861)


eu asta cred ca e de fapt, au decurs la treaba asta cu concediul fara plata dintr-un anume motiv pe care nu il stim.....si de ce pana pe 1 februarie?inseamna ca il reangajeaza atunci?sau?nuinteleg....mereu ni se intampla asa cand ne facem planuri, cand ne hotaram sa facem urmatorul pas. se tine ghinionul scai de noi:|

Pai asta zic...i-a zis sigur lui ca-l da afara...sau doar l-a bagat in fara plata..?...ca e o diferenta...asa cunosc cazuri in care i-au bagat in fara plata pe perioada in care nu mergeau bn lucrurile...si i-au scos din concediu cand s-a redresat situatia...ca n-aveau bani de salarii pe moment....acum nu stiu cum este la voi:(
Stiu ca va este greu...imi inchipui...stiu ca v-a cazut cerul in cap...
Nu stii ca intotdeauna trebuie sa se intample ceva...asa si la noi...daca nu e aia e ailalta...mie nu mi-au dat astia salariul de o luna jumatate...si nici nu se aude ca ne baga baniii:(.....la al meu lucrurile merg prost...suntem praf si noi....:(

happygirldiana 12 ian 2012 21:03:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
pai i-au spus ca se fac restructurari pentru ca stau prost cu plata salariilor. nimic mai mult...i-au spus ca maine e ultima zi, desi cererea e pe ziua de azi.

motive sa ild ea afara nu au, pe bune....chiar a muncit si a renuntat la foarte multe ca sa stea aici sa faca ce e bine...

Niculae Roxana 12 ian 2012 21:18:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 898875)
pai i-au spus ca se fac restructurari pentru ca stau prost cu plata salariilor. nimic mai mult...i-au spus ca maine e ultima zi, desi cererea e pe ziua de azi.

motive sa ild ea afara nu au, pe bune....chiar a muncit si a renuntat la foarte multe ca sa stea aici sa faca ce e bine...

Exact cum am spus...n-au bani de salarii:(...pai probabil mai munceste saracul o zi si neplatit...ca de...daca tot sunt nesimtiti sa fie pana la capat:(

Tu chiar crezi ca angajatorii trebuie sa aiba motive pentru a da pe cineva afara...nuuu:(....nu-i intereseaza cat te zbati sa fie totul bn si muncesti pana nu mai poti....

Prapadeala 12 ian 2012 22:05:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 898821)
Am avut o zi teribila!Teribila si buna de nimic. Fara dieta, fara sport, fara odihna si cu vesti proaste. Maine e ultima zi a iubitului meu aici.Nu i-au prelungit contractul dupa 2 luni pentru ca vor sa faca restructurari si tocmai de el s-au descotorisit.....Nici ca se putea un moment mai rau.Trebuie sa isi dea licenta in februarie, are si alte datorii...ne facuseram planuri si s-a dus totul.Totul:| Dupa ce a muncit 3 lunis i munca altora, il dau afara. Mi se pare ....nici nu pot sa spun cum mi se pare...
Acum sunt la serviciu fara pic de chef, fara pic de vlaga si cu moralul la pamant. Panaa cum am plans pentru ca s-a naruit totul si nu stiu unde s-ar mai putea angaja aici....

Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 898870)

Pai asta zic...i-a zis sigur lui ca-l da afara...sau doar l-a bagat in fara plata..?...ca e o diferenta...asa cunosc cazuri in care i-au bagat in fara plata pe perioada in care nu mergeau bn lucrurile...si i-au scos din concediu cand s-a redresat situatia...ca n-aveau bani de salarii pe moment....acum nu stiu cum este la voi:(
Stiu ca va este greu...imi inchipui...stiu ca v-a cazut cerul in cap...
Nu stii ca intotdeauna trebuie sa se intample ceva...asa si la noi...daca nu e aia e ailalta...mie nu mi-au dat astia salariul de o luna jumatate...si nici nu se aude ca ne baga baniii:(.....la al meu lucrurile merg prost...suntem praf si noi....:(

Diana, vin si eu in vizita la tine si vad ca azi a fost o zi groaznica. Imi pare rau pentru vestile urate. Poate totusi e doar concediu fara plata si la 1 feb sa fie mai bine...cu toate ca fara un salariu, o luna e greu, tare greu... >:D<.. oricum pastreaza-ti speranta si poate e doar o luna moarta, acum dupa sarbatori.

Si tu Roxana? Ce i-a apucat pe toti angajatorii astia? Nici nu-mi dau seama cum reusiti sa va descurcati, noi din pacate nu am reusi sa ne descurcam cu un salariu si rate. La noi un salariu se duce pe rate si celalalt pe trait.

Si eu sunt suparata acum ca si noi stam prost cu banii, eu am slabit si arat ca naiba cand ies pe strada ca toate imi sunt mari. Dar ce sa fac? Indur si strang cureaua sa nu cada pantalonii de pe mine :))

Prapadeala 12 ian 2012 22:06:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Diana, nu uita ca tu esti happygirl ...banuiesc ca ti-ai ales acest nume pentru ca esti o optimista...oricum fii optimista si totul va fi bine... sunteti tineri si sigur ceva bun e pregatit pentru voi >:D<

happygirldiana 12 ian 2012 22:09:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 898930)




Diana, vin si eu in vizita la tine si vad ca azi a fost o zi groaznica. Imi pare rau pentru vestile urate. Poate totusi e doar concediu fara plata si la 1 feb sa fie mai bine...cu toate ca fara un salariu, o luna e greu, tare greu... >:D<.. oricum pastreaza-ti speranta si poate e doar o luna moarta, acum dupa sarbatori.

Si tu Roxana? Ce i-a apucat pe toti angajatorii astia? Nici nu-mi dau seama cum reusiti sa va descurcati, noi din pacate nu am reusi sa ne descurcam cu un salariu si rate. La noi un salariu se duce pe rate si celalalt pe trait.

Si eu sunt suparata acum ca si noi stam prost cu banii, eu am slabit si arat ca naiba cand ies pe strada ca toate imi sunt mari. Dar ce sa fac? Indur si strang cureaua sa nu cada pantalonii de pe mine :))

Buna!Sper sa fie asta si de la 1 februarie sa isi reia activitatea desi nu stiu daca imi fac sperante degeabba....Nu stiu ce sa mai cred...Dar vestea a picat ca o bomba:|

Prapadeala 12 ian 2012 22:11:35

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 898939)
Buna!Sper sa fie asta si de la 1 februarie sa isi reia activitatea desi nu stiu daca imi fac sperante degeabba....Nu stiu ce sa mai cred...Dar vestea a picat ca o bomba:|

Te cred! Acum e si proaspata... dormi in seara asta, linisteste-te, ia-l in brate pe iubi si nu uita ca important e sa fiti acolo unul pentru celalalt


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:28:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO