forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Un ras_cristalin mai suplu (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ras_cristalin-mai-suplu-991.html)

ras_cristalin 10 aug 2009 09:09:01

Un ras_cristalin mai suplu
 
Este a doua zi pe forum si, sper, prima zi de dieta. Am mancat la micul dejun cam mult si cam dulce, insa asa mi-am facut curaj... pentru ca la 11:30 merg la stomatolog pentru o sedinta sado-maso. Indur durere pentru placerea dintilor sanatosi.
Deci... musli cu lapte dulce si un pahar de suc de fructe, un 3in1 si un biscuite dulce.
Pana o sa am voie sa mananc din nou (2 ore de pauza primesc de la dentist), o sa ma gandesc ce mananc la pranz. Cred ca o sa "infaptuiesc" o salata cu rosii, varza, castraveti, cateva feliute de muschi si o ploaie de branza sarata.
Si intre timp, apa cat incape.
Aveti niste sugestii gustoase pentru cina, slabutelor?
V-am pupat pe toate si va multumesc anticipat ca ma sustineti moral. (o fi greu sa sustii 76 de kile virtuale? :)))

nicol30 10 aug 2009 09:11:48

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Bine ai venit si felicitari pentru kg. pierdute!

Daca cauti o sa gasesti aici tot ce-ti doresti.

Slabuta 10 aug 2009 09:37:34

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 18118)
Este a doua zi pe forum si, sper, prima zi de dieta. Am mancat la micul dejun cam mult si cam dulce, insa asa mi-am facut curaj... pentru ca la 11:30 merg la stomatolog pentru o sedinta sado-maso. Indur durere pentru placerea dintilor sanatosi.
Deci... musli cu lapte dulce si un pahar de suc de fructe, un 3in1 si un biscuite dulce.
Pana o sa am voie sa mananc din nou (2 ore de pauza primesc de la dentist), o sa ma gandesc ce mananc la pranz. Cred ca o sa "infaptuiesc" o salata cu rosii, varza, castraveti, cateva feliute de muschi si o ploaie de branza sarata.
Si intre timp, apa cat incape.
Aveti niste sugestii gustoase pentru cina, slabutelor?
V-am pupat pe toate si va multumesc anticipat ca ma sustineti moral. (o fi greu sa sustii 76 de kile virtuale? :)))


Neata :)
Ce hotarata si rapida esti :D Abia aseara am vorbit si azi dimineata te gasesc cu jurnal :)
Iti doresc sa fie intr-un ceas bun :)

La pranz e bine ce ai gandit, dar hai sa treci de ziua dentistului si mai vorbim despre meniul tau :)

La cina ai putea sa iti faci niste pui/peste cu ciuperci si sos de rosii :)

ras_cristalin 10 aug 2009 09:47:07

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
1 ataşament(e)
Vad ca slabutele de aici "mananca" lapte la cina. Uff... Cred ca o sa servesc un iaurt cu o feliuta de paine neagra.
Voiam sa va propun o activitate care sa va ocupe timpul si sa nu va lase sa va ganditi la ce mai e prin frigider.
http://1.bp.blogspot.com/_lsY6e9RQCZ...h/IMG_0641.JPG
Ce ziceti? Mie mi-a luat o dupa amiaza sa o fac si a fost distractiv. Plus ca n-am cheltuit nimic, e facuta din haine vechi.

L.E. Am uitat sa spun ca o sa mai fac sacosi si ca o sa le vand pe sume modice. Daca mi le-o cumpara cineva... :))

ras_cristalin 10 aug 2009 09:54:59

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 18122)
Neata :)
Ce hotarata si rapida esti :D Abia aseara am vorbit si azi dimineata te gasesc cu jurnal :)
Iti doresc sa fie intr-un ceas bun :)

La pranz e bine ce ai gandit, dar hai sa treci de ziua dentistului si mai vorbim despre meniul tau :)

La cina ai putea sa iti faci niste pui/peste cu ciuperci si sos de rosii :)

Pui vreau, insa ciuperci nu prea suport. O sa fac un gratarel de pui cu salata dintr-o rosie si o ceapa. Pana mananc pe o singura parte, cred ca imi trece si foamea :))
M-am apucat de treaba repejor, m-ati inspirat foarte mult, am citit multe povesti de succes.
Iar de tine, Slabuta, imi place tare mult :) Esti ca un ingeras pazitor pentru toata lumea. M-am hotarat, vreau sa fiu ca tine "cand o sa fiu mare" ;))
Te pup! Si pe voi!

Slabuta 10 aug 2009 10:10:30

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 18126)
Pui vreau, insa ciuperci nu prea suport. O sa fac un gratarel de pui cu salata dintr-o rosie si o ceapa. Pana mananc pe o singura parte, cred ca imi trece si foamea :))
M-am apucat de treaba repejor, m-ati inspirat foarte mult, am citit multe povesti de succes.
Iar de tine, Slabuta, imi place tare mult :) Esti ca un ingeras pazitor pentru toata lumea. M-am hotarat, vreau sa fiu ca tine "cand o sa fiu mare" ;))
Te pup! Si pe voi!

M-ai facut sa ma simt batrana :))
Glumesc :D

Noi ne inspiram una pe alta, altfel nu functioneaza, cand ai prieteni in jurul tau, toate lucrurile par mai usoare :)

huhu 10 aug 2009 10:18:34

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
http://1.bp.blogspot.com/_lsY6e9RQCZ...h/IMG_0641.JPG
Citat:

Ce ziceti? Mie mi-a luat o dupa amiaza sa o fac si a fost distractiv. Plus ca n-am cheltuit nimic, e facuta din haine vechi.

L.E. Am uitat sa spun ca o sa mai fac sacosi si ca o sa le vand pe sume modice. Daca mi le-o cumpara cineva... :))
hih! cute!
si eu fac gentute si alte chestii :)

Slabuta 10 aug 2009 10:29:02

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
ai fugit la stomatolog? :)
bafta si sa te doara mai putin :)

ras_cristalin 10 aug 2009 11:30:44

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Am fost la dentist si m-am si intors. Nu ma doare, nu m-a durut de la inceput... cariile s-au instalat in tacere. Cu gustul asta in gurita si cu interdictia de a manca "colorat" azi, cred ca o sa ma limitez la iaurt si... iaurt. Si poate lapte.
Ma duc sa mai fac o gentuta, sa uit de toti dintii din lume.
>:D<pentru oricine are de-a face cu dentisti

ianna 10 aug 2009 14:07:20

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Bine ai venit printre noi>:D<
felicitari pentru cat ai slabit pana acum si la un cantar cat mai pe placut tau cat mai curand;;)

si eu tre sa merg la dentist...si ma gandesc cu groaza ... ca mi s-au instalat atata de bine cariile in timpul sarcinii ca deja le simt si ma supara:((...astept sa ma sune dentista sa-mi zica cand are timp liber si ptr mine... dar nu disper ca inca n-a sunat ...ca mie cred ca nu mi-a fost frica de nastere cat mi-e de dentist:))


Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 18140)
Am fost la dentist si m-am si intors. Nu ma doare, nu m-a durut de la inceput... cariile s-au instalat in tacere. Cu gustul asta in gurita si cu interdictia de a manca "colorat" azi, cred ca o sa ma limitez la iaurt si... iaurt. Si poate lapte.
Ma duc sa mai fac o gentuta, sa uit de toti dintii din lume.

>:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:26:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO