forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg ) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/shahla-37-ani-caut-stil-viata-20kg-2605.html)

VentoFreddo 16 sep 2010 19:13:39

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 331147)
Eu cred ca bulgurul este acceptat in Monti, are ig mic Indice Glicemic: Bulgur - Slabute.ro

Sa ne zica si Emi ca ea este veterana in aceasta dieta :)

:">:">NU stiu ce e ala..am vazut poza, pare un fel de arpacas de-ala care se face coliva cu el?:-/Daca are ig mic eu zic ca e ok..dar in cantitati mici , ca am vazut ca are carbo multi, ca orice cereala..si nu e indicat intr-o salata cu ulei sau branza, carne(cu grasimi nu se poate amesteca)..
Citat:

Anterior postat de shahla (Post 331162)
Si eu ma gandeam ca e acceptat si daca imi calculez mesele de peste zi poate sa fie o salata cu cateva urme de bulgur ( pt ca e foarte putin ) . Numai ca nu sunt sigura daca ei folosesc ulei de masline ( asa ar trebui ) . >:D<

mai bne eviti..gasesti tu alte salate, sunt sigura:)
Citat:

Anterior postat de shahla (Post 331166)
Pt cina - am si consumat 40 gr de nuci crude cu 25 gr paine neagra uscata . Nu stiu cat e de Monti ?!:D

:)):))Nu e Monty da e sanatos:DLa MOnty nucile, migdalele, semintele(toate crude) se iau numai ca gustare, nu se amesteca niciodata cu carbo(paine), altfel ce as fi bagat si eu in painea de azidimineataaa:D:))
Apropo, ms de vizita in jurnalul meu, fructele sunt uscate, dar am pus si o pruna proaspata taiata cubulete, si altadat am pus felii de mere..iese f bun:)
O seara buna!>:D<

polyana 18 sep 2010 08:46:33

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
Neata Emi! M-am gandit sa-ti fac o vizita poate ma servesti cu un corn bun bun, ca eu aproape am terminat batoanele :)).
Sa ai o zi minunata!>:D<:-*

shahla 20 sep 2010 10:15:29

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
Buna fetelor si va multumesc pt mesaje = indrumari !

Nu am mancat mai nimic Vineri seara - doar am gustat salata din vinete coapte amestecate cu sana si sare si stropite cu putin ulei de masline si un praf de chimen .

Vineri si Duminica am avut o singura abatere - am baut cafea cu cofeina .
Sambata si Duminica mi-am facut snitel din piept de pui Monti : piept de pui , faina din ovaz facuta din fulgi , ou , ulei de masline cat sa se prajeasca nu sa se inece :) , cu salata de ardei copti - ardei copti cu o lingura de pasta de rosii preparata de mine ( fara adaosuri de sare , zahar si ulei ) si un pic de usturoi .

Azi am mancat rosii cu cas de oaie , cu o lingurita de ulei de masline extra virgin si un praf de piper cayenne . Arata ca un antipasto ! Emi ce condimente folositi acolo pt mozzarella cu ulei de masline ? Cand am fost in Italia , in Aprilie , am mancat la o vara de-a mea , atunci mi-a spus dar pe o ureche mi-a intrat si pe alta ......

La pranz mi-am propus piept de pui sau peste la abur - mai vedem !

Va pup si va doresc o zi buna !

shahla 20 sep 2010 10:33:51

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
Buna din nou !

Ce stiti despre RE-CODE ? Este recomandat femeilor de peste 35 de ani !

Daca a folosit careva dintre voi as vrea sa stiu si eu daca are calitatile descrise de ei ...

Merci !

Ioana slaba 20 sep 2010 20:54:00

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
Hai ca vad ca te tii de treaba. Nu vrei sa vii la gasca ? e mai usor sa intrebi acolo unde ai multe sustinatoare si multe retete rapid . Te asteptam cu mult drag.

uite cam unde am ajuns noi :)
http://forum.slabute.ro/dieta-michel...v-6330-53.html

animis 21 sep 2010 09:59:30

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
ce mai faci shahla???vad ca te-ai pus pe treaba serios....la mozzarela merge origano si rosii...yam yam....

shahla 21 sep 2010 10:19:48

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
Citat:

Anterior postat de Ioana slaba (Post 335744)
Hai ca vad ca te tii de treaba. Nu vrei sa vii la gasca ? e mai usor sa intrebi acolo unde ai multe sustinatoare si multe retete rapid . Te asteptam cu mult drag.

uite cam unde am ajuns noi :)
http://forum.slabute.ro/dieta-michel...v-6330-53.html

Merci , chiar vin !
Ne vedem acolo !

Citat:

Anterior postat de animis (Post 336207)
ce mai faci shahla???vad ca te-ai pus pe treaba serios....la mozzarela merge origano si rosii...yam yam....

Animis >:D< ! Pe unde umbli ? Ce ai mai facut ?
Eu mi-am propus o luna fara abateri ( dulce , sucuri , fainoase ) .

In afara de asta mi-au gasit un pui de hernie la spate si de maine incep terapie , plus ca trebuie sa slabesc , daca pana acum ma "jucam" , de acum nu mai am incotro .

Te pup >:D<

shahla 21 sep 2010 10:23:08

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
Ieri la pranz am mancat peste - cod - cu legume - rosii , ardei , vinete , bame , ceapa si brocoli - cate putin din fiecare , cu un strop de ulei de masline si piper , fara paine . Din ce mi-a ramas am mancat seara .

shahla 21 sep 2010 13:23:07

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
Chiar nu stie nimeni despre RE-CODE ?

animis 21 sep 2010 17:53:50

Re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )
 
pe aici si eu doar ca am avut o sapt incarcata cu muraturi si o nunta pe final asa ca am absentat un pic.....succes la dieta eu tocmai am devorat 2 cremist-uri.....


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:04:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO