forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Schimbarea vine din interior!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/schimbarea-vine-interior-12488.html)

loredana2200 06 feb 2014 13:45:54

Schimbarea vine din interior!!!
 
Tocmai faptul ca am reusit sa schimb ceva la mine m-a facut sa imi dschid un jurnal si sa impartasesc cu voi, sper numai succese si realizari! Vrem sa stim totul despre viata, vrem sa stim ce va fi, cum va fi, daca va fi.....de multe ori cu minumul de efort. Asteptam sa se intample totul foarte repede, vrem sa fim apreciate, admirate, sprijinite in tot ce facem....iar cel mai mic impas ne da peste cap.Exact cum se intampla si in cazul meu :D. Am asteptat tot timpul ca ceva din exterior sa se schimbe pentru ca eu sa fiu fericita. Am crezut in oameni, am crezut in miracole...Dar mi-am dat seama ca eu nu facusem nimic ca miracolul sa se intample, asteptam sa mi se dea totul gratis. Mai e si faza cu "increderea in sine ", care la mine era pe minus de mult:(. Ma plafonam tot mai mult si in schimb eram tot mai revoltata ca de ce nu se schimba nimic in viata mea, de ce toate merg prost, de ce eu nu pot, de ce... de ce...de ce...! Am ramas insarcinata cu 54 kg si ajunsesem la 80(26 kg plus)...GROAZNIC! Vedeam pe zi ce trece ca pun si pun si eu nimic...de la shaorma la pizza, de la spaghete la shaorma, de la ciolan afumat la sarmale cat mai grase posibil (doar copilul meu are nevoie de mancare). Prostii!!! eu aveam nevoie tot mai mult si mai mult si nu ma mai opream pana nu dadeam gata si o ciocolata! Dupa nastere slabisem doar 4 kg, restul au ramas...si eu inca asteptam sa se intample ceva. Vedeam ca nu sunt bine cu mine, nu mai mergea nici o haina, nici un pantalon...si atunci a aparut luminita de la capatul tunelului. Mi-am adus aminte de Slabuta si am zis ca a sosit momentul MARII SCHIMBARI. Si uite ca au trecut 5 saptamani de cand mananc sanatos(atat cat pot eu mai bine), sportul l-am inceput mai tarziu...dar rezultatele se vad si se simt...64.9 kg.Datorita voua, fetelor care m-au sustinut si sper sa ma sustina in continuare mi-am recapatat increderea, am ridicat fruntea sus atunci cand am crezut ca nu mai pot...si nu o sa ma opresc aici!

butterfly30 06 feb 2014 13:56:59

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
bravo, lore>:D<

loredana2200 06 feb 2014 14:01:48

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
mersi pt sustinere>:D<. Simt ca pot si vreau sa imi demonstrez mie ca viata mea o pot schimba si o pot modela asa cum vreau eu! :)

lucia ely 08 feb 2014 11:08:55

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
hei! bine ai revenit !iti doresc succes!si da ai dreptate!totul vine din interiorul nostru ,nimic nu primim doar stand si asteptand.
o zi minunata

p.s sport faci?:D

loredana2200 08 feb 2014 15:36:56

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
multumesc lucia, iti doresc si tie mult succes si sa reusesti ceea ce ti-ai propus. Faptul ca am vazut ca se poate, si ca eu am controlul asupra a tot ce mi se intampla mi-a dat putere si vointa sa merg mai departe. Desi uneori, ma mai rascolesc sau sunt in declin, imi spun ca trebuie sa merg inainte...plus ca acum va am pe voi, lucru care ma intareste si ma ajuta enorm. Astazi mi-am achizitionat o bicicleta statica si sunt tare fericita :>.Asa ca....pe cai!!!:)

loredana2200 08 feb 2014 15:41:32

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
cu sportu....mai greu... nu am un program anume, mi-am stabilit eu niste exercitii, abdomene, genoflexiuni, step-walking, ceva exercitii pt posterior! Acum am bicicleta. mi-e destul de greu sa fac de pe net, pt ca laptopul e in camera micutului si eu fac sport doar dupa ce il culc. Vreo idee pt burtica, sau pt laterale?...aripioarele astea ma mananca cu zile:(

lucia ely 08 feb 2014 15:58:02

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...oare-1007.html

lucia ely 08 feb 2014 16:00:50

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
ma bucur ca ti-ai luat si bicicleta :d si ca te-ai hotarat sa faci si sport:D
eu iti recomand si 2 gantere (eu am de 1 kg) pentru brate piept etc:D
si da asa e totul vine din interior ....e normal sa mai ne piara optimismu din cand in cand doar nu suntem nici noi din fier:D

ce ai mananci azi?:D

loredana2200 08 feb 2014 16:09:15

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Eu mai fac pt aripioare cu o sticla de apa de 5 litrii, dar nu stiu inca ce efect are. Dimineata am mancat un ou fiert cu branza de vaci si cu ardei rosu, gustare 2 mere, la pranz peste la cuptor fara ulei, cu broccoli si morcovi fierti, acum o sa mananc niste nuci si la cina o salata mare din salata verde piept de pui si rosii. Cam atat...nu am o dieta anume, incerc sa mananc cat mai sanatos posibil. Tu ce ai papat azi? Poate mai imi dai si tu idei, ca mai am zile cand nu mai stiu ce sa imi fac#:-sTu ce sport faci? Dieta?
Pup si spor!

marinuta 08 feb 2014 16:32:24

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Buna loredana am trecut sa te salut si bafta la topit kg:-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:48:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO