forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ralutchi-vreau-imi-ating-targetul-2669.html)

DariaBlue 09 feb 2010 15:14:00

Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
Buna fetelor,

Am 23 de ani, 55 de kg, 1.52 m si sunt exagerat de pofticioasa. Sport nu fac in mos special, doar ca merg pe jos mult si in pas alert.
Ma simt urata, dizgratioasa dar excesele de "mancat noaptea" au o putere prea mare asupra mea.
Parca target-ul de 48 de kg este de neatins.
Va rog sa ma ajutati.

Adelayde 09 feb 2010 16:22:01

re: Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
In primul rand bine ai venit :D te felicit ca te-ai inscris pe site si ca ai luat initiativa si ca vrei sa faci cv pt tn.
Ce pot spune..iti poti alege o dieta de pe site sau una persoanalizata fara grasimi , dulciuri , etc..in ambele cazuri sport.In rest multa vointa si mult curaj.

ianna 09 feb 2010 16:25:31

re: Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
Bine ai venit printre noi>:D<


lasa prostiile astea ...ca esti frumoasa si speciala si cu 10 si cu 20 kg in plus...ca pana la urma nu kilogramele te definesc ci calitatile si personalitatea;)

esti tinerica si poti slabi usor ! daca vrei ;)

intai hotaraste-te sa slabesti sanatos... cu un minim de 1000-1200 kcal/zi

apoi papa sanatos - cu mancare bogata in vitamine, fibre, proteine si cat mai putine grasimi, paine, ulei, zahar, sucuri sau dulciuri...la inceput e mai greu dar o data ce esti motivata intr-adevar si chiar vrei...ai sa te poti abtzine! si acu daca mai si calci stramb din cand in cand... nu e capat de lume...totu e sa te mobilizezi si sa reiei dieta imediat cum ai realizat ca nu ai papat sanatos

fara sport nu vei slabi sanatos si frumos si repede! deci incearca sa reintroduci intr-un fel sau altul sportul in programul tau...fie el si doar mers pe jos in fiecare zi de minim o ora;)

hai incearca sa te organizezi, informeaza-te cat mai bine de pe forum si apoi sa discutam mai detaliat noul tau stil de viata:D

Succes

karemina 09 feb 2010 16:36:47

re: Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
Citat:

Anterior postat de Ralutchi (Post 83019)
Buna fetelor,

Am 23 de ani, 55 de kg, 1.52 m si sunt exagerat de pofticioasa. Sport nu fac in mos special, doar ca merg pe jos mult si in pas alert.
Ma simt urata, dizgratioasa dar excesele de "mancat noaptea" au o putere prea mare asupra mea.
Parca target-ul de 48 de kg este de neatins.
Va rog sa ma ajutati.

Si eu am trecut prin ce treci tu si nu ma gandeam niciodata ca pot sa mai slabesc, ma simteam exact ca si tine dar nu lu-am nici o masura, am auzit insa vb care oarecum m-au durut ingrozitor atunci am luat decizia trebuie sa slabesc, mi-am fixat target la 67 de gk dar fetele mi-au spus ca de ce 67 si nu 64 am stat atunci si m-am gandit eu nu voi putea ajunge niciodata la 67 pt ca sunt convinsa ca dupa ce voi da 3-4 kg jos voi renunta insa am ascultat fetele si am scazut targetul la 62 acum sunt aproape de primul target si sunt f fericita dar doar cu multa vointa si cu ajutorul fetelor am reusit plus ca atunci cand toata lumea iti spune ca ai slabit, cand iti cumperi haine cu 2-3 numere mai mici nu iti mai incapi in piele de bucurie. Fa-ti un plan de bataie pe care sa il urmezi chiar daca t abati de la el nu renunta si ia-o mereu de la capat. Mult noroc iti doresc

DariaBlue 09 feb 2010 17:45:42

re: Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
Sunteti niste drgute toate! Asa ca o familie maaare care e acolo tot timpul.
Multumesc mult entru incurajari. O sa urmaresc cat pot mai bine ce imi spuneti - mancatul sanatos este, legume multe, fara carne de porc, dulciuri. Dar asta se intampla ziua doar (pt ca noaptea sunt de neoprit de multe ori). Mi-e rusine de cat de lipsita de vointa sunt.

Va pupic

Liviutzza 09 feb 2010 17:51:21

re: Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
Sa stii ca nu esti singura...si eu am astfel de iesiri!Important este ca ai constientizat si ca vrei sa schimbi ceva:)Incearca sa te pui la somn mai devreme...sau pune-ti o regula..sa nu mai calci dupa o anumita ora in bucatarie...conteaza ff mult:)Oricum esti norocoasa..nu ai atat de multe kg..deci le vei da jos cu sport si hrana sanatoasa:D

DrIulia2010 09 feb 2010 18:06:32

re: Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
Citat:

Anterior postat de Ralutchi (Post 83147)
Sunteti niste drgute toate! Asa ca o familie maaare care e acolo tot timpul.
Multumesc mult entru incurajari. O sa urmaresc cat pot mai bine ce imi spuneti - mancatul sanatos este, legume multe, fara carne de porc, dulciuri. Dar asta se intampla ziua doar (pt ca noaptea sunt de neoprit de multe ori). Mi-e rusine de cat de lipsita de vointa sunt.

Va pupic

Fa tot posibilul sa elimini din casa "tentatiile",sa ai in frigider numai alimente sanatoase,sa bei multe lichide(apa,ceaiuri neindulcite)
Pentru moment propuneti un target mai usor de atins,de exemplu 52 de kg,iti va fi mult mai usor.
Trebuie sa te mobilizezi cu sportul pentru a avea rezultate mai bune,daca nu doresti sa mergi la sala exista diferite programe(pillates,tae bo,etc) pe care le poti face si acasa trebuie doar sa vrei.:)
Ce mananci noaptea?

DariaBlue 09 feb 2010 18:21:16

re: Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
Da, o sa incerc sa ma mentin pe linia de plutire ca sa dau jos cat mai trebuie.
Oricum, parca fiecare zi e o lupta grea de tot.
O noapte frumoasa

DariaBlue 09 feb 2010 18:23:57

re: Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
Ce mananc... orice, in cantitati mari :(..
cate o ciocolata, gem, paine.. orice.

DrIulia2010 09 feb 2010 18:29:49

re: Ralutchi-Vreau sa imi ating targetul
 
Citat:

Anterior postat de Ralutchi (Post 83187)
Ce mananc... orice, in cantitati mari :(..
cate o ciocolata, gem, paine.. orice.



Cum ti-am spus mai sus incearca sa le elimini din casa/frigider.Daca noaptea ai aceste"pofte"e posibil ca in timpul zilei sa nu consumi necesarul de calorii de care organismul tau are nevoie.
Incearca sa ai mese regulate,sa nu te infometezi si incetisor vei rezista oricarei tentatii.;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:13:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO