Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #14711 (permalink)  
Vechi 09 sep 2014, 13:50:54
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Asadar, buna ziua, dragelor!
Ce faceti voi?
Eu numai ce am incheiat cu cumparaturile pentru sapt asta. Am fost si aseara cu iubi dupa pui, ceva porc, oua, lapte, ca legumele si fructele le-am cumparat ieri dimi, iar acum am fost cu fetele sa ne luam ce am omis ieri. Mi-am luat, cum spuneam mai sus, o cutie imeeeensa de Earl Grey :-x si doua cutii de crema de branza.
Acum mai navighez putin iar pe la 4-5 merg sa gatesc,gatesc dupa amiaza, sa fie mancarea proaspata cand imi vine dragutul de la munci.
Ieri am gatit orez cu legume si pt ca nu ma prea ma dau in vant dupa el, am adaugat si niste bacon maruntit, sa ii schimbe gustul. Azi la pranz tot orez mananc, mai e o portie, dar nu stiu cum sa mai gatesc... As face o ciorbita, o supa dar.... Mai deosebite, mai altfel, nu banala ciorba pe care o mancam o data la doua zile. Mai diversific eu, o data o fac cu paste, altadata cu cartofi, dar tot degeaba
Dupa amiaza portia de miscare, dus aromat si gata-i ziua
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
CCristina D (09 sep 2014), niculina04 (10 sep 2014), rozica1965 (25 sep 2014)
  #14712 (permalink)  
Vechi 10 sep 2014, 07:21:18
Nevrotiq's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2012
Locaţie: buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica
Date: 157cm, 113kg
Mesaje: 198
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 217 ori in 115 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Buna, Nevrotiq!Mi se pare ciudat sa te strig dupa username dar nu iti stiu numele :-)
Uite....acum acasa, am fost cu fetele la market dinnnou, mi-am mai luat earl grey, 100 de pliculete :-D si ceva crema de branza light.
Acum...pe net oleaca.
Tu ce mai zici?
Mneata! Cristina ma numesc . Nevrotiq e numele de la contul de world of warcraft. L-am cumparat de la un tip si mi-a placut username-ul si de atunci il folosesc cam pe peste tot online
eu ce sa mai fac.... binisor, a inceput sa mai scada burtica ma lupt in continuare cu kilogramele!
te pup si o zi placuta sa ai!
Nevrotiq, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2103 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1586 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1845 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14713 (permalink)  
Vechi 17 sep 2014, 10:50:55
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Ce faci dia ?
Nu ne mai scrii nimic ?
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #14714 (permalink)  
Vechi 17 sep 2014, 11:17:17
shadowdinasty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 73kg
Mesaje: 171
Aprecieri acordate: 120
Am fost apreciat(a) de 182 ori in 109 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dianaaaaa! Unde esti? Hai la o cafeluta!
shadowdinasty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1980 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1463 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14715 (permalink)  
Vechi 17 sep 2014, 18:14:40
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Da, Diaaa, unde esti?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14716 (permalink)  
Vechi 18 sep 2014, 14:02:10
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Va salut, dragelor, si va multumesc ca va ganditi la mine. Am lipsit zilele astea, da.... Fetele care imi sunt prietene pe facebook probabil auvazut ca nici acolo nu am mai fost activa... Am doua motive. Unul e faptul ca mi-a scazut foarte mult viteza la net, de-abia incarca si ma apuca dracii asteptand pe el, asa ca prefer sa nu mai intru deloc....
Iar cel de-al doilea, care e cel mai intemeiat si care mi-a schimbat starea zilele astea, este faptul ca am ceva probleme cu sora mea.... Si asta ma doare foarte tare... De vreo trei patru zile nu mai sunt eu, inca nu imi vine sa cred ca sunt certata cu sora mea....
Este, de cand o stiu, o fire impulsiva si poate sa fie dusmanoasa, dar nu mi-am inchipuit ca o sa ajungem noi doua in asa situatie.... Cine spune ca strainatatea distruge si dezbina familii sau ca schimba omul foarte mult are dreptate....
Am impresia ca incep sa innebunesc aici, deja sunt in pragul disperarii iar aseara i-am spui lui Dani cu ochii in lacrimi ca vreau sa mergem acasa pentru ca altfel.... O sa ajungem straini desi suntem familie ( mu ma refer la relatia dintre noi doi ci dintre noi 4). Stiu, stiu ca in tara nu am ce sa fac, stiu de unde am venit, dar nu vreau sa continui in stres si neintelegere. Plus ca....am innebunit cautand de lucru.... Esec dupa esec, dezamagire dupa dezamagire....
Ma roaga sa mai rezist doua luni, inca atat cat am stat, si ma roaga sa fiu puternica dar nu pot.... Imi dorescvsa nu fi fost asa, imi doresc sa nu fi fost nevoie sa imi spun durerea cu privire la relatia cu sora mea, dar se pare ca noi nu putem fi ca alte surori si e chiar dureros gandul asta... E dureros ca sora ta, cu care locuiesti, sa nu iti vorbeasca trei zile pentru niste motive care nici macar nu sunt motive....
Eram sigura ca aici se va ajunge, in ciuda faptului ca toata lumea ma incuraja spunand ca e bine, va fi bine in Anglia pentru ca voi fi cu ai mei.... Dar nu am crezut un moment asta pentru ca stiam ca va veni timpul sa mi se demonstreze contrariul, pentru ca stiu ce firi suntem noi doua si stiu atitudinea surorii mele fata de mine.
Ideea este ca am avea doua variante:
1) Mergem acasa, peste maxim trei luni, si incercam sa e angajam in oras, chit ca ne va fi mai greu, dar macar suntem acasa, noi doi si atat.
2) Incercam sa depunem cv-uri la firma care recruteaza pe tot teritoriul Angliei dar despre care nu stiu nimic. Efectiv nu gasesc nimic despre ea, ori nu stiu eu sa caut. WRSC Consultancy (wide range services and consultancy) se numeste, recruteaza pt locuri de munca pe tot teritoriul Angliei, HoReCa si ingrijitor batrani la domiciliu.
Am ochit posturi si pentru noi, am cerut detalii insa mi s-a spus ca le voi primi dupa ce depunem cv-urile, impreuna cu jobul dorit, experienta si nivelul limbii engleze vorbite. Tot ce stiu e ca, spun ei, asigura transport pana in orasul respectiv, contract de munca cu 28 de zile concediu platit/an, salarii intre 1000 si 1200£, in functie de job, cazare in hotelul/pensiunea la care vom lucra, pentru suma de 280£/luna incluzand utilitati, masa asigurata inca din prima zi de munca, posinbilitatea de a ne plasa pe amandoi in aceeasi pensiune/hotel si implicit in aceeasi camera, training si cam atat.
Stiu, ati spune ca stiu destule dar....cum am garantyia asta? Cum stiu ca sunt seriosi? De unde stiu ca nu e una dintre firmele alea tepare cu care au patit-o multi? Nu de alta, dar nici nu am bani la saltea sa ma intorc acasa, macar, in cazul in care e vreo teapa....
Efectiv nu stiu cum sa facem, am vb cu iubi si e si el in ceata.....
Vrem sa facem ceva, neaparat, pentru ca innsituatia asta nu mai suportam mult... Si chestia e ca nu doar eu am observat schimbare in comportamentul surorii mele.. Inca dinainte de a ma certa cu ea (ce urat suna) mi-a pus iubi niste intrebari si mi-a atras atentia asupra unor chestii pe care le vazusem si eu, deja....
Ce sa mai, trec prin niste zile proaste, noroase, desi aici e soare....
Cam asta e tot. Nu stiu ce as mai putea spune.
O zi buna tuturor!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
barbuta (19 sep 2014), CCristina D (18 sep 2014), diana87 (18 sep 2014), Michelina (18 sep 2014), mutulica (19 sep 2014), niculina04 (18 sep 2014), rozica1965 (25 sep 2014)
  #14717 (permalink)  
Vechi 18 sep 2014, 14:59:42
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Eu am firma cu fratele meu si locuim in aceeasi casa. Ce pot sa-ti spun este ca desi in principiu ne intelegem f bine ( nu am fi ajuns sa avem aceeasi casa si aceasi sursa de venit altfel) sunt si momente mai tensionate intre noi. Una peste alta - neamurile nu ti le alegi si indiferent ce discutii ai cu fratii, ei raman fratii tai- si in situatii critice cu siguranta ii vei gasi acolo langa tine.
Am avut si eu momente in care imi venea sa las totul si sa plec in lume si sa nu-l mai vad niciodata.
Dar daca vreodata se ia cineva de el ...jar mananca!!
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
happygirldiana (19 sep 2014), niculina04 (18 sep 2014), rozica1965 (25 sep 2014)
  #14718 (permalink)  
Vechi 18 sep 2014, 15:59:49
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Eu am firma cu fratele meu si locuim in aceeasi casa. Ce pot sa-ti spun este ca desi in principiu ne intelegem f bine ( nu am fi ajuns sa avem aceeasi casa si aceasi sursa de venit altfel) sunt si momente mai tensionate intre noi. Una peste alta - neamurile nu ti le alegi si indiferent ce discutii ai cu fratii, ei raman fratii tai- si in situatii critice cu siguranta ii vei gasi acolo langa tine.
Am avut si eu momente in care imi venea sa las totul si sa plec in lume si sa nu-l mai vad niciodata.
Dar daca vreodata se ia cineva de el ...jar mananca!!
Nu stiu daca pot sa spun la fel despre noi. Pt ca mi-a demonstrat de prea multe ori ca eu nu contez prea mult si ca in fata ei nu o sa valorez niciodata cat valoreaza altii :-)
Din pacate asta e realitatea.
Si noi avem omente si momente. Dar dupa doua trei zile de bine urmeaza un alt potop.
Eu am fost mai mereu buna si folositoare cand am putut sa ajut :-) Si nu doar pe ea. In general.
Yeap. Weak and stupid! That's me! :-)
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
rozica1965 (25 sep 2014)
  #14719 (permalink)  
Vechi 18 sep 2014, 18:57:51
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Dy eu cred ca esti destul de matura si de puternica sa nu renunti la primul hop,stiu ca "strainatatea" te face sa te simti pierdut intr-o lume care nu-i a ta, dar....dar, daca nu incerci sa depasesti toate "piedicile" ajungi un om deprimat, iti plangi mereu de mila simti ca locul tau nu e nicaieri chiar daca stii ca acolo unde esti te asteapta un viitor mai bun dar....dar, nu peste noapte,poti spune ca nu ai noroc?nu te cred,atata timp cat sunteti impreuna"voi doi",sunteti sanatosi,dornici de munca este imposibil sa nu apara ocazia pe care o asteptati dar pt asta trebuie RABDARE SI VOINTA......
In rel cu sora ta nu pot sa ma bag pt ca tot timpul exista 2 pareritu crezi ca ii omul pt care nu conteaza decat ea si atat.....sunt sigura ca tine la tine,doar ca e altfel decat tine iar pt asta trebuie sa inveti sa o accepti asa cum e....am fost in postura ta si am invatat ca pt a pastra o rel cu sora mea trebuie sa fiu stricta si la obiect:ce fc?ma plang cand nu mie bine dar nu astept sfaturi,o ascult cand are cate ceva dar exista acel dar ......daca maine merg in Ro si as vrea sa petrecem o zi impreuna iar prieteni iar propune sa mearga la ei sunt sigura ca ar plecaasa ca Dy nu strainatatea a schimbat-o pe sora ta :ASA A FOST MEREU si tre sa iei totul ca atareiar daca ai impresia ca intr-un fel sau altul iti "trage" niste vb ca ea te-a adus acolo si ca intr_un fel sau altul ar trebui sa-i fi recunoscatoare,considera-le vb fara sens pt ca altfel vei suferi.....iar pe de alta parte ,acum fiecare aveti fam voastra si fiecare se modeleaza dupa cei din jur diferit,orice ar fi e sora ta,indifent de toane,rastoane.
Daca as putea sa-ti dau un"sfat"incercati sa fiti independenti de ei,economiseste mai mult de acolo de unde nu sunt destui banuti si cump masinuta voastra,apoi cautati o camera separat de locul unde stau ei,intalniti-va in wk,la cina in cursul sapt etc pt ca asa lucrurile se vor calma si le veti vedea diferit amandoua.
Doamne Dy,cate lacrimii au curs pe obraji mei in primul an nu stie nimeni,nu imi doream decat o vorba de incurajare,dar in schimb auzeam mereu"vino inapoi sau ce sa-ti fac eu tu ai vrut" Happy,Happy usor de spus dar daca stii sa depasesti obstacolele il gasesti si il traiesti la maxim....nu uita nimic nu se rezolva peste noapte.
Stii dce ce ti-am scris atat?pt ca inteleg f bine ce simti,poate nu crezi dar asa e.......sper ca nu te-am deranjat iti doresc putere,intelegere,forta,vointa si multa sanatate
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de niculina04; 18 sep 2014 at 19:02:54.
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
Animis23 (19 sep 2014), butterfly30 (19 sep 2014), CCristina D (18 sep 2014), GCM (18 sep 2014), happygirldiana (18 sep 2014), Laura (18 sep 2014), Michelina (19 sep 2014), rozica1965 (25 sep 2014)
  #14720 (permalink)  
Vechi 19 sep 2014, 08:22:11
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Dy eu cred ca esti destul de matura si de puternica sa nu renunti la primul hop,stiu ca "strainatatea" te face sa te simti pierdut intr-o lume care nu-i a ta, dar....dar, daca nu incerci sa depasesti toate "piedicile" ajungi un om deprimat, iti plangi mereu de mila simti ca locul tau nu e nicaieri chiar daca stii ca acolo unde esti te asteapta un viitor mai bun dar....dar, nu peste noapte,poti spune ca nu ai noroc?nu te cred,atata timp cat sunteti impreuna"voi doi",sunteti sanatosi,dornici de munca este imposibil sa nu apara ocazia pe care o asteptati dar pt asta trebuie RABDARE SI VOINTA......
In rel cu sora ta nu pot sa ma bag pt ca tot timpul exista 2 pareritu crezi ca ii omul pt care nu conteaza decat ea si atat.....sunt sigura ca tine la tine,doar ca e altfel decat tine iar pt asta trebuie sa inveti sa o accepti asa cum e....am fost in postura ta si am invatat ca pt a pastra o rel cu sora mea trebuie sa fiu stricta si la obiect:ce fc?ma plang cand nu mie bine dar nu astept sfaturi,o ascult cand are cate ceva dar exista acel dar ......daca maine merg in Ro si as vrea sa petrecem o zi impreuna iar prieteni iar propune sa mearga la ei sunt sigura ca ar plecaasa ca Dy nu strainatatea a schimbat-o pe sora ta :ASA A FOST MEREU si tre sa iei totul ca atareiar daca ai impresia ca intr-un fel sau altul iti "trage" niste vb ca ea te-a adus acolo si ca intr_un fel sau altul ar trebui sa-i fi recunoscatoare,considera-le vb fara sens pt ca altfel vei suferi.....iar pe de alta parte ,acum fiecare aveti fam voastra si fiecare se modeleaza dupa cei din jur diferit,orice ar fi e sora ta,indifent de toane,rastoane.
Daca as putea sa-ti dau un"sfat"incercati sa fiti independenti de ei,economiseste mai mult de acolo de unde nu sunt destui banuti si cump masinuta voastra,apoi cautati o camera separat de locul unde stau ei,intalniti-va in wk,la cina in cursul sapt etc pt ca asa lucrurile se vor calma si le veti vedea diferit amandoua.
Doamne Dy,cate lacrimii au curs pe obraji mei in primul an nu stie nimeni,nu imi doream decat o vorba de incurajare,dar in schimb auzeam mereu"vino inapoi sau ce sa-ti fac eu tu ai vrut" Happy,Happy usor de spus dar daca stii sa depasesti obstacolele il gasesti si il traiesti la maxim....nu uita nimic nu se rezolva peste noapte.
Stii dce ce ti-am scris atat?pt ca inteleg f bine ce simti,poate nu crezi dar asa e.......sper ca nu te-am deranjat iti doresc putere,intelegere,forta,vointa si multa sanatate
Niculici, exact asa ma simt acum.... Lipsita de putere si pierduta in spatiu.... E vineri, e cincea zi de cand ma ignora, e a cincea zi in csare nu imi adreseaza o vorba, ba dimpotriva vrea sa imi arate ca vorbeste si glumeste cu toti ceilalti, mai putin cu mine....
Ce e drept, mi-a rastalmacit niste vorbe si acum incepe sa strige ca ne-au luat aici....
Efectiv, acum, suntem printre straini.... Nu suntem de aici. Eu si iubi suntem complet singuri, ne privesc ca pe niste milogi si ne ignora total. Am avut, acum doua zile, o rabufnire si ne-am spus niste chestii dureroase, dar totul a pornit de la o mica prostie....
Nu o sa reusim in veci sa ne mutam deparat de ei pt ca iubi castiga putin, chiria, utilitatile sunt destul de mari, cu mancarea suntem doar noi doi pt ca tin inca regim si ne ajunge mai scump.... Asa ca.... O sa plecam de aici. Nu vreau sa stau aici doar asa, de dragul banilor, dar sa simt ca propria-mi sora ma respinge si spune vorbe dureroase cum are ocazia pt ca stie ca aud si ar trebui sa ma simt...
O sa plecam cum strangem bani de drum. E cea mai mare greseala din viata noastra venirea aici...
Ce ma sperie e faptul ca .... Nu stiu cum vom plati suma imprumutata pt venirea aici. Ne-am imprumutat, intre timp a venit operatia mea si s-au dus banii, ne-am imprumutat din nou si aveam de gand intai sa strangem banutii aia apoi sa punem deoparte pt noi... Si nu vom reusi sa facem asta...
Imi doream sa fiu puternica, ca ea, sa nu imi pese ca nu ne vorbim, sa fiu indiferenta si sa imi vad de treaba. Dar nu pot sa ignor asta, nu pot sa mai stau aici inca o jumatate de an prefacandu-ma ca nu ma doare comportamentul si ura ei... De la inceputul saptamanii nu sunt eu si sunt constienta ca ma distrug asa...
Nu mai dorm, ma gandesc noapte de noapte sa fac pimul pas si sa vorbesc cu ea, sa ma impac cu ea, dar am mai facut asta si am fost respinsa. Ei nu ii trece asa...
Iti multumesc pentru mesaj, l-am citit plangand pt ca ai dreptate in totalitate.... Parca sunt cuvintele mele, ma bucur ca tu intelegi. Tu si iubi intelegeti..... El e primul care m-a inteles pt ca e primul care a vazut totul....
Si stii ce doare mai tare? Ca simt nevoia sa vb cu parintii mei dar nu vreau sa le spun pt ca sunt si ei plecati. Iar ei, daca le va spune si ea ceva, vor intelege varianta ei. Pt ca asa a fost mereu.... Eu sunt cea mare si.... Nu vor sa accepte si nu au vrut niciodata sa vada ca sora mea nu e asa cum o cred ei..
Nici eu nu sunt mai breaza, avand in vedere ca acum, practic, o barfesc, dar....simt nevoia sa vorbesc, sa ma eliberez....
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
Animis23 (19 sep 2014), CCristina D (19 sep 2014), niculina04 (19 sep 2014), rozica1965 (25 sep 2014)
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole