Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Skinny me. ;)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 26 iul 2013, 20:12:50
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

Citat:
Anterior postat de Beldiman Vezi mesajul
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:11
Branza de vaci, 50g - 105 calorii
Rosie, 50g - 13 calorii
Apa plata, 1000ml - 0 calorii
Coca-Cola Zero, Coca Cola, 500ml - 1 calorii

Prânz, ora 09:17
Parjoale, Delhaize, 280g - 674 calorii
Friptura de porc, 50g - 143 calorii
Paine "Grau Intreg", Vel Pitar, 50g - 110 calorii
Bors cu fasole, mayya, 300g - 148 calorii

Cina, ora 12:51
Ceai Menta, 250ml - 3 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1197 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1320 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1320 calorii

Am facut si o ora de sport,iar mai tarziu ma duc cu tatal meu la alergat. Credeti ca e okay asa? Sau ar trebui sa mai schimb ceva?
O sa iti raspund eu la intrebare.
Da, mai ai de schimbat.
In primul rand numarul de calorii! Sunt prea putine, as spune mult prea putine, dar mi-ar sari iubitoarele de hipocalorica drept in cap.
La 16 ani nu trebuie sa fii drastica in dieta, de fapt nu ar trebui sa tii dieta. Dar stiu ca nu te vei razgandi, asa ca recomandarea ar fi o usoara hipocalorica, ceva care sa se invarta pe la 1500 de calorii.
Dukanul l-as exclude din start, e mult prea dezechilibrat pt oricine, nu mai spun pt cineva care inca e in curs de dezvoltare. Si excesul de proteine ataca iremediabil rinichii.
Mai bine ramai la un meniu diversificat, cu alimente sanatoase, usor hipocaloric si cu program sportiv moderat.
Da, probabil ca vei slabi mai incet, dar rezultatul va fi de durata si chiar tu ai spus ca ai carente de calciu, de ce sa iti faci mai rau?
Acum, referitor la meniu: cola las-o doar pt iesirile in oras sau petreceri. Desi si atunci poti gasi alternative sanatoase gen sucuri naturale sau apa plata. Nu are ce cauta in meniu, indiferent ca vrei sau nu sa slabesti. E pur si simplu nociva.
Apoi cina ta lipseste. Nu ai nimic la cina. Ceai si apa, asta nu e cina, in cel mai bun caz e un moment de relaxare.
Asa ca mananca ceva la cina. De gustari ti s-a spus deja si o sa iti scriu si eu mai jos.
Cam asta ar fi.
Si felicitari pt sport! Nu uita ca daca faci o ora de sport pe zi si mai si alergi putin seara sa lasi 2 zile pe saptamana de odihna. Astfel muschii se regenereaza si ai maximul de randament.

Citat:
Anterior postat de Beldiman Vezi mesajul
Stai linistita,nu ma supar,chiar imi place sa fiu corectata deoarece asa ajungi pe drumul cel bun,invatand din greseli. Bineinteles ca imi plac salatele,numai ca bate vantul la mine in frigider,mama fiind plecata pentru cateva zile,dar de maine promit ca o sa am salata cu rosii si castraveti la pranz si la cina.
Gustarile pot contine un fruct,nu? Sau un iaurt? Nu prea mananc de obicei intre mic dejun si pranz,doar intre pranz si cina,atunci vine foamea si mi-o potolesc cu un mar sau prune deobicei. Sincer,m-am cam speriat cand am vazut 1197 de calorii,mi se pare mult,nu crezi?
Ca si gustari: fructe, iaurturi, bucatele de branza, cascaval, nuci, alune, seminte, migdale crude (daca sunt prajite sunt toxice pt ficat), betisoare de morcov crud, salate, legume de sezon. Ai de unde alege.
Spor la treaba si oricum la greutatea ta sunt sigura ca arati bine. Daca ai inca anumite neplaceri legate de aspectul fizic, cu siguranta sportul te va ajuta mult mai mult decat dieta. Pt ca daca tii dieta nu slabesti doar la burta, sau doar la fund, slabesti de peste tot si nu mereu de acolo de unde ai vrea. Cu sportul insa poti ajunge sa ai acel corp pe care il visezi.
Atat timp cat stii sa nu exagerezi!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VAmedeea; 26 iul 2013 at 20:17:46.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VAmedeea:
Adina14 (26 iul 2013), buburuzze (27 iul 2013)
  #12 (permalink)  
Vechi 26 iul 2013, 20:37:01
040489's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2012
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: dieta sanatoasa :)
Date: 171cm, 73.5kg
Mesaje: 317
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 209 ori in 170 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

Citat:
Anterior postat de Beldiman Vezi mesajul
Stai linistita,nu ma supar,chiar imi place sa fiu corectata deoarece asa ajungi pe drumul cel bun,invatand din greseli. Bineinteles ca imi plac salatele,numai ca bate vantul la mine in frigider,mama fiind plecata pentru cateva zile,dar de maine promit ca o sa am salata cu rosii si castraveti la pranz si la cina.
Gustarile pot contine un fruct,nu? Sau un iaurt? Nu prea mananc de obicei intre mic dejun si pranz,doar intre pranz si cina,atunci vine foamea si mi-o potolesc cu un mar sau prune deobicei. Sincer,m-am cam speriat cand am vazut 1197 de calorii,mi se pare mult,nu crezi?
Si mie mi se par putine atatea calorii. Esti in perioada de crestere, poate ai nevoie de mai multe, 1500. daca faci si sport, sigur vei slabi incet,dar sigur.Eu nu am timp in timpul saptamanii sa gatesc, de aceea in week-end imi pregatesc gustarile. De exemplu, pun faina de mei si tarate de grau, putina sare sau sirop de stevie(daca vreau ceva dulce) si apa. Las 20 de min la umflat. Din aluat, fac mici biscuiti pe care ii bag la cuptor pt 20-30 de min. II servesc ca si gustare. Da, merge si un fruct sau iaurt, dar si seminte,nuci si migdale. eu vorbesc acum din dieta mea . te anunt daca reusesc sa slabesc cu ea .
040489, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1247 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 731 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui 040489:
VAmedeea (26 iul 2013)
  #13 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 10:32:23
Beldiman's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


O sa iti raspund eu la intrebare.
Da, mai ai de schimbat.
In primul rand numarul de calorii! Sunt prea putine, as spune mult prea putine, dar mi-ar sari iubitoarele de hipocalorica drept in cap.
La 16 ani nu trebuie sa fii drastica in dieta, de fapt nu ar trebui sa tii dieta. Dar stiu ca nu te vei razgandi, asa ca recomandarea ar fi o usoara hipocalorica, ceva care sa se invarta pe la 1500 de calorii.
Dukanul l-as exclude din start, e mult prea dezechilibrat pt oricine, nu mai spun pt cineva care inca e in curs de dezvoltare. Si excesul de proteine ataca iremediabil rinichii.
Mai bine ramai la un meniu diversificat, cu alimente sanatoase, usor hipocaloric si cu program sportiv moderat.
Da, probabil ca vei slabi mai incet, dar rezultatul va fi de durata si chiar tu ai spus ca ai carente de calciu, de ce sa iti faci mai rau?
Acum, referitor la meniu: cola las-o doar pt iesirile in oras sau petreceri. Desi si atunci poti gasi alternative sanatoase gen sucuri naturale sau apa plata. Nu are ce cauta in meniu, indiferent ca vrei sau nu sa slabesti. E pur si simplu nociva.
Apoi cina ta lipseste. Nu ai nimic la cina. Ceai si apa, asta nu e cina, in cel mai bun caz e un moment de relaxare.
Asa ca mananca ceva la cina. De gustari ti s-a spus deja si o sa iti scriu si eu mai jos.
Cam asta ar fi.
Si felicitari pt sport! Nu uita ca daca faci o ora de sport pe zi si mai si alergi putin seara sa lasi 2 zile pe saptamana de odihna. Astfel muschii se regenereaza si ai maximul de randament.



Ca si gustari: fructe, iaurturi, bucatele de branza, cascaval, nuci, alune, seminte, migdale crude (daca sunt prajite sunt toxice pt ficat), betisoare de morcov crud, salate, legume de sezon. Ai de unde alege.
Spor la treaba si oricum la greutatea ta sunt sigura ca arati bine. Daca ai inca anumite neplaceri legate de aspectul fizic, cu siguranta sportul te va ajuta mult mai mult decat dieta. Pt ca daca tii dieta nu slabesti doar la burta, sau doar la fund, slabesti de peste tot si nu mereu de acolo de unde ai vrea. Cu sportul insa poti ajunge sa ai acel corp pe care il visezi.
Atat timp cat stii sa nu exagerezi!

Multumesc muult de tot! Cam asta ar fi pentru mine,sport si un regim de viata sanatos si sper sa reusesc.
Acest membru apreciaza mesajul lui Beldiman:
VAmedeea (27 iul 2013)
  #14 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 10:34:01
Beldiman's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

Citat:
Anterior postat de 040489 Vezi mesajul
Si mie mi se par putine atatea calorii. Esti in perioada de crestere, poate ai nevoie de mai multe, 1500. daca faci si sport, sigur vei slabi incet,dar sigur.Eu nu am timp in timpul saptamanii sa gatesc, de aceea in week-end imi pregatesc gustarile. De exemplu, pun faina de mei si tarate de grau, putina sare sau sirop de stevie(daca vreau ceva dulce) si apa. Las 20 de min la umflat. Din aluat, fac mici biscuiti pe care ii bag la cuptor pt 20-30 de min. II servesc ca si gustare. Da, merge si un fruct sau iaurt, dar si seminte,nuci si migdale. eu vorbesc acum din dieta mea . te anunt daca reusesc sa slabesc cu ea .
Chiar te rog sa ma anunti si voi incerca reteta ta de biscuiti. Succes in continuare.
  #15 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 14:54:08
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

draga mea, pentru varsta ta nici dukan nici hipocalorica nu sunt ok. un organism in formare are nevoie de o alimentatie completa si sanatoasa pentru a se dezvolta frumos si sanatos. uite eu pun un pariu cu tine. pun pariu ca daca excluzi dulciurile, painea alba, sucurile carbogazoase, fast-food, gustarile nesanatoase si ai 3 mese si 2 gustari pe zi (alimente sanatoase) ai sa slabesti. si daca ai sa faci si putin sport ai sa te tonifiezi foarte frumos.
stii de ce trebuie sa mananci de 5 ori pe zi (chiar si cand nu iti e neaparat foame)? pentru ca asa eviti sa ai momentele acelea de foame nestapanita care te fac sa mananci primul lucru care iti cade in mana. si fiind mereu satula nu vei mai acumula aacele frustrari care te fac sa mananci tot ce ai in frigider, episod urmat de alte frustrari si alte restrictii si alte tristeti si alt episod de mancat compulsiv. sa stii ca si eu am inceput ca tine, cu tot felul de diete aiurea pe la 15 ani si nu am facut decat sa ajung sa cresc de la 58-60 kg pe care reuseam sa le mentin la 70 si ceva de kg si nu ma puteam opri din ingrasat pe la 18 ani. uite, tu scrie aici tot ce mananci sau ai vrea sa mananci si eu personal iti promit ca incerc sa intru in fiecare zi sa iti spun cum sa le gestionezi. ce zici, incercam?
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
Adina14 (27 iul 2013), Beldiman (27 iul 2013)
  #16 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 15:02:20
Beldiman's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
draga mea, pentru varsta ta nici dukan nici hipocalorica nu sunt ok. un organism in formare are nevoie de o alimentatie completa si sanatoasa pentru a se dezvolta frumos si sanatos. uite eu pun un pariu cu tine. pun pariu ca daca excluzi dulciurile, painea alba, sucurile carbogazoase, fast-food, gustarile nesanatoase si ai 3 mese si 2 gustari pe zi (alimente sanatoase) ai sa slabesti. si daca ai sa faci si putin sport ai sa te tonifiezi foarte frumos.
stii de ce trebuie sa mananci de 5 ori pe zi (chiar si cand nu iti e neaparat foame)? pentru ca asa eviti sa ai momentele acelea de foame nestapanita care te fac sa mananci primul lucru care iti cade in mana. si fiind mereu satula nu vei mai acumula aacele frustrari care te fac sa mananci tot ce ai in frigider, episod urmat de alte frustrari si alte restrictii si alte tristeti si alt episod de mancat compulsiv. sa stii ca si eu am inceput ca tine, cu tot felul de diete aiurea pe la 15 ani si nu am facut decat sa ajung sa cresc de la 58-60 kg pe care reuseam sa le mentin la 70 si ceva de kg si nu ma puteam opri din ingrasat pe la 18 ani. uite, tu scrie aici tot ce mananci sau ai vrea sa mananci si eu personal iti promit ca incerc sa intru in fiecare zi sa iti spun cum sa le gestionezi. ce zici, incercam?

Sigur ca incercam! Multumesc mult! Ma simt atat de bine ca cineva acolo vrea sa ma ajute. O sa pun putin mai tarziu meniul de astazi,zic eu e mult mai bun decat cel de ieri.
  #17 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 15:11:24
Beldiman's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:56
Omleta, 100g - 158 calorii
Paine "Grau Intreg", Vel Pitar, 50g - 110 calorii
Pepene rosu, proaspat, 456g - 137 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii

Gustare 1, ora 10:00
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Mar fuji, 46g - 23 calorii

Prânz, ora 12:00
Paine "Grau Intreg", Vel Pitar, 50g - 110 calorii
Salata rosii, castraveti, ceapa, That, 200g - 39 calorii
Bors cu fasole, mayya, 300g - 148 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii

Gustare 2, ora 16:04
Nectarine, 142g - 63 calorii

Cina, ora 17:00
Fulgi de ovaz, 60g - 234 calorii
Iaurt NutriDay 2% grasime, Danone, 125g - 59 calorii
Apa plata, 500ml - 0 calorii
Pepene rosu, proaspat, 456g - 137 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1218 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact minim, 60min - 300 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 20min - 140 calorii
Jogging (12 km/h), 20min - 210 calorii
Metabolism bazal - 1320 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1970 calorii


Meniul de azi. Mama ma tot intreaba: 'Chiar ai de gand sa mananci asa mult?' sau :'Iar mananci?' Pff,ea ar trebui sa ma spirijine,nu? Se pare ca nu ma pot increde decat in mine ca fac ceea ce trebuie pentru sanatatea mea.
  #18 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 15:14:59
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

E f bun meniul! as mai fi adaugat la salata de la pranz o lingura de ulei de masline daca borsul nu are ulei, altfel e bine si asa. intru deseara si mai vb.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 15:16:32
Beldiman's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

Am pus ulei de masline,numai ca am uitat sa-l adaug si in calculator,scuze.
  #20 (permalink)  
Vechi 27 iul 2013, 15:25:27
Beldiman's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Skinny me. ;)

Cam cat de des ar trebui sa ma cantaresc? Azi dimineata m-am cantarit si aveam 61,e bine daca o fac o data pe saptamana,adica sambata viitoare sa ma canteresc din nou.
 

Informatii despre slabit
adolescente, calorii, dieta, jurnale, me, sanatos, skinny, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal dolsce me dolsce me Arhiva jurnale slabit 15 18 mai 2012 08:23:45
Jurnal Arria - Pretty Little Me Arria Arhiva jurnale slabit 31 11 mar 2012 10:04:54
Skinny Bitch AceSS Gimnastica&Pilates 38 07 nov 2011 12:53:41
Jurnal Pasiune... A New Thin Me pasiune Arhiva jurnale slabit 420 07 apr 2011 16:43:34
jurnal taly..*quod me nutrit me destruit* Lady Lara Arhiva jurnale slabit 12 20 apr 2010 21:08:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole