Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Slabute eleve

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 17 apr 2013, 14:35:47
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Slabute eleve

Citat:
Anterior postat de stefy2009 Vezi mesajul
Buna fetelorEu cand sunt in vacanta zic ca slabesc mai usor cand sunt la scoala , iar cand sunt la scoala zic ca slabesc mai usor in vacanta . La scoala intotdeauna am tentatii , plus ca am o colega de banca care se supara daca nu gust si din aia si din aia
Iar cand sunt in vacanta ma plictisesc si mananc fara rost .
Imi suna cunoscut La fel zic si eu!
Dar las.o pe colega ta sa manance ea singura prostioare Eu m.am obisnuit sa ii refuz pe toti. E un lucru automat; nu e nevoie sa ma gandesc daca imi fac pofta sau nu cu ceva bun. "Nu, multumesc" And that's it
Citat:
Anterior postat de Lauragirl Vezi mesajul
Da ai dreptate nici eu nu ma pot duce cu salata duoa mine la scoala ari prea culmeaSi eu as vrea sa-mi pun piept de pui asa dar am tot auzit ca nu e bine sa mananci paine si carne impreuna :S Nustiu cat de adevarat e dar eu oricum nu ma pot abtine
Iti poti pune si niste legume cu branza, tot ca sandvis.
Sau unt de arahide cu banane si paine Stiu, stiu ca o sa.mi sara toti nutritionistii in cap ca nu.i combinatie buna, dar asta. Papilele mele gustative nu.s de aceeasi parere
Sau paine cu miere si o feliuta de unt. Sau paine cu gem si putin unt .
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
Lauragirl (20 apr 2013)
  #12 (permalink)  
Vechi 20 apr 2013, 10:48:56
Lauragirl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Slabute eleve

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Imi suna cunoscut La fel zic si eu!
Dar las.o pe colega ta sa manance ea singura prostioare Eu m.am obisnuit sa ii refuz pe toti. E un lucru automat; nu e nevoie sa ma gandesc daca imi fac pofta sau nu cu ceva bun. "Nu, multumesc" And that's it

Iti poti pune si niste legume cu branza, tot ca sandvis.
Sau unt de arahide cu banane si paine Stiu, stiu ca o sa.mi sara toti nutritionistii in cap ca nu.i combinatie buna, dar asta. Papilele mele gustative nu.s de aceeasi parere
Sau paine cu miere si o feliuta de unt. Sau paine cu gem si putin unt .
Vaaai ce pofta mi-ai facut acuma le-as incerca pe toate odata
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Lauragirl:
Adina14 (20 apr 2013)
  #13 (permalink)  
Vechi 21 apr 2013, 21:59:41
Alle245's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 mar 2013
Locaţie: Bistrita, Romania
Date: 169cm, 58kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Slabute eleve

Buna fetelor,ma bag si eu printre voi,sper sa ma primiti
Asta e un subiect pe gustul meu si am sarit repede sa ma alatur voua.
Tare mi-as dori sa slabesc dar scoala e principala mea piedica. In primul rand deoarece eu fac naveta ,liceul fiind cam departe (la ora 7:30 eu deja ajung) deci nici nu se pune pproblema sa iau micul dejun acasa,eu pana la ora 10 nu pot sa mananc nimic,de la 11 incolo ma taie foamea de urlu. Nu pot rezista tentatiei asa ca merg sa ma alatur colegilor mei golind alimentara din apropiere si daca tot e vorba cum sa spun nu ciocolatei,cipsurilor,sucului si mai ales produselor de panificatie care miros atat de bine.. Mi-as lua pachetel de acasa dar incerc sa renunt la paine si sandvisurile ies din discutie + ca nu ma tenteaza sa pap salate la scoala,poate un iaurt simplu? cel cu fructe nu e permis? Astept cateva sugestii.
A si inca ceva,ajung acasa in jurul orei 3 (15:00 ) ,e cam tarziu pentru ppranz,nu ? Care ma ajutati cu un "orar"fetelor? Am un ritm haotic,jur..PS: am o lene cand vine vorba de sport,nu va imaginati..sunt condamnata sa fiu grasa...
  #14 (permalink)  
Vechi 22 apr 2013, 10:05:58
stefy2009's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 28
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Slabute eleve

Citat:
Anterior postat de Alle245 Vezi mesajul
Buna fetelor,ma bag si eu printre voi,sper sa ma primiti
Asta e un subiect pe gustul meu si am sarit repede sa ma alatur voua.
Tare mi-as dori sa slabesc dar scoala e principala mea piedica. In primul rand deoarece eu fac naveta ,liceul fiind cam departe (la ora 7:30 eu deja ajung) deci nici nu se pune pproblema sa iau micul dejun acasa,eu pana la ora 10 nu pot sa mananc nimic,de la 11 incolo ma taie foamea de urlu. Nu pot rezista tentatiei asa ca merg sa ma alatur colegilor mei golind alimentara din apropiere si daca tot e vorba cum sa spun nu ciocolatei,cipsurilor,sucului si mai ales produselor de panificatie care miros atat de bine.. Mi-as lua pachetel de acasa dar incerc sa renunt la paine si sandvisurile ies din discutie + ca nu ma tenteaza sa pap salate la scoala,poate un iaurt simplu? cel cu fructe nu e permis? Astept cateva sugestii.
A si inca ceva,ajung acasa in jurul orei 3 (15:00 ) ,e cam tarziu pentru ppranz,nu ? Care ma ajutati cu un "orar"fetelor? Am un ritm haotic,jur..PS: am o lene cand vine vorba de sport,nu va imaginati..sunt condamnata sa fiu grasa...

BunaBine ai venit Hai sa o luam cu inceputul Nu este bine sa pleci de acasa fara sa iei micul dejun . Si eu intru tot la 7 jum la scoala , dar dimineata pap iaurt cu fulgi de ovaz . Sau poti manca lapte cu cereale Daca char nu poti sa papi de dimineata , iati la tine un sandwich . Mai bine papi 2 feliute de paine integrala , decat produse de patiserie si restul . Atunci la 10-11 cand ti se face foame mananci sandwichul Poti sa iti pui piept de pui la gratar , sau ceva sunca de pui , branzica , . Nu trebuie sa renunti la paine total Daca mananci dimineata , nu are nimic . Plus ca din datele tale , nu cred ca ai mai avea nevoie de slabit .Poti sa-ti iei si iaurt desigur . Sa nu iti iei dala cu 0% grasimi ca nu este bun. Ia unul normal de 1.8-2%
Iaurt cu fructe mai rar asa , ca este plin de euri . Poti sa-ti pui tu fructe in iaurt . Fructe poti sa papi la scoala ( mere , banane - tin de foame bine )
Nu este tarziu la ora 3 sa iei pranzul Tu sari peste pranz de-obicei ?
Trebuie sa te obisnuiesti cu sportul . Este necesar Mai ales ca tu nu cred ca esti asa grasa cum te vezi . Probabil ai nevoie doar de tonifiere , iar in cazul acesta doar sportul te poate ajuta . Nici o dieta din lume nu te face sa pui muschi , sau sa scapi definitiv de celulita . O alimentatie sanatoasa si un program de sport ( incearca macar sa faci 30 de minute de 4 ori pe saptamana pentru inceput ) te vor ajuta sigur . Cauta pilates cu Cassey (blogilates) este super pentru tonifiere si sunt filmulete scurte dar eficiente . Cam care este zona ta cu probleme ? Cauta exercitii pentru acea zona
Cam ce papi intr-zi ? Ai mare grija sa ai peste 1000 de calorii zilnicMai ales ca esti in crestere , ai nevoie de energie pentru invatat , trebuie sa te hranesti corespunzator .
Sper sa te-am ajutat cat de cat Daca vrei sa mai discutam eu te astept cu drag
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1224 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui stefy2009:
Alle245 (22 apr 2013), WhiteAngel (22 apr 2013)
  #15 (permalink)  
Vechi 22 apr 2013, 11:05:20
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Slabute eleve

Citat:
Anterior postat de Alle245 Vezi mesajul
Buna fetelor,ma bag si eu printre voi,sper sa ma primiti
Asta e un subiect pe gustul meu si am sarit repede sa ma alatur voua.
Tare mi-as dori sa slabesc dar scoala e principala mea piedica. In primul rand deoarece eu fac naveta ,liceul fiind cam departe (la ora 7:30 eu deja ajung) deci nici nu se pune pproblema sa iau micul dejun acasa,eu pana la ora 10 nu pot sa mananc nimic,de la 11 incolo ma taie foamea de urlu. Nu pot rezista tentatiei asa ca merg sa ma alatur colegilor mei golind alimentara din apropiere si daca tot e vorba cum sa spun nu ciocolatei,cipsurilor,sucului si mai ales produselor de panificatie care miros atat de bine.. Mi-as lua pachetel de acasa dar incerc sa renunt la paine si sandvisurile ies din discutie + ca nu ma tenteaza sa pap salate la scoala,poate un iaurt simplu? cel cu fructe nu e permis? Astept cateva sugestii.
A si inca ceva,ajung acasa in jurul orei 3 (15:00 ) ,e cam tarziu pentru ppranz,nu ? Care ma ajutati cu un "orar"fetelor? Am un ritm haotic,jur..PS: am o lene cand vine vorba de sport,nu va imaginati..sunt condamnata sa fiu grasa...
buna alle ! in ce clasa esti tu?
stefy ti`a dat niste sfaturi ff bune .. de ce sa nu iei sandwich la tine ? adica tu crezi ca 2 felii de paine sunt mai proaste decat un foietaj plin de grasimi rele(margarina,ulei) si tone de faina, zahar ? in niciun caz ! un sandwich cu paine integrala iti va aduce f multi nutrienti si te va satura mai repede decat produsele pline de E`uri din comert .. are fibre, proteine daca pui si carne, vitamine daca pui rosii, castraveti tot ce iti trebuie ca sa ai energie
daca tu rezisti pana la ora 3 cu un sandwich si inca o gustare-2 (mar, iaurt cum ai zis si tu .. eu nu sunt de acord cu cel cu fructe ! ) atunci nu e deloc tarziu sa mananci nu sarii nici peste cina, dar opteaza pt ceva mai usor: salate, piept de pui la gratar, branzica , legume

dar pe langa toate astea, as vrea sa te intreb daca datele tale de la profil sunt reale .. pt ca mi se pare ca esti deja slaba si chiar daca vrei sa mai slabesti, nu cred ca 49 de kg este un target normal adica subponderala e putin spus .. mi se pare ff mare raportul inaltime/greutate ! iar asta nu e deloc bine pt sanatate .. in plus, corpul nostru este in schimbare, prindem si noi forme .. ce vrei, sa arati ca un schelet? numai piele si os? nu mi se pare frumos mai bine faci niste sport si iti conturezi formele, scapi de celulita, mentii pielea tare si sanatoasa

pup, asteptam raspunsurile tale
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui WhiteAngel:
Alle245 (22 apr 2013)
  #16 (permalink)  
Vechi 22 apr 2013, 19:43:02
Alle245's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 mar 2013
Locaţie: Bistrita, Romania
Date: 169cm, 58kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Slabute eleve

Bună..da,sunt sfaturi bune si o sa tin cont de ele,azi am cam dat-o in bara cu ciugulitul,dar am si gradinarit si am fost cu bicicleta o ora...sper sa fi ” reparat” macar ceva.
Sunt in clasa a 10-a,si datele sunt reale,poate putin chiar in minus la kg,trebuie sa ma cantaresc iar.
Vreau sa scap de surplusul ala de șunci de pe mine pentru ca mă urasc cand ma vad in oglinda..Adica mai am de dat jos o burticăă, care e in crestere, niste mici colăcei si coapsele mele mult prea...grosolane . Incerc să scap de celulităă,care e o mare problema pt mine dar...totusi..in cateva luni mi s-ar reduce? Cremele ajuta la ceva?
A si tin sa va multumesc foarte mult,sunteti cele mai tari da,azi am cam păpat,am facut si putin sport si de acum inainte o sa incerc sa ma tin de treaba.Si sar doar peste micul dejun,pranzul il iau la 3 cand sunt lihnita,cina o iau cam pe la 5-6 si cam asta e tot. Incerc sa renunt si la zaharel dar e foarte greu sa imi schimb obiceiurile asa odata..
Va pup pe toate si va multumesc va comunic rezultatele si pe maine
Acest membru apreciaza mesajul lui Alle245:
Lauragirl (22 apr 2013)
  #17 (permalink)  
Vechi 25 apr 2013, 22:28:12
Aligrasa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: Ardeal, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica sanatoasa-nutritionist
Date: 164cm, 79kg
Mesaje: 486
Aprecieri acordate: 100
Am fost apreciat(a) de 256 ori in 115 mesaje
Implicit Re: Slabute eleve

Ma bag si eu putintel pe aici pt ca sunt tot pe la scoala(desi nu mai sunt eleva) si avem acelasi program(8-14).Eu imi pun cu mine in geanta o caserola cu 2felii de paine integrala si sunca de curcan/branza de vaci/dulceata dietetica si un mar(de cu seara). Cum ajung la scoala-putintel mai repede,mananc micul dejun pana vine toata lumea.Pe la pauza mare pap marul.Pe la vreo 14.30 mananc pranzul-ceva aruncat pe gratar,o salata si un iaurt. Pe la vreo 16 inca ceva fruct, iar seara pe la 19 carne,salata si iaurt sau numai iaurt,sau numai salata. Salata nu inseamna la mine salata verde,ci salata cu diferite legume.Deci,daca dupa-amiaza va prinde de ex prin oras,mai bine va cumparati un mar,un iaurt..din astea.Iar de la chioscul scolii intr-adevar ca lumea isi cumpara numai prostii(chipsuri,patiserie,biscuiti,placinte,gogos i), deci mai bine stati departe de el.
Aligrasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 950 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Aligrasa:
Adina14 (26 apr 2013), Lauragirl (27 apr 2013), stefy2009 (26 apr 2013)
  #18 (permalink)  
Vechi 27 apr 2013, 07:36:05
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Slabute eleve

Citat:
Anterior postat de Aligrasa Vezi mesajul
Ma bag si eu putintel pe aici pt ca sunt tot pe la scoala(desi nu mai sunt eleva) si avem acelasi program(8-14).Eu imi pun cu mine in geanta o caserola cu 2felii de paine integrala si sunca de curcan/branza de vaci/dulceata dietetica si un mar(de cu seara). Cum ajung la scoala-putintel mai repede,mananc micul dejun pana vine toata lumea.Pe la pauza mare pap marul.Pe la vreo 14.30 mananc pranzul-ceva aruncat pe gratar,o salata si un iaurt. Pe la vreo 16 inca ceva fruct, iar seara pe la 19 carne,salata si iaurt sau numai iaurt,sau numai salata. Salata nu inseamna la mine salata verde,ci salata cu diferite legume.Deci,daca dupa-amiaza va prinde de ex prin oras,mai bine va cumparati un mar,un iaurt..din astea.Iar de la chioscul scolii intr-adevar ca lumea isi cumpara numai prostii(chipsuri,patiserie,biscuiti,placinte,gogos i), deci mai bine stati departe de el.
De la o vreme si eu am inceput sa imi iau MD.ul la scoala si mi.e mai bine mai asa...Dimineata pierdeam prea mult timp sa.mi pregatesc cerealele si eram si foarte somnoroasa cand mancam Si eu fac naveta si am un program mai aiurea cateodata, dar cred ca asta nu e niciodata o scuza ca sa dau iama in prostioarele de la scoala

Ultima dată editat de Adina14; 27 apr 2013 at 07:39:07.
  #19 (permalink)  
Vechi 01 mai 2013, 20:49:06
Lauragirl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Slabute eleve

Fetelor,vacanta placuta!Paste fericit s-aveti Acum ne relaxam si noi insfarsit,sa speram ca si cu slabitul o sa mearga bine-bine
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 05 mai 2013, 03:52:56
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Slabute eleve

"HRISTOS A INVIAT!" Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Anne10:
Lauragirl (05 mai 2013)
 

Informatii despre slabit
adolescente, calorii, dieta, eleve, jurnale, sanatos, slabit, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Grupul De 3x slabute - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 159 14 oct 2011 13:56:47
Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 622 12 oct 2011 14:20:33
Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 68 05 sep 2011 12:53:14
Slabute 3 - Top Slabute, Imi pasa, ma implic si ajut. vadmin Noutati si evenimente 0 07 iul 2011 00:35:39

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole