forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 19 ian 2012 22:10:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 907032)


Asa sa faci>:D<

Dar nu este asa de grav ce tot ai...calmeaza-te....de maine vei avea zile conforme...ca vei avea si cu ce...:D....
Crezi ca eu n-as vrea sa am bani sa-mi permit mancare sanatoasa mai mult decat sa mananc zilnic aceleasi feluri de mancare...pai daca as avea bani....as face niste meniuri de ....:D......si as putea s-o tin asa toata viata...dar...asta e...intr-o zi avem in alta nu...ce sa facem...mergem inainte.
I-auzi....mai ai putin si-ti vin si parintii acasa...te vei mai linisti si vei mai uita de grijile care te apasa zilnic....mai e putin pana atunci....gandeste-te la asta si poate te mai linistesti.
Foarte bine....asa sa faci ...sa iei tot ce gasesti tu sanatos...pe la tne prin oras....pacat ca n-ai atatea variante ca la noi...dar....ce sa mai zic....este foarte sanatos tot ce vrei sa-ti cumperi :D

eu sunt atat de curioasa cum e branza degresata sau urda....dar nu am mancat niciodata pentru ca nu gasesc aici:))lapte degresat cumparam cand stateam la camin, in Craiova gaseam. Aici mai gasesc din cand in cand iaurt degresat. Dar destul de rar:))

Da, o sa vina acasa, o sa fie asa frumos...Abia astept!Numai ca ma gandesc ca o data ajunsi acasa, o sa apara si rudele care pana acum au fost disparute, o sa apara cu prefacatoriile si cu minciunile lor. Ca in fiecare an:))O sa se laude ca ne-au sunat, ca ne-au vizitat, ca nu ne-a lipsit nimic, nici macar o vorba buna:))Of,of, mai, mai:))Dar important e ca o sa ii stiu acasa, chit ca o sa petrec foarte putin timp cu ei, eu fiind la servicu, ei fiind la tara.

brainiac 19 ian 2012 22:33:16

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 901681)
Desi saptamana asta am facut sport si m-am purtat aproape exemplar (zic aproape pentru ca am mai gustat una alta), am baut apa exact cat imi trebuia ...cantarul meu nu mai arata nici macar ce a aratat acum 3-4 seri, adica 72,9. Se mentine la ce am acum la ticker. Frate..ce o fi asta?Nu stiu cum naiba sa il mai fac sa se miste.....Nu stiu, ca iar incep sa disper....

Heeeyyy domnisoara! Nu dispera! Tu nu stii ca toate lucrurile de calitate se fac cu calm si rabdare? Ce vrei sa slabesti brusc, sa faci vergeturi si sa ai muschii flescaiti? Sau vrei sa ai un corp tonifiat si frumos modelat? Ia-o incet si va fi bine! Tuturor ni se intampla sa mai stea cantarul in loc... dar stii bine ca daca esti constiincioasa si iti faci treaba, intr-un final va ceda si afurisitul ala de ac! >:D<

brainiac 19 ian 2012 22:35:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 901696)


Nu stiu, Ioana!Dar tare bine mergea, am avut o saptamana bunicica, cantarul imi surasese acum cateva zile, iar acum.....asa ma descurajez cateodata, imi vine sa renunt la tot!Ca si daca sunt la regim si imi pun restrictii,,,iata ca tot degeaba e.

Mai draguta, cine ma incuraja pe mine acum cateva zile sa nu renunt? Haaaa, cine? Diana!!! Asa ca te rog sa stii ca e valabil si pt tine, nici macar sa nu iti treaca prin cap gandul sa renunti! Suntem aici toate, langa tine, te tinem de maini de picioare si de urechi daca e cazul si nu te lasam sa renunti! Te rog nu te descuraja, acum poate ca e o perioada mai grea dar stii bine ca dupa ploaie vine si soarele ;)

Niculae Roxana 19 ian 2012 22:36:52

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 907041)

eu sunt atat de curioasa cum e branza degresata sau urda....dar nu am mancat niciodata pentru ca nu gasesc aici:))lapte degresat cumparam cand stateam la camin, in Craiova gaseam. Aici mai gasesc din cand in cand iaurt degresat. Dar destul de rar:))

Da, o sa vina acasa, o sa fie asa frumos...Abia astept!Numai ca ma gandesc ca o data ajunsi acasa, o sa apara si rudele care pana acum au fost disparute, o sa apara cu prefacatoriile si cu minciunile lor. Ca in fiecare an:))O sa se laude ca ne-au sunat, ca ne-au vizitat, ca nu ne-a lipsit nimic, nici macar o vorba buna:))Of,of, mai, mai:))Dar important e ca o sa ii stiu acasa, chit ca o sa petrec foarte putin timp cu ei, eu fiind la servicu, ei fiind la tara.


Ciudat...eu chiar nu inteleg asta...de ce nu aveti si voi acolo nimic de genul bio....chiar nu sunt cereri...

Imi imaginez ca apar si profitori....cunosc genul:))
Dar...important este ca vor fi acasa langa tine...si te vei linisti tu>:D<

happygirldiana 19 ian 2012 22:38:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ancu...astept soarele:D Il astept dar intarzie sa apara...Eh, nu renunt, dar ma mai doboara asa, din cand in cand. Numai ca ma ridic si merg mai departe. AM trecut si prin mai grele. Dar am acum zilele astea supernaspa.Perioada super naspa...Toate merg prost...

happygirldiana 19 ian 2012 22:47:10

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 907080)



Ciudat...eu chiar nu inteleg asta...de ce nu aveti si voi acolo nimic de genul bio....chiar nu sunt cereri...

Imi imaginez ca apar si profitori....cunosc genul:))
Dar...important este ca vor fi acasa langa tine...si te vei linisti tu>:D<

eheee, abia le gasesti pe alea "ne-bio" ca sa le zic asa, dar ce sa mai vorbim despre bio?

Niculae Roxana 19 ian 2012 22:53:11

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 907096)


eheee, abia le gasesti pe alea "ne-bio" ca sa le zic asa, dar ce sa mai vorbim despre bio?

Naspa...ce sa mai zic.....nu pot sa-mi imaginez de ce se intampla asta....:(

brainiac 19 ian 2012 22:58:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 907082)
Ancu...astept soarele:D Il astept dar intarzie sa apara...Eh, nu renunt, dar ma mai doboara asa, din cand in cand. Numai ca ma ridic si merg mai departe. AM trecut si prin mai grele. Dar am acum zilele astea supernaspa.Perioada super naspa...Toate merg prost...

Ufff draga acum am terminat de citit jurnalul tau si imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin momente asa de grele... dar stii ce? uite ma duc sa fac 2 ceaiuri, imi aduc paturica moale cu reni si ne bagam amandoua sub ea si stam la povesti pana te mai linistesti si uiti de probleme! numai ca sincer, daca ma bag acum sub orice paturica adorm instant la cata oboseala am acumulat :)) oricum bravo tie ca nu te lasi, ca esti o luptatoare si mergi mai departe! asa te vreau!

happygirldiana 19 ian 2012 22:59:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 907100)


Naspa...ce sa mai zic.....nu pot sa-mi imaginez de ce se intampla asta....:(

pentru ca oamenii sunt saraci si prefera sa manance o bucata de slana cu ceapa si paine si scape de alte cheltuieli "in plus".nu prea sunt interesati cei de pe aici de mancareasanatoasa si de o viata traita in mod sanatos. asta e cauza.nu sunt cereri, nu se aprovizioneaza cu asa ceva:d

happygirldiana 19 ian 2012 23:01:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 907106)
Ufff draga acum am terminat de citit jurnalul tau si imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin momente asa de grele... dar stii ce? uite ma duc sa fac 2 ceaiuri, imi aduc paturica moale cu reni si ne bagam amandoua sub ea si stam la povesti pana te mai linistesti si uiti de probleme! numai ca sincer, daca ma bag acum sub orice paturica adorm instant la cata oboseala am acumulat :)) oricum bravo tie ca nu te lasi, ca esti o luptatoare si mergi mai departe! asa te vreau!

savureaza-ti ceaiurile si mergi sa te odihnesti. cred ca ti-a ajuns si tie perioada asta agitata. daca as sta si eu sub paturica, la caldura, sigur as adormi in doi timpi si trei miscari, sunt rupta de oboseala!dar mai am noaptea asta la serviciu si maine si poimaine sunt libera.ma mai linistesc atunci un pic, poate.

mai ai examene?cum ai ajuns pana aici?


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:09:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO