forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/noua-viata-mai-frumoasa-mai-sanatoasa-jurnal-happygirldiana-6088.html)

happygirldiana 27 feb 2012 16:02:06

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 956768)
Tu glumesti??? Normal ca vin daca ma vrei acolo!!! Asa ramane, daca sunt in tara! >:D<



Simi, ce veste buna!>:D< As fi superfericita!!!!Trebuie sa fii in tara:x:x
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 956856)
te pup Diana, sa ai o zi frumoasa si calduroasa la servici>:D<:-*:-*

Buna, Ralu!>:D< Multumesc, ma incalzesc usor usor.Mai am 4 ore pana cand plec acasa:-s

happygirldiana 27 feb 2012 16:10:08

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
meniul meu pentru azi:d cam multe calorii, cred eu:D;))

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:21
Coliva arpacas, 155g - 295 calorii, 13.5 proteine, 11.8 grasimi, - colesterol, 33.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 16:07
Mandarine, 250g - 133 calorii, 2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 33.3 carbohidrati, 4.5 fibre, 0 sodiu, 26.5 zaharuri

Prânz, ora 11:21
Sarmale a la Ianna, 219g - 373 calorii, 39.4 proteine, 21 grasimi, 0 colesterol, 6.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Rosii, 115g - 21 calorii, 1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 4.5 carbohidrati, 1.4 fibre, 5.8 sodiu, 3 zaharuri

Cina, ora 16:05
Varza a la Cluj Lucia Aur, 300g - 465 calorii, 26.4 proteine, 23.7 grasimi, - colesterol, 34.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Rosii, 115g - 21 calorii, 1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 4.5 carbohidrati, 1.4 fibre, 5.8 sodiu, 3 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1308 calorii, 83.3 proteine, (mult)56.9 grasimi, 0 colesterol, (mic)116.7 carbohidrati, 7.3 fibre, 11.6 sodiu, 32.5 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Hip Hop Abs / Turbo Jam, 20min - 166 calorii
Mers 3 mile/ora (4.8 km/h), ritm moderat, 30min - 84 calorii
Metabolism bazal - 1542 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1792 calorii

happygirldiana 27 feb 2012 16:41:34

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Am reusit in sfarsit sa imi cumpar telefonul nokia c3, de cand mi-l doresc....8->Nu este un superperformant dar mie imi place foarte mult!!!Vroiam initial nokia e5 dar nu l-au avut pe stoc, apoi am fost tentata de galaxy fit, samsung, dar am renuntat pentru ca mi se par foarte proaste samsung-urile. Si asa am luat frumuselul meu c3:)Mi-e drag de el:)

Saracul iubi, a fost nevoit sa vina la hotel, sa ia cheia de la mine, sa ia bani de acasa, sa vina sa cumpere telefonul, sa mi-l aduca apoi sa se duca acasa.Si toate acestea pentru ca nu mai aveam eu rabdare sa ma duc personal poimaine:))

Prapadeala 27 feb 2012 16:58:22

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 957149)
Am reusit in sfarsit sa imi cumpar telefonul nokia c3, de cand mi-l doresc....8->Nu este un superperformant dar mie imi place foarte mult!!!Vroiam initial nokia e5 dar nu l-au avut pe stoc, apoi am fost tentata de galaxy fit, samsung, dar am renuntat pentru ca mi se par foarte proaste samsung-urile. Si asa am luat frumuselul meu c3:)Mi-e drag de el:)

Saracul iubi, a fost nevoit sa vina la hotel, sa ia cheia de la mine, sa ia bani de acasa, sa vina sa cumpere telefonul, sa mi-l aduca apoi sa se duca acasa.Si toate acestea pentru ca nu mai aveam eu rabdare sa ma duc personal poimaine:))

Sa-l stapanesti sanatoasa.

Il stiu, eu am E5 si nu e mare diferenta intre ele, sa stii. Daca te obisnuiesti cu tastatura, e super ok telefonul >:D<

happygirldiana 27 feb 2012 17:00:45

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 957179)


Sa-l stapanesti sanatoasa.

Il stiu, eu am E5 si nu e mare diferenta intre ele, sa stii. Daca te obisnuiesti cu tastatura, e super ok telefonul >:D<

Merci, mIha!>:D<
Eh, este diferenta un picut.La memorie, la camera, la procesor parca. Este, dar mie imi place mult:)Mai e si e6-le, dar e prea scump pentru buzunarul meu:))Dar si destept;)
Cu tastatura aproape m-am obisnuit,cam mica, ce e drept, dar imediat o invat pe dinafara:))
Ce faci?

iuanutza 27 feb 2012 17:02:43

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Ciao scumpa mea Dia, observ ca esti mai binisor acum si ma bucur f tare, se mai intoarce roata si la tine, sincer eu mai mereu intru sa-ti citesc jurnalul, insa de multe ori la unele probleme de ale tale chiar nu stiam ce sa spun...in legatura cu meniul mie personal mi se pare super ok, carbo mic, proteine multe, deci e super, 1300 e ideal pt mine ca sa pot functiona cum trebuia si sa slabesc in acelasi timp...incepe sa se si incalzeasca afara si vei scapa si tu de frigul asta...spor la lucru in continuare, mai ai putintel!!!

happygirldiana 27 feb 2012 17:07:17

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de iuanutza (Post 957195)
Ciao scumpa mea Dia, observ ca esti mai binisor acum si ma bucur f tare, se mai intoarce roata si la tine, sincer eu mai mereu intru sa-ti citesc jurnalul, insa de multe ori la unele probleme de ale tale chiar nu stiam ce sa spun...in legatura cu meniul mie personal mi se pare super ok, carbo mic, proteine multe, deci e super, 1300 e ideal pt mine ca sa pot functiona cum trebuia si sa slabesc in acelasi timp...incepe sa se si incalzeasca afara si vei scapa si tu de frigul asta...spor la lucru in continuare, mai ai putintel!!!

Buna, Ioana,multumesc!!
Da, in sfarsit mai iese soarele si pe strada mea:x8-> Credeam ca nu imi mai surade si mie norocul:))Sunt mai bine psihic, fizic nu pentru ca sunt cam rotofee in ultimul timp:))
Hm...eu credeam ca 1300 de cal sunt multe, eu pana acum am mancat numai 1000-1200(de cand sunt la dieta, exceptie facand momentele de binge) si ma tem de cifre ca 1300 dar eu stiu...poate ar fi cazul sa mananc 1300 dar sa fac si mult sport.Ca ma gandesc ca doar crescand pana la 1300, automat cresc si la kg, daca nu fac sport mai mult:D
Vorba ta, vine primavara, se incalzeste, o sa reusesc sa ma mobilizez si mai bine si o sa fac eu sport cumva.

Da, cam rar nimeresc eu carbo mic:-s:D

iuanutza 27 feb 2012 17:47:42

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 957210)


Buna, Ioana,multumesc!!
Da, in sfarsit mai iese soarele si pe strada mea:x8-> Credeam ca nu imi mai surade si mie norocul:))Sunt mai bine psihic, fizic nu pentru ca sunt cam rotofee in ultimul timp:))
Hm...eu credeam ca 1300 de cal sunt multe, eu pana acum am mancat numai 1000-1200(de cand sunt la dieta, exceptie facand momentele de binge) si ma tem de cifre ca 1300 dar eu stiu...poate ar fi cazul sa mananc 1300 dar sa fac si mult sport.Ca ma gandesc ca doar crescand pana la 1300, automat cresc si la kg, daca nu fac sport mai mult:D
Vorba ta, vine primavara, se incalzeste, o sa reusesc sa ma mobilizez si mai bine si o sa fac eu sport cumva.

Da, cam rar nimeresc eu carbo mic:-s:D

din punctul meu de vedere si din ce am experimentat pe pielea mea pana acum, din moment ce ai proteinele, chiar si grasimile mari, iar carbo f mic, poti sa ai linistita chiar si 1300 cal, si Roxana tot asa avea de multe ori si a slabit f mult, se stie, carnea topeste grasimile de pe burta, plus ca te si satura...iar daca mananci sa te saturi bine, si momentele de binge se reduc...eu la meniuri mereu urmaresc ca la carbo sa fie doar putin sub limita, nu exagerat de mici, carbo f mici e la sb faza 1, insa atunci si perioadele de binge cam te pandesc la usa...deci la mine carnea e miezul, carne de pui, peste, curcan...fructe nu prea manac, in schimb mereu la m.d am musli cu iaurt, de acolo imi iau eu cei mai multi carbo...si la gustari nuci, migdale, alune de padure toate crude si merge treaba:D...la mine si fara sport, adica normal ca la cantar imi arata mai putin, insa normal fara tonifiere, ca aia nu se poate decat prin sport

happygirldiana 27 feb 2012 18:20:25

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
Citat:

Anterior postat de iuanutza (Post 957270)


din punctul meu de vedere si din ce am experimentat pe pielea mea pana acum, din moment ce ai proteinele, chiar si grasimile mari, iar carbo f mic, poti sa ai linistita chiar si 1300 cal, si Roxana tot asa avea de multe ori si a slabit f mult, se stie, carnea topeste grasimile de pe burta, plus ca te si satura...iar daca mananci sa te saturi bine, si momentele de binge se reduc...eu la meniuri mereu urmaresc ca la carbo sa fie doar putin sub limita, nu exagerat de mici, carbo f mici e la sb faza 1, insa atunci si perioadele de binge cam te pandesc la usa...deci la mine carnea e miezul, carne de pui, peste, curcan...fructe nu prea manac, in schimb mereu la m.d am musli cu iaurt, de acolo imi iau eu cei mai multi carbo...si la gustari nuci, migdale, alune de padure toate crude si merge treaba:D...la mine si fara sport, adica normal ca la cantar imi arata mai putin, insa normal fara tonifiere, ca aia nu se poate decat prin sport

o sa incerc sa tin si eu carbo cat mai jos dar nu stiu cum fac, ca mereu sar calul....nu stiu ce sa mai mananc ca sa ii tin jos.problema e k de obicei cand am carbo mari sunt la serviciu, pentru ca iau mancare scazuta la mine gen fasole,cartofi, linte, etc...nu stiu ce pachete sa mai fac pt a-i tine mai jos...

happygirldiana 27 feb 2012 19:21:03

Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana
 
dragele mele, eu ies. mai am aproape o jum. de ora si am plecat!trebuie sa fac pachet pt maine, dus si ma vad si cu iubi.deci astaseara nu mai intru, nu mai am timp.dar maine ne auzim negresit, tot de aici de la serviciu:)

va pup si va doresc o seara frumoasa!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:37:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO